Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έκανα στο ένα, αναβάθμιση σε jellybean μέσω KIES. Μου αφήνει 89MB ελεύθερα στη RAM. Κάνω εκκαθάριση, αλλά σε 1 λεπτό πάλι πάει ψηλά.

 

Στις Ρυθμίσεις/Επιλογές προγραμματιστή/Όριο διεργασιών παρασκηνίου, βάλε 4 διεργασίες το ανώτερο, ελευθερώνεται πολλή ram. Μόνο που με κάθε επανεκκίνηση επανέρχεται στο τυπικό όριο και πρέπει να το ξαναρυθμίσεις.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια οσοι κανετε την αναβαθμιση να λετε συνεχως αμα βελτιωνεται κατι η αμα υπαρχει καποιο προβλημα! Θελω σαν τρελος να την κανω αλλα αμα δεν τραβαει μετα το πραμα την κατσαμε :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι κανετε την αναβαθμιση να λετε συνεχως αμα βελτιωνεται κατι η αμα υπαρχει καποιο προβλημα! Θελω σαν τρελος να την κανω αλλα αμα δεν τραβαει μετα το πραμα την κατσαμε :(

 

Η κοπέλα που έγραψα προηγουμένως πως της το αναβάθμισα μεσω κιες μου ειπε πως το λαγκ στα βιντεο οντως υπαρχει απλα το παθαινει μονο οταν εχει saving mode on ... μπορεί να είναι τυχαίο αλλα ας το δοκιμασει καποιος να το επιβεβαιώσει αν ισχυει. :)

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα που έγραψα προηγουμένως πως της το αναβάθμισα μεσω κιες μου ειπε πως το λαγκ στα βιντεο οντως υπαρχει απλα το παθαινει μονο οταν εχει saving mode on ... μπορεί να είναι τυχαίο αλλα ας το δοκιμασει καποιος να το επιβεβαιώσει αν ισχυει. :)

 

Saving mode on? Τι ειναι αυτο ? :cool:

Link to comment
Share on other sites

Saving mode on? Τι ειναι αυτο ? :cool:

στην 4.1.2 προστεθηκε η λειτουργια εξοικονομισης ενεργειας.μειωνει τον επεξεργαστη στα 800 μεγκαχερτζ και γενικα εξοικονομει ενεργεια για μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα έχει αρκετό lag γενικά το κινητό σε όλες τις λειτουργίες δηλαδή και τα μηνύματα αργεί λιγο να τα ανοίξει, για βίντεο δεν συζητώ κολλάει εντελώς... Πρίν βάλω την jelly bean δεν είχα κάνει hard reset στη ginger, αναβάθμισα και έκανα μετα reset αφού πέρασα την ενημέρωση, μπορεί να φταίει αυτό σε κάτι?

Επίσης κάθε φορά που κάνω restart όσες εφαρμογές που έχω στην sd και τις εχω τοποθετήσει στην οθόνη βγαίνουν απο μόνες τους και πρέπει να τις ξαναπροσθέτω χειροκίνητα μετά....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα μπήκα στο φόρουμ και είδα ότι ήρθε στα ελληνικά advance ενημέρωση οπότε πήρα το κινητό της γυναίκας και ετοιμάστηκα να την περάσω την 4.1.2 μπήκα στον υπολογιστή κατέβασα το κιες έκανα αναβάθμιση του κιες συνέδεσα το κινητό μου έβγαλε ότι υπάρχει καινούρια έκδοση λειτουργικού πάτησα για ενημέρωση κατέβασε ένα αρχείο συμπλήρωσε το 100% και μετά κόλλησε το πρόγραμμα καμία ανταπόκριση.το δοκίμασα τρεις φορές όλο τα ίδια τι να φταίει; Δεν είχα πολύ χρόνο να δοκιμάσω αλλά καλώδια, τον υπολογιστή να τον κάνω τίποτα επανακινησεις και να ξανα δοκιμάσω έπρεπε να φύγω από το σπίτι τώρα γράφω από το κινητό μου.Υπάρχει άλλος τρόπος αναβάθμισης; Ευχαριστώ πολύ περιμένω δικές σας εμπειρίες

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα έχει αρκετό lag γενικά το κινητό σε όλες τις λειτουργίες δηλαδή και τα μηνύματα αργεί λιγο να τα ανοίξει, για βίντεο δεν συζητώ κολλάει εντελώς... Πρίν βάλω την jelly bean δεν είχα κάνει hard reset στη ginger, αναβάθμισα και έκανα μετα reset αφού πέρασα την ενημέρωση, μπορεί να φταίει αυτό σε κάτι?

Επίσης κάθε φορά που κάνω restart όσες εφαρμογές που έχω στην sd και τις εχω τοποθετήσει στην οθόνη βγαίνουν απο μόνες τους και πρέπει να τις ξαναπροσθέτω χειροκίνητα μετά....

