Jump to content

Nostalgia @ myphone.gr: Nokia 6600


plankton69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Yπέροχο τόσο κινητό όσο και η παρουσίαση!

Ήταν το πρώτο ΟΛΟδικό μου κινητό και το χάρηκα ίσως όσο κανένα. Για την εποχή του ήταν πολύ μπροστά και είχε αυτό το "κάτι", που δεν έχουν πλέον τα κινητά! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρώτο κινητό που πήρα, το αγάπησα πάρα πολύ. Έκτη δημοτικού ήμουν και το πήρα 365€ με σύνδεση του πατέρα μου νομίζω το 2004; Το κατέστρεψα μέσα σε ενάμιση χρόνο. Το πήρα ξανά πριν από ένα χρόνο μεταχειρισμένο και το έφτιαξα κουκλάκι. Σαν καινούριο είναι ακόμη και τώρα με την άσπρη πρόσοψη και την μαύρη. Θέλω και την ροζ που είχε βγει για τις αγορές τις Ασίας.

Πολύ καλό για την εποχή του, πολλές εφαρμογές όταν ακόμη τα περισσότερα δεν είχαν.

 

Πολύ καλό άρθρο μπράβο!

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να βρούμε τα Nokia6600 και Nokia7610 γιατι δεν τα βρίσκω!Επίσης σκέτη πλακέτα μπορεί να βρεθεί επειδη δεν μου βρίσκει σήμα το 761ο!
Link to comment
Share on other sites

6600 παντού. Απο μαγαζιά με μεταχειρισμένα μέχρι αγγελίες σε site. 7610 θα 'θελα και εγώ ένα να βρω.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

απο τα σπανιοτερα τηλεφωνα ειναι πλεον να τα βρεις στα χερια καποιου ακομα.

δεν μπορεις να το βρεις πουθενα.

 

θυμαμαι οταν ειχε πρωτοκυκλοφορησει, εγω ημουν φανατικοα αντι-nokia και fan της sony ericsson, με το t610 τοτε...

βεβαια καμια σχεση οι δυνατοτητες του ενος με το αλλο κινητο..

στην πορεια και μετα χρονια και μετα απο περιπλανηση σε διαφορες εταιριες,κατεληξα στη nokia εδω και 4 χρονια.:happy:

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το καλύτερο κινητό της εποχής ήταν το http://www.wirelessdevnet.com/symbian/59/SX1_Front_a.jpg siemens sx1

είχε ραδιόφωνο και στερεο ακουστικά που το 6600 δεν είχε.

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

καλυτερο κινητο ειναι καποιο που εχει παραπανω ραδιοφωνο και στερεο ακουστικα?

ξερει κανεις πως θα κανω το μηδεν να πατηθει που δεν πατιεται με τπτστο 6600?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το καλύτερο κινητό της εποχής ήταν το http://www.wirelessdevnet.com/symbian/59/SX1_Front_a.jpg siemens sx1

είχε ραδιόφωνο και στερεο ακουστικά που το 6600 δεν είχε.

 

συμφωνω!! και ηταν και πιο ομορφο!! :p

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο μακρά και με διαφορά από όλα τα αλλά το έχω ακόμη

και το 7110 ηταν must.

Edited by lleft
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το πρώτο μου smartphone, το αγόρασε ο αδερφός μου από Dubai εις τριπλουν (και για τα 3 αδερφια). Το ξεσκίσαμε και οι 3, και μετά πέρασε στα χέρια των γονιών μου. Θεϊκή παραμένει η ατάκα του (άλλου) αδερφού: "Καλέ, αυτό είναι πιο έξυπνο από μένα!" :lol: :p

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Δύο συσκευές λάτρεψα και φυσικά το 6600 είναι η πρώτη.. εφαρμογές, παιχνίδια δεν υστερούσε σε τίποτα για την εποχή του, απεναντίας.. Θα μου μείνουν αξέχαστες οι πλάκες που κάναμε με το IR Remote και το κολπάκι με το Bluetooth (εκείνο πού όταν έκανε κάποιος αναζήτηση για νέες συσκευές του έκανε επανεκκίνηση η συσκευή :lol: :lol:) Μερικές φορές πετυχαίνω τον εαυτό μου να βρίσκετε σε μερικά κλικ μακριά του.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ένας φίλος το έχει για πρώτο κινητό από το 2005 μέχρι και σήμερα και απ'ότι βλέπω, δεν πρόκειται να το αλλάξει.

το εχει ακομα πρωτο κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Τι μου θύμισες, ατελείωτες ώρες γέλιου (τουλάχιστον μέχρι να μας πάρουν χαμπάρι) με την εφαρμογή τηλεκοντρόλ!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ωραιο κινητο το ειχα και εγω οταν πρωτο βγηκε!

 

made in Finland

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Ολη η τριτη λυκειου μου περασε παιζοντας διπλο μπιλιαρδο στο κινητο αυτο.....Τεραστιες και αξεχαστες εποχες....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
νοκια 6600 ενα πολυ καλο πρωτοποριακο τηλεφωνο της εποχης του που συνδυαζε τηλεφωνο, φωτογραφικη, υπερυθρες και bluetooth. το εχω και εγω το χρησιμοποιω και εγω ως δευτερη συσκευη με την μπαταρια βεβαια να δουλευει οριακα (2004 λογικο ειναι) με IR REMOTE + ULTRA MP3. ο φιλος πoυ ψαχνει την εφαρμογη ultra mp3 ας μου στειλει μηνυμα με το email του
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπέρα και καλή χρονιά!Έχω ένα 6600 και έχει πρόβλημα στο joystick όταν το κάνω κάτω και στο μικρόφωνο που τα έπαιξε..Πόσο θα κοστίσουν αυτά?
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα, παιδία ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ μπλέ πρόσοψη.

Είχα αγοράσει μία απο ebay η οποία είχε και μπλε πληκτρολόγιο αλλά δυστυχός το πληκτρολόγιο έχει πλέον ξεφτίσει

και με μία χαζομάρα μου η πρόσοψη ξέβαψε.

Έχω παραγγείλει μία μπλέ απο Κίνα αλλα δεν μπορώ να βρώ πουθενά μπλέ πληκτρολόγιο.

Άν γνωρίζει κάποιος απο εσάς κάτι παρακαλώ πείτε μου.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η νοκια δεν εβγαλε ποτε αυθεντικη προσοψη μπλε για αυτο το κινητο. Ειχε βγαλει ασπρο-μαυρο και μπεζ-μαυρο. Εχω δει και καταμαυρη με μαυρα πληκτρα, αλλα μπλε.. πρωτη φορα διαβαζω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...