Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να παιζει ρολο και η περιοχη που μενει ο καθενας.Αλλος μπορει να ειναι πολυ μακρυα απο κεραια και αλλος απο κατω...!

 

Συμφωνώ απόλυτα. Μπορείς να κάνεις την εφαρμογή ανενεργή από το διαχειριστή εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΟΚ...το καταφερα...τα ξαναγράφω αναλυτικα...

 

1)Πας διαχείρηση εφαρμογων και βρισκεις την εφαρμογη.

2)Πατάς καταργηση εγκατάστασης ενημερώσεων και μετα ΟΚ.

3)Σε ρωτάει κάτι για εργοστασιακή και πατάς πάλι ΟΚ.

4)Μετα ξανακάνεις το βήμα 1 και πατάς κατα σειρά επιβολής διακοπής και ανενεργό.

Edited by lakostas
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν flash player εδώ έχει αναλυτικά όλα τα αρχεία και τις πληροφορίες...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1774336

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια μερα με Jelly Bean και ειναι απλα απιθανο! καινουργιο κινητο κανενα κολλημα πουθενα ουτε youtube ουτε πουθενα! επιτελους πανω που ειχα βαρεθει το κινητο με την Gingerbread! Το μεγαλυτερο ατου της Jb για μενα ειναι η το notification bar :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν εχει διαθεση καποιος και δεν βαριεται ας μας πει με 2,3 βηματα πως θα περασουμε εμεις την ελληνικη jelly που εχουμε βαλει ηδη καποια αλλης χωρας jelly:X
Link to comment
Share on other sites

οπως περασες και τις αλλες φιλε . μεσω οντιν . εκτος και αν προτιμας να κατεβεις στην gb και μετα μεσω kies. αλλα δεν νομιζω οτι ειναι και πολυ εξυπνο αυτο .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Επειδή είμαι στο εξοχικό και ίντερνετ έχω μονο στο κινητο και δίνω στο λαπτοπ απο κει, μπορω να κάνω την αναβάθμιση? σόρρυ αλλά δεν ξερω. Edited by geoman1987
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου.κι εγω δοκιμασα κατι αναλογο αλλα δεν τα καταφερα...με το δωρεαν ιντερνετ της βονταφον..το ειχα και κατεβαζε 3 ωρες σχεδον και τελικα κολλησε στο 62 τοις εκατο........μετα επεφτε η ταχυτητα λογω υπερβασης οριου.....οποτε στην αθηνα θα την περασω...ανυπομονω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να αναβαθμίσω μέσω kies και μου εμφανίζει μήνυμα: Το 'GT-I9070' δεν υποστηρίζει τη λειτουργία.

Κατέβασα το firmware και έχει ένα αρχείο με όνομα I9070XXLQE_I9070OXXLQE_HOME.tar.md5

Προσπάθησα να κάνω εγκατάσταση μέσω κάρτας sd (apply update from sdcard) αλλά μου βγάζει μήνυμα: No space left on device

Οπότε μένει μόνο να την περάσω μέσω odin. Πώς γίνεται η διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

παιδια απορια οταν περναμε μια jelly απο καποια χωρα τοτε αλλαζει και το sales code του κινητου?

γιατι ετοιμαζομαι να βαλω Ελληνικη απο Ιταλικη και το συνδεω με το kies και μου γραφει το εξης

PDA:LQG / PHONE:LQG / CSC:LQ3 (ITV)

δεν θα επρεπε να λεει EUR αφου το κιν ειναι Ελληνικο?

 

ενω με gb ειχα αυτα PDA:LK2 / PHONE:LK2 / CSC:LI1(EUR)

Edited by modechristo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δηλαδή, για να πέρασω από GB σε JB:

 

1. Κάνω ή δεν κάνω backup στις εφαρμογές μου, έτσι ώστε να κρατήσω κάποια αρχεία που έχω αποθηκευμένα μέσα στις εφαρμογές και δε θέλω να τα ξαναπερνάω 1 - 1;

 

2. Έχει ή δεν έχει flash player η JB; Και όχι, δεν ασχολούμαι με root και xda. Αν δεν έχει και δε μπορούμε να τον εγκαταστήσουμε, δεν βλέπω αυτό το κομμάτι σαν αναβάθμιση...

