Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν καποιες ωρες εκανα το update σε αλλο κινητο.. (απο το kies κανονικα σε κινητο απειραχτο στη 2.3.6)

 

θετικα

-Πολυ γρηγορο παραδοξως χωρις να πειραχτει τιποτα... Βασικα ειναι σαν το δικο μου που το εχω με custom kernel

 

Αρνητικα

- Κολλησε στο 2ο κιολας βιντεακι στο youtube... Επαιξε χωρις προβλημα βιντεο 1 περιπου ωρας 720p και κολλησε σε τρειλερ σε σημειο να θελει reset

-Ενδειξη σηματος / σημα Καμια μπαρα σηματος.. Ενω λαμβανει και κανει κλησεις κανονικα. Σε μια κληση δεν με αφηνε να το σηκωσω (εσερνα εσερνα αλλα τιποτα)

-Πολυ μεγαλη καταναλωση ραμ με μολις 6 εφαρμογες.. αλλα πρακτικα κανενα λαγκ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε με το kies

 

Αν εισαι root με titanium αλλιώς με Helium - App Sync and Backup

 

Καλό είναι να γίνετε factory reset μετά απο την ενημέρωση samsung galaxy s advance i9070 hard reset

 

Πριν καποιες ωρες εκανα το update σε αλλο κινητο.. (απο το kies κανονικα σε κινητο απειραχτο στη 2.3.6)

 

θετικα

-Πολυ γρηγορο παραδοξως χωρις να πειραχτει τιποτα... Βασικα ειναι σαν το δικο μου που το εχω με custom kernel

 

Αρνητικα

- Κολλησε στο 2ο κιολας βιντεακι στο youtube... Επαιξε χωρις προβλημα βιντεο 1 περιπου ωρας 720p και κολλησε σε τρειλερ σε σημειο να θελει reset

-Ενδειξη σηματος / σημα Καμια μπαρα σηματος.. Ενω λαμβανει και κανει κλησεις κανονικα. Σε μια κληση δεν με αφηνε να το σηκωσω (εσερνα εσερνα αλλα τιποτα)

-Πολυ μεγαλη καταναλωση ραμ με μολις 6 εφαρμογες.. αλλα πρακτικα κανενα λαγκ

 

οσοι εχουν βαλει απο αλλη χωρα δεν γινεται να βαλλουν την ελληνικη μεσω Kies σωστα?

παλι μεσω odin εμεις?

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν βαλει απο αλλη χωρα δεν γινεται να βαλλουν την ελληνικη μεσω Kies σωστα?

παλι μεσω odin εμεις?

 

Ναι μεσω οντιν αλλιως downgrade --> περασμα ελληνικης ---> αναβαθμιση με κιες

Link to comment
Share on other sites

απλα με την ιταλικη jelly εχω κολληματα στα video του youtube και στα 720p που τραβαω!!

με αυτην την αλλαγη που λες γινεται πιο smooth στις εναλλαγες των οθονων?

επισης παιδια για πειτε τπτ για την ελληνικη jelly οσοι την εβαλαν!! :)

 

Στις εναλλαγες γινεται πολυ πιο smooth και εγβ στο youtube δεν αντιμετωπισα προβλημα με βιντεο 720p.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε?????επιτελους ρε παιδια! Πως περναω μεσω kies? Ειχατε κανενα προβλημα κατα την διαδικασια αναβαθμισεις? Feel so proud of samsung hellas xd

 

Edit γραψτε καποιος αν ειναι ευκολο τι ακριβως να κανουμε! Ολοκληρη την διαδικασια δλδ για να βαλουμε την δικια μας πατροπαραδοτη jb :D

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

Παδια μπορειτε να μπειτε σε σιτε που να χρειαζονται adobe flas player? κολλαει η νεα εκδοση και γινεται αμα θελω μα γυρησω ξανα στημ 2.3.6 γινεται ? και πως
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα. η πλάτη (το πλαστικό που κουμπώνει πίσω, μάυρο στο χρώμα για το δικό μου και που γράφει samsung, αυτό που καλύπτει την sim κλπ) του κινητού, πωλείται σαν ανταλλακτικό ελλάδα ebay κλπ. και αν ναι πόσο (και κανα link αν είναι δυνατόν) . έχει γεμίσει στίγματα (παρ'όλη την σιλικονάτη θήκη που του έχω βάλει και θα ήθελα να την αλλάξω). ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

