Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι φυσικα ! Σου σβηνει? :O

 

Σήμερα εσβησε 3 φορές με την μπαταρία κατω απο 15 %...

Link to comment
Share on other sites

η διαδικασια ειναι πανευκολη αδερφε

 

Α ναι?φοβαμαι ρε φιλε δν εχω ξανακανει κατι παρομοιο μονο ροοτ σε προηγουμενη συσκευη μου!

 

 

Edit:οσοι ειστε ροοτ δοκιμαστε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smartprojects.RAMOptimizationFree&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dram+manager το ειχα στο galaxy s plus το παλιο μου και κανει θεαματικα πραγματα ειδικα η προ εκδοση

 

Σήμερα εσβησε 3 φορές με την μπαταρία κατω απο 15 %...

 

:O τι ειναι αυτο καινουργιο? Jelly εχεις?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω αλλα δεν νομιζω να το βαλω γιατι βλεπω ειναι καπως η διαδικασια οχι τοσο απλη! :wacko: αυτο με τα quotes τι ειναι?

 

Κατέβασε το universal kernel flash από το play store και πέρνα τον κερνελ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τους φακέλους και τις εφαρμογές που δεν τις κρατούσε "έξω" ως συντομεύσεις, μάλλον διορθώθηκε εγκαθιστώντας άλλον launcher που πρότεινε προηγουμένως άλλος φίλος. Συγκεκριμένα έβαλα τον nova launcher από το google play. Βασικά βάζεις το free και μετά για φακέλους και κάποια άλλα επιπλέον, αγοράζεις με 3€ το full.

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΤΟ GALAXY S ADVANCE GT-I9070P ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ NFC.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΠΤ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕΣΩ KIES ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ MOBILE HELLAS ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ PDA:LK4 / PHONE:LK4 / CSC:LK1 (DBT)

ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ JB?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση και κόλλαγε πάρα πολύ.

Μετά έκανα ένα factory reset και όλα είναι ωραία,αλλά έχασα όλες μου τις εφαρμογές..

Πολύ ωραία μενού,widget κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δόξα τον θεό που αποφάσισα να περιμένω και δεν προχώρησα άμεσα στην αναβάθμιση… γιατί με GB το κινητό είναι απλά απόλαυση.:hunter:

 

Μην προχωρησεις!!!!

 

 

 

:-( τοσο καλα τα πραγματα! Οκ thx φιλος!

 

Εντάξει παιδια μην παραπληροφορείτε...υπάρχουν και άλλοι που κάναμε την αναβάθμιση και δεν κόλλησε ούτε μία φορά και όλα πάνε ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

συνάδελφος έβαλε το κινητό για αναβάθμιση μέσω κιες και του έβγαλε μήνυμα ότι διακόπτεται η ανάβαθμιση. έτσι του βγάζει εικονίδιο ανδροιδ σαν να προσπαθεί να μπουτάρει, μάταια βέβαια αφού δεν έχει φιρμ μέσα. Ετσι το βγάζει από το καλώδιο και προσπαθούμε να κάνουμε hard reset αλλά βγάζει πάλι το σήμα ανδροιδ και δεν γίνεται τίποτα, τώρα μετά από ώρα έχει κολήσει το σήμα σαμσουνγκ στην οθόνη και με αποιοδήποτε πλήκτρο on/off, ή home button βγάζει πάλι το ίδιο σήμα. Εχετε καμία ιδέα τι να κάνω έτσι ώστε να αποφύγουμε το τρέξιμο στο σέρβις; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΕΤΣΙ ΠΑΕΙ :p

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ JB ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ Η ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ?

ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΙΝΚ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΩ http://www.ibtimes.co.uk/articles/464783/20130506/galaxy-s-advance-i9070p-android412-xxlpd-jellybean.htm

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΕΤΣΙ ΠΑΕΙ :p

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ JB ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ Η ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ?

ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΙΝΚ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΩ http://www.ibtimes.co.uk/articles/464783/20130506/galaxy-s-advance-i9070p-android412-xxlpd-jellybean.htm

 

Μα υπάρχει ελληνική έκδοση JB γιατί να περάσεις τη γερμανική;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μα υπάρχει ελληνική έκδοση JB γιατί να περάσεις τη γερμανική;;;;

 

 

ΕΧΩ ΤΟ GALAXY S ADVANCE GT-I9070P ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ NFC.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΠΤ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕΣΩ KIES ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.

ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ MOBILE HELLAS ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ PDA:LK4 / PHONE:LK4 / CSC:LK1 (DBT)

ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΟΙΤΑΞΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ.ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ. Η ΜΗΠΩΣ ΟΧΙ? :D

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΟ GALAXY S ADVANCE GT-I9070P ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ NFC.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΠΤ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕΣΩ KIES ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.

ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ MOBILE HELLAS ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ PDA:LK4 / PHONE:LK4 / CSC:LK1 (DBT)

ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΟΙΤΑΞΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ.ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ. Η ΜΗΠΩΣ ΟΧΙ? :D

 

Βασικά δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι έχει βγει JB για το I9070P... δεν ταιριάζει η JB του απλού στο P

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι έχει βγει JB για το I9070P... δεν ταιριάζει η JB του απλού στο P

 

ΔΛΔ ΑΜΑ ΕΙΧΑ ΤΟ ΑΠΛΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟ GB ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ?

ΔΕΣ ΑΥΤΟ http://www.ibtimes.co.uk/articles/464783/20130506/galaxy-s-advance-i9070p-android412-xxlpd-jellybean.htm

Link to comment
Share on other sites

ΔΛΔ ΑΜΑ ΕΙΧΑ ΤΟ ΑΠΛΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟ GB ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ?

ΔΕΣ ΑΥΤΟ http://www.ibtimes.co.uk/articles/464783/20130506/galaxy-s-advance-i9070p-android412-xxlpd-jellybean.htm

 

Αν είχες το απλό ... το KIES θα σου είχε βγάλει update μιας που η γερμανική έκδοση έχει βγει εδώ και πολύ καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες το απλό ... το KIES θα σου είχε βγάλει update μιας που η γερμανική έκδοση έχει βγει εδώ και πολύ καιρό...

 

ΚΑΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΟ ΛΙΝΚ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΑ?

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ Ρ.

ΜΗΠΩΣ ΤΟ KIES ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ?

ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΒΓΑΖΕ.

Link to comment
Share on other sites

Το kies βγάζει αναβάθμιση από όπου και να είναι το κινητό... αναγνωρίζει το μοντέλο, τη χώρα ... τα πάντα... αυτή ειναι η δουλειά του!
Link to comment
Share on other sites

Το kies βγάζει αναβάθμιση από όπου και να είναι το κινητό... αναγνωρίζει το μοντέλο, τη χώρα ... τα πάντα... αυτή ειναι η δουλειά του!

 

ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΛΙΝΚ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ JB ΓΙΑ ΤΟ Ρ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΜΕΣΩ KIES.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ Η ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΒΓΕΙ ΜΕΣΩ KIES ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ 2 ΕΤΩΝ?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδια μην παραπληροφορείτε...υπάρχουν και άλλοι που κάναμε την αναβάθμιση και δεν κόλλησε ούτε μία φορά και όλα πάνε ρολόι.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω φίλε μου!!!

Την Ελληνική JB την πέρασα 10 μέρες αφότου βγήκε και εφόσον διάβασα αρκετά σχόλια από αρκετά "ψαγμένους" χρήστες... :D

 

Όλα μια χαρά τρέχουν, εφόσον γίνει με την σωστή διαδικασία.

 

Ελάχιστα πιο αργή από την GB είναι, αλλά πολύ λίγο σε σχέση με αυτά που προσφέρει... ;)

 

Και τρόποι για μικρό Boost υπάρχουν, ανατρέξτε στις προηγούμενες 10 σελίδες... ;)

 

Αυτά και από εμένα...

 

(και καλό είναι να αρχίσουμε να αναφέρουμε και όσοι την περάσαμε και είμαστε ικανοποιημένοι... ;) )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

συνάδελφος έβαλε το κινητό για αναβάθμιση μέσω κιες και του έβγαλε μήνυμα ότι διακόπτεται η ανάβαθμιση. έτσι του βγάζει εικονίδιο ανδροιδ σαν να προσπαθεί να μπουτάρει, μάταια βέβαια αφού δεν έχει φιρμ μέσα. Ετσι το βγάζει από το καλώδιο και προσπαθούμε να κάνουμε hard reset αλλά βγάζει πάλι το σήμα ανδροιδ και δεν γίνεται τίποτα, τώρα μετά από ώρα έχει κολήσει το σήμα σαμσουνγκ στην οθόνη και με αποιοδήποτε πλήκτρο on/off, ή home button βγάζει πάλι το ίδιο σήμα. Εχετε καμία ιδέα τι να κάνω έτσι ώστε να αποφύγουμε το τρέξιμο στο σέρβις; Ευχαριστώ.

 

Googlαρε και βρες πως θα περάσεις νέο firmware με το Odin....

Αφού βέβαια βάλεις το τηλέφωνο σε download mode.....

Και το service αυτό το πρόγραμμα χρησιμοποιεί.......;);)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδια μην παραπληροφορείτε...υπάρχουν και άλλοι που κάναμε την αναβάθμιση και δεν κόλλησε ούτε μία φορά και όλα πάνε ρολόι.

 

ναι οκ στους μισους εχει κατσει καλα και στους αλλους οχι! εξαρταται και απο την χρηση που κανεις! αλλα για μενα αν δεν αλλαξει κερνελ και τετοια(που εγω δεν το χω κανει) δεν αξιζει γιατι εχει προβληματα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...