 

3. Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν και μετά το update, σωστά;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δηλαδή, για να πέρασω από GB σε JB:

 

1. Κάνω ή δεν κάνω backup στις εφαρμογές μου, έτσι ώστε να κρατήσω κάποια αρχεία που έχω αποθηκευμένα μέσα στις εφαρμογές και δε θέλω να τα ξαναπερνάω 1 - 1;

 

2. Έχει ή δεν έχει flash player η JB; Και όχι, δεν ασχολούμαι με root και xda. Αν δεν έχει και δε μπορούμε να τον εγκαταστήσουμε, δεν βλέπω αυτό το κομμάτι σαν αναβάθμιση...

 

3. Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν και μετά το update, σωστά;

 

Παιδιά έβαλα jellybean χτες και όλα καλά! Είναι φοβερή η jb σαν να αγόρασα καινούργιο κινητό! Θα περιγράψω τι έκανα προσπαθώντας να βοηθήσω.

Πρώτα ελέγχουμε αν το kies συνδέεται με το κινητό και μας βγάζει την αναβάθμιση. Με την εφαρμογή super backup από το play store έκανα backup μηνύματα, επαφές κτλ αποθηκεύωντας τα σε μια κάρτα sd.

'Επειτα :

1. Κλείνουμε το κινητό και βγάζουμε την κάρτα sd αν έχουμε.

2. Πατάμε ταυτόχρονα volume up+home button+power button μέχρι να ανοίξει η οθόνη.

3. Περιμένουμε να μας βγάλει σε ένα menu. Χρησιμοποιώντας τα volume up και down πηγαίνουμε εκεί που λέει wipe data και το επιλέγουμε με το home button. Πηγαίνουμε εκεί που λέeι Yes και το επιλέγουμε με home button.

4. Με τον ίδιο τρόπο κάνουμε wipe cache partition και μετά επιλέγουμε reboot system now.

5. Όταν φτάσουμε στην αρχική οθόνη με το wallpaper συνδεόμαστε με το kies και κάνουμε την αναβάθμιση.

6. Περιμένουμε να μας βγάλει μήνυμα ότι όλα πήγαν καλά και να βγάλουμε το καλώδιο.

7. Βγάζουμε το καλώδιο και αφού φτάσουμε στην αρχική οθόνη με το wallpaper κλείνουμε το κινητό.

8. Πατάμε ταυτόχρονα volume up+home button+power button μέχρι να ανοίξει η οθόνη.

9. Κάνουμε ξανά wipe data, wipe cache και μετά reboot system όπως πριν με την διαφορά ότι τώρα επιλέγουμε κάτι με το power button, γιατί δε γίνεται με το home πλέον.

10. Ακολουθούμε τις οδηγίες στησίματος στην οθόνη.

11. Απολαμβάνουμε το κινητό!

 

Εξυπακούεται πως για το στήσιμο κατεβάσα εκ νέου την εφαρμογή Super backup, έβαλα την κάρτα sd, επέλεξα τους φακέλους που έιχα αποθηκεύσει τις επαφές για να τα ξαναπεράσω στο κινητό με την επιλογή restore.

 

Παρατήρησα ότι στο κινητό γεμίζει γρήγορα η RAM. Με ένα κόλπο που πρότεινε ένα παιδί απο εδώ αυτό φτιάχνει και γίνεται και καλύτερο και απο την gingerbread! Πας Ρυθμίσεις, επιλογές προγραμματιστή τις ενεργοποιείς με το πράσινο διακοπτάκι μετά πας κάτω εκεί που λέει όριο διεργασιών παρασκηνίου και επιλέγεις 4 διεργασίες το ανώτερο. Δυστυχώς κάθε φορά που κλείνεις και ξανανοίγεις το κινητό πρέπει να το κάνεις και πάλι.

 

Για όσους χρησιμοποιούν το noled για να σταματήσουν την ενοχλητική ομιλία πάτε ρυθμίσεις, διαχειριστής εφαρμογών, στην καρτέλα όλα και κάντε ανενεργά το Samsung TTS και το Μηχανή κείμενο σε ομιλία.

