Jump to content

Cosmote GPRS/3G/HSDPA: Κάλυψη, υπηρεσίες, χρεώσεις, προβλήματα


alexkotsis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερετε αν με το what's up Θα εχω Internet και με τι χρεωση?

 

Ισως μεσω i-mode? μεσω Myview?

 

Σκεφτομαι να παω είτε σε what's up είτε σε CU απο συμβολαιο

Cosmote που εχω τώρα μια και δεν το χρησιμοποιώ καθόλου

για voice (μονο SMS και κανενα MSN και σπάνια κανενα site

sto internet)

 

Τι μου προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν με το what's up Θα εχω Internet και με τι χρεωση?

 

Ισως μεσω i-mode? μεσω Myview?

 

Σκεφτομαι να παω είτε σε what's up είτε σε CU απο συμβολαιο

Cosmote που εχω τώρα μια και δεν το χρησιμοποιώ καθόλου

για voice (μονο SMS και κανενα MSN και σπάνια κανενα site

sto internet)

 

Τι μου προτείνετε?

 

Μιας και σκέφτεσαι whats up θα σου πρότεινα την λύση του cosmotemyview.

Πάρε μία συσκευή συμβατή με το live messenger του myview και με 2,5 ευρώ το μήνα θα έχεις απεριόριστη χρήση. Αν θες τώρα λίγο internet με 4 ευρώ επιπλέον έχεις απεριόριστη πλοήγηση στο myview της cosmote και 40 Mb για site εκτός myview. Έτσι με την εφαρμογή operamini θα έχεις και καλή πλοήγηση στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά....

μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος και να μου πεί πως θα συνδέομαι ίντερνετ μέσω του κινητού μου?

Έχω το lg kp-500 που έχει gprs και όχι 3g.

έχει ενσωματομένο browser καλό απο όσο έχω δει στο net.

έχω cosmokarta.

To kινητό απο ότι βλέπω έχει myview στο menu...παρόλα αυτά δεν μπορεί να συνδεθεί.

Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να το ενεργοποιήσω?

εμένα με ενδιαφέρει να μπορώ να κοιτάζω ιστοσελίδες εκτός myview όταν έχω ξεμείνει σε κανένα χωριό....δηλαδή για να βλέπω τα αναγκαία. η ταχύτητα δεν με ενδιαφέρει οπότε ότι δεν έχω 3g δεν με πολυνοιάζει.

 

αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος θα είμαι ευγνώμον....ψάχνω στην cosmote δεν βγάζω άκρη και στο εδώ έχασα την μπάλα με τόσες σελίδες....:wacko:

 

alany me cosmokarta γίνεται αυτό που λές?

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία My Web 'n' View λειτουργεί για όλα τα συμβόλαια και τα καρτοκινητά,οπότε ναι!Μπορείς να την ενεργοποιήσεις!Κάλεσε στο 1313 για ενεργοποίηση και για να σου στείλουν τις ρυθμίσεις! :)
Link to comment
Share on other sites

Άπο σήμερα στις 14:00 έχει εξαφανιστεί τελείως το "Η" από την οθόνη του κινητού μου (και όχι μόνο). Τι έγινε με το 3G της Cosmote? Πάντως να πω ότι σήμερα οι ταχύτητες στο wap ήταν καλές με κανονικό Gprs κ δεν υπήρχαν κολλήματα στην σύνδεση όπως τις προηγούμενες μέρες.
Link to comment
Share on other sites

kserete kanena paketo gia internet tis cosmote (kartokiniti):D

To πακέτο του Cosmote MyView.Με 4 ευρώ το μήνα έχεις απεριόριστη πλοήγηση στο Cosmote MyView και 40mb πλοήγηση σε mobile sites.Αν λες για πακέτο internet εκτός του MyView δυστυχώς δεν υπάρχει.:(

Link to comment
Share on other sites

H tv είναι μια υπηρεσία που εμπεριέχεται σε αυτές του cosmote myview ( με ημερήσιο πάσο για καθεμία απο τις τρεις "δέσμες" ). Προϋπόθεση φυσικά είναι να έχεις 3g κινητό και δίκτυο στη περιοχή σου.
Link to comment
Share on other sites

kanena paketo gia 3g(bideoklhsh iparnh ???? cosmote pada(kartokinhth:D:D

 

Ενοεις προς ολους;

Γιατι προς what's up υπαρχει αυτο με το 1 ευρω για ολο το 2009...

