Jump to content

{{Eurovision}} - Σάκης Ρουβάς & Shake it!


SupraDiN
 Κοινοποίηση

Θέλετε να διαγωνιστεί η Ελλάδα ξανά στην Eurovision;  

82 members have voted

  1. 1. Θέλετε να διαγωνιστεί η Ελλάδα ξανά στην Eurovision;

    • Ναι
      56
    • Όχι
      26


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 659
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης (12 Μάι. 2004 , 21:21)

 

Και για οσους δεν το ειδαν.. :D

 

 

Αφού ο διαγωνισμός είναι αυτό το Σάββατο, από που είναι η photo; Που έγιναν όλα αυτά που λέτε; :o :o :stupid: :anenimerotos:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gmac (12 Μάι. 2004 , 23:28)

 

Αφού ο διαγωνισμός είναι αυτό το Σάββατο, από που είναι η photo; Που έγιναν όλα αυτά που λέτε; :o :o :stupid: :anenimerotos:

 

 

Ειναι foto from the future! :p :lol:

 

Σημερα ειναι τα ημιτελικα,αυτη τη στιγμη παιζει στη ΝΕΤ,ο Σακης τραγουδησε πριν κανα μισαωρο και εδωσε ρεστα!Δεν νομιζω να εχω ξαναδει κατι παρομοιο σε διαγωνισμο της Eurovision :!: :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas (12 Μάι. 2004 , 23:40)

 

Den thelo na sas ti halaso alla ego den vrisko logo na haro gi' afton ton akiro diagonismo.

 

 

Kανένα πρόβλημα! Μην χαίρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα γκαντεμια!!!Φετος που θα σκισουμε&που στειλαμε(ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!(αν εξαιρεσουμε τοθς Αntique! ;) ))καποιον που μπορει να μας φερει μια καλη θεση,εγς δεν θα καταφερω να δω τιποτα.... :cry:Γιατι οι μ@λ@κες οι Ιταλοι να μην το δειχνουν?????? :angry:

Αnyway παιδια οταν γινει ο διαγωνισμος γραψτε κανα post να ενημερωθουμε&εμεις! :) &να χαρουμε!(Οσοι χαιρομαστε! ;)

FORZA SAKIS!! :up:

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ aggelopas, λόγος να γίνεται... :)

 

Η μαλ...ία είναι ότι ενδεχόμενη αποτυχία θα αναχθεί σε μείζον εθνικό ζήτημα απο Τατιανολαμπίρηδες και θα μας τα ζαλίσουν όσο δεν παίρνει...

Κατά τ' άλλα, έχω την εντύπωση ότι το τραγούδι μας ήταν το πιο ρυθμικό-αρμονικό-χαρούμενο (και όχι χαζοχαρούμενο) απ' όλα τα υπόλοιπα, αν και όπως είπε ο Bayern7, λίγο χλωμή τη βλέπω την πρωτιά...!

Θα δούμε! :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περασαμε και τραγουδαμε στη 16 θεση το Σαββατο!Περασε και η Κυπρος στην 21η!!Αντε παμε γερα! :D

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω το καταλαβα δηλαδη περσαμε με το ζορι στους τελικους

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Βασικα τωρα δεν ανακοινωθηκαν ποσοστα και αποτελεσματα,απλα μονο ποιοι περασαν.Στον τελικο υπηρχαν ηδη οι 12 χωρες(δεν θυμαμαι τον ακριβη αριθμο) και εχει ηδη βγει η σειρα με την οποια θα τραγουδησουν το Σαββατο.Υπηρχαν καποιες θεσεις κενες οι οποιες συμπληρωθηκαν σημερα.Εμεις πηραμε την 16η θεση που προφανως επειδη ειναι απο τις τελευταιες ειναι καλο γιατι θα μεινει στο κοινο που θα ψηφισει μιας και μετα απο μας ειναι αλλες 5 χωρες μονο.Φαντασουν να τραγουδουσε ο Σακης 2ος και μετα αλλοι 19...θα τον ειχαν ξεχασει μετα! :p

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ !!!! :up:

 

