Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος πως μπορούμε να έχουμε το "ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟΣ" στην 4.1.2;

Επίσης διάβασα στο forum ότι η ένδειξη μπαταρίας βγάζει και ποσοστό. Πως γίνεται αυτό;

 

ευχαριστώ

 

ρυθμισεις εμφανιση κατω κατω λεει εμφανιση ποσοστου μπαταριας.τικαρε το.εσενα σου κολλαει η αναπαραγωγη video?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρυθμισεις εμφανιση κατω κατω λεει εμφανιση ποσοστου μπαταριας.τικαρε το.εσενα σου κολλαει η αναπαραγωγη video?

 

δεν εχω δοκιμάσει ακόμα αναπαραγωγή βίντεο. σε λίγες ημέρες που θα γυρίσω θα το κάνω και θα ενημερώσω. Έχω κάνει αναβάθμιση χωρίς reset, wipe... Για να δούμε....

Σχετικά με το "ειδήσεις και καιρός" ξέρει κάποιος κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να μην τρέχει ΚΑΜΙΑ διεργασία στο παρασκήνιο, έτσι το έχω εγώ με ελεύθερη ραμ γύρω στα 360-380 και είναι κομπλέ.

 

α ναι θα το δοκιμασω thx for the tip!

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω κατι.μετα την αναβαθμιση η καταναλωση της μπαταριας μειωθηκε κατα πολυ.εχοντας το 2 μερες χωρις φορτιση αλλα με λιγη χρηση κατεβαζοντας λιγες απλα εφαρμογες και λιγα λεπτα ιντερνετ.πολυ καλο αυτο:clap::clap::clap::clap:
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

1. Στη JB μπορούμε να μεταφερούμε τις εφαρμογές στην sd card;

 

2. Μπορούμε να φτιάξουμε φακέλους; Όχι συρτάρια ( drawers ), φακέλους όπως στη GB.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

παρουσιάζει ένα πρόβλημα το τηλ. με τη φωτεινότητα ενώ δεν το εχω στο αυτόματο. πολύ συχνά σβήνει. ξέρει κάποιος τη συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Μην σου κανει καθολου εντυπωση....

Μολις περιεγραψες το παραδοσιακο απροβληματιστο update σε samsung....;)

Εγώ πάντως που τόκανα αναβάθμιση χωρίς κανένα factory reset ούτε πριν με ginger ουτε με jelly με πάει μιά χαρά! Πώς εξηγείται αυτό σε αντίθεση με όλα όσα ισχύουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που τόκανα αναβάθμιση χωρίς κανένα factory reset ούτε πριν με ginger ουτε με jelly με πάει μιά χαρά! Πώς εξηγείται αυτό σε αντίθεση με όλα όσα ισχύουν?

 

Το ίδιο έκανα κι εγώ σε κινητό που ανέλαβα να του κάνω την αναβάθμιση, και πήγαινε σφαίρα!

 

Βέβαια μετά το έκανα και root (ένα αρχείο ήταν - 1 λεπτό δουλειά) και του έβγαλα ότι άσχετο υπήρχε...

Τώρα πάει ακόμη πιο σφαίρα.

 

Επόμενη στάση μία custom rom να έρθει στα ίσα του...!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

το ξυπνητηρι οντως κανει παιχνιδια κατεβασε καποιο απο play store

-το touch δεν εχει καλη ανταποκριση επειδη εισαι με touchwiz λογικα εγω εβαλα apex και ειναι μπομπα

-με το μηνυμα πανε ρυθμισεις>εισαιγωγη λειτουργιας>αυτοματο και θα εισαι κομπλε :)

-το wallpaper ετσι ειναι σε στοκ launcher οποτε δοκιμασε καποιον αλλον

 

ελπιζω να βοηθησα! το κολπο με τις διεργασιες το εχεις κανει?

 

που το βρίσκω αυτό το apex??

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Το ψαχνω και δε το βρισκω... Ξερει κανεις αν υπαρχει καμια επιλογη στον stock browser να σε πηγαινει απευθειας στην αρχικη σελιδα που εσυ εχεις θεσει στο κινητο (περα απο να το αποθηκευσεις στον σελιδοδεικτη)
Link to comment
Share on other sites

Το ψαχνω και δε το βρισκω... Ξερει κανεις αν υπαρχει καμια επιλογη στον stock browser να σε πηγαινει απευθειας στην αρχικη σελιδα που εσυ εχεις θεσει στο κινητο (περα απο να το αποθηκευσεις στον σελιδοδεικτη)

 

Στον browser πατας το αριστερό πληκτρο του κινητού σου, πας κατω στις ρυθμισεις, γενικά,ορισμός αρχικής σελιδας.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Να γραψω κι εγω τις εντυπωσεις μου... Ακολουθωντας τα βηματα που εγραψε ο φιλος πιο πανω το κινητο λειτουργει μια χαρα! Τωρα αν μερικες φορες αργει κατι κλασματα δευτερολεπτου, δεν ξερω, μπορει, αλλα και παλι προτιμω τα jellybean...

Πιο ωραιο περιβαλλον και περισσοτερες δυνατοτητες... Αν και κατι λιγοτερο με τοσο καιρο αναμονη θα ηταν απαραδεκτο... Πρωτες εντυπωσεις λοιπον, θετικες!

