Jump to content

Xperia Neo V : .62 root, OEM .42 restore, CWM install


lousou76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υστερα απο αυτη τη διαδηκασια μπορεις να κανεις αν θες unroot και γενικα να το επαναφερεις στη κατασταση που το αγορασες;Υπαρχει κανενας οδηγος κανα link να κοιταξω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 587
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υστερα απο αυτη τη διαδηκασια μπορεις να κανεις αν θες unroot και γενικα να το επαναφερεις στη κατασταση που το αγορασες;Υπαρχει κανενας οδηγος κανα link να κοιταξω;

 

Κάνεις εγκατάσταση την OEM .42 (βήμα 1) και στη συνέχεια αναβάθμιση από το Sony PC Companion ή SEUS Sony Ericsson Update

;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....τελικα τ καταφερα κ το εκανα root....ευχαριστω πoλυ ολους για τ ενδιαφερον.....

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

tελικα που εκανες λαθος...ενημερωσε μας....ετσι ......ισως καποια αλλη φορα...βοηθησει το προβλημα σου να δοθει λυση σε αλλα μελη που εχουν το κινητο αυτο...???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις εγκατάσταση την OEM .42 (βήμα 1) και στη συνέχεια αναβάθμιση από το Sony PC Companion ή SEUS Sony Ericsson Update

;)

 

Αυτο αφαιρει το cwm και εγκαθιστα το stock recovery;Ευχαριστω για την απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

tελικα που εκανες λαθος...ενημερωσε μας....ετσι ......ισως καποια αλλη φορα...βοηθησει το προβλημα σου να δοθει λυση σε αλλα μελη που εχουν το κινητο αυτο...???
Ελεγε να το βαλω σε MSC MODE το εβαζα κ το εβρισκε κανονικα αλλα οι drivers μετα π κοιταξα στην διαχειριση συσκευων δν υπηρχαν οποτε τς εκανα εγκατασταση κ ολα οκ απο εκει κ μετα.:D:D:D

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

iolaos1989 όπως βλέπεις στα τελευταία σου post, σου έχει γίνει επισήμανση να μην χρησιμοποιείς τη γραφή sms (π, δν, τν, τπτ). Ο λόγος που χρησιμοποιούμε αυτόν τον τρόπο σύστασης είναι για να μην επεμβαίνουμε στη ροή της πληροφορίας μέσα σε ένα topic. Αυτό δεν σημαίνει ότι τις αγνοούμε.

Στο forum δεν υπάρχει περιορισμός στον αριθμό χαρακτήρων οπότε δεν υπάρχει λόγος οικονομίας. Ακόμη περισσότερο δεν υπάρχει λόγος να βιάζουμε με τέτοιο τρόπο το γραπτό μας λόγο. Δώσαμε μάχη για να καταργήσουμε τα greeklish ας μην ανοίξουμε κι άλλη τώρα.

 

Από δω και στο εξής τα post σου που θα είναι γραμμένα με αυτόν τον τρόπο θα διαγράφονται δίχως προειδοποίηση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτο αφαιρει το cwm και εγκαθιστα το stock recovery;Ευχαριστω για την απαντηση σου.

 

Αφαιρεί το cwm και το root . Δεν εγκαθιστά stock recovery γιατί δεν υπάρχει... :lol::lol:

Αυτός είναι ένας λόγος , που rootάρεις το κινητό , αλλάζεις firmware κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δικαιο δεν το κανω επιτηδες απλα το εχω συνηθησει ετσι και απο το κινητο και στο pc παντου ετσι γραφω...Συγνωμη απο δω και περα θα ειμαι σωστος...:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από εμένα αρχάριο γενικά με android...

 

Κατευθείαν στο ψητό...

 

Έκανα όλα τα βήματα πλην του 9, όλα καλά...

 

έλα όμως που ήθελα να επαναφέρω την εφαρμογή sms και να απενεργοποιήσω την notification bar... οπότε γύρισα με το cwm στην 62generic...

 

Με το που γύρισα λοιπόν, δεν μου πιάνει καθόλου wi-fi???(Δοκιμασμένο σε δύο διαφορετικά pc) και επίσης δεν βλέπει την sd?

 

μπορώ να απεγκαταστήσω τα πάντα και να επαναφέρω το τηλ στην αρχική του κατάσταση, έτσι ώστε να κάνω τα πρώτα 4 βήματα μόνο;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από εμένα αρχάριο γενικά με android...

 

Κατευθείαν στο ψητό...

 

Έκανα όλα τα βήματα πλην του 9, όλα καλά...

 

έλα όμως που ήθελα να επαναφέρω την εφαρμογή sms και να απενεργοποιήσω την notification bar... οπότε γύρισα με το cwm στην 62generic...

 

Με το που γύρισα λοιπόν, δεν μου πιάνει καθόλου wi-fi???(Δοκιμασμένο σε δύο διαφορετικά pc) και επίσης δεν βλέπει την sd?