 

Φιλε νομιζω σε προηγουμενες σελιδες ειπαν hard reset πριν και μετα το update οι συμφορουμιτες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο δικό μου, μετά από 8 περίπου μήνες κτήσης, η μπαταρία δεν κρατάει σχεδόν καθόλου, και δεν είναι θέμα μπαταρίας, καθώς έχω αγοράσει άλλες δύο, τις οποίες χρησιμοποιώ εναλλάξ. Με το 3g και το wifi ανοιχτά, και οι τρεις μπαταρίες μου κρατάνε μετά βίας 8-10 ώρες, έχοντας μιλήσει λιγότερο από 1 ώρα. Στο background τρέχει το viber, αλλά δεν νομίζω ότι φταίει αυτό. Αναγκάζομαι να κουβαλάω πάντα φορτιστή μαζί μου και αυτό δεν μου αρέσει καθόλου. Σκεφτείτε ότι το πρωί που φεύγω από το σπίτι μου το παίρνω φορτισμένο και το μεσημέρι χρειάζεται πάλι φόρτιση.

 

Καμία συμβουλή;

 

Το viber όπως και το skype τραβάνε πολύ μπαταρία .Βγαλε το ή να το κλείνεις τελείως . Δοκίμασε με widget να το έχεις σε 2g και μόνο όταν το χρειάζεσαι ξανά σε 3G θα δεις μεγάλη διάφορα όπως και στις ρυθμίσεις του wifi να το βάζει σε sleep mode όταν είναι κλειστή ο οθόνη .

Εγώ δεν ξανά βάζω jb ότι και αν διαβάσω , μόνο αν βγει 4.2 ή μεγαλύτερη. Σε gb το τηλέφωνο είναι απόλαυση και ας μην δουλεύουν κάποιες εφαρμογές ,η jb είναι πολύ πιο όμορφη αλλά έχει πολύ lag .

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα και εγω χθές την ενημέρωση και εκανα hard reset μετα. Όλα καλά σχεδόν, το κινητό έγινε καινούργιο, ωραίο ρολλάρισμα και διορθώθηκε το πρόβλημα με το scrolling της ginger! Το μόνο πρόβλημα που εντόπησα είναι με το Youtube, κολλάει παρά πολύ όταν παίζει βίντεο...

 

Ρε παιδιά εμένα έχει αρκετό lag γενικά το κινητό σε όλες τις λειτουργίες δηλαδή και τα μηνύματα αργεί λιγο να τα ανοίξει, για βίντεο δεν συζητώ κολλάει εντελώς... Πρίν βάλω την jelly bean δεν είχα κάνει hard reset στη ginger, αναβάθμισα και έκανα μετα reset αφού πέρασα την ενημέρωση, μπορεί να φταίει αυτό σε κάτι?

Επίσης κάθε φορά που κάνω restart όσες εφαρμογές που έχω στην sd και τις εχω τοποθετήσει στην οθόνη βγαίνουν απο μόνες τους και πρέπει να τις ξαναπροσθέτω χειροκίνητα μετά....

 

Δηλαδή σε μια μέρα το κινητό σου άρχισε ξαφνικά τα κολλήματα; Έχω απογοητευτεί με την jb, νομίζω πλέον πως η καλύτερη επίσημη αναβάθμιση της συσκευής μας είναι το galaxy s4 mini!:happy:

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει στις επαφες μου, φωτογραφιες που εχουν απο το facebook, αλλα φαινονται θολες οι φωτογραφιες τους (μετα απο την αναβαθμιση σε jelly bean), μπορω να το διορθωσω αυτο;

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα μπήκα στο φόρουμ και είδα ότι ήρθε στα ελληνικά advance ενημέρωση οπότε πήρα το κινητό της γυναίκας και ετοιμάστηκα να την περάσω την 4.1.2 μπήκα στον υπολογιστή κατέβασα το κιες έκανα αναβάθμιση του κιες συνέδεσα το κινητό μου έβγαλε ότι υπάρχει καινούρια έκδοση λειτουργικού πάτησα για ενημέρωση κατέβασε ένα αρχείο συμπλήρωσε το 100% και μετά κόλλησε το πρόγραμμα καμία ανταπόκριση.το δοκίμασα τρεις φορές όλο τα ίδια τι να φταίει; Δεν είχα πολύ χρόνο να δοκιμάσω αλλά καλώδια, τον υπολογιστή να τον κάνω τίποτα επανακινησεις και να ξανα δοκιμάσω έπρεπε να φύγω από το σπίτι τώρα γράφω από το κινητό μου.Υπάρχει άλλος τρόπος αναβάθμισης; Ευχαριστώ πολύ περιμένω δικές σας εμπειρίες

 

Κάνε disable το antivirus στον υπολογιστή σου και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παιδιά κανείς που να γύρισε σε ελληνική gingerbread από jellybean χωρίς προβλήματα μετά; Μπορεί να μας δώσει το site με οδηγίες;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παιδιά κανείς που να γύρισε σε ελληνική gingerbread από jellybean χωρίς προβλήματα μετά; Μπορεί να μας δώσει το site με οδηγίες;

 

Δε σε βολεψε καθόλου με jelly;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..απο χθες το μεσημερι εβαλα ελληνικη jelly στο κινητο του αδερφου μου και ολα πανε μια χαρα! Παραδοξως, το δικο του κινητο ειχε θεμα με τη gingerbread..δυναμωνε η φωνή μονη της, εχανε το σημα, κολλαγε..ακομη και μετα απο factory reset και με ελαχιστες εφαρμογες μεσα..