Ελπίζω να βοήθησα!

 

 

αυτα εγραψε ενας φιλος πριν 2 σελιδες και ειναι τα σωστα βηματα !!

Link to comment
Share on other sites

Η jellybean έχει flash player αρκεί να τον κατεβάσεις με την διαδικασία που αναφέρεται 1-2 σελίδες πίσω. Στον stock browser λειτούργησε ο flash player έχοντας κάνει από τις ρυθμίσεις του browser ενεργοποίηση προσθέτων. Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

παιδια απορια οταν περναμε μια jelly απο καποια χωρα τοτε αλλαζει και το sales code του κινητου?

γιατι ετοιμαζομαι να βαλω Ελληνικη απο Ιταλικη και το συνδεω με το kies και μου γραφει το εξης

PDA:LQG / PHONE:LQG / CSC:LQ3 (ITV)

δεν θα επρεπε να λεει EUR αφου το κιν ειναι Ελληνικο?

 

ενω με gb ειχα αυτα PDA:LK2 / PHONE:LK2 / CSC:LI1(EUR)

 

παιδια καμια βοηθεια εδω??

περιμενω το οκ σας αν αυτο ειναι φυσιολογικο για να αρχισω την διαδικασια :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια βοηθεια εδω??

περιμενω το οκ σας αν αυτο ειναι φυσιολογικο για να αρχισω την διαδικασια :)

 

Από την στιγμή που έβαλες ξένη rom με το odin δεν γίνεται να βάλεις την ελληνική με το kies. Μπορείς να βάλεις την ελληνική με το odin και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έβαλες ξένη rom με το odin δεν γίνεται να βάλεις την ελληνική με το kies. Μπορείς να βάλεις την ελληνική με το odin και πάλι.

 

ναι με το odin θα την βαλω απλα το τηλ ειναι ελληνικο και τωρα που εχω την ιταλικη εγινε ιταλικο??

αλλαξε το scs? γιατι το (ITV) και δεν εχει παραμεινει το EUR απο GB? αλλαζουν αυτα απο περασμα διαφορων rom?

αυτα δεν ειναι fix για καθε χωρα?

σωστα δεν εχω καταλαβει?

μπορω να δω αλλιως αν το τηλ ειναι EUR?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου.κι εγω δοκιμασα κατι αναλογο αλλα δεν τα καταφερα...με το δωρεαν ιντερνετ της βονταφον..το ειχα και κατεβαζε 3 ωρες σχεδον και τελικα κολλησε στο 62 τοις εκατο........μετα επεφτε η ταχυτητα λογω υπερβασης οριου.....οποτε στην αθηνα θα την περασω...ανυπομονω.

 

Eυχαριστω πολυ!εγω τελικα προσπαθησα και τα καταφερα..δεν αργησε πολυ...ολα καλα φαινονται μεχρι τωρα!!

Link to comment
Share on other sites

ναι με το odin θα την βαλω απλα το τηλ ειναι ελληνικο και τωρα που εχω την ιταλικη εγινε ιταλικο??

αλλαξε το scs? γιατι το (ITV) και δεν εχει παραμεινει το EUR απο GB? αλλαζουν αυτα απο περασμα διαφορων rom?

αυτα δεν ειναι fix για καθε χωρα?

σωστα δεν εχω καταλαβει?

μπορω να δω αλλιως αν το τηλ ειναι EUR?

 

Τις περισσότερες φορές αλλάζοντας firmware αλλάζει και το csc .Βάζοντας την Ελληνική το csc θα γίνει ξανά EUR .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τις περισσότερες φορές αλλάζοντας firmware αλλάζει και το csc .Βάζοντας την Ελληνική το csc θα γίνει ξανά EUR .

ευχαριστω πολυ αρα να μην ανησυχω θα προχωρησω στη αλλαγη :)

 

ΟΚ...το καταφερα...τα ξαναγράφω αναλυτικα...

 

1)Πας διαχείρηση εφαρμογων και βρισκεις την εφαρμογη.

2)Πατάς καταργηση εγκατάστασης ενημερώσεων και μετα ΟΚ.

3)Σε ρωτάει κάτι για εργοστασιακή και πατάς πάλι ΟΚ.

