Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Έχω το κινητό κάνα 6μηνο. Πάνω που έλεγα οτι ήταν το καλύτερο κινητό που είχα απο άποψη κολλημάτων το κινητό φρίκαρε. Μάλλον το μάτιαξα. :p Τρώει απίστευτα κολλήματα και μάλιστα σε απλά πραγματα όπως οι κλήσεις και τα μηνύματα. Χτυπάει το κινητό πάω να το σηκώσω και δεν γίνεται τιποτα. Συνεχίζει και χτυπάει με αποτέλεσμα να χάνω την κληση. Τις περισσότερες φορές που πάω να γράψω μηνύματα απλά δεν γράφει. Η παυλα αναβοσβηνει πατάω να γράψω και τίποτα. Πρέπει να βγω και να ξαναμπώ 5-6 φορες απο τα μηνύματα μέχρι να πάρει μπρος. Επίσης δεν γράφει με μικρά ελληνικά γράμματα μηνύματα. Πατάω το βελάκι αλλα απλά δεν αλλάζουν σε αντίθεση με τα αγγλικά που αλλάζουν μια χαρά. Και να πω οτι το έχω φορτώσει με εφαρμογές για να κολλάει. Τι να πω.... Που να περάσω και την JB. :!: Θα εκραγεί :!: :( Ξέρει κανεις πως μπορούν να διορθωθούν αυτά τα προβλήματα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

factory reset δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο! επαναφορα εργοστασιακων δηλαδη! παντα στρωνει απο κατι τετοια!

 

για μηνυματα βαλε καποιο αλλο application οπως το chomp sms η το handset sms γιατι αυτο του κινητου ειναι λιγο για πεταμα! επισης πανε στα μηνυματα ρυθμισεις>>εισαγωγη λειτουργιας και βαλτο στο αυτοματο!(αλλα καλυτερα κατεβασε ενα απο τα παραπανω apps ειναι πολυ καλα

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Έχω το κινητό κάνα 6μηνο. Πάνω που έλεγα οτι ήταν το καλύτερο κινητό που είχα απο άποψη κολλημάτων το κινητό φρίκαρε. Μάλλον το μάτιαξα. :p Τρώει απίστευτα κολλήματα και μάλιστα σε απλά πραγματα όπως οι κλήσεις και τα μηνύματα. Χτυπάει το κινητό πάω να το σηκώσω και δεν γίνεται τιποτα. Συνεχίζει και χτυπάει με αποτέλεσμα να χάνω την κληση. Τις περισσότερες φορές που πάω να γράψω μηνύματα απλά δεν γράφει. Η παυλα αναβοσβηνει πατάω να γράψω και τίποτα. Πρέπει να βγω και να ξαναμπώ 5-6 φορες απο τα μηνύματα μέχρι να πάρει μπρος. Επίσης δεν γράφει με μικρά ελληνικά γράμματα μηνύματα. Πατάω το βελάκι αλλα απλά δεν αλλάζουν σε αντίθεση με τα αγγλικά που αλλάζουν μια χαρά. Και να πω οτι το έχω φορτώσει με εφαρμογές για να κολλάει. Τι να πω.... Που να περάσω και την JB. :!: Θα εκραγεί :!: :( Ξέρει κανεις πως μπορούν να διορθωθούν αυτά τα προβλήματα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

To Play Store είναι γεμάτο σαβούρες. Πιθανότατα κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί το πρόβλημα.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πανε στη διαχειριση εφαρμογων βρες το ταπαταλκ και μετα κανε εκκαθαριση δεδομενων!

 

τα δοκίμασα και αυτά και έκανα και επανεγκατάσταση αλλά τίποτα. Το tapatalk ID το αναγνωρίζει και μετά βλέπει που έχω λογαριασμό, όταν όμως κλικάρω στον λογαριασμό και βάλω το username και το password μετά με πετάει πάλι πίσω. η ιστορία είναι οτι δούλεψε για τρεις μέρες αλλά έπρεπε να το βγάλω για κάποιους λόγους και τώρα έχω αυτά τα προβλήματα.

φυσικά και έχω στείλει email σε αυτούς αλλά τίποτα εδώ και τρςίς εβδομάδες.

καμί αλλη ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις αλλος προβλημα με το νεο update του youtube?εμενα σε full screen δεν εχει μπαρα :-(

 

Ναι δυστυχως για μπαρα πρέπει να βγεις απο full screen ή να το γυρισεις κατακόρυφα...περίεργο που καναν τετοιο update.Πιστεύω σύντομα θα έρθει και άλλο upadate.Δε γίνεται να μην έχεις μπαρα....

