Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερα!

ειμαι με ιταλικη jb και δεν εχω πειραξει τπτ αλλο στο κινητο!!

αν θελησω να βαλω καποιας αλλης χωρας ρομ πρεπει να κανω hard reset wipe cache και wipe data πριν, μετα περασμα καινουργιας ρομ με odin και αμεσως μετα παλι ξανα hard reset οπως πριν?

Link to comment
Share on other sites

η αναβάθμιση... την εβαλα να γίνει, ελπίζω να ειναι η jellly

 

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9070&pcode=EUR#firmware:p

 

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9070

 

και μια πιο καινουργια,πειρασμος,με νεοτερο build date kai changelist, για κινα

Galaxy S Advance GT-I9070 TGY I9070ZSMG2 Android 4.1.2 11.07.2013 1305051

Edited by manos11
Link to comment
Share on other sites

Οντως Ελληνική Τζελι, εγινε θαύμα... Το δικο μου όμως είναι ρουμάνικο οποτε δεν θα μπω στον πειρασμό... Έχει και πιο καινούργια changelist ετσι και αλλιως απο την Ελληνική...
Link to comment
Share on other sites

Οποιοσ την βαλει ας πει σχολια. Γιατι ειχε ακουστει πως τα κολληματα οφείλονται στο οτι πειραματιζομασταν με ρομ αλλων χωρων :lol::lol:

Anyway αν τη βαλει καποιος ας πει πως τρεχει

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το changelist δεν ξερω κατα ποσο ειναι της προκοπης για κριτηριο γιατι ειχα πολωνικη jelly και αλλαξα με την ιταλικη και ηταν χειροτερη .

οποτε επεστρεψα στην πολωνικη η οποια βλεπω εχει ιδιο με την ελληνικη .

 

επισης διαπιστωσα οτι οι τελευταιοι κερνελ 6.8 και 7 που κυκλοφορησαν για τις root συσκευες ηταν λιγο μαπα σε σχεση με την 6.

επισης χωρις root και με πολωνικη νομιζω πηγαινει καλυτερα. ετσι το εχω τωρα

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το changelist δεν ξερω κατα ποσο ειναι της προκοπης για κριτηριο γιατι ειχα πολωνικη jelly και αλλαξα με την ιταλικη και ηταν χειροτερη .

οποτε επεστρεψα στην πολωνικη η οποια βλεπω εχει ιδιο με την ελληνικη .

 

επισης διαπιστωσα οτι οι τελευταιοι κερνελ 6.8 και 7 που κυκλοφορησαν για τις root συσκευες ηταν λιγο μαπα σε σχεση με την 6.

επισης χωρις root και με πολωνικη νομιζω πηγαινει καλυτερα. ετσι το εχω τωρα

 

Ως υποστηρικτης της "θεωριας Changelist" νομιζω πως τελικα εχεις δικιο.... Η Τουρκικη αρουταριστη σε αποδοση ηταν ιδια με Ιταλικη με ρουτ και καστομ κερνελ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!

ειμαι με ιταλικη jb και δεν εχω πειραξει τπτ αλλο στο κινητο!!

αν θελησω να βαλω καποιας αλλης χωρας ρομ πρεπει να κανω hard reset wipe cache και wipe data πριν, μετα περασμα καινουργιας ρομ με odin και αμεσως μετα παλι ξανα hard reset οπως πριν?

 

Παιδια αν μπορειτε σας παρακαλω απαντηστε στο ερωτημα μου!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι πρεπει να ειναι η σειρα. Παντως σε μενα η Ιταλικη πεταει! Ενα καλο tip ειναι να πειραξετε τα developer options και να αλλαξετε την κλιμακα των κινουμενων στοιχειων απο 1x σε 0.5χ. Μεγαλη διαφορα στις μεταβασεις!
Link to comment
Share on other sites

Πως βάζουμε την αναβάθμιση να γίνει;Θέλει σύνδεση με καλώδιο;Γιατί εγώ έκανα έλεγχο για ενημερώσεις και δε μου έβγαλε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι πρεπει να ειναι η σειρα. Παντως σε μενα η Ιταλικη πεταει! Ενα καλο tip ειναι να πειραξετε τα developer options και να αλλαξετε την κλιμακα των κινουμενων στοιχειων απο 1x σε 0.5χ. Μεγαλη διαφορα στις μεταβασεις!

