Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.Υπαρχει τροπος να φαινεται ο καλουντας σε πληρη οθονη και αν ναι ποιος?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wroclawstudio.screencaller&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Εγκρίνω και επαυξάνω

τι ακριβως εννοειτε οταν το πειραζουμε??

με 2,3 επαναφορες και απο jellybean ξανα σε gb θα πρεπει να ανησυχω? :!:

μου φαινεται πως δεν ειναι το ιδιο οπως στην αρχη η ταχυτητα του αλλα ισως ειμουν επιρεασμενος και απο το ζελεδακι που το μενου του πηγαινε πιο σφαιρα....!!

 

Υπάρχει τρόπος downgrade χωρίς να αλλάξει το csc ?

 

μαλλον οχι!!

εγω που εκανα downgrade αλλαξα μετα το csc με τον γνωστο τροπο!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα σε φίλο μου την πολωνική JB, όλα μια χαρά και εύκολα. Ερώτηση αν του κάνω ρουτ και περάσω custom kernel με την εγγύηση τι παίζει; Βασικά ακόμη κι αν δεν κάνω τίποτα από τα παραπάνω, μόνο και μόνο που έχει την πολωνική ρομ, υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση;;;

 

Παιδιά καμιά απάντηση;;;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά απάντηση;;;:lol:

 

Το ρουτ και οτιδήποτε custom σίγουρα ακυρώνει την εγγύηση εκτός αν γίνει τούβλο οπότε δεν θα μάθουν τι έχεις κάνει. Τώρα αν βάλεις ρομ άλλης χώρας και αλλάξεις csc δεν νομίζω να το ψάξουν τόσο πολύ.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει επαναφορά αλλα τίποτα συνέχεια κολληματα τι να κανω?Σας παρακαλω βοηθηστεμε δεν παει αλλο με αυτο το τηλέφωνο.

Περιμενε σε δυο τρεις μερες θα κανει η Ρωσια αναβαθμιση.http://www.samsung.com/ua_ru/support/newsalert/view?spp_news_seq=43657

Αλλη λυση ειναι να περασεις μια αλλη ρομ αλλης χωρας με πιο κανουριο change list.http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9070

Το τηλέφωνο πετάει... απλά όταν το "πειράζουμε" γίνεται για πέταμα..

Καταρχην απ'οτι καταλαβα το παιδι δεν το εχει "πειραξει".Την Ρωσικη εβαλε μεσω Odin η οποια εχει καποια θεματα.

Ειναι πιο φρονιμο κατα την γνωμη σου να μεινει κανεις με 2.3.6 την στιγμη που εχει ηδη βγει για το κινητο μας η 4.1.2 η επισημη εδω και μηνες?

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο πετάει... απλά όταν το "πειράζουμε" γίνεται για πέταμα..

 

λοιπον εγω απο την πρωτη μερα που πηρα το κινιτο εκανα ρουτ εβαλα τη γερμανικη και πεταξα ολα οσα δε χρειαζοταν μεσα.

επειδη χρησιμοποιω το note 1 1.5 χρονο εχω να πω πως το advanse αν εξαιρεσω την cam με την οποια οσες φορες τραβηξα σε υψηλη αναλυση εκανε καποιες γραμμες και κολλαγε καποιες στιγμες ειναι εξαιρετικο.

και το λεω αυτο γιατι τις τελευταιες μερες εχει χαλασει η μπαταρια στο note και εχω αυτο μεχρι να ερθει απο ebay.

η δικη μου γνωμη ειναι πως αν καποιος ακολουθησει ολα τα βηματα που χρειαζονται πιστα δε θα εχει κανενα προβλημα με τη συσκευη.ισως καποια λαγκαρισματα στον tw αλλα δεν εχει να κανει με το συγκεκριμενο κινιτο ειναι γενικοτερο το κακο.για μενα η χειροτερη αναβαθμιση που εγινε ποτε σε android ηταν η ics.τη jb τη θεωρω πολυ καλητερη σταθερη και με πολυ μεγαλυτερη παραμετροποιηση απο την gb.

ολα αυτα ειναι καθαρα προσωπικη εκτιμηση απλα ειπα να την καταθεσω και εγω μιας και την τελευταια βδομαδα αυτο χρησιμοποιω.