 

Επίσης πλάκα έχει που κατεβαίνει το βίντεο στην άκρη και παίζει ενώ κάνεις άλλες εργασίες μέσα στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχως για μπαρα πρέπει να βγεις απο full screen ή να το γυρισεις κατακόρυφα...περίεργο που καναν τετοιο update.Πιστεύω σύντομα θα έρθει και άλλο upadate.Δε γίνεται να μην έχεις μπαρα....

 

Επίσης πλάκα έχει που κατεβαίνει το βίντεο στην άκρη και παίζει ενώ κάνεις άλλες εργασίες μέσα στην εφαρμογή.

 

Σε αλλα κινητα δουλευει κανονικα η μπαρα σε foul screen!το update ειναι πολυ καλο αλλα αυτο το bug ειναι απιστευτα σπαστικο!

 

Οντως αυτο με το βιντεο που παει κατω στην ακρη ειναι ωραιο

Link to comment
Share on other sites

καιρο ειχα να ασχοληθω..μπηκα σημερα στο σαιτ με τα λογισμικα και βλεπω εχει βγει η ελληνικη..τωρα ειχα μια αργεντινικη..λετε να περασω την ελληνικη ε?
Link to comment
Share on other sites

καιρο ειχα να ασχοληθω..μπηκα σημερα στο σαιτ με τα λογισμικα και βλεπω εχει βγει η ελληνικη..τωρα ειχα μια αργεντινικη..λετε να περασω την ελληνικη ε?

 

Αν δεν εχεις θέματα με την Αργεντινικη δεν αξιζει τον κοπο. Δεν θα σου προσφέρει απόλυτως τιποτα παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλα κινητα δουλευει κανονικα η μπαρα σε foul screen!το update ειναι πολυ καλο αλλα αυτο το bug ειναι απιστευτα σπαστικο!

 

Οντως αυτο με το βιντεο που παει κατω στην ακρη ειναι ωραιο

 

Καλημέρα σύντροφοι

Μιλάμε καταρχήν για Gingerbread ή jelly bean?

Αν είναι για την jelly bean βγήκε update για το youtube και έστρωσε όσον αφορά τα κολλήματα που αναφέρονταν?

 

Μια ερωτηση κι απο μενα που αφορα μαλλον σε bug, το οποιο πιθανον να απανταται και σε αλλες συσκευες συμφωνα με λιγο ψαξιμο που εκανα.

 

Οταν εχω το κινητο κλειστο η σε flight mode και καποιος μου στειλει μηνυμα, οταν ανοιξω το κινητο, η ωρα του μηνυματος δεν ειναι η πραγματικη ωρα αποστολης, αλλα η ωρα που τελικα το μηνυμα λαμβανεται απο τη συσκευη.

 

Μπορει να ακουγεται ησσονος σημασιας προβλημα, αλλα ειναι πολυ ενοχλητικο. Τι μπορουμε να κανουμε;

 

Η απάντηση στο πρόβλημα είναι η εξής SMS Sent Time.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση στο πρόβλημα είναι η εξής SMS Sent Time.

 

Αυτη η εφαρμογή δουλεύει και όταν είναι κλειστό το κινητό ή μόνο όταν είναι σε λειτουργία πτήσης?

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η εφαρμογή δουλεύει και όταν είναι κλειστό το κινητό ή μόνο όταν είναι σε λειτουργία πτήσης?

 

Η εφαρμογή όπως και καμία εφαρμογή όσο γνωρίζω δεν λειτουργεί όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο. Η εν λόγο εφαρμογή δουλεύει σε λειτουργία πτήσεως.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το τηλέφωνο με cocore-E 7.6 τρέχει πολύ ομαλά.

Απλά χρειάζεται ένα wipe dalvik cache και fix permissions μετά το πέρασμα του kernel .(όχι wipe data,αυτό το κάνατε μόλις περάσατε jb)

Οποιος ασχολείται με τον συγκεκριμένο kernel ας δοκιμάσει και ας ποστάρει εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...ειμαι καινουργια εδω..μια ερωτηση παιδια αν ξερετε..εχω το galaxy s advance και εχει αρχισει τωρα τελευταια και κανει επανεκκινησεις..περιπου 2 την μερα...τι να επαθε?φοβαμαι μην πειραξα κατι εγω στις ρυθμισεις του δεν ξερω..δεν θελω να το στειλω για service το λιγοτερο ενα μηνα θα κανει...ευχαριστω!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ειμαι καινουργιος στο forum και το παρακολουθω απο την αρχη!Θα ηθελα εαν ειναι δυνατον, να μου γραψει καποιος την σωστη διαδικασια βημα προς βημα,ωστε να καθαρισω τελιως το κινητο,για να περασω στην επομενη αναβαθμηση jelly bean 4.1.2 απο 2.3.6(Gingerbread).Το κινητο αυτην τη στιγμη εχει 10-15 εφαρμογες και δεν παρουσιαζει κανενα προβλημα.Απλα ειμαι σε καποιο δίλημμα να τν περασω γιατι διαβαζω πως αντιμετωπίζονται καποια θεματα με τν 4.1.2.Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε ένα διάβασμα στη σελίδα 272 post 4077.

