Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν λες φιλε μου οτι δουλευουν τα παντα με carbon μαλλον δεν εχεις δοκιμασει τα παντα.

βιντεοκληση μεσο δικτυου κανει?αρχεια με wifi direct στελνει?

μαλλον οχι...

 

από λέξεις πιάνεσαι .... ωραία,δεν δουλεύουν τα πάντα,αλλά τα περισσότερα για μια UNOFFICIAL έκδοση που έβγαλε μια ομάδα από developers-που απ όσο διάβασα την παράτησε πλεον-. Για να στείλεις αρχεία μπορείς μέσω bluetooth ή viber ή κάποιο άλλο πρόγραμμα,και video κλήση,όχι δεν έκανα,αλλά η δεύτερη cam δούλευε μια χαρά. Σε προηγούμενο post αν διάβασες,ανέφερα ότι είχα πρόβλημα κ γω και γιαυτό το λόγω πέρασα official JB έκδοση σβήνοντας τα πολλά περιττά που έχει και πηγαίνει καλά. Τεσπα,γνώμη όπως όλοι έχω πει και γω,η carbon για πειράματα μια χαρά είναι(άλλοι την έχουν κανονικά χωρίς προβλήματα-δεν ξέρω πως) και αν έχεις χρόνο κ όρεξη κάνεις το κινητό σου τελείως ξεχωριστό απ τα άλλα με πολλά extras που έχουν(που δεν έχουν οι official εκδόσεις) και είναι και πιο γρήγορο χωρίς κολλήματα αλλά μπορεί ανά πασα στιγμή να μείνεις χωρίς κινητό(όπως εγώ).Πες και τη τελευταία κουβέντα,εγώ αν έχει κανένας προβλημα και μπορώ να βοηθήσω θα ασχοληθώ,γιατί με βοήθησε στο να ψαχτώ και να βρώ πράγματα πολύ το forum.

Α,και να ξεκαθαρίσω,κατά τη γνώμη μου: official I9070XXLQL με σβήσιμο άχρηστων προγραμμάτων και Cocore 8.2 4μήνες χωρίς πρόβλημα και συνεχίζει πλέον ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα

Εβγαλα την ΣΙΜ απο το s advance και την εβαλα σε ενα zte blade, για να εγκαταστήσω στο zte καποιες εφαρμογες.

Στο zte ειχα κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων οποτε ολα τα δεδομενα ειχαν διαγραφει.

Το προβλημα μου ειναι οτι απο το zte δεν μπορουσα να ενεργοποιησω τον λογαριασμο μου, με το mail που εχω.

Ξερει κανεις τι φταιει, ή αν κανω κατι λαθος εγω.:(

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Ποση ελευθερη ραμ αφηνει η LQL??

 

Το αντίθετο σου απαντάω.

80% με wireless ανοιχτό(γύρω στα 5-7 προγράμματα να τρέχουν εκείνη τη στιγμή-fb,viber,messenger,twter κ κανα 2 υπηρεσίες google- και γύρω στο 50-55% με κλειστό δίκτυο κ τέτοια προγράμματα. Στο Antutu benchmark 9500 έβγαλε. Με ανοιχτό wireless μετά από αρκετή χρήση,κάνει καμιά φορά freezakia(1-2sec αν τρέχεις πολλά και για ώρα στο άνοιξε-κλείσε εφαρμογών) αλλά τουλάχιστον είναι σταθερό.Στο navigation πάντως δεν είχα κ έχω κανένα κόλημα.

Link to comment
Share on other sites

οταν λες φιλε μου οτι δουλευουν τα παντα με carbon μαλλον δεν εχεις δοκιμασει τα παντα.

βιντεοκληση μεσο δικτυου κανει?αρχεια με wifi direct στελνει?

μαλλον οχι...

 

Βιντεοκληση αν εννοεις με το skype εμενα μια χαρα κανει...και αρχεια με το viber επισης στελνω... (φωτογραφιες εχω στειλει,αλλα αρχεια οχι)

 

Εσυ αντι για carbon (αν στο μελλον εχω θεμα) ποια προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

από λέξεις πιάνεσαι .... ωραία,δεν δουλεύουν τα πάντα,αλλά τα περισσότερα για μια UNOFFICIAL έκδοση που έβγαλε μια ομάδα από developers-που απ όσο διάβασα την παράτησε πλεον-.

 

επειδη δεν τα παρατησε,μολις βγηκε η καινουργια CARBON

 

Hi guys, I know it was a long time without any reaction of me ... But the time you have to for a new update is over now ...

