Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, επεστρεψα σε gb 2.3.6 απο την jb 4.1.2 Τα προβληματα που αντιμετωπιζω ειναι τα εξης. 1. δεν μου αναγνωριζει την εξωτερικη καρτα μνημης, ειναι σαν να μην υπαρχει. 2. οταν παταω να ανοιξω την φοτωγραφικη μου λεει, " πριν την χρηση της καμερας απενεργοποιηστε την αποθηκευση usb.

Μπορει να βοηθησει καποιος.

Ευχαριστω

 

Το 2ο είναι αποτέλεσμα του 1ου. Δοκίμασε να δεις την κάρτα σε καρτ ρίντερ ή αλλο κινητό αν έχεις, αν δεν την αναγνωρίζει θα πρέπει να κανεις διαμόρφωση της κάρτας. Πιο πολύ σαν θέμα της κάρτας ακούγεται παρά του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι φυσικά.

 

Με τα fhd video η με όλα?

 

με ολα αλλες φορες δεν κολλαει και αλλες τρωει κατι σκαλωματα και θελω πραγματικα να το πεταξω! :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, επεστρεψα σε gb 2.3.6 απο την jb 4.1.2 Τα προβληματα που αντιμετωπιζω ειναι τα εξης. 1. δεν μου αναγνωριζει την εξωτερικη καρτα μνημης, ειναι σαν να μην υπαρχει. 2. οταν παταω να ανοιξω την φοτωγραφικη μου λεει, " πριν την χρηση της καμερας απενεργοποιηστε την αποθηκευση usb.

Μπορει να βοηθησει καποιος.

Ευχαριστω

 

Εμένα εμφάνιζε ως κατεστραμμένη την SD card μετά την αναβάθμιση. Ίσως έφταιγε ότι έκανα το update χωρίς να βγάλω την SD από το κινητό και χωρίς να επιλέξω να αποθηκεύσει εφαρμογές κτλ κατά την αναβάθμιση.

 

Επειδή το κινητό είναι του πατέρα μου, δεν είχε γίνει backup σε photos-videos από ταξίδια οπότε θα άκουγα γκρίνια αν δεν έβρισκα λύση: Quick format την SD μέσω card reader και ανάκτηση όλων των photos-videos μέσω προγράμματος για file recovery (κυκλοφορούν άπειρα σε torrents). Το κινητό αναγνώριζε κανονικότατα την SD μετά το format.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικα για πρωτη φορα να φτασω τις 4 επανακινησης σημερα εξαιτιας τρελου κολληματος βιντεο τα 2 youtube και τα αλλα δυο στο κινητο! Αν ειναι δυνατον....!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα εμφάνιζε ως κατεστραμμένη την SD card μετά την αναβάθμιση. Ίσως έφταιγε ότι έκανα το update χωρίς να βγάλω την SD από το κινητό και χωρίς να επιλέξω να αποθηκεύσει εφαρμογές κτλ κατά την αναβάθμιση.

 

Επειδή το κινητό είναι του πατέρα μου, δεν είχε γίνει backup σε photos-videos από ταξίδια οπότε θα άκουγα γκρίνια αν δεν έβρισκα λύση: Quick format την SD μέσω card reader και ανάκτηση όλων των photos-videos μέσω προγράμματος για file recovery (κυκλοφορούν άπειρα σε torrents). Το κινητό αναγνώριζε κανονικότατα την SD μετά το format.

 

Εκανα την καρτα format κατευθειαν επανω στον υπολογιστη, εχει δικο του προγραμμα ( toshiba ) , αλλά και παλι δεν την αναγνωριζει , οπως επισης δεν αναγνωριζε και ακομη μια που εβαλα.

Την sd ομως οταν την βαζω σε αλλο κινητο, δεν υπαρχει κανενα προβλημα, αμεσως αναγνωριζεται.

Δεν ξερω τι να κανω, να φανταστεις οτι ξαναπερασα την rom, μηπως και δεν εκατσε καλα, αλλα τιποτα παλι τα ιδια.:O

 

Δεν ξερω κατι σοβαρο πρεπει να εγινε με την συσκευη του τηλεφωνου και δεν ξερω αν μπορει να λυθει με το software ή θα πρεπει να παει στο service.