Αν δεν σε βοηθήσει ,εδώ είμαστε πάλι.

 

Elenarose:Πάρε ένα backup και κάντου εργοστασιακές ρυθμίσεις για αρχή.

Αν δεν συνέλθει το σκέφτεσαι για σέρβις

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω nikpoth για την αμεση απαντηση!!Εχω διαβασει τον τροπο του φιλου The dynamite,και θεωρω πολυ σωστη την διαδικασια που αναφερει!!Καποιες ερωτησεις εχω επιπλεον οι οποιες ειναι: 1 Οταν κλεισω το κινητο χρειαζεται να βγαλω μαζι με τν καρτα sd και την καρτα sim? 2 Χρειαζεται να βγαλω την μπαταρια και να την ξανατοποθετησω πριν ξεκινησω την διαδικασια volume up+home button+power button? 3 Καλο θα ηταν να διαγραψω ολες τις εφαρμογες απο την sd, και απο το τηλεφωνο,και φυσικα να απομονωσω την δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας δεδομενων μου,πριν πατησω επαναφορα εργ.ρυθμ.? 4 Χρειαζεται να καθαρισω την sd πριν κανω το update? Εαν υπαρχει κατι επιπλεον παρακαλω πειτε μου!Ευχαριστω!!!!
Link to comment
Share on other sites

Για την ext.sd είμαι σίγουρος ότι δεν χρειάζεται να την αφαιρέσεις.ούτε την sim

Ούτε θα χάσεις αρχεία από αυτή.

Επίσης την μπαταρία δεν υπάρχει λόγος να την αφαιρέσεις.

γενικά μην αγχώνεσαι κανε τα πάντα όπως τα λέει.

Απλά να είσαι σίγουρος ότι θες να πας σε jb.

Αν είσαι μια χαρά και τώρα και δεν σου λείπουν εφαρμογές συμβατές με jb μονο, μείνε όπως είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ειμαι καινουργιος στο forum και το παρακολουθω απο την αρχη!Θα ηθελα εαν ειναι δυνατον, να μου γραψει καποιος την σωστη διαδικασια βημα προς βημα,ωστε να καθαρισω τελιως το κινητο,για να περασω στην επομενη αναβαθμηση jelly bean 4.1.2 απο 2.3.6(Gingerbread).Το κινητο αυτην τη στιγμη εχει 10-15 εφαρμογες και δεν παρουσιαζει κανενα προβλημα.Απλα ειμαι σε καποιο δίλημμα να τν περασω γιατι διαβαζω πως αντιμετωπίζονται καποια θεματα με τν 4.1.2.Ευχαριστω!!

 

την 4.1.2 θα την περασεις μονος σου μεσω οντιν η θες να καθαρισεις τα παντα για να περασεις την επισημη?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε nikpoth!!Να σε καλα για τς συμβουλες.Ειναι κ να το παρω αποφαση.Ξερω και εχω διαβασει οτι η jelly bean 4.1.2 ειναι σαφως ανωτερη απο 2.3.6!!Προσφερει ακομα περισσοτερα πραγματα λειτουργικα παντα!Ειδωμεν!!!

 

Καλησπερα φιλε tigio13.Θελω να το καθαρισω τελιως,και να περασω τν επισημη μεσω kies!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω τι εχει πιασει τους περισσοτερους με αυτο το κινητο ειτε να μην κανουν την αναβαθμιση ειτε να αλλαζουν 10 διαφορετικες οφισιαλ jb ειτε να κανουν downgrade se gb και να προσπαθουν να πεισουν και τους υπολοιπους να μην κανουν την αναβαθμιση.εχω το κινητο απο το πασχα και απο την πρωτη μερα το αναβαθμισα στη γερμανικη jb και μεσω τιτανιουμ εσβησα τις εφαρμογες που δε χρειαζομουν και που βαρυναν το κινητο χωρις λογο.δεν ειχα ποτε το οποιοδηποτε προβλημα ουτε με βιντεακια ουτε με επανεκκινησεις ουτε με παγωματα τπτ.μερικα λαγκαρισματα ισως στις επαφες.εκει που θελω να καταληξω ειναι πως πρεπει οσοι ειναι ευχαριστημενοι απο τη jb να αρχιζουν να το διαλαλουν εδω γιατι οποιος εχει το κινητο εχει gb και διαβασει καποιες σελιδες εδω θα ειναι πολυ δυσπιστος στο να κανει την αναβαθμιση.παντα φιλικα...
Link to comment
Share on other sites

back up ε? δεν με βοηθατε..ασχετη εδω :P

 

επισης θελω κι εγω αναβαθμηση se 4.1.2 βεβαια να καταφερω πρωτα το back up και μετα βλεπουμε...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Σώσε στον υπολογιστή σου φωτογραφίες και τα αρχεία σου.