 

μπορώ να απεγκαταστήσω τα πάντα και να επαναφέρω το τηλ στην αρχική του κατάσταση, έτσι ώστε να κάνω τα πρώτα 4 βήματα μόνο;

 

αμα κανεις επαναφορα με seus και θα ειναι οπως το αγορασες ..απο κει και περα κανεις τα βηματα απο το 1

Link to comment
Share on other sites

εχω το

neo v και μπολικο χωρο στην sd θα τα καταφερω αν κανω καμια βλακει η κατι δεν πετυχει τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

αμα κανεις επαναφορα με seus και θα ειναι οπως το αγορασες ..απο κει και περα κανεις τα βηματα απο το 1

 

Έγινε η επαναφορά και εν συνεχεία το ρουτάρισμα, όλα καλά τελικώς...

 

Και κάτι άλλο...

 

Αν μετά εγκαταστήσω το pc companion δεν παίζει κάποιο πρόβλημα έτσι; αρκει να μην κάνω update, σωστά;

 

Ευχαριστώ παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Mιας και εχω μπρικαρει το τηλεφωνο μου, προσπαθω να το επαναφερω.

 

Δεν εχω ομως επιλεγμενο το USB debuggin option, το θυμαμαι σιγουρα οτι ηταν στο off πριν μπρικαρει.

 

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Mιας και εχω μπρικαρει το τηλεφωνο μου, προσπαθω να το επαναφερω.

 

Δεν εχω ομως επιλεγμενο το USB debuggin option, το θυμαμαι σιγουρα οτι ηταν στο off πριν μπρικαρει.

 

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω;

 

ναι φιλε μου το βημα 1 δε χρειαζεται debugging.

 

Atreas ναι κανενα προβλημα,

 

Tekman ολα διορθωνονται με το βημα 1 γινεται μαμα.

 

Holy man τα εχουμε λυσει αυτα τα θεματα τοσο με την original εφαρμογη οσο κ με της cuanogen.ψαξε το thread

Edited by lousou76
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου το βημα 1 δε χρειαζεται debugging.

 

Atreas ναι κανενα προβλημα,

 

Tekman ολα διορθωνονται με το βημα 1 γινεται μαμα.

 

Holy man τα εχουμε λυσει αυτα τα θεματα τοσο με την original εφαρμογη οσο κ με της cuanogen.ψαξε το thread

 

Δεν κανω δουλεια ομως ετσι, ακομα στο logo στης Ericsson κολαει.

 

Any alternatives?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανω δουλεια ομως ετσι, ακομα στο logo στης Ericsson κολαει.

 

Any alternatives?

 

Sony Ericsson Update Service

SEUS

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson Update Service

SEUS

 

φιλε μου κανε το πρωτο βημα κ περιμενε να ξεκινησει το κινητο, αργει πολυ τη πρωτη φορα μετα το φλας δε κολησε.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να απεγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές της "μαμάς"

που επέλεξα να μην απεγκαταστήσω όταν εκτέλεσα τον οδηγό? (βήμα 8 )

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να απεγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές της "μαμάς"

που επέλεξα να μην απεγκαταστήσω όταν εκτέλεσα τον οδηγό? (βήμα 8 )

 

θα πρεπει να εγκαταστησεις το root uninstaller απ το μαρκετ.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να απεγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές της "μαμάς"

που επέλεξα να μην απεγκαταστήσω όταν εκτέλεσα τον οδηγό? (βήμα 8 )

 

Εγκατάσταση root explorer από market...

πηγαίνεις στο φάκελο system , στη συνέχεια στο φάκελο app , επιλέγεις πάνω δεξιά από mount R/W -> mount R/O και διαγράφεις όποια περιττή εφαρμογή θέλεις. Μεγάλη προσοχή μην διαγράψεις εφαρμογές που χρειάζονται και μπεις σε άλλη διαδικασία (δεν είναι τίποτα τρομερό)....

:D

Link to comment
Share on other sites

με άλλη εφαρμογή γίνετε ..πχ yaffs?

γιατί ο root explorer θέλει λεφτά?

 

ναι ο yaffs ειναι δωρεαν κ καλυτερος. εχει επιλογη mount read write πατωντας παρατεταμενα στο φακελο.

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να μου εξηγήσεις τι ακριβώς θα κάνω με τον yaffs για να απεγκαταστήσω μια εφαρμογή..μην κάνω καμιά πατάτα

 

παλι με yaffs προσπαθούσα να αλλάξω τα channels σε 14

((Ανοίγεις το build.prop (/system) και βρίσκεις τη γραμμή που λεει "ro.wifi.channels=".

Την αλλάζεις σε "ro.wifi.channels=14".))

αλλά δεν με άφηνε να το αποθηκεύσω τι πρέπει να επιλέξω για να με αφήσει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...