Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nα ρωτησω κατι...Έχω όλες τις επαφες και στο mail μου στο google. Αν κάνω hard reset υπάρχει τρόπος μετά να έπαναφέρω τις επαφες απο το mail για να μην τις γράφω μια μια...;(Στη sim δεν χωρανε)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν τις εχεις συγχρονισει οπως ειπες θα περαστουν αυτοματα.

 

OK ευχαριστω...και μιας και φαίνεσαι γνώστης, αν δεν κάνεις reset οι εφαρμογες που έχεις κατεβάσει θα είναι και στην jelly;Επίσης αν δεν κάνεις reset θα κολλάει χειρότερα μετά το κινητό;Τέλος εσύ με ρουμάνικη έχεις πρόβλημα στο youtube με jelly;

Link to comment
Share on other sites

OK ευχαριστω...και μιας και φαίνεσαι γνώστης, αν δεν κάνεις reset οι εφαρμογες που έχεις κατεβάσει θα είναι και στην jelly;Επίσης αν δεν κάνεις reset θα κολλάει χειρότερα μετά το κινητό;Τέλος εσύ με ρουμάνικη έχεις πρόβλημα στο youtube με jelly;

 

Οπωσδήποτε θα κάνεις reset αν κάνεις αναβάθμιση από Gingerbread σε JellyBean αλλιώς θα έχει πολλά κολλήματα το κινητό. Δυστυχώς θα χαθούν όλα και θα πρέπει να το στήσεις από την αρχή αλλά αυτός είναι ο σωστός τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος εσύ με ρουμάνικη έχεις πρόβλημα στο youtube με jelly;

 

Youtube χρησιμοποιω κυριως στο tablet... 2-3 φορες που το χρησιμοποιησα στο κινητο δεν ειχα καποιο θεμα παντως....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θελει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στην 2.3.6 μετα αναβαθμιση στην 4.1 και αφου αναβΑθμιστει θελει ξανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα στησιμο;;;;;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θελει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στην 2.3.6 μετα αναβαθμιση στην 4.1 και αφου αναβΑθμιστει θελει ξανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα στησιμο;;;;;;;;;;

 

Μην σου κανει καθολου εντυπωση....

Μολις περιεγραψες το παραδοσιακο απροβληματιστο update σε samsung....;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θελει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στην 2.3.6 μετα αναβαθμιση στην 4.1 και αφου αναβΑθμιστει θελει ξανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα στησιμο;;;;;;;;;;

 

Hard reset γινεται και απο τις ρυθμισεις και απο την διαδικασια volume up + power κτλπ?

Link to comment
Share on other sites

Wipe cache κάνατε πριν και μετά την αναβάθμιση; Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το μενού δε νομίζω πως κάνει και wipe cache. Ίσως εκει βρίσκεται το κλειδί για μια σωστή αναβάθμιση ( δεν την έκανα ακόμη).

 

Επίσης παρακαλώ όσοι βάλανε την ελληνική jb να δοκιμάσουν πως συμπεριφέρεται το κινητό κατά την αναπαραγωγή βίντεο απο youtube και αρχεία βίντεο. Με την ενδειξη σήματος αναφέρθηκε επίσης πρόβλημα από κάποιο μέλος.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρακαλώ όσοι βάλανε την ελληνική jb να δοκιμάσουν πως συμπεριφέρεται το κινητό κατά την αναπαραγωγή βίντεο απο youtube και αρχεία βίντεο. Με την ενδειξη σήματος αναφέρθηκε επίσης πρόβλημα από κάποιο μέλος.

 

Στο youtube έχει μερικά κολλήματα αραιά και πού, στα αρχεία βίντεο δεν είδα κάτι, το σήμα φαίνεται οκ μέχρι στιγμής. Αυτό που με ανησυχεί είναι μερικά λαγκαρίσματα που τρώει (χτες πάγωσε για 3 λεπτά και απλώς περίμενα να επανέλθει, είχα ανοίξει το σοπ για αναβαθμίσεις και είπα ν ανοίξω και την κάμερα) και η κατανάλωση μπαταρίας. Έχω κάνει όλες τις εκκαθαρίσεις πριν και μετά την αναβάθμιση κι έστησα το κινητό εξαρχής.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Ανησυχητικές οι πληροφορίες που μας έδωσες δυστυχώς. Και είχες κάνει και με τον πλέον σωστό τρόπο την αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: όταν κάνω back up μέσω kies και μετά κάνω αναβάθμιση σε jelly, θα το καταλάβει το back up που πήρα;

Για να μην τα περάσω όλα από την αρχή. Βασικα ενδιαφέρομαι μόνο για τα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες παρέλαβα κ γω προχθες το 9070 μου. Το πήρα απο Kaizer 190€ με τα μεταφορικα είναι εισαγωγή απο Ιταλία. Μου βάλανε και μιά hard case δώρο (αν και εχω ήδη παραγγείλει tpu silicon case μπράβο τους παντως..).

