Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει διαφορά στην επίδοση του κινητού εάν έχω μουσική,βίντεο,εικόνες κ.τ.λ. στην αποθηκευτική μνήμη του κινητού ή σε κάρτα μνήμης;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια πως περναω custom rom στο κινητο? (δεν εχω καθολου εμπειρια)

λεω να αρχισω τους πειραματισμους μιας και με την official jelly δεν τραβαει το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από πάνω από 10 μέρες εμπειρία με την jb έχω να κάνω κάποιες παρατηρήσεις:

 

1. Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα με την jb.

2. Έχω νόμιμο Flash στον stock browser και στον delphin, και είναι πολύ σημντικό.

3. To Ui είναι σαφώς καλύτερο καθως και κάποιες αλλες λειτουργίες.

4. Είναι λίγο πιο αργό το κινητό. Στο σημείο που με αγχώνει είναι λίγο είναι στο χειρισμό των κλήσεων.

5. Δεν υπάρχει λόγος να βάλεται άλλον laucher γιατί το πρόβλημα είναι στην εκτέλεση των εφαρμογών

και όχι στο αν θα περιηγήσε στην UI γρήγορα.

6. Ο καλύτερος browser με Flash μακράν είναι ο stock.

7. Μου φαίνεται ίσως, αλλά πολλες φορές φαίνεται να χάνεται η σύνδεση με το δίκτυο

αν και δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο με αποτέλεσμα να κολλάει ο browser.

8. To κινητούλι είναι μια χαρά, απορώ όμως πως με δυπήρυνο επεξεργαστή δεν σηκώνει άνετα την jb.

 

Συνέχεια των εμπειριών αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να μαι παλι χαχα! νομιζω τα χω κανει χαλια!!!λοιπον εχουμε και λεμε...μετα την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων σταματησαν οι ανευ λογου επαννεκινησεις!!!!και λεω ωραια να του κανω και μια αναβαθμηση σε 4.1.2 μιας κ το χω(λεμε τωρα)...βαζω το Kies κ στο λαπτοπ το συνδεω και το εγκατεστησε μονο του...αυτο το jelly bean τι ειναι ρε παιδια??? εγω τι βλακεια εκανα κ εκει που δεν ειχα ζουμ τωρα εχω αλλα χαλασε η καμερα μου...δηλ πριν ειχα απιστευτα χρωματα και καθαροτητα και τωρα ειναι θολες και σχεδον αχρωμες λες και υπαρχει κατι μπροστα στην καμερα!!!! με το που μπαινω στην καμερα για 1 δευτερολεπτο η εικονα ειναι οπως κ πριν και μετα γινεται αυτο που περιεγραψα...ποιος θα με σωσει??? :cry:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πειράξει τίποτα ρυθμίσεις στην κάμερα?

Στις επιλογές τις κάμερας κάτω κάτω πρέπει να έχει ένα reset.

Δοκίμασε το...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πειράξει τίποτα ρυθμίσεις στην κάμερα?

Στις επιλογές τις κάμερας κάτω κάτω πρέπει να έχει ένα reset.

Δοκίμασε το...

 

καλημερα...δυστηχως το εκανα κι αυτο!!!αλλα ματαια τιποτα καμμια διαφορα...και με προβληματιζει γιατι στο πρωτο δευτερολεπτο τα χρωματα και η καθαροτητα ειναι οκ και μετα ολα αλλαζουν...εβγαλα και τωρα στο φως της μερας...τα ιδια αχρωμα...ουτε καποιο εφε εχει μπει...ειλικρινα δεν ξερω τι μπορει να φταιει...?να φταιει η αναβαθμηση?δεν νομιζω... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φαίνονται έτσι μόνο στην οθόνη του κινητού?

 

Δοκίμασες να τις δεις στον υπολογιστή?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως φαίνονται έτσι μόνο στην οθόνη του κινητού?

 

Δοκίμασες να τις δεις στον υπολογιστή?