α και κατι τελευταιο, η αυτονομια της μπαταριας του ειναι ολα τα λεφτα.χρησιμοποιω καθημερινα gps 3g-wifi εναλλαξ και με συγχρονισμενο mail και μου βγαζει χαλαρα 2 μερες.για να καταλαβετε τη διαφορα στη χρηση το note μου εβγαζε με ιδια χρηση μιση μερα!!!

αυτα ειχα να πω και συγγνωμη αν κουρασα!

Link to comment
Share on other sites

tigio13

Με jb και σου βγάζει 2 μέρες;Τι ακριβώς έχεις βάλει (έκδοση,kernel);

 

κερνελ της μανας του και εκδοση ι9070xxlqe να πω πως στη σαβουρα που πεταξα μεσω titanium καποια αρχεια δεν τα βρηκα ακριβως οπως τα εδινε ο οδηγος αλλα ηταν πολυ παραπλησια και τα εσβησα με την προυποθεση αν κατι πηγαινε στραβα να τα ξαναεστηνα απο την αρχη.α εχω βαλει και grennify και πολλες εφαρμογες που δε χρησιμοποιω ειναι hibernated.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε κάτι θεματάκια με το lag όταν πήγα στην πολωνική JB,(πχ το notification screen πολλές φορές δεν μπορούσα να το ¨κατεβάσω¨,ήθελε 3-4 προσπάθειες)τώρα όμως που του έκανα root και πέρασα τον cocore 6 kernel πηγαίνει πολύ καλά το κινητό.

Η μπαταρία κρατάει για 2 μέρες για νορμάλ χρήση με smartassv2 governor.

Γνώμη μου είναι,όποιος έχει προβλήματα με την jb να δοκιμάσει πρώτα τον cocore kernel πρωτού γυρίσει στην gb.

Link to comment
Share on other sites

Οι υπολοιποι που περιμενουμε την ελληνικη αναβαθμιση χρειαζεται να κανουμε ολες αυτες τις αλχημιες η θα γινεται με μια απλη συνδεση στο kies?
Link to comment
Share on other sites

Οι υπολοιποι που περιμενουμε την ελληνικη αναβαθμιση χρειαζεται να κανουμε ολες αυτες τις αλχημιες η θα γινεται με μια απλη συνδεση στο kies?

 

η μεσω οτα απο τις ρυθμισεις κινητου-πληροφοριες συσκευης-ενημερωση λογισμικου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το galaxy s advance αλλά ο πατέρας μου θα φέρει από Αμερική το iphone 4s ποιο λέτε να κρατήσω; Μου φαίνεται ότι δεν θα μου αρέσει η μικρότερη οθόνη. Εσείς τι θα κάνατε;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το galaxy s advance αλλά ο πατέρας μου θα φέρει από Αμερική το iphone 4s ποιο λέτε να κρατήσω; Μου φαίνεται ότι δεν θα μου αρέσει η μικρότερη οθόνη. Εσείς τι θα κάνατε;

 

Ρώτησες πολύ αντικειμενικούς χρήστες......χαχαχα

Είμαι σίγουρος ότι σε όλους εδώ μέσα αρέσουν πάρα πολύ οι περιορισμοί του ios .....;););)

Με λίγα λόγια αν έχεις το τηλέφωνο σου μόνο για mail...facebook...και κατά τα άλλα δεν σου αρέσει να το πειράζεις..(ούτε για launcher που λέει ο λόγος....) τότε πας σε Apple......

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Έχω το galaxy s advance αλλά ο πατέρας μου θα φέρει από Αμερική το iphone 4s ποιο λέτε να κρατήσω; Μου φαίνεται ότι δεν θα μου αρέσει η μικρότερη οθόνη. Εσείς τι θα κάνατε;

 

Galaxy S Advance Δαγκωτό μονο και μονο για τις 4 Ιντζες οθόνη,με τις 3,5 ιντζες του Iphone4 ειναι κουραστική.

