Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω εαν εχει απαντηθει γενικα στα τοπικ του gs2 αλλα επειδη νομιζω οτι ειναι θεμα software και rom θα ρωτησω εδω... Γιατι στη λειτουργια του video κανει αυτο το "χαζο" ζουμ σε σχεση με την λειτουργια της φωτογραφιας? Διορθωνεται καπως αυτο? Το εκανε και σε stock ρομ αλλα και σε καθε omega που εχω περασει και ειναι τουλαχιστον χαζη και ασχημη αυτη η προρυθμιση της samsung και σιγουρα χαλαει την ποιοτητα με αυτο το ψηφιακο ζοομ!

 

Έχω την εντύπωση ότι αυτό που περιγράφεις το κάνει μόνο όταν γράφεις βίντεο σε full hd και πως δεν υπάρχει τρόπος να το "διορθώσεις"..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω την εντύπωση ότι αυτό που περιγράφεις το κάνει μόνο όταν γράφεις βίντεο σε full hd και πως δεν υπάρχει τρόπος να το "διορθώσεις"..

 

Ναι εχεις δικαιο το κανει ποιο εντονα σε full hd και μετα οσο ριχνεις την αναλυση αρχιζει και φευγει αυτο το ζουμ... Αρα ειναι θεμα hardware.. Ωραια λοιπον μαλλον δεν γινεται τιποτα.

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Προχτές έβαλα την v14 ics στο galaxy s2 σαν αναβάθμιση από την προηγούμενη έκδοση, παρατηρώ έντονη υπερθέρμανση σε λειτουργεία παρόμοια με όταν είχα την 13η έκδοση, παράλληλα παρατήρησα ένα bug όπου μου ανάβει το φλας χωρίς να το ζητάω. πάντως το πρόβλημα είναι η υπερθέρμανση, έχει κανείς άποψη για το θέμα; τι κάνουμε;
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Προχτές έβαλα την v14 ics στο galaxy s2 σαν αναβάθμιση από την προηγούμενη έκδοση, παρατηρώ έντονη υπερθέρμανση σε λειτουργεία παρόμοια με όταν είχα την 13η έκδοση, παράλληλα παρατήρησα ένα bug όπου μου ανάβει το φλας χωρίς να το ζητάω. πάντως το πρόβλημα είναι η υπερθέρμανση, έχει κανείς άποψη για το θέμα; τι κάνουμε;

 

Αυτο με το φακο μου το κανε κι εμενα...για κοιτα στο deluxe settings-lockscreen settings-set common options-και ξετσεκαρε το long press home for flash.

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για δοκιμαστε κατι. Πατηστε την μπαρα χωρις να την κατεβασετε. Θα αλλαξει η φωτεινοτητα;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το φακο μου το κανε κι εμενα...για κοιτα στο deluxe settings-lockscreen settings-set common options-και ξετσεκαρε το long press home for flash.

 

Δεν μπορώ να βρώ αυτό που λές..δεν πειράζει..αυτό που με νοιάζει πάντως είναι η υπερθέρμανση..έχει άποψη κανένας;

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Προχτές έβαλα την v14 ics στο galaxy s2 σαν αναβάθμιση από την προηγούμενη έκδοση, παρατηρώ έντονη υπερθέρμανση σε λειτουργεία παρόμοια με όταν είχα την 13η έκδοση, παράλληλα παρατήρησα ένα bug όπου μου ανάβει το φλας χωρίς να το ζητάω. πάντως το πρόβλημα είναι η υπερθέρμανση, έχει κανείς άποψη για το θέμα; τι κάνουμε;

 

Αντιμετωπιζω ακριβως τα ιδια θεματα, την υπερθερμανση την παλευω με εντονο underclocking αλλα παλι ειναι αισθητη σε συγκριση με την V13

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για δοκιμαστε κατι. Πατηστε την μπαρα χωρις να την κατεβασετε. Θα αλλαξει η φωτεινοτητα;

 

το νορμαλ οταν πατας παρατεταμενα το status bar και σηρεις το δαχτυλο σου δεξια αριστερα ειναι αν δεν εχεις την φωτεινοτητα στο αυτοματο να αυξομειωνεται και αν την εχεις στο αυτοματο να μην κανει τιποτα.