 

οχι δεν δοκιμασα...να σου βαλω 2 εδω να δεις τη διαφορα...? :(

 

Edit:

 

λοιπον δοκιμασα ακριβως τα ιδια τις δειχνει.... :mad:

 

:!:-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ, ξέρει κανείς, αν έχει βγει στο KIES η 4.Την έχει δοκιμάσει κανείς,δουλεύει σωστά ,αξίζει τον κόπο.Αν τη δοκίμασε κάποιος φίλος ας απαντήσει.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να μαι παλι χαχα! νομιζω τα χω κανει χαλια!!!λοιπον εχουμε και λεμε...μετα την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων σταματησαν οι ανευ λογου επαννεκινησεις!!!!και λεω ωραια να του κανω και μια αναβαθμηση σε 4.1.2 μιας κ το χω(λεμε τωρα)...βαζω το Kies κ στο λαπτοπ το συνδεω και το εγκατεστησε μονο του...αυτο το jelly bean τι ειναι ρε παιδια??? εγω τι βλακεια εκανα κ εκει που δεν ειχα ζουμ τωρα εχω αλλα χαλασε η καμερα μου...δηλ πριν ειχα απιστευτα χρωματα και καθαροτητα και τωρα ειναι θολες και σχεδον αχρωμες λες και υπαρχει κατι μπροστα στην καμερα!!!! με το που μπαινω στην καμερα για 1 δευτερολεπτο η εικονα ειναι οπως κ πριν και μετα γινεται αυτο που περιεγραψα...ποιος θα με σωσει??? :cry:

 

Καλημέρα

Το ίδιο πρόβλημα με άχρωμες φωτογραφίες αντιμετωπίζω και εγώ με την 2.3

Αλλά το πρόβλημα είναι μόνο σε εσωτερικούς χώρους ανεξάρτητα πόσο φωτισμό έχει..

Σε εξωτερικούς με ηλιακό φως όλα είναι τέλεια…

Το παλιό μου sony-ericsson με 3.2 mpixel έβγαζε τόσο φωτεινές φωτογραφίες σε εσωτερικούς χώρους που το Samsung ούτε στο όνειρο του..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Το ίδιο πρόβλημα με άχρωμες φωτογραφίες αντιμετωπίζω και εγώ με την 2.3

Αλλά το πρόβλημα είναι μόνο σε εσωτερικούς χώρους ανεξάρτητα πόσο φωτισμό έχει..

Σε εξωτερικούς με ηλιακό φως όλα είναι τέλεια…

Το παλιό μου sony-ericsson με 3.2 mpixel έβγαζε τόσο φωτεινές φωτογραφίες σε εσωτερικούς χώρους που το Samsung ούτε στο όνειρο του..

 

 

τι να πω δεν ξερω ακομη ψαχνω στιε ρυθμισεις της καμερας τι φταιει!!!μα μολις την ανοιγω και για ενα δευτερολεπτο ολα οκ και μετα θολωνει και ασπριζει...τι στο καλο επαθε μετα την αναβαθμηση...εφτιαξα ολα τα αλλα και χαλασα αλλο πφφφφφφφ :mad:

Link to comment
Share on other sites

κανε παλι την αναβαθμιση.

 

Και πως μπορεί να κάνει πάλι την αναβάθμιση αφού λογικά αν συνδεθεί στο Kies θα της λέει ότι έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού?

Link to comment
Share on other sites

Και πως μπορεί να κάνει πάλι την αναβάθμιση αφού λογικά αν συνδεθεί στο Kies θα της λέει ότι έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού?

 

ναι λογικα αυτο θα μου λεει...λεω να παρω ενα τηλ αυριο την samsung...αλλα νομιζω θα μου πουν να το στειλω....πφφφφφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

καλα που δεν το αγορασα.....:lol:

ψαχνω θετικο σχολιο και δεν βλεπω,παμε για αλλο......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

δεν το γνωριζω αυτο πως γινεται δυστυχως... :confused:

 

υπεραναλυτικο για το πως γινεται . ακολουθα με προσοχη το καθε βημα και θα δεις ποσο απλο ειναι .

 

διαβασε το 2-3 φορες πριν το ξεκινησεις γιατι με μια πρωτη αναγνωση φαινεται κατι δυσκολο ενω δεν ειναι καθολου .

 

απο εδω -->http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9070 θα κατεβασεις την ελληνικη εκδοση . αν θες μπορεις και καποια αλλη αλλα δεν αλλαζει κατι ιδιαιτερο .

 

ειναι η πρωτη απο αυτες που βγηκαν 33 μερες πριν . στο region τσεκαρεις αν θες να δεις για καποιας αλλης χωρας .

 

 

επισης να κανεις και παλι την διαδικασια που λεει ενα παιδι λιγες σελιδες πριν .

τι σβηνεις πριν και μετα την αναβαθμιση για να καθησει καλα η νεα που θα κανεις ..

 

 

φιλε εσυ που λες καλα εκανες και δεν το πηρες . εγω προσωπικα το εχω απο μαρτιο

και το κινητο μου ειναι μια χαρα . μην περιμενεις με 200 που στοιχισε να κανει παπαδες.