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την γερμανική jb με root και cocore 6 kernel και το κινητό πάει πολύ καλά. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι δεν μπορώ να βάλω application shortcuts στο lock screen και δεν υπάρχει η αντίστοιχη ρύθμιση στις "Επιλογές οθόνης κλειδώματος". Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο αυτό και αν το έχει λύσει με κανένα τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την γερμανική jb με root και cocore 6 kernel και το κινητό πάει πολύ καλά. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι δεν μπορώ να βάλω application shortcuts στο lock screen και δεν υπάρχει η αντίστοιχη ρύθμιση στις "Επιλογές οθόνης κλειδώματος". Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο αυτό και αν το έχει λύσει με κανένα τρόπο;

 

Δε σου εμφανίζει αυτά που βλέπεις στην εικόνα; Πατώντας στις "Συντομεύσεις" μπορείς να βάλεις όποιο app θέλεις.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Έχω το galaxy s advance αλλά ο πατέρας μου θα φέρει από Αμερική το iphone 4s ποιο λέτε να κρατήσω; Μου φαίνεται ότι δεν θα μου αρέσει η μικρότερη οθόνη. Εσείς τι θα κάνατε;
Eγώ θεωρώ τον εαυτό μου αντικειμενικό αφού είχα το 4S και τώρα έχω το Advance. Το iPhone είναι συνολικά πολύ καλύτερη συσκευή σε όλους σχεδόν τους τομείς από το Galaxy S . H oθόνη είναι μικρότερη μεν αλλά καλύτερη σε όλους τους άλλους τομείς , η φωτογραφική του επίσης είναι κλάσεις ανώτερη , επίσης έχει πιο smooth λειτουργία γενικά. To Advance να το προτιμήσεις αν θέλεις να πειράζεις την συσκευή , αν δεν σου αρέσει το iOS , αν σε προβληματίζει το μέγεθος της οθόνης. Μπορείς επίσης να πάρεις το iPhone και αν δεν σου αρέσει τελικά να το πουλήσεις και να πάρεις 2 Galaxy S Advance ή ένα S3 :p
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω το galaxy s advance αλλά ο πατέρας μου θα φέρει από Αμερική το iphone 4s ποιο λέτε να κρατήσω; Μου φαίνεται ότι δεν θα μου αρέσει η μικρότερη οθόνη. Εσείς τι θα κάνατε;

 

Ασχολούμαι με την τεχνολογία των υπολογιστών 23 χρόνια,με την τεχνολογία των κινητών από τότε που υπάρχει στην Ελλάδα, και με την τεχνολογία των smartphones κοντά 10ετία, τα λέω όλα αυτά με την έννοια οτι έχω δει πολλά και έχουν πιάσει τα χέρια μου αρκετά μέσα σε αυτά τα χρόνια...

Αυτό που γίνεται με τις συσκευές της Apple, ακόμα δεν μπορώ να το καταλάβω... (ας είναι καλά το marketing... ;) )

 

Έχω και εγώ φίλο και από Αμερική, που την πάτησε και πήρε το Iphone 4s, και δεν ασχολείται και πάρα πολύ με την τεχνολογία και δεν θα σχολιάσω πόσο ικανοποιημένος έχει μείνει... (ήδη κοιτάει προς Android... ;) )

 

Προσωπικά θα σου έλεγα να πας με την Μία για GS Advance!! η συσκευή είναι άριστη σε όλους τους τομής της!!!

 

Μπορείς να κάνεις και αυτό που σου είπα τα παιδιά πιο πάνω, να δοκιμάσεις και τα δύο, αλλά να τα δοκιμάσεις για αρκετό διάστημα!! Και θα δεις και από μόνος σου οτι μετά από ένα χρονικό διάστημα εκεί θα καταλήξεις... ;)

 

Έχουν κολλήσει όλοι με το "smooth", χωρίς παρεξήγηση, μία συσκευή δεν είναι μόνο "smooth", είναι και πολλά άλλα.........

Και εκεί το GS Advance το τρώει το Iphone για την πλάκα... ;)

 

Αυτά είχα να πω, πάντα σύμφωνα με την προσωπική μου γνώμη... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Δε σου εμφανίζει αυτά που βλέπεις στην εικόνα; Πατώντας στις "Συντομεύσεις" μπορείς να βάλεις όποιο app θέλεις.

 

Δεν μου εμφανίζει τις συντομεύσεις για ένα περίεργο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...