:lol:

 

http://www.omnistore.gr/product_info.php?products_id=1520

 

http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=132&p=14650

 

http://www.planetmobile.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_css.tpl&product_id=8645&category_id=335&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

29 δεύτερα λογο ενχώριου προιόντος :lol:

 

Edit : Σχετικα με την Ελληνική αναβάθμιση σε JB προβλέπω πάλι να έχουμε κλάματα ,κολλαει,λαγκάρει,θέλει reset σε video στο youtube.Tρόμαξα με τα πρώτα περισσοτερο αρνητικα αποτελέσματα,αν συνεχιστουν να βλεπουμε περισσοτερα αρνητικα απο θετικα θα αποτσεκάρω και την αυτόματη ενημέρωση μην τυχον και μου κατεβασει στο ξεκάρφωτο καμμια JB μεσω ΟΤΑ ,και εχουμε κλάματα. :cry:

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις σας την κινεζικη jelly που ειναι νεοτερη σε σχεση με τις αλλες?
Link to comment
Share on other sites

:lol:

 

http://www.omnistore.gr/product_info.php?products_id=1520

 

http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=132&p=14650

 

http://www.planetmobile.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_css.tpl&product_id=8645&category_id=335&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

29 δεύτερα λογο ενχώριου προιόντος :lol:

 

Edit : Σχετικα με την Ελληνική αναβάθμιση σε JB προβλέπω πάλι να έχουμε κλάματα ,κολλαει,λαγκάρει,θέλει reset σε video στο youtube.Tρόμαξα με τα πρώτα περισσοτερο αρνητικα αποτελέσματα,αν συνεχιστουν να βλεπουμε περισσοτερα αρνητικα απο θετικα θα αποτσεκάρω και την αυτόματη ενημέρωση μην τυχον και μου κατεβασει στο ξεκάρφωτο καμμια JB μεσω ΟΤΑ ,και εχουμε κλάματα. :cry:

 

Γιατί αρνητικά εδώ 2-3 άτομα είπαν οτι ειναι μια χαρα χωρίς κόλλημα τα :worry:

Link to comment
Share on other sites

Την περασα και εγω! Ενω "ψηνομουν" εδω και καιρο να περασω μια εκδοση με jelly bean μεσω odin τελικα κρατηθηκα.

 

Περασα την JB και στην συνεχεια hard reset, εστησα ξανα το κινητο και ειναι ολα αψογα. Δεν κολλαει και μου φαινεται και πιο γρηγορο. Μια χαρα λοιπον!

 

Εκανα και την ταχυτητα των γραφικων που ειπε ενας φιλος πιο πανω, χρησιμο tip!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

@ Aris25beli ---> μεσω odin. ακολουθα τις οδηγιες του παιχτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341 το Α συγκεκριμενα. στο 2 αντι να κατεβασεις αυτην που εχει χρησιμοποιησε την ελληνικη που κατεβασες
Link to comment
Share on other sites

Την περασα και εγω! Ενω "ψηνομουν" εδω και καιρο να περασω μια εκδοση με jelly bean μεσω odin τελικα κρατηθηκα.

 

Περασα την JB και στην συνεχεια hard reset, εστησα ξανα το κινητο και ειναι ολα αψογα. Δεν κολλαει και μου φαινεται και πιο γρηγορο. Μια χαρα λοιπον!

 

Εκανα και την ταχυτητα των γραφικων που ειπε ενας φιλος πιο πανω, χρησιμο tip!

 

Εβαλες την ελληνικη με κιες?ολα κομπλε? Να την βαλουμε δλδ :D ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη εδώ και καιρό την πολωνική 4.1.2. Το τηλέφωνο λειτουργεί καλά.

Πρόσφατα το έκανα ρουτ χωρίς πρόβληματα και αυτό.