Να σας ενημερώσω οτι ήρθε με ήδη εγκατεστημένο το Jelly Bean 4.1.2.

Οι εντυπώσεις μου ειναι πολυ καλες το κινητό είναι πλήρες , η OLED οθόνη πραγματικά κάνει την διαφορά και τελικά έχει καλό value for money.

Δεδομένου αυτων που του εχει βαλει η Samsung το κακόμοιρο παει σφαίρα σχετικά.

Με μια καλή custom rom θα απογειωνόταν (δυσκολη υποθεση όμως να παιζουν όλα σε μια custom rom και απ ότι είδα λίγα πράγματα μέχρι στιγμής)

Οπότε, θα προσπαθήσω να παιξω με την stock όσο είναι σε εγγύηση ελπίζοντας μέχρι τότε να έχει βγεί μια καλή custom rom σε android 5.0 ...:D

Link to comment
Share on other sites

Αν δώσουμε το κινητό να μας το αναβαθμίσουν σε κάποιο samsung service θα γίνει σωστά η αναβάθμιση λέτε; Πόσο να στοιχίζει περίπου;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες παρέλαβα κ γω προχθες το 9070 μου. Το πήρα απο Kaizer 190€ με τα μεταφορικα είναι εισαγωγή απο Ιταλία. Μου βάλανε και μιά hard case δώρο (αν και εχω ήδη παραγγείλει tpu silicon case μπράβο τους παντως..).

Να σας ενημερώσω οτι ήρθε με ήδη εγκατεστημένο το Jelly Bean 4.1.2.

Οι εντυπώσεις μου ειναι πολυ καλες το κινητό είναι πλήρες , η OLED οθόνη πραγματικά κάνει την διαφορά και τελικά έχει καλό value for money.

Δεδομένου αυτων που του εχει βαλει η Samsung το κακόμοιρο παει σφαίρα σχετικά.

Με μια καλή custom rom θα απογειωνόταν (δυσκολη υποθεση όμως να παιζουν όλα σε μια custom rom και απ ότι είδα λίγα πράγματα μέχρι στιγμής)

Οπότε, θα προσπαθήσω να παιξω με την stock όσο είναι σε εγγύηση ελπίζοντας μέχρι τότε να έχει βγεί μια καλή custom rom σε android 5.0 ...:D

 

Καλοριζικο φιλε μου και εισαι κομπλε γτ σου ηρθε με jb!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα την αναβαθμιση μεσω odin τελικα και αυτο που ειδα ειναι οτι εχει γινει λιγο πιο αργο απο πριν προς το παρον.αυτο ομως που ειδα και με χαλασε ειναι οτι εξαφανιστηκε το εικονιδιο διαχειρισης εργασιων καθως και το polaris office και καποια αλλα.ξερει κανεις γιατι?εχει συμβει και σε αλλους?οπως και επισης μπορει καποιος να ενημερωσει αν κανουμε ροοτ τι μπορουμε να σβησουμε με ασφαλεια ωστε να μην εχουμε προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο δικό μου, μετά από 8 περίπου μήνες κτήσης, η μπαταρία δεν κρατάει σχεδόν καθόλου, και δεν είναι θέμα μπαταρίας, καθώς έχω αγοράσει άλλες δύο, τις οποίες χρησιμοποιώ εναλλάξ. Με το 3g και το wifi ανοιχτά, και οι τρεις μπαταρίες μου κρατάνε μετά βίας 8-10 ώρες, έχοντας μιλήσει λιγότερο από 1 ώρα. Στο background τρέχει το viber, αλλά δεν νομίζω ότι φταίει αυτό. Αναγκάζομαι να κουβαλάω πάντα φορτιστή μαζί μου και αυτό δεν μου αρέσει καθόλου. Σκεφτείτε ότι το πρωί που φεύγω από το σπίτι μου το παίρνω φορτισμένο και το μεσημέρι χρειάζεται πάλι φόρτιση.