Link to comment
Share on other sites

Να γραψω κι εγω τις εντυπωσεις μου... Ακολουθωντας τα βηματα που εγραψε ο φιλος πιο πανω το κινητο λειτουργει μια χαρα! Τωρα αν μερικες φορες αργει κατι κλασματα δευτερολεπτου, δεν ξερω, μπορει, αλλα και παλι προτιμω τα jellybean...

Πιο ωραιο περιβαλλον και περισσοτερες δυνατοτητες... Αν και κατι λιγοτερο με τοσο καιρο αναμονη θα ηταν απαραδεκτο... Πρωτες εντυπωσεις λοιπον, θετικες!

 

Συμφωνω αλλο ψιλοκολληματα σε gb και αλλο σε jb :-)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1 ημέρα χρήσης με JB μπορώ να πώ ότι βλέπω ορισμένα lag στο κινητό, και νομίζω κι εγώ οτι μειώθηκε η ένταση του ηχείου αισθητά σε σχέση με την GB.

Σημείωση ότι έκανα wipe data/factory reset & wipe cache πρίν αλλα και μετα την αναβάθμιση.

Η γενική αίσθηση πάντως μέχρι στιγμής είναι θετική.

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και γω ο ασχετος την ανανάθμιση συμφωνα με τις οδηγιες των φίλων σε προηγουμενες σελίδες και ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!!!!

Το KIES βεβαια εκανε τα δικα του και μου εβγαλε την ενδειξη για την αναβάθμιση μετα απο πολλες επανασυνδεσεις του καλωδιου.

Για την ενταση του ηχείου που αναφερθηκε και σε μενα η εντυπωση ειναι οτι μειωθηκε η ενταση του.

Με μπερδευει η κοινη ενδειξη για WiFi και δεδομενα δικτυου που στην GB ηταν χωρια! Ειναι πραγματι ετσι η κάνω λάθος?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

άλλο wifi και άλλο δεδομένα δικτύου

Και σε μενα ετσι τα δείχνει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που τόκανα αναβάθμιση χωρίς κανένα factory reset ούτε πριν με ginger ουτε με jelly με πάει μιά χαρά! Πώς εξηγείται αυτό σε αντίθεση με όλα όσα ισχύουν?

 

Σου έκατσε συμβατότητα των περιεχομένων της gb με αυτά της jb...

Και όταν λέω περιεχόμενα δεν εννοώ μόνο εφαρμογές...Αλλά και ρυθμίσεις και κάποια parts του λογισμικού....

Συμβαίνει σε αρκετούς......;);)

 

 

 

 

 

Το ψαχνω και δε το βρισκω... Ξερει κανεις αν υπαρχει καμια επιλογη στον stock browser να σε πηγαινει απευθειας στην αρχικη σελιδα που εσυ εχεις θεσει στο κινητο (περα απο να το αποθηκευσεις στον σελιδοδεικτη)

 

Μια περίεργη λύση είναι να ανοίγεις νέα καρτέλα....Και μετά να αφαιρείς την προηγούμενη....

 

 

 

 

Εκανα και γω ο ασχετος την ανανάθμιση συμφωνα με τις οδηγιες των φίλων σε προηγουμενες σελίδες και ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!!!!

Το KIES βεβαια εκανε τα δικα του και μου εβγαλε την ενδειξη για την αναβάθμιση μετα απο πολλες επανασυνδεσεις του καλωδιου.

Για την ενταση του ηχείου που αναφερθηκε και σε μενα η εντυπωση ειναι οτι μειωθηκε η ενταση του.

Με μπερδευει η κοινη ενδειξη για WiFi και δεδομενα δικτυου που στην GB ηταν χωρια! Ειναι πραγματι ετσι η κάνω λάθος?

 

Ένδειξη....τι εννοείς.....??

Πάνω στη notification bar ή στις μετρήσεις μέσα στο μενού....???

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Μια περίεργη λύση είναι να ανοίγεις νέα καρτέλα....Και μετά να αφαιρείς την προηγούμενη....

 

Xαχα...αυτό κάνω!

Link to comment
Share on other sites

Εννοω στη μπάρα. Εχει τις δυο ξεχωριστες ενδειξεις της gb μαζι! Εγω ετσι δεν καταλαβαινω τι απο τα δυο ειναι ενεροποιημενο με οτι αυτο σημαινει σε ανεπιθυμητες χρεωσεις.
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Εννοω στη μπάρα. Εχει τις δυο ξεχωριστες ενδειξεις της gb μαζι! Εγω ετσι δεν καταλαβαινω τι απο τα δυο ειναι ενεροποιημενο με οτι αυτο σημαινει σε ανεπιθυμητες χρεωσεις.

 

Τι ?Σου δείχνει δηλαδή και τις μπάρες του Wi-Fi και κάποιο γράμμα δίπλα??

G....E....H....H+...3G ??

Και αναβοσβήνουν τα βελάκια των δεδομένων και στα δύο??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε jelly bean αμα βαλω <<καμια διεργασια στο παρασκηνιο >> εχει διαφορα? μηπως θα εχει κανα προβλημα?

 

Παιδια κανενας καποια απαντηση?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι διαπιστώσατε μείωση της έντασης του ηχειου....δοκιμάσατε πχ. αυτό... να δείτε αν έχει αποτέλεσμα...??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...