Απο χθες το μονο κολλημα ηταν καποια στιγμη στο playstore κι αυτο ισως ηταν θεμα playstore και οχι της συσκευης..εκανα εγκατάσταση μετα απο factory reset,wipe dalvick και τα ξανακανα μετα την εγκατάσταση..θα δειξει...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..απο χθες το μεσημερι εβαλα ελληνικη jelly στο κινητο του αδερφου μου και ολα πανε μια χαρα! Παραδοξως, το δικο του κινητο ειχε θεμα με τη gingerbread..δυναμωνε η φωνή μονη της, εχανε το σημα, κολλαγε..ακομη και μετα απο factory reset και με ελαχιστες εφαρμογες μεσα..

Απο χθες το μονο κολλημα ηταν καποια στιγμη στο playstore κι αυτο ισως ηταν θεμα playstore και οχι της συσκευης..εκανα εγκατάσταση μετα απο factory reset,wipe dalvick και τα ξανακανα μετα την εγκατάσταση..θα δειξει...

 

Κανα βιντεακι youtube ειδατε;Καλα το εδειξε; Αυτο το wipe dalvick τι ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Δε σε βολεψε καθόλου με jelly;

 

Δεν έβαλα jb ακόμα. Θα βάλω αν σιγουρευτώ πως υπάρχει τρόπος επιστροφής στην ελληνική gingerbread χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κανα βιντεακι youtube ειδατε;Καλα το εδειξε; Αυτο το wipe dalvick τι ειναι;

 

Ωπα λαθος εκανα wipe cache το γραφει, μπερδευτηκα απο το s2 που ειχα..στο YouTube δεν εχει θεμα..μολις δοκιμασα 4 βιντεο σε hd και δεν εχει κολληματα

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Ωπα λαθος εκανα wipe cache το γραφει, μπερδευτηκα απο το s2 που ειχα..στο YouTube δεν εχει θεμα..μολις δοκιμασα 4 βιντεο σε hd και δεν εχει κολληματα

 

Aπο recovery mode το εκανες το wipe και το facroty reset;

Link to comment
Share on other sites

Aπο recovery mode το εκανες το wipe και το facroty reset;

 

Ναι ναι, απο recovery..Ειναι νωρις για συμπεράσματα νομιζω αλλα μεχρι τωρα ολα οκ..και το δοκιμαζω συνεχεια απο χθες να δω πως παει γιατι ειδα που γραφουν οι περισσοτεροι για προβληματα και το φοβηθηκα..Εγω εχω το note2 οποτε αναποφευκτα μου φαινεται λιγο αργο το advance, ωστοσο δεν κολλαει!Μονο οταν ανοιγεις την καμερα εχει μια μικρη σπαστικη καθυστέρηση

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαλα jb ακόμα. Θα βάλω αν σιγουρευτώ πως υπάρχει τρόπος επιστροφής στην ελληνική gingerbread χωρίς πρόβλημα.

 

Τρόπος υπάρχει , αν γράψεις downgrade galaxy advance στο google θα βρεις πολλά site , ο τρόπος είναι ίδιος και λειτουργεί μια χαρά .

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συνδέομαι kies ασύρματα αλλά δεν μου βγάζει κάποιο μήνυμα για αναβάθμιση. Στο μενού δεν έχει κάποια επιλογή για ρυθμίσεις κτλ.

 

Πάω κάπου συγκεκριμένα;

Πρέπει να συνδεθώ με το καλώδιο usb ή δεν έχει να κάνει;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ήθελα να ρωτήσω γιατί η μνήμη του κινητού γεμίζει αμέσως και θα πρέπει να κάνω εκκαθάριση συχνά?

Επίσης ξέρει κάποιος να μου πει αν υπάρχει τρόπος π.χ. κάποια εφαρμογή που να μπορώ μέσω κινητού να μιλάω στο Facebook με κάμερα? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τρόπος υπάρχει , αν γράψεις downgrade galaxy advance στο google θα βρεις πολλά site , ο τρόπος είναι ίδιος και λειτουργεί μια χαρά .

 

Το γνωρίζω πως υπάρχει τρόπος αυτό που δε ξέρω είναι αν το δοκίμασε κανείς στην πράξη και αν αντιμετώπισε κολλήματα μετά με την gingerbread.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...