εκει το εχουν χασει καποια παιδια εδω μεσα και ισως να περιμεναν κατι παραπανω απο

αυτο που πραγματικα ειναι το κινητο . ενα αξιοπρεπεστατο για τα λεφτα του δλδ .

Edited by ksexou
Link to comment
Share on other sites

καλα που δεν το αγορασα.....:lol:

ψαχνω θετικο σχολιο και δεν βλεπω,παμε για αλλο......

 

Για τα χρηματα του μια χαρα κινητο ειναι,με GB δεν εχει κανενα προβλημα,εκτος το οτι δεν εχει zoom η καμερα.

Τωρα με την JB το 60 % απο τα σχολια ειναι αρνητικα,και το 40 % θετικα.

 

Για τα 175 ευρω που ξεκιναει η τιμη του σημερα για τα χρηματα του ειναι οχι απλα καλο,αλλα φαναταστικο με super amoled οθονη,και HD video δεν βρισκεις αλλο με αυτα τα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να μαι παλι χαχα! νομιζω τα χω κανει χαλια!!!λοιπον εχουμε και λεμε...μετα την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων σταματησαν οι ανευ λογου επαννεκινησεις!!!!και λεω ωραια να του κανω και μια αναβαθμηση σε 4.1.2 μιας κ το χω(λεμε τωρα)...βαζω το Kies κ στο λαπτοπ το συνδεω και το εγκατεστησε μονο του...αυτο το jelly bean τι ειναι ρε παιδια??? εγω τι βλακεια εκανα κ εκει που δεν ειχα ζουμ τωρα εχω αλλα χαλασε η καμερα μου...δηλ πριν ειχα απιστευτα χρωματα και καθαροτητα και τωρα ειναι θολες και σχεδον αχρωμες λες και υπαρχει κατι μπροστα στην καμερα!!!! με το που μπαινω στην καμερα για 1 δευτερολεπτο η εικονα ειναι οπως κ πριν και μετα γινεται αυτο που περιεγραψα...ποιος θα με σωσει??? :cry:

 

μεσω odin να την κανεις .

 

Αγαπητέ ksexou μάλλον δεν κατάλαβες αλλά η χρήστης EleneRose είναι αρχάρια και δεν μπορεί να γνωρίζει περί odin κλπ κλπ…

 

Για τα χρηματα του μια χαρα κινητο ειναι,με GB δεν εχει κανενα προβλημα,εκτος το οτι δεν εχει zoom η καμερα.

Τωρα με την JB το 60 % απο τα σχολια ειναι αρνητικα,και το 40 % θετικα.

 

Για τα 175 ευρω που ξεκιναει η τιμη του σημερα για τα χρηματα του ειναι οχι απλα καλο,αλλα φαναταστικο με super amoled οθονη,και HD video δεν βρισκεις αλλο με αυτα τα χρηματα.

 

Απορώ γιατί πάρα πολλοί έχουν κολλήσει με το zoom της κάμερας..

Μα είναι ψηφιακό και όχι οπτικό…!!!!!!

Το ψηφιακό αν θέλεις ντε και καλά το κάνεις και σε οποιοδήποτε πρόγραμμα σε pc αλλά πάντα θα έχει χάσει σε ποιότητα το νέο αρχείο.

 

καλα που δεν το αγορασα.....:lol:

ψαχνω θετικο σχολιο και δεν βλεπω,παμε για αλλο......

 

Το κινητό με την 2.3 είναι απλά απόλαυση… και δεν βλέπω τον λόγο τόσο άγχους.

Βέβαια αν θέλει κάποιος να αγοράσει κινητό με 4.1 ας σκάσει περισσότερα χρήματα που του περισσεύουν για να κάνει τα ίδια πράγματα που κάνουμε και εμείς με το advance…!

Βεβαίως αν η νέα 4.1 ήταν καλύτερα δουλεμένη και δεν υπήρχαν αυτά τα μικρό προβλήματα τότε όλοι θα ήμασταν πιο ευχαριστημένοι.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις σας...πηρα τηλ στην samsung κ μου ειπαν να το παω στο για service να μου ξαναπερασουν το λογισμικο εκεινοι κ οτι ειναι απιθανο να χαλασε απο την αναβαθμηση...ειμαι αισιοδοξη γιατι με το που την ανοιγω την καμερα ολα ειναι οκ κ μετα αρχιζει να θολωνει κ να ασπριζει..αλλα μην φανταστειτε ΤΟ χάλι!απλα με τις πριν φωτο εχει τεραστιααααα διαφορα....τα νεοτερα αυριο...ευχαριστω πολυ πολυ!