Εβαλα ξανα την jb 4.1.2. με το odin ολα καλα, αλλα δεν μου αναγνωριζει την sd καρτα και μαλιστα το μηνυμα που μου βγαζει ειναι σαν να καταστραφηκε η θεση που βαζουμε την καρτα ( usb ).

Σε αλλη συσκευη η καρτα λειτουργει κανονικα.

Ενω στην ιδια συσκευη άλλη καρτα δεν αναγνωριζεται.

 

Παρακαλω πολυ την βοηθεια σας.

 

 

Το παραξενο ειναι οτι οταν παω ρυθμισεις , χώρος αποθηκευσης, μου δειχνει οτι η sd card εχει 14,80 gb διαθεσιμα, οταν ομως παω στο φακελο τα αρχεια μου, εκει μου λεει οτι δεν υπαρχει καρτα sd.

Και επισης το δευτερο προβλημα , οταν παω να ανοιξω την φωτογραφικη μηχανη, μου λεει, απενεργοποιηστε πρωτα την αποθηκευση usb.:blink::worry::!::!::!:

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ολοκλήρωσα την αναβάθμιση μέσω του *********υ kies με τα γνωστά προβλήματα που έχουν αναφέρει όλοι οι φίλοι από το φόρουμ, έπειτα έκανα wipe data wipe cache reboot πριν και μετά από την αναβάθμιση του λογισμικού και το τηλέφωνο δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι στιγμής. Και βίντεο έπαιξα μέσω 3g στο utube και δεν κόλλησε καθόλου. Αυτό το οποίο θα ήθελα να ρωτήσω, αν ξέρει κάποιος, είναι γιατί δεν εμφανίζει γλώσσες εισαγωγής πλην των αγγλικών, στα μηνύματα; Εχει μόνο αγγλικά και μάλιστα στην εφαρμογή για λήψη νέων γλωσσών, από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων, δεν βρίσκει κάτι, απλά φαίνεται να ψάχνει ψάχνει ψάχνει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 3 μερες με jelly κ μπορω να πω οτι εκτος τα βιντεο που αλλες φορες κολλανε αλλες οχι ειμαι ικανοποιημενος κανενα αλλο προβλημα μεχρι στιγμης.πιστευω να βγει καποιο update αργοτερα που να φτιαξει τα βιντεο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 3 μερες με jelly κ μπορω να πω οτι εκτος τα βιντεο που αλλες φορες κολλανε αλλες οχι ειμαι ικανοποιημενος κανενα αλλο προβλημα μεχρι στιγμης.πιστευω να βγει καποιο update αργοτερα που να φτιαξει τα βιντεο

 

Μονο στα βιντεο ειναι το προβλημα το μεγαλο οντως!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να διορθωθει καπως παντως με την jelly το κινητο δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα πιο ακριβοτερα μιλαμε παντα για μεση χρηση
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 3 μερες με jelly κ μπορω να πω οτι εκτος τα βιντεο που αλλες φορες κολλανε αλλες οχι ειμαι ικανοποιημενος κανενα αλλο προβλημα μεχρι στιγμης.πιστευω να βγει καποιο update αργοτερα που να φτιαξει τα βιντεο

 

Αν κάνει όσο καιρό έκανε και η jelly τότε καλό Πάσχα !!!!:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση του Kies σε σύντομο χρονικό διάστημα έγινε η αναβάθμιση σε JB .

Λοιπόν .... Το κινητό σέρνεται κυριολεκτικά :!: .... Η μνήμη είναι στα όρια της :cry:...

Μέτα από Backup των επαφών μου .... προχωράω σε wipe data, wipe cache.... Μετά από restart το κινητό πετάει :superman: ...

Εφαρμογές δεν έχω περάσει ακόμη ...

Προς στιγμή με WhatsApp , Viber και Antivirus η μνήμη είναι 511/113... Πάντως δεν σέρνεται ...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση του Kies σε σύντομο χρονικό διάστημα έγινε η αναβάθμιση σε JB .

Λοιπόν .... Το κινητό σέρνεται κυριολεκτικά :!: .... Η μνήμη είναι στα όρια της :cry:...