 

απλα με την ιταλικη jelly εχω κολληματα στα video του youtube και στα 720p που τραβαω!!

με αυτην την αλλαγη που λες γινεται πιο smooth στις εναλλαγες των οθονων?

επισης παιδια για πειτε τπτ για την ελληνικη jelly οσοι την εβαλαν!! :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα τη ρώσικη jelly, μετά έβαλα την ιταλική και σήμερα την ελληνική. Με την ελληνική επιτέλους σήμερα δεν έχω πλέον κολλήματα στο youtube! Κατά τα άλλα, νομίζω οτι δουλεύει όπως η ιταλική. Δεν είμαι ρουτ.
Link to comment
Share on other sites

Πως βάζουμε την αναβάθμιση να γίνει;Θέλει σύνδεση με καλώδιο;Γιατί εγώ έκανα έλεγχο για ενημερώσεις και δε μου έβγαλε κάτι.

Δοκίμασε με το kies

Παιδιά θέλω να ξέρω πως γίνεται να κρατήσω κάποια save από παιχνίδια για να το κάνω factory reset πριν το κάνω jelly....

Αν εισαι root με titanium αλλιώς με Helium - App Sync and Backup

Φορτίζω το κινητό για να κάνω την αναβάθμιση.Μετά την αναβάθμιση κάνω factory reset οπωσδήποτε?Πώς το κάνω?

Καλό είναι να γίνετε factory reset μετά απο την ενημέρωση samsung galaxy s advance i9070 hard reset

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Είχα υποσχεθεί στον εαυτόμου ότι δεν θα έμπλεκα με unofficial update και τηρησα την υπόσχεση μου.

Είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι όταν βγει η ελληνική jb θα περιμένω λίγες ημέρες πριν την βάλω για να διαβάσω μήπως έχει πρόβλημα. Δεν τήρησα την υπόσχεση μου.

 

Αναβάθμισα πριν από λίγο. Ακολουθούν οι πρώτες εντυπώσεις.

 

Πάμε λοιπόν!

Αναβάθμισα μέσω kies σε λιγότερο από 10 λεπτά χωρίς προβλήματα.

Παρατηρήσεις:

1. Χάθηκε το αγαπημένο "ειδήσεις και καιρός". Αν ξέρει κάποιος πως μπαίνει ας δώσει την πληροφορία.

2. Το noled αντιμετωπίζει προβλήματα confilcts με το talk back. Λύνονται ακολουθώντας τις οδηγίες στο site του no led.

3. Το τηλ παραμένει γρήγορο όσο πριν.

4. Μνήμη έχω 442mb σε χρήση.

5. Αισθητικά η νέα έκδοση είναι πολύ καλύτερη.

 

Αν διαπιστώσω κάτι άλλο σημαντικό θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το kies

 

Αν εισαι root με titanium αλλιώς με Helium - App Sync and Backup

 

Καλό είναι να γίνετε factory reset μετά απο την ενημέρωση samsung galaxy s advance i9070 hard reset

 

και ενα πριν την ενημερωση σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Είχα υποσχεθεί στον εαυτόμου ότι δεν θα έμπλεκα με unofficial update και τηρησα την υπόσχεση μου.

Είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι όταν βγει η ελληνική jb θα περιμένω λίγες ημέρες πριν την βάλω για να διαβάσω μήπως έχει πρόβλημα. Δεν τήρησα την υπόσχεση μου.

 

Αναβάθμισα πριν από λίγο. Ακολουθούν οι πρώτες εντυπώσεις.

 

Πάμε λοιπόν!

Αναβάθμισα μέσω kies σε λιγότερο από 10 λεπτά χωρίς προβλήματα.

Παρατηρήσεις:

1. Χάθηκε το αγαπημένο "ειδήσεις και καιρός". Αν ξέρει κάποιος πως μπαίνει ας δώσει την πληροφορία.

2. Το noled αντιμετωπίζει προβλήματα confilcts με το talk back. Λύνονται ακολουθώντας τις οδηγίες στο site του no led.

3. Το τηλ παραμένει γρήγορο όσο πριν.

4. Μνήμη έχω 442mb σε χρήση.

5. Αισθητικά η νέα έκδοση είναι πολύ καλύτερη.

 

Αν διαπιστώσω κάτι άλλο σημαντικό θα ενημερώσω

 

μνήμη 442 από πόση? checkαρε και το σήμα, έφτιαξε καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...