Carbon_Janice_KK-4.4.2_Build2_18.02.14:

Features of the new build:

New 3.0.101 Kernel ... Thanks @KINGbabasula

Latest Android 4.4 KitKat version KVT 49L

WiFi is working now

Art is working

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2648138&page=4&nocache=1

και οταν λεμε οτι ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ ΟΛΑ,ΔΟΥΛΈΥΟΥΝΕ ΟΛΑ,

Edited by manos11
Link to comment
Share on other sites

από λέξεις πιάνεσαι .... ωραία,δεν δουλεύουν τα πάντα,αλλά τα περισσότερα για μια UNOFFICIAL έκδοση που έβγαλε μια ομάδα από developers-που απ όσο διάβασα την παράτησε πλεον-.

 

επειδη δεν τα παρατησε,μολις βγηκε η καινουργια CARBON

 

Hi guys, I know it was a long time without any reaction of me ... But the time you have to for a new update is over now ...

Carbon_Janice_KK-4.4.2_Build2_18.02.14:

Features of the new build:

New 3.0.101 Kernel ... Thanks @KINGbabasula

Latest Android 4.4 KitKat version KVT 49L

WiFi is working now

Art is working

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2648138&page=4&nocache=1

και οταν λεμε οτι ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ ΟΛΑ,ΔΟΥΛΈΥΟΥΝΕ ΟΛΑ,

 

Δεν χρειάζεται να περάσουμε άλλον cw δηλαδή philz κτλ κατευθείαν πάμε στο recovery της Samsungκαι βάζουμε την καινούρια ρομ?

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν χρειάζεται να περάσουμε άλλον cw δηλαδή philz κτλ κατευθείαν πάμε στο recovery της Samsungκαι βάζουμε την καινούρια ρομ?

 

Χρειάζεται να έχεις custom recovery .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καθηστε και περιμενετε εσεις απο την samsung να παρει την κιτ κατ το κινητο,εγω με την carbon παντως εχω βρει την υγεια μου εδω και καιρο που κυκλοφορει,και δουλευουνε ολες οι λειτουργιες του!!

 

http://www.greeceandroid.gr/device/1128-samsung-kitkat-updates

 

Συσκευές της Samsung που θα αναβαθμιστούν σε Android 4.4:

 

Galaxy Note 3

 

Galaxy Note II

 

Galaxy S4

 

Galaxy S4 mini

 

Galaxy S4 Active

 

Galaxy S4 zoom

 

Galaxy S III

 

Galaxy S III mini

 

Galaxy Mega

 

Galaxy Light

 

Galaxy Note 8.0

 

Galaxy Tab 3

 

Galaxy Note 10.1

 

Galaxy Note 10.1 2014 Edition

Link to comment
Share on other sites

από λέξεις πιάνεσαι .... ωραία,δεν δουλεύουν τα πάντα,αλλά τα περισσότερα για μια UNOFFICIAL έκδοση που έβγαλε μια ομάδα από developers-που απ όσο διάβασα την παράτησε πλεον-.

 

επειδη δεν τα παρατησε,μολις βγηκε η καινουργια CARBON

 

Hi guys, I know it was a long time without any reaction of me ... But the time you have to for a new update is over now ...

Carbon_Janice_KK-4.4.2_Build2_18.02.14:

Features of the new build:

New 3.0.101 Kernel ... Thanks @KINGbabasula

Latest Android 4.4 KitKat version KVT 49L

WiFi is working now

Art is working

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2648138&page=4&nocache=1

και οταν λεμε οτι ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ ΟΛΑ,ΔΟΥΛΈΥΟΥΝΕ ΟΛΑ,

 

Εγω οταν την ειχα βαλει δν γινοταν να μεταφερθουν οι εφαρμογες στην sd..και γενικα δν την διαβαζε. εχει διορθωθει; κατα τ' αλλα γρηγορη rom και χωρις lag..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και συγχωρεστε με αν το εχετε αναφερει καπου πιο πριν αλλα ειναι παρα πολλες οι σελιδες για να το διαβασω...Εχω το galaxy s advance gt i-9070p εχω την 4.1.2 εκδοση και κολλαει σαν τρελο...Προσπαθησα να βρω rom αλλα για το p εχει πολλα Bugs (αν υπαρχει κατι να προτεινεται καλο θα ηταν)...Τελος μπορουμε να κανουμε κατι εκτος απο το αλλαξουμε Rom
Link to comment
Share on other sites

καθηστε και περιμενετε εσεις απο την samsung να παρει την κιτ κατ το κινητο,εγω με την carbon παντως εχω βρει την υγεια μου εδω και καιρο που κυκλοφορει,και δουλευουνε ολες οι λειτουργιες του!!