Μέτα από Backup των επαφών μου .... προχωράω σε wipe data, wipe cache.... Μετά από restart το κινητό πετάει :superman: ...

Εφαρμογές δεν έχω περάσει ακόμη ...

Προς στιγμή με WhatsApp , Viber και Antivirus η μνήμη είναι 511/113... Πάντως δεν σέρνεται ...

 

Sorry αλλά το antivirus τι το θέλεις?

Edited by bromiaris
Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά το antivirus τι το θέλεις?

 

Θεωρώ πως είναι χρήσιμο ... αρκετές φορές έχει αποτρέψει διάφορα περίεργα .. θεωρείς ότι όλες οι εφαρμογές που είναι σε διάφορα Market είναι καθαρές ?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, μετά την αναβάθμιση το tapatalk δεν δουλεύει. Όταν προσπαθώ να κάνω login δεν προχοράει και με πετάει ξανά στη σελίδα για login. χωρίς error χωρίς τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως είναι χρήσιμο ... αρκετές φορές έχει αποτρέψει διάφορα περίεργα .. θεωρείς ότι όλες οι εφαρμογές που είναι σε διάφορα Market είναι καθαρές ?

 

Δεν σου χρειαζεται το antivirus φιλε μου! Απο το μαρκετ αμα κατεβαζεις οτι ναναι ειναι λογικο καποια εφαρμογη που δεν εχει αξιολογησεις και σχολια να εχει ιο! Αλλα αμα θες ντε κε καλα βαλε το bitdefender η το dr web light! Και επισης κανε αυτο το κολπο με τις 4 διεργασιες στο παρασκηνιο

 

ρε παιδιά, μετά την αναβάθμιση το tapatalk δεν δουλεύει. Όταν προσπαθώ να κάνω login δεν προχοράει και με πετάει ξανά στη σελίδα για login. χωρίς error χωρίς τίποτα

 

Πανε στη διαχειριση εφαρμογων βρες το ταπαταλκ και μετα κανε εκκαθαριση δεδομενων!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιμετωπίζω το πρόβλημα με τις εφαρμογές στην κάρτα SD. Όσες μεταφέρω στην κάρτα SD, τότε δεν "δέχεται" να τις έχω σε φακέλους κλπ. Δλδ, ενώ τις βάζω σε φάκελο και τις βγάζω και "έξω", εάν κάνω reboot τότε τις πετάει όλες χύμα!!!

 

Να σημειώσω το εξής:

Είχα κάνει install μέσω kies, μιας και το κινητό ήταν απείραχτο, χωρίς όμως wipe. Έτσι, ξαναγύρισα από την JB στην GB, πέρασα την EUR γιατί μου είχε περάσει ην XTC (Φιλιππίνες νομίζω), έκανα τα πάντα όπως περιγράφονται εδώ μέσα και μετά ξαναέβαλα την JB μέσω kies και ξαναέκανα wipe.

 

Ωστόσο, το πρόβλημα με τις εφαρμογές παραμένει!!!

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα καλά με jb αλλά μήπως η μπαταρία έχει μικρότερη διάρκεια απότι με τη προηγούμενη ή μου φαίνεται;

 

Eίναι πιο βαρια η jb, μπαταριακά μιλώντας!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να κανω downgrade μεσω odin χρειαζεται root;

Όχι δεν χρειαζεται να είσαι root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

την πέρασα χτες, και μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα

 

μία ερώτηση:

όταν πατάω παρατεταμένα το αριστερό πλήκτρο, με βγάζει στο google search, το οποίο μετά δε κλείνει με τίποτα (μόνο με τερματισμό διεργασιών)

έχει κανείς καμιά ιδέα τι κάνουμε ;

 

επίσης

υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγχουμε ποιες διεργασίες τρέχει το κινητό όταν ξεκινάει ;;;

Link to comment
Share on other sites

πουλησε το και με + 20€ παρε το lenovo a830 ή το a820 αμα θες να μην δωσεις και τα 20€

απο minideal.net

 

1)Aυτο ειναι απο ασια σωστα?

2)Δεν εχει 4.3 οθονη φιλε μου.. αυτα εχουν 4.5 και 5.0

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...