Το μόνο προβλημα που έχω αντιμετωπίσει είναι με τα βίντεο που στο youtube ειδικά μετά το δεύτερο κολάει τρελά....

Φυσικά το bug που αργεί να ανοίξει ο dialer to έχω αλλά, μόνο όταν έχω ώρα να πάρω τηλέφωνο, φυσικά όταν κάνω τηλεφωνήματα μετά το πρώτο ανοίγει αστραπιαία...

Έχω ελάχιστες περασμένες εφαρμογες (7 συνολικά) γιατί δεν χρειάζομαι άλλες.

Με την μπαταρία και την αυτονομία κανένα πρόβλημα.

 

Την πολωνική την πέρασα μέσω odin.

(Να σημειώσω εδώ ότι έβαλα την πολωνική γιατί ψάχνοντας αρχικά το τηλέφωνο είδα ότι το csc του ήταν xeo.)

Δύο ερωτήσεις:

Αν περάσω την ελληνική, πρέπει να το κάνω μέσω odin. Σωστά;;;;;

Αφού έχω περάσει την ελληνική, μπορώ να επαναφέρω όσα με back up, σώσει μέσω kies;;;;;

 

 

Υ.Γ.

Έκανα έλεγχο για αναβαθμίσεις μέσω wi-fi και μου έβγαλε το εξής μήνυμα:

Το τηλέφωνό σας έχει τροποποιηθεί. Οι ενημερώσεις λογισμικού δεν είναι διαθέσιμες.

 

Πάντως και μετά το ρουτ μου έβγαζε ενημερώσεις για εφαρμογές μόνο αυτόματα, μόνο βέβαια σε αυτές που είχα τικαρισμένο το automatic update.

Υποθέτω πως το παραπάνω μήνυμα το βγάζει ,λόγω ρουτ, επειδή αφορά την ελληνική jb. Σωστά;;;

Edited by stardrive
Προσθήκη ερώτησεων.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το sale code στην jelly δεν βρισκεται με τον κλασσικο τροπο *#272*ΙΜΕΙ# ??

γιατι η κανω κατι λαθος η δεν γινεται!!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το sale code στην jelly δεν βρισκεται με τον κλασσικο τροπο *#272*ΙΜΕΙ# ??

γιατι η κανω κατι λαθος η δεν γινεται!!!:wacko:

 

Πρεπει να κανεις υποβαθμιση σε τζίντζερ για να το αλλαξεις....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και μετά το ρουτ μου έβγαζε ενημερώσεις για εφαρμογές μόνο αυτόματα, μόνο βέβαια σε αυτές που είχα τικαρισμένο το automatic update.

Υποθέτω πως το παραπάνω μήνυμα το βγάζει ,λόγω ρουτ, επειδή αφορά την ελληνική jb. Σωστά;;;

 

και λογω ρουτ και ισως γιατι παιζει κατι με το CSC

Link to comment
Share on other sites

Συνεδεσα στο USB του P/C το κινητό, ανοιξα το KIES, αλλά δεν μου εβγαλε κανενα μνμ για αναβαθμιση του λειτουργικου! Το κινητό ειναι απειραχτο. Τι σκ..τα :X δεν κάνω σωστα? :mad:
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

την έχω βάλει κι εγώ από το πρωί ΜΙΑ ΧΑΡΑ πάει σε όλα (έκανα factory reset πριν και μετά).

 

ΠΟΙΟ είναι το tip για την ταχύτητα των γραφικών που λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανεις υποβαθμιση σε τζίντζερ για να το αλλαξεις....

 

Δεν θελω να το αλλσξω να δω ποιο ειναι θελω!!!

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα και εγω χθές την ενημέρωση και εκανα hard reset μετα. Όλα καλά σχεδόν, το κινητό έγινε καινούργιο, ωραίο ρολλάρισμα και διορθώθηκε το πρόβλημα με το scrolling της ginger! Το μόνο πρόβλημα που εντόπησα είναι με το Youtube, κολλάει παρά πολύ όταν παίζει βίντεο...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...