 

http://www.greeceandroid.gr/device/1128-samsung-kitkat-updates

 

Συσκευές της Samsung που θα αναβαθμιστούν σε Android 4.4:

 

Galaxy Note 3

 

Galaxy Note II

 

Galaxy S4

 

Galaxy S4 mini

 

Galaxy S4 Active

 

Galaxy S4 zoom

 

Galaxy S III

 

Galaxy S III mini

 

Galaxy Mega

 

Galaxy Light

 

Galaxy Note 8.0

 

Galaxy Tab 3

 

Galaxy Note 10.1

 

Galaxy Note 10.1 2014 Edition

 

Εγώ θα περιμένω!!! :p

 

Βασικά θα περιμένω να γίνουν stable release οι customs... ;)

 

Manos τα updates της Carbon πως περνάνε; Υπάρχει η δυνατότητα update over the air?

Link to comment
Share on other sites

Η λίστα η παραπάνω αφορά την αμερικανική αγορά. Πιστεύω πως θα δώσει πρώτα την kitkat στα πιο πρόσφατα και στα πιο premium μοντέλα που είναι αυτά της λίστας και σε δεύτερη φάση το δικό μας και τα υπόλοιπα. Μας χρωστάει η Samsung ένα update γιατί το κινητό βγήκε με gb την εποχή του ics. Θα δείξει...
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να εγκαταστησω το google play στο κινητο, στην ROM που φοραω δεν υπαρχει εγκατεστημενο.:worry:

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Η λίστα η παραπάνω αφορά την αμερικανική αγορά. Πιστεύω πως θα δώσει πρώτα την kitkat στα πιο πρόσφατα και στα πιο premium μοντέλα που είναι αυτά της λίστας και σε δεύτερη φάση το δικό μας και τα υπόλοιπα. Μας χρωστάει η Samsung ένα update γιατί το κινητό βγήκε με gb την εποχή του ics. Θα δείξει...

 

:ninja:οnly s3 based on snapdragon processors will be updated to 4.4, exons based s3 will be stucked at 4.3.

Now we can completely forget about s advance getting 4.4:cry::cry::O

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να εγκαταστησω το google play στο κινητο, στην ROM που φοραω δεν υπαρχει εγκατεστημενο.:worry:

 

Τι rom εχεις ,cm?

Αν ναι ,δεν πέρασες τα gapps που δινει η rom .

Αν πάλι λείπει μονο το play ,ψάξε στο google για google play apk βρες την πρόσφατη έκδοση ,πέρασε την στην συσκευή σου και κανε την εγκατάσταση με κάποιον file manager .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να εγκαταστησω το google play στο κινητο, στην ROM που φοραω δεν υπαρχει εγκατεστημενο.:worry:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2397942

Link to comment
Share on other sites

:ninja:οnly s3 based on snapdragon processors will be updated to 4.4, exons based s3 will be stucked at 4.3.

Now we can completely forget about s advance getting 4.4:cry::cry::O

 

Κοίτα εγώ τι βρήκα:

Note – S advance is not in this list ! But S3 mini is There , due to same specs If S3 mini will get update S advance will not stay behind ! Also Samsung Usa has not unveiled Full list ! So we can only wait ! For the official confirmation ! :):cool:

Link to comment
Share on other sites

Η λίστα η παραπάνω αφορά την αμερικανική αγορά. Πιστεύω πως θα δώσει πρώτα την kitkat στα πιο πρόσφατα και στα πιο premium μοντέλα που είναι αυτά της λίστας και σε δεύτερη φάση το δικό μας και τα υπόλοιπα. Μας χρωστάει η Samsung ένα update γιατί το κινητό βγήκε με gb την εποχή του ics. Θα δείξει...

 

Η samsung μας έχει........ :P

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ τι βρήκα:

Note – S advance is not in this list ! But S3 mini is There , due to same specs If S3 mini will get update S advance will not stay behind ! Also Samsung Usa has not unveiled Full list ! So we can only wait ! For the official confirmation ! :):cool:

 

Που το βρήκες αυτό Dynamite? αν μπορείς στείλε link... ;)

 

Εν τω μεταξύ, η λίστα που ανακοινώθηκε τώρα ρε παιδιά που έχετε φαγωθεί όλοι, είναι η λίστα που είχε ανακοινώσει πριν μερικές μέρες, απλά έβαλε μέσα και το S4 mini, που είχαμε αναφέρει οτι η λίστα είναι ελλιπής, και τώρα δεν είναι... ;)

Για τα υπόλοιπα που έχει ειπωθεί οτι θα τεστάρει για να δει σε ποια θα δώσει ακόμα, δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα τίποτα.

Πέρα οτι η ανακοίνωση η συγκεκριμένη είναι για τα Αμερικάνικα μοντέλα και μόνο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, μια ερωτησούλα θέλω να κάνω, μπορεί κάποιος να μου πει τον κωδικό από το μοντέλο ακουστικών που έχει η συσκευή μας;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...