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές, έχω παρατηρήσει στο σπίτι μου πολλές εναλλαγές από GSM σε 3G δίκτυο... Μπορεί βέβαια να ξαναπέφτει αμέσως σε GSM μόλις πας να κάνεις κλήση, αλλά δεν γύρναγε ποτέ σε 3G από μόνο του παλιότερα... Ωστόσω η κεραία που πιάνει, είναι η ίδια που έπιανε και παλιά όταν το κλείδωνα σε 3G... Λέτε να σκαλίζουν τίποτα ή να είναι απλά τυχαίο?
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές, έχω παρατηρήσει στο σπίτι μου πολλές εναλλαγές από GSM σε 3G δίκτυο... Μπορεί βέβαια να ξαναπέφτει αμέσως σε GSM μόλις πας να κάνεις κλήση, αλλά δεν γύρναγε ποτέ σε 3G από μόνο του παλιότερα... Ωστόσω η κεραία που πιάνει, είναι η ίδια που έπιανε και παλιά όταν το κλείδωνα σε 3G... Λέτε να σκαλίζουν τίποτα ή να είναι απλά τυχαίο?

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και στην περιοχή μου. Δεν νομίζω να είναι τυχαίο...;).

Link to comment
Share on other sites

Το ευτυχές θα ήταν να παρέμενε το 3g κατά τη διάρκεια της κλήσης :)

 

Πάντως,δε νομίζω να πρόκειται για κάποια βελτίωση του δικτύου!Άντε να δούμε πότε θ'αρχίσει η κυρία Κοσμοτέ την εξάπλωση του hspa δικτύου της..2 χρόνια τώρα κάθεται και ξύνεται...

Link to comment
Share on other sites

Καλά, σίγουρα δεν είναι ό,τι καλύτερο, που πέφτει σε GSM, αλλά σίγουρα είναι καλύτερο απ' το μα μην πιάνει ποτέ 3G! Έχει τυχει πολλές φορές που είμαι σπίτι μου να με έχουν πάρει με βίντεο-κλήση και δεν μπορούν γιατί δεν έχω 3G... Οπότε, προσωπικά το βλέπω σαν μια "αναβάθμιση" του σήματος στην περιοχή μου!
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το βάζετε μόνιμα στο 3g να είστε εντάξει?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το βάζετε μόνιμα στο 3g να είστε εντάξει?

 

Γιατί τώρα τελευταία όποτε θέλουν το κλείνουν και το ανοίγουν:p Πάλι εξαφανίστηκε το 3G χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον...εχω ενα νοκια ν73 και εχθες εβαλα what's up ενω eixa q-telecom.ηθελα να ενεργοποιησω την υπηρεσια wap και εστειλα μηνυμα WAPA Ν στο 1651 οπως λεει στο site της cosmote.η αποστολη του μηνυματος ομως αποτυγχανε.συγκεκριμενα μου εβγαζε μηνυμα <<αποστολη μηνυματος αδυνατη:1651>>. επισης προσπαθησα WAP στο 1651 οπως μου ειπε ενας φιλος μου αλλα τα ιδια...υστερα εκανα καποιες χειροκινητες ρυθμισεις(τισ ιδιες ακριβως με του αδερφου μου που και αυτος εχει what's up,νοκια και μπαινει στο ιντερνετ δωρεαν (αυτος εχει 3G καρτα sim,δεν ξερω αν παιζει αυτο ρολο στο οτι συνδεεται δωρεαν).
Link to comment
Share on other sites

φιλε johnthegreek αυτη τη φορα το μηνυμα σταλθηκε με επιτυχια αλλα δεν μου σταλθηκαν ρυθμισεις

Θα πρέπει να περιμένεις λίγο.Δεν έρχονται κατ'ευθείαν :).Αν στα επόμενα 10 λεπτά δεν τις λάβεις κάλεσε στο Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Cosmote στο 1313.:)

Link to comment
Share on other sites

αν και καποιες φορες λογω του δικτυου μπορει να σου ερθουν και σε καμια μερα! :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Eχω βρει ενα προγραμματακι navigator για το κινητο,απο οτι λεει λειτουργει free μεσω Gprs...μπορει κανεις να μου πει πως στο καλο ενεργοποιω το gprs στο κινητο μου ωστε να μπορεσω να το δοκιμασω??(εχω ενα se k850i)
----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...