 

Καμία συμβουλή;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα την αναβαθμιση μεσω odin τελικα και αυτο που ειδα ειναι οτι εχει γινει λιγο πιο αργο απο πριν προς το παρον.αυτο ομως που ειδα και με χαλασε ειναι οτι εξαφανιστηκε το εικονιδιο διαχειρισης εργασιων καθως και το polaris office και καποια αλλα.ξερει κανεις γιατι?εχει συμβει και σε αλλους?οπως και επισης μπορει καποιος να ενημερωσει αν κανουμε ροοτ τι μπορουμε να σβησουμε με ασφαλεια ωστε να μην εχουμε προβληματα?

 

Υπαρχουν και αλλα office στο market που ειναι δωρεαν. Διαχειριση εργασιων νομιζω εχει μονο στη ginger. Ουτε σε icecream ουτε σε jelly. Νομιζω η διαχειριση γινεται με αλλο τροπο. Με το youtube πως τα πας; Κολλαει σε σενα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο δικό μου, μετά από 8 περίπου μήνες κτήσης, η μπαταρία δεν κρατάει σχεδόν καθόλου, και δεν είναι θέμα μπαταρίας, καθώς έχω αγοράσει άλλες δύο, τις οποίες χρησιμοποιώ εναλλάξ. Με το 3g και το wifi ανοιχτά, και οι τρεις μπαταρίες μου κρατάνε μετά βίας 8-10 ώρες, έχοντας μιλήσει λιγότερο από 1 ώρα. Στο background τρέχει το viber, αλλά δεν νομίζω ότι φταίει αυτό. Αναγκάζομαι να κουβαλάω πάντα φορτιστή μαζί μου και αυτό δεν μου αρέσει καθόλου. Σκεφτείτε ότι το πρωί που φεύγω από το σπίτι μου το παίρνω φορτισμένο και το μεσημέρι χρειάζεται πάλι φόρτιση.

 

Καμία συμβουλή;

 

Ναι, πάρε το κινητό και τις μπαταρίες και πήγαινε σε samsung service κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πάρε το κινητό και τις μπαταρίες και πήγαινε σε samsung service κατευθείαν.

 

Χμ, ναι. Να διευκρινήσω ότι το κινητό δεν είναι ένα, αλλά 3, τα οποία είναι εταιρικά και τρώμε και κράξιμο ότι και καλά τα κλείνουμε για να μην μας βρίσκουν. Να έχουν όλα πρόβλημα;

 

Κάτι άλλο: στο fb είδα σήμερα ότι κάποιοι πήραν αναβάθμιση μέσω kies σε jelly bean. Εμάς δεν μας βγάζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Χμ, ναι. Να διευκρινήσω ότι το κινητό δεν είναι ένα, αλλά 3, τα οποία είναι εταιρικά και τρώμε και κράξιμο ότι και καλά τα κλείνουμε για να μην μας βρίσκουν. Να έχουν όλα πρόβλημα;

 

Κάτι άλλο: στο fb είδα σήμερα ότι κάποιοι πήραν αναβάθμιση μέσω kies σε jelly bean. Εμάς δεν μας βγάζει τίποτα.

 

Κάντε σε ένα απο τα κινητά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά μην του περάσετε κανένα πρόγραμμα. Δείτε την συμπεριφορά της μπαταρίας. Αν στρώσει σημαίνει ότι κάποια εφαρμογή σας κάνει τη ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αυτό που λέτε για την διαχείρηση, μόνο για gb και όχι για jb, δεν πρέπει να ισχύει. Ο αδερφός μου που έχει το S4 με jb4.2 κανονικότατα του έχει διαχείρηση. Και σαν εφαρμογή και σαν widget.
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά!Έκανε χτες την αναβάθμιση σε jb μέσω kies (καθώς και factory reset).Δεν έχω κάνει πολύ χρήση του κινητού αλλά ούτε έχω εγκαταστήσει και πολλές εφαρμογές.Τα βίντεο που δοκίμασα μέσω της εφαρμογής youtube δεν μου κόλλησαν καθόλου(είδα γύρω στα 6 με 8).Ωστόσο είχα χρησιμοποιήσει το ram boost για να ελευθερώσω μνήμη προηγουμένως.Το μόνο αρνητικό που παρατήρησα είναι οτι περιστασιακά αργεί(γύρω στα 3 δευτερόλεπτα) να ανοίξει η λίστα επαφών.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα στο ένα, αναβάθμιση σε jellybean μέσω KIES. Μου αφήνει 89MB ελεύθερα στη RAM. Κάνω εκκαθάριση, αλλά σε 1 λεπτό πάλι πάει ψηλά. Edited by britgreek
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...