4)Μετα ξανακάνεις το βήμα 1 και πατάς κατα σειρά επιβολής διακοπής και ανενεργό.

 

αυτη η διαδικασια για ποιο πραγμα αναφερεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να αναβαθμίσω μέσω kies και μου εμφανίζει μήνυμα: Το 'GT-I9070' δεν υποστηρίζει τη λειτουργία.

Κατέβασα το firmware και έχει ένα αρχείο με όνομα I9070XXLQE_I9070OXXLQE_HOME.tar.md5

Προσπάθησα να κάνω εγκατάσταση μέσω κάρτας sd (apply update from sdcard) αλλά μου βγάζει μήνυμα: No space left on device

Οπότε μένει μόνο να την περάσω μέσω odin. Πώς γίνεται η διαδικασία;

 

Μήπως ξέρει κανείς να μου απαντήσει; Το τηλέφωνο δεν το έχω πηράξει ποτέ και παρ'όλα αυτά δε μπορώ να αναβαθμίσω μέσω kies.

 

Με odin μπορώ να αναβαθμίσω έχοντας μόνο το αρχείο I9070XXLQE_I9070OXXLQE_HOME.tar.md5;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ''προβλημα'' εβαλα την ελληνικη και μου δειχνει στις ρυθμισεις

εκδοση βασικου φασματος: I9070XXLQE

αριθμος κατασκευης: JZO54K.I9070XXLQE

οσοι εχετε βαλει την ελληνικη εχετε ακριβως τα ιδια??

 

το προβλημα ειναι εδω:

http://s7.postimg.org/8sdkschjf/image.jpg

 

τι μπορω να κανω τωρα για να το κανω EUR?

αμα το αφησω ετσι θα εχω καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ αρα να μην ανησυχω θα προχωρησω στη αλλαγη :)

 

 

 

αυτη η διαδικασια για ποιο πραγμα αναφερεται?

 

για το google music το οποιο σε jb τρεχει ως ανοιχτη εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς να μου απαντήσει; Το τηλέφωνο δεν το έχω πηράξει ποτέ και παρ'όλα αυτά δε μπορώ να αναβαθμίσω μέσω kies.

 

Με odin μπορώ να αναβαθμίσω έχοντας μόνο το αρχείο I9070XXLQE_I9070OXXLQE_HOME.tar.md5;

 

Δοκίμασε να βάλεις το kies σε άλλο υπολογιστή και δες αν σου βγάλει την αναβάθμιση πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς να μου απαντήσει; Το τηλέφωνο δεν το έχω πηράξει ποτέ και παρ'όλα αυτά δε μπορώ να αναβαθμίσω μέσω kies.

 

Με odin μπορώ να αναβαθμίσω έχοντας μόνο το αρχείο I9070XXLQE_I9070OXXLQE_HOME.tar.md5;

 

Φυσικα και μπορεις....

Αυτο το αρχειο σου χρειαζεται μονο......

 

 

 

 

 

παιδια ''προβλημα'' εβαλα την ελληνικη και μου δειχνει στις ρυθμισεις

εκδοση βασικου φασματος: I9070XXLQE

αριθμος κατασκευης: JZO54K.I9070XXLQE

οσοι εχετε βαλει την ελληνικη εχετε ακριβως τα ιδια??

 

το προβλημα ειναι εδω:

http://s7.postimg.org/8sdkschjf/image.jpg

 

τι μπορω να κανω τωρα για να το κανω EUR?

αμα το αφησω ετσι θα εχω καποιο προβλημα?

 

Λοιπον....κοιτα λογικα τι εχει γινει.....

Ειχες csc EUR....μετα εβαλες την ιταλικη.Αλλα αν η ιταλικη δεν ειναι multi csc και ειναι single csc....τοτε ειναι λογικο να σου το αλλαξει σε ιταλικο...

Τωρα που εβαλες την ελληνικη ...μπορει να ειναι multi csc (δεν το γνωριζω) οποτε υποστηριζει μεσα σε αυτα και το ιταλικο ....και αφου βλεπει ιταλικο δεν στο αλλαζει σε EUR.....

Αν θες το κανεις μονος σου....αλλα γινεται επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.....

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...