Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παω ρυθμισεις -ηχος- ηχος κλησης συσκευης- με πηγαινει στoυς φακελους της sdcard τι να επιλεξω?
τι εννοείς δεν σου εμφανίζει τους ήχους του τηλεφ. η στους εμφανίζει αλλά όταν επιλέξεις κάποιον δεν υπακούει στην εντολή?
Link to comment
Share on other sites

παω ρυθμισεις -ηχος- ηχος κλησης συσκευης- με πηγαινει στoυς φακελους της sdcard τι να επιλεξω?

 

Μήπως έχεις επιλέξει από φάκελο που δεν έχεις αρχεία μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?Περασα και την νεα omega 19.2 .Tα ιδια σε ποιον φακελο ειναι οι ηχοι κλησης ?
Μήπως έχεις επιλέξει από φάκελο που δεν έχεις αρχεία μέσα;
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?Περασα και την νεα omega 19.2 .Tα ιδια σε ποιον φακελο ειναι οι ηχοι κλησης ?

 

όπα παρέα σιγά σιγά πηγενε από το μενού και πάτα το (ήχος κλήσης συσκευής) το παράθυρο που θα ανοίξει βγάλε μια φώτο και ανεβασε την γιατί μάλλον το ανοίγεις με file manager και για αυτό δεν σου βγάνει τους ήχους του τηλεφώνου,τώρα το εκνα πείραμα και όντως είναι έτσι που το λες

 

πρέπει να σου βγάλει επιλογή χώρος αποθήκευσης και πατάς αυτό το εικονίδιο!

Edited by SR10RS
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη δεν ξερω πως να βγαλω φωτο.Δεν μου ανοιγει κανενα φακελο που να εχει ηχους κλησης,για να μπορω να διαλεξω.Δημιουργησα ενα φακελο με ονομασια ringtones και εκει μεσα απο τον υπολογιστη μεσω usb εβαλα καποιους ηχους και χρησιμποιω εναν.

όπα παρέα σιγά σιγά πηγενε από το μενού και πάτα το (ήχος κλήσης συσκευής) το παράθυρο που θα ανοίξει βγάλε μια φώτο και ανεβασε την γιατί μάλλον το ανοίγεις με file manager και για αυτό δεν σου βγάνει τους ήχους του τηλεφώνου,τώρα το εκνα πείραμα και όντως είναι έτσι που το λες

 

πρέπει να σου βγάλει επιλογή χώρος αποθήκευσης και πατάς αυτό το εικονίδιο!

Edited by zafiridis
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη δεν ξερω πως να βγαλω φωτο.

 

πάτα ταυτόχρονα το πάνω δεξιά κουμπί και αυτό που είναι κάτω και στο κέντρο,στην επιφανεια της οθόνης ε?:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, όταν πάω Ρυθμίσεις-->Εμφάνιση-->Πίνακας Ειδοποιήσεων, κολλάει το κινητό και μαυρίζει η οθόνη και κάνει επανεκκίνση. Τι γίνεται?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο βλεπω
πάτα ταυτόχρονα το πάνω δεξιά κουμπί και αυτό που είναι κάτω και στο κέντρο,στην επιφανεια της οθόνης ε?:)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο βλεπω

 

Πήγαινε στην διαχείριση εφαρμογών και κάνε εκκαθάριση προ επιλογών στο es Explorer. Μετά ξανά προσπάθησε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι το πετυχες .Διορθωθηκε το προβλημα.Ευχαριστω ολα τα παιδια.
Πήγαινε στην διαχείριση εφαρμογών και κάνε εκκαθάριση προ επιλογών στο es Explorer. Μετά ξανά προσπάθησε.
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι το πετυχες .Διορθωθηκε το προβλημα.Ευχαριστω ολα τα παιδια.

 

Το δικό μου το πρόβλημα να δω ποιος θα καταφέρει να το λύσει;

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω ισως ειμαι ο τελευταιος απο γνωσεις.Η τυχη και οι φιλοι απο εδω βοηθουν το τηλεφωνο μου να δουλευει,και σας ευχαριστω και παλι ολους σας.
Το δικό μου το πρόβλημα να δω ποιος θα καταφέρει να το λύσει;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, όταν πάω Ρυθμίσεις-->Εμφάνιση-->Πίνακας Ειδοποιήσεων, κολλάει το κινητό και μαυρίζει η οθόνη και κάνει επανεκκίνση. Τι γίνεται?

 

To δοκιμασα και εγώ μιας και το ανεφερες,και κανει και σε μένα τα ιδια.Η αλήθεια ειναι οτι δεν εχω μπει ποτε σε καμία ομέγα σε αυτήν την επιλογή και δεν ξέρω άν πρίν δούλευε.Αν το βλέπει ο δημιουργός τον παρακαλώ να μας απαντήσει!