Επίσης τις επαφές σου.

Κομπλέ το backup!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=331171

Link to comment
Share on other sites

nikpoth σ ευχαριστω πολυ πολυ...ξεκινησα και μεταφερω τις φωτο...ειναι ατελειωτες...μπορει να φταιει και αυτο θα δουμε!!!!μετα θελω και αναβαθμηση εεε γιατι δεν εχω ζουμ στην καμερα... :lol:
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω τι εχει πιασει τους περισσοτερους με αυτο το κινητο ειτε να μην κανουν την αναβαθμιση ειτε να αλλαζουν 10 διαφορετικες οφισιαλ jb ειτε να κανουν downgrade se gb και να προσπαθουν να πεισουν και τους υπολοιπους να μην κανουν την αναβαθμιση.εχω το κινητο απο το πασχα και απο την πρωτη μερα το αναβαθμισα στη γερμανικη jb και μεσω τιτανιουμ εσβησα τις εφαρμογες που δε χρειαζομουν και που βαρυναν το κινητο χωρις λογο.δεν ειχα ποτε το οποιοδηποτε προβλημα ουτε με βιντεακια ουτε με επανεκκινησεις ουτε με παγωματα τπτ.μερικα λαγκαρισματα ισως στις επαφες.εκει που θελω να καταληξω ειναι πως πρεπει οσοι ειναι ευχαριστημενοι απο τη jb να αρχιζουν να το διαλαλουν εδω γιατι οποιος εχει το κινητο εχει gb και διαβασει καποιες σελιδες εδω θα ειναι πολυ δυσπιστος στο να κανει την αναβαθμιση.παντα φιλικα...

 

Πολύ γράφαν στο συγκεκριμένο topic για να βρίσουν που δεν έχει έρθει η ελληνική αναβάθμιση.Μόλις βγήκε η αναβάθμιση ξαναμπαίναν για να ρωτήσουν αν υπάρχουν προβλήματα με jelly.Μόλις κάναν την αναβάθμιση και πήγαν όλα ρολόι, δεν ξαναμπήκαν στο topic.Τώρα μπαίνουν μόνο όσοι κάναν την αναβάθμιση και έχουν προβλήματα.Γι'αυτο και δεν έχει πολλές απαντήσεις απο αυτούς που είναι κομπλέ με jelly.Μέχρι πριν βγει η ελληνική αναβάθμιση γίνονταν χαμός.Μόλις βγήκε έχουν εξαφανιστεί πολλοί φίλοι.Αυτό σημαίνει ότι έχουν μείνει ευχαριστημένοι.(ή αλλάξαν κινητό :p)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γράφαν στο συγκεκριμένο topic για να βρίσουν που δεν έχει έρθει η ελληνική αναβάθμιση.Μόλις βγήκε η αναβάθμιση ξαναμπαίναν για να ρωτήσουν αν υπάρχουν προβλήματα με jelly.Μόλις κάναν την αναβάθμιση και πήγαν όλα ρολόι, δεν ξαναμπήκαν στο topic.Τώρα μπαίνουν μόνο όσοι κάναν την αναβάθμιση και έχουν προβλήματα.Γι'αυτο και δεν έχει πολλές απαντήσεις απο αυτούς που είναι κομπλέ με jelly.Μέχρι πριν βγει η ελληνική αναβάθμιση γίνονταν χαμός.Μόλις βγήκε έχουν εξαφανιστεί πολλοί φίλοι.Αυτό σημαίνει ότι έχουν μείνει ευχαριστημένοι.(ή αλλάξαν κινητό :p)

 

Σιγουρα υπαρχουν ακομα αρκετοι που δεν εχουν περασει τν 4.1.2 ακομα!Ισως περιμενουν να δουνε πως θα λυθουν καποια προβληματα πχ (you tube) κ τα λοιπα!! Παντως γνωριζω 3-4 γνωστους που βρισκονται σε κατασταση αναμονης,οπως κ εγω φυσικα!Για καποιους ειναι ευκολο εαν δεν μεινουν ευχαριστημενοι με 4.1.2 να γυρισουν σε gingerbr. πολυ ευκολα!Για καποιους αλλους ειναι διαδικασια βουνο,(Ασχετοι) οπως εγω και φοβουνται να κανουν καποιο λαθος και δημιουργησουν θεμα με την συσκευη.(service):wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...