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Το deluxe settings θα το βρεις στο μαρκετ.. Ειναι επι πληρωμη αλλα αξιζει!!
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

το deluxe settings που είναι;

και για να έχεις μια ολοκληρωμένη άποψη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=26583223#post26583223

κοίταξε και το video

στο on off βάζεις πολλές συντομεύσεις , στην notification έχει διπλή μπάρα , με 2πλο κλικ στο home button βάζεις συντόμευση(μια εφαρμογή) κ.λ.π.

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Συνυπογράφω και εγώ με τα παιδιά που αναφέρουν το πρόβλημα της υπερθέρμανσης στην v14. Μπορεί να γίνει κάτι ?

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος συμβατός εναλλακτικός Dialer και το mod Remove_SMS_from_call_log.

Κατά τα άλλα ένα μεγάλο μπράβο στον Γιάννη και τα υπόλοιπα παιδιά για την δουλειά τους.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το deluxe settings το κατέβασα από άλλο site γιατί δεν έχω πιστωτική να το αγοράσω, μου ζήτησε framework, κατέβασα ένα deodoxed για την έκδοση μου αλλά μου άλλαξε τα εικονίδια μπαταρία κτλ. Αυτό διορθώνεται;
angeldust
Link to comment
Share on other sites

εγω το πειραξα λιγο και μου αλλαξε τον τροπο που ξεκλειδωνει και τα tweaks στην μπαρα. το απεγκατεστησα εκανα ενα ρεσταρτ και ειναι οπως πριν ;-)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Έπαθα κάτι τρελό. Έβαλα το βράδι να φορτίσει το κινητό ήταν η μπαταρία στο 25%, το πρωί που ξύπνησα το κινητό ήταν πολύ ζεστό 55 βαθμούς κ η μπαταρία είχε φορτίσει 95%. Του έκανα επανεκκίνηση κ όλα οκ. Τι μπορεί να έγινε? Δεν το έχει ξανακάνει ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά παιδιά το καημένο ζεματάει με την 14!!! Πραγματικά εχω τρομάξει με το πόσο ζεστό γίνεται το τηλέφωνο... Πάλι πίσω στην 13!
Link to comment
Share on other sites

Η version 15 θα έχει kernel CF-root. Εγώ που έχω 2 ROM, την 14 και την AOKP 4.0 ως πρώτη, υπαρχει περίπτωση να σβειστεί η AOKP αφού και οι 2 έχουν siyah για dual boot option και η 15 θα έχει CF-root ???
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ξέρω γιατί, συνέχισε να έχει θερμοκρασία αυξημένη κ μου τελείωσε την μπαταρία πολύ γρήγορα. Τι έπαθε ξαφνικά???
Link to comment
Share on other sites

πολυ συντομα

απλα δειτε τι νεο εχει

 

 

 

Changelog Omega Series v15: - Not released yet

Based on firmware XWLPG Android 4.03 (Date: 24/05/2012)

New:

Modem: XXLPX

Kernel: CF-Root XWLPG

Sounds form SG3

Updated:

Airdroid v1.0.7

Google Translate v2.4.1

Dropbox v2.1.4

Google Plus v2.6.1.30454518

Google Maps v6.8.1

Street View v1.8.0.1

Nova Launcher v1.1.4

hosts

Theme:

Stock: added two battery mods

Rom is no Full Wipe

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ξέρω γιατί, συνέχισε να έχει θερμοκρασία αυξημένη κ μου τελείωσε την μπαταρία πολύ γρήγορα. Τι έπαθε ξαφνικά???

Δεν έχω τέτοια προβλήματα γιατί δεν αλλάζω Kernel , και προσέχω (όσο γίνετε) τις εφαρμογές που εγκαθιστώ

Όταν βάζω omega rom , την χαίρομαι χωρίς να αλλάξω τίποτα , μετά κάνω ότι κάνουμε όλοι, εγκαθιστώ ότι "κινείται"

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

παντως εμενα με την 14 το κινητο ειναι καλυτερο και πιο σταθερο απο ποτε, δεν εχει ζεσταθει ποτε και με 2 ωρες συνεχους βιντεο ηταν παγακι , και η μπαταρια κορυφη εβγαλα σχεδον 4 μερες !
Link to comment
Share on other sites

Κ εμένα μέχρι την 13 ήταν παρά πολύ σταθερό, στιν 14 μου έκανε για πρώτη φορά αυτό με την θερμοκρασία κ απορώ γιατί. Κ παρατήρησα ότι την μπαταρία την κατεβάζει σαν νερό κ αυτό έγινε εχθές κ όχι από την αρχή που έβαλα την 14.. Edited by petros173
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...