Όχι και με το ζόρι... Σε ψήφους η Ελλάδα ήταν 2η ! :D

Απλά οι φάκελοι ήταν ανακατεμένοι... :whistle:

 

Τώρα γιατί είναι καλύτερο να είμαστε προς το τέλος δεν ξέρω...ρωτήστε την Μποκοτα :p

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης (13 Μάι. 2004 , 00:07)

 

Βασικα τωρα δεν ανακοινωθηκαν ποσοστα και αποτελεσματα,απλα μονο ποιοι περασαν.Στον τελικο υπηρχαν ηδη οι 12 χωρες(δεν θυμαμαι τον ακριβη αριθμο) και εχει ηδη βγει η σειρα με την οποια θα τραγουδησουν το Σαββατο.Υπηρχαν καποιες θεσεις κενες οι οποιες συμπληρωθηκαν σημερα.Εμεις πηραμε την 16η θεση που προφανως επειδη ειναι απο τις τελευταιες ειναι καλο γιατι θα μεινει στο κοινο που θα ψηφισει μιας και μετα απο μας ειναι αλλες 5 χωρες μονο.Φαντασουν να τραγουδουσε ο Σακης 2ος και μετα αλλοι 19...θα τον ειχαν ξεχασει μετα! :p

 

 

Λάθος :p

Κάποια στιγμή μετά το άνοιγμα των φακέλων έδειξε ενα πίνακα με τις ψήφους... Η Ελλάδα ήταν στη 2η θέση (1η η Εσθονία) και αν δεν κάνω λάθος δίπλα έλεγε 59 ;)

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

λεω και γω τι εγινε παντως δεν μου φενεται συμπτωση τελευταιες καρτελες Ελλαδα και μετα κυπρο

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Αν και εγω δεν τον ειχα σε μεγαλη εκτιμηση λογω φωνης τον Σακη, παρ'ολα αυτα στην Τουρκια εσκισε. Ηταν αυτο που ηθελε ο κοσμος. Ξεσηκωσε το κοινο και ηταν φανταστικος. Λιγο δυσκολο για πρωτια αλλα ειδωμεν. Go SAKIS GO!!! :up: :music: :luck:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cyberbob (13 Μάι. 2004 , 00:11)

 

Λάθος :p

Κάποια στιγμή μετά το άνοιγμα των φακέλων έδειξε ενα πίνακα με τις ψήφους... Η Ελλάδα ήταν στη 2η θέση (1η η Εσθονία) και αν δεν κάνω λάθος δίπλα έλεγε 59 ;)

 

 

Δεν το προσεξα για να πω την αληθεια,αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι ο τροπος με τον οποιο ανακοινωθηκαν αυτοι που περασαν δεν εχει να κανει με τους ψηφους που πηραν,γιατι ετσι φανηκε σαν να περασαμε τελευταιοι :p

1η η Εσθονια ε;Το 59 σε μας τι ηταν;;

Link to comment
Share on other sites

Ένα έχω να πω Σάκης και τα μυαλά στα κάγκελα. Ποτέ δεν τον πήγαινα σαν καλλιτέχνη αλλά πάντα έλεγα πως είναι Eurovision material.

Μόλις τώρα τελείωσε και ευτυχώς το έγραψα στο video.

Ρε παιδιά, τι ήταν αυτό της Ουκρανίας? Το έβλεπε και η μάνα μου στην άλλη την τηλεόραση και μου είπε με μια απορία "Αυτοί την Ζήνα στείλανε?"

Αυτό το κομμάτι πολύ το φοβάμαι ρε γμτ, το είπε και η κότα.εεε...Μπόκοτα. Αρκετά καλό και της Κύπρου, φωνάρα η μικρή. Μάρεσε και της Ολλανδίας μου θύμισε το More Than Words των Extreme λίγο. Κανένα άλλο δεν με εντυπωσίασε. Και της Σερβίας ήταν αρκετά καλό. Εκείνες της Εστονίες ρε γμτ οι Αμαζόνες ήτανε?