 

ΥΓ. αν δεν γινει κατι παλι εδω θα κλαιγομαι να ξερεται :p

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις σας...πηρα τηλ στην samsung κ μου ειπαν να το παω στο για service να μου ξαναπερασουν το λογισμικο εκεινοι κ οτι ειναι απιθανο να χαλασε απο την αναβαθμηση...ειμαι αισιοδοξη γιατι με το που την ανοιγω την καμερα ολα ειναι οκ κ μετα αρχιζει να θολωνει κ να ασπριζει..αλλα μην φανταστειτε ΤΟ χάλι!απλα με τις πριν φωτο εχει τεραστιααααα διαφορα....τα νεοτερα αυριο...ευχαριστω πολυ πολυ!

 

ΥΓ. αν δεν γινει κατι παλι εδω θα κλαιγομαι να ξερεται :p

 

Ελπίζουμε αύριο να μας πεις νεώτερα και για την κάμερα αλλά και για το πώς συμπεριφέρεται το νέο λειτουργικό αφού σου το περάσει η Samsung.

Για καλό και για κακό θα έχουμε και ένα πακετάκι χαρτομάντιλα zewa soft :dizzy:

Link to comment
Share on other sites

 

Απορώ γιατί πάρα πολλοί έχουν κολλήσει με το zoom της κάμερας..

Μα είναι ψηφιακό και όχι οπτικό…!!!!!!

Το ψηφιακό αν θέλεις ντε και καλά το κάνεις και σε οποιοδήποτε πρόγραμμα σε pc αλλά πάντα θα έχει χάσει σε ποιότητα το νέο αρχείο.

 

Το κινητό με την 2.3 είναι απλά απόλαυση… και δεν βλέπω τον λόγο τόσο άγχους.

Βέβαια αν θέλει κάποιος να αγοράσει κινητό με 4.1 ας σκάσει περισσότερα χρήματα που του περισσεύουν για να κάνει τα ίδια πράγματα που κάνουμε και εμείς με το advance…!

Βεβαίως αν η νέα 4.1 ήταν καλύτερα δουλεμένη και δεν υπήρχαν αυτά τα μικρό προβλήματα τότε όλοι θα ήμασταν πιο ευχαριστημένοι.

 

Προσωπικα δεν με ενδιαφερει το zoom της καμερας,απλα το ανεφερα επειδη βλεπω οτι σε καποιους τους λειπη το zoom.Για αυτα που το θελω το κινητο με υπερκαλύπτη.

Συμφωνούμε απολυτα φιλε μου με την 2.3 GB ειμαι και με αυτην θα παραμεινω,με αυτα που ακουω με την JB,ξετσέκαρα και το auto update μην μου ερθει καμμια JB μεσω ΟΤΑ.

Εχω την JB σε ενα tab 2 samsung ,και δεν βλεπω να κανει κατι παραπανω απο την GB που εχει το advance,απλα διαφορετικα μενου ,widget,notification bar ,κ.τ.λ να χαμε να λεγαμε δηλαδη.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζουμε αύριο να μας πεις νεώτερα και για την κάμερα αλλά και για το πώς συμπεριφέρεται το νέο λειτουργικό αφού σου το περάσει η Samsung.

Για καλό και για κακό θα έχουμε και ένα πακετάκι χαρτομάντιλα zewa soft :dizzy:

 

το λογισμικο μια χαρα ειναι εκτος του προβληματος της καμερας μου...που δεν νομιζω να φταιει η αναβαθμηση απλα μπορει να μην περαστηκε σωστα!!!!το ζουμ οντως δεν λεει και πολλα...ολα τα αλλα εμενα μ αρεσουν περισσοτερο σε σχεση με το προηγουμενο :rolleyes:

οσο για τα χαρτομαντηλα δεν σου απαντω :X :p

Link to comment
Share on other sites

το λογισμικο μια χαρα ειναι εκτος του προβληματος της καμερας μου...που δεν νομιζω να φταιει η αναβαθμηση απλα μπορει να μην περαστηκε σωστα!!!!το ζουμ οντως δεν λεει και πολλα...ολα τα αλλα εμενα μ αρεσουν περισσοτερο σε σχεση με το προηγουμενο :rolleyes:

οσο για τα χαρτομαντηλα δεν σου απαντω :X :p

 

Δοκιμασε καποια αλλη εφαρμογη φωτογραφιων να δεις αν παραμενει το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...