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν θέμα με τον πίνακα ειδοποιησεων, στην έκδοση 18 της Omega, η λύση ήταν η εξής.. Απλά διεγραφες τον φάκελο /data/ data/ com.android.providers.settings.. και έκανες επανεκκίνηση.. Οποίος θέλει ας το δοκιμάσει.. Δεν έχει να χάσει τίποτα.. ;)
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν θέμα με τον πίνακα ειδοποιησεων, στην έκδοση 18 της Omega, η λύση ήταν η εξής.. Απλά διεγραφες τον φάκελο /data/ data/ com.android.providers.settings.. και έκανες επανεκκίνηση.. Οποίος θέλει ας το δοκιμάσει.. Δεν έχει να χάσει τίποτα.. ;)

 

Επειδή βλέπω ότι αυτό που λες είναι κάποιο αρχείο σχετικά με τις ρυθμίσεις. Σβήνωντάς το, χάνω κάποιες ρυθμίσεις ή κάτι ανάλογο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι αυτό που λες είναι κάποιο αρχείο σχετικά με τις ρυθμίσεις. Σβήνωντάς το, χάνω κάποιες ρυθμίσεις ή κάτι ανάλογο?

 

Σβηνωντας το, κάνεις επαναφορά κάποιες ρυθμίσεις.. Αυτό μόνο.. Δεν χάνεις τίποτα. Δεν θυμάμαι μόνο για τους αποθηκευμένους κωδικους στο wifi.. Δεν είμαι σε Omega.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μιας που αισίως φτάσαμε και στην 19.2 να ρωτήσω κάτι? Είμαι στην 19.1 μπορώ να μη κάνω wipe data/factory reset για να περάσω την 19.2??

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μιας που αισίως φτάσαμε και στην 19.2 να ρωτήσω κάτι? Είμαι στην 19.1 μπορώ να μη κάνω wipe data/factory reset για να περάσω την 19.2??

 

Ναι, μπορείς.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αυτό pdroid-1.32-omega_19.x-XXLS8-CWM.zip - [Click for QR Code] που εχουν ανεβασει στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1489197&page=1180 τι κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς.

 

Γιάννη καλημέρα. Γιατί δεν μου σβήνει τους φακέλους από την sd ενω κάνω factory reset και wipe από recovery. Θέλω να περασω την Rom σε εντελώς καθαρό κινητό

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλημέρα. Γιατί δεν μου σβήνει τους φακέλους από την sd ενω κάνω factory reset και wipe από recovery. Θέλω να περασω την Rom σε εντελώς καθαρό κινητό

 

έχω και γω το ίδιο πρόβλημα θα δοκιμάσω τώρα να περάσω την 4.0.4 με odin και μετά ξανά την ωμέγα να δω αν θα αλλάξει κάτι πάντως ότι και να δοκίμασα δεν κατάφερα τίποτα:( οι φάκελοι παραμένουν!

Link to comment
Share on other sites

έχω και γω το ίδιο πρόβλημα θα δοκιμάσω τώρα να περάσω την 4.0.4 με odin και μετά ξανά την ωμέγα να δω αν θα αλλάξει κάτι πάντως ότι και να δοκίμασα δεν κατάφερα τίποτα:( οι φάκελοι παραμένουν!

 

 

Για να σβήσουν οι φάκελοι μέσω recovery θα πρέπει να επιλέξετε format sd card και format external sd card από την λίστα.

προσοχή! διαγράφονται δια παντός όλα οπότε προνοήστε να κρατήσετε backup στομ υπολογιστή ότι χρειάζεστε ώστε να το ξαναπεράσετε μετά.

τα wipes στα οποία αναφέρεστε αφορούν το σύστημα και μόνο, δεν επηρεάζουν τις κάρτες αποθήκευσης.

ελπίζω να βοήθησα

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Για να σβήσουν οι φάκελοι μέσω recovery θα πρέπει να επιλέξετε format sd card και format external sd card από την λίστα.

προσοχή! διαγράφονται δια παντός όλα οπότε προνοήστε να κρατήσετε backup στομ υπολογιστή ότι χρειάζεστε ώστε να το ξαναπεράσετε μετά.

τα wipes στα οποία αναφέρεστε αφορούν το σύστημα και μόνο, δεν επηρεάζουν τις κάρτες αποθήκευσης.

ελπίζω να βοήθησα

 

όλα καλά εδώ προχωράω τώρα για ομεγα:) να είσαι καλά αδερφέ μας έλυσες το πρόβλημα δε σε πρόλαβα και έτσι νομίζοντας ότι με odin θα έκανα δουλειά ξαναπέρασα 4.0.4 αλλά τίποτα τελικά ήθελε αυτό που είπες δεν πειράζει όσο ζει κάνεις μαθαίνει:)

Link to comment
Share on other sites

Για να σβήσουν οι φάκελοι μέσω recovery θα πρέπει να επιλέξετε format sd card και format external sd card από την λίστα.

προσοχή! διαγράφονται δια παντός όλα οπότε προνοήστε να κρατήσετε backup στομ υπολογιστή ότι χρειάζεστε ώστε να το ξαναπεράσετε μετά.

τα wipes στα οποία αναφέρεστε αφορούν το σύστημα και μόνο, δεν επηρεάζουν τις κάρτες αποθήκευσης.

ελπίζω να βοήθησα

 

Παλιά δεν το κάναμε έτσι αλλά με τον τρόπο που προανέφερα. Θα δοκιμάσω το βράδυ και θα ενημερώσω σχετικά με το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...