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Ρουβά. Ηταν star. Συμφωνώ ομως με τον Bayern7, που εκανε μια καλη επισυμανση για το πως δινονται οι ψηφοι.
Link to comment
Share on other sites

Απο τις λίγες φορές μετά τους Αντικ που μου α΄ρεσε η ελληνική συμμετοχή. Στην αρχή ο ήχος ήταν λίγο περίεργος αλλά άξια περάσαμε... Μακάρι να πάμε πρώτοι... :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Οι παρουσιαστές είχαν πει οτι θα ανοίγουν τους φακέλους με τυχαία σειρά και όχι βάση βαθμολογίας.

Επίσης το γεγονός οτι θα τραγουδήσει ο ΣΑΑΑΑΚΗΣ-ΣΑΑΑΑΚΗΣ στον τελικό 16ος είναι καλό γιατί ο μεγαλύτερος αντίπαλός μας η Ουκρανία θα τραγουδήσει νομίζω 6 ή 9 (δεν θυμάμαι ακριβώς) οπότε είμαστε καλύτερα για να μας θυμούνται πιο καλά. Και η Κύπρος καλό κομματάκι. Η Σερβία μάρεσε. Αλλά ρε παιδιά...αυτή η Ουκρανία..την Ζήνα έστειλε? Τι ήταν τούτο? Ωραίο κομμάτι δεν λέω...αλλά με το που βγάλανε τα μαστίγια κάτι σε τρομάρα και ξύλο μου βγήκε. Λέω πάει αν δεν την στείλουνε τον τελικό θα μας δείρει όλους.

Πάντως έδειξε και τα κομμάτια του τελικού και πρέπει να πω πως θα είναι δύσκολος ο τελικός. Όλα ήταν πολύ σύγχρονα με καλό ρυθμό (με λίγες εξαιρέσεις). Άντε θα με φάει η αγωνία μέχρι το Σάββατο.

Αν και δεν είμαι fan του Σάκη, θέλω να τους αλλάξει τα φώτα και ειδικά μέσα στην Τουρκία.

ΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΣ

ΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΚΗΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

 

 

 

μήπως να του ξεσκίσουν εντελώς το μπλουζάκι στον τελικό? Δεν μπορεί, όλο και κάποιους παραπάνω πόντους θα πάρουμε απο αυτό:P

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παιδιά είναι δυνατόν να αμφισβητείτε την εγκυρότητα των ψηφοφοριών...?

Απλώς φέτος όπως και κάθε χρόνο οι Έλληνες τηλεθεατές μέσω του televoting θα ψηφίσουν για άλλη μια φορά πανηγυρικά την...Κύπρο!!!φαίνεται είναι τόσο ωραία τα τραγούδια τους που κάθε χρόνο μας συναρπάζουν ξανά και ξανά :whistle: :whistle: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Paidia i katataksi den egine vasi vathmologias, alla me tuxaia seira! Oi vathmoi pou edeiksan den itan apo tis xwres pou perasan, alla apo autes pou den ta kataferan! Sto telos mia xwra,i Elvetia, a den kanw lathos pire 0!

 

Elpizw ston teliko, na allaksoun ligo to xoreutiko, kai o Sakis na vgalei to mplouzaki giati "vgazei mplouzaki----->12 points" lol

 

Ante kali mas Tuxi!!

 

Shake them Sakis! Shake Them....

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GrieveR (13 Μάι. 2004 , 00:31)

 

Ελάτε ρε παιδιά είναι δυνατόν να αμφισβητείτε την εγκυρότητα των ψηφοφοριών...?

Απλώς φέτος όπως και κάθε χρόνο οι Έλληνες τηλεθεατές μέσω του televoting θα ψηφίσουν για άλλη μια φορά πανηγυρικά την...Κύπρο!!!φαίνεται είναι τόσο ωραία τα τραγούδια τους που κάθε χρόνο μας συναρπάζουν ξανά και ξανά :whistle: :whistle: :ninja:

 

 

As min eimaste toso kakoi re paidia! Sigoura o,ti kai na parousiasei i Kupros emeis se autous tha dwsoume to 12 mas,logw filias ktl ktl ta kserete auta!

 

Alla skefteite pws prin oi xwres arxizoun na tragoudane sta agglika, to tragoudi tis Kuprou itan to MONO pou katalavainan oi perissoteroi Ellines, so there you go....

 

:D

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...