Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χτες μου έπεσε σε ρυάκι με βρόχινο νερό για περίπου 1 λεπτό μέχρι να το βρω και να το βγάλω. Ήταν τόσο πολύ το τρεχουμενο νερό που το χέρι μου μπήκε μέχρι τον καρπό μέσα.

Στο κινητό δεν περασε ούτε σταγόνα και φυσικά συνέχισε να δουλεύει κανονικά!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ολα μου τα κινητα εγω προσωπικα βαζω screen protector και για προστασια αλλα και για να εχω την οθονη μου στην καλυτερη δυνατη κατασταση σε περιπτωση που χρειαστει για καποιο λογο να πουλησω τη συσκευη...

 

 

 

Προσωπικη μου γνωμη.

Εννοειται απο εξωτερικο !! Δεν συγκρινονται οι τιμες με εδω !!

Απλα πρεπει να εχεις υπομονη....

Επειδη τωρα τελευταια εχω παρατηρησει οτι οι αποστολες απο Κινα αργουν ελαφρως.... :mad::mad::mad:

να υπολογιζεις απο 20-30 μερες max :(:(

Tα protectors ηρθανε σε 27 μερες και η θηκη σε 25 μερες.

Εαν χρειαστεις βοηθεια ριξε pm....

 

ωχ καταλαβα!θα εχω παρει το κινητο και οταν γρατζουνιστει θα μου ερθουν και αυτα:p

σου στελνω pm καλυτερα ειναι πολλες οι αποριες:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ διαπίστωσα πρόβλημα με το ραδιόφωνο και συγκεκριμένα με την αναγνώριση των ακουστικών.Πρέπει να βάλω-βγάλω τα ακουσικά 2-3 φορές για να τα αντιληφθει.Επιπλέον ξέρει κανεις γιατί δεν αναγνωρίζει τις επαφές από την sd κάρτα που είχα στο προηγούμενο κινητό (xperia x8)Υπάρχει άλλος τρόπος να μεταφέρουμε επαφές; :help:
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μερικες αποριες..

τι πρεπει να αλλαξω στις ρυθμισεις στα σμσ για να εχω τους πολλους χαρακτηρες? επισης οταν γραφω ελληνικα το μηνυμα φτανει με τετραγωνακια και συμβολα περιεργα... υπαρχει τροπος να κανει τη μετατροπη σε κεφαλαια μονο του για 160 χαρακτηρες?

 

με το ιντερνετ της κοσμοτε παρατηρησα οτι ο browser λειτουργουσε αψογα αλλα οι εφαρμογες π θελαν ιντερνετ μ εβγαζαν πως δεν υπαρχει συνδεση.. οποτε υποθετω πως και αυτο ειναι θεμα ρυθμισεω.. γνωριζει κανεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μερικες αποριες..

τι πρεπει να αλλαξω στις ρυθμισεις στα σμσ για να εχω τους πολλους χαρακτηρες? επισης οταν γραφω ελληνικα το μηνυμα φτανει με τετραγωνακια και συμβολα περιεργα... υπαρχει τροπος να κανει τη μετατροπη σε κεφαλαια μονο του για 160 χαρακτηρες?

 

με το ιντερνετ της κοσμοτε παρατηρησα οτι ο browser λειτουργουσε αψογα αλλα οι εφαρμογες π θελαν ιντερνετ μ εβγαζαν πως δεν υπαρχει συνδεση.. οποτε υποθετω πως και αυτο ειναι θεμα ρυθμισεω.. γνωριζει κανεις κατι?

 

 

Παράθεση από lakostas >

 

Πως?...τι ρυθμισεις πρεπει να κανω? Μου λεει δεν υπαρχει συνδεση.

 

Eνταξει ολα ΟΚ...τις βρηκα μεσω googling και τις παραθετω για αλλους που θα εχουν το ιδιο προβλημα.

 

Internet

 

Όνομα: Cosmote Wireless Internet

APN: Internet

MCC: 202

MNC: 01

Τύπος APN: default

 

 

MMS

 

Όνομα: Cosmote MMS

APN: Mms

MMSC: 195.167.65.220:8002

Διακομιστής μεσολάβησης MMS: 10.10.10.20

Θύρα MMS: 8080

Τύπος APN: mms

 

Τα υπόλοιπα τα αφήνεις κενά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε πεδες-λυστε μου μια απορια κ εμενα....-ειμαι μεταξυ (ace2 -advance) και ενω τα σκρουτζομαγαζα...μ βγαζουν φτηνοτερο το ace2 στα publik ειναι αναποδα....!υπαρχει εξηγηση...?εσεις πιο θα περνατε?ξερω..δεν ειναι για εδω το θεμα -αλλα λογω του οτι ολοι οσοι απαντησετε θα εχετε το ιδιο κινητο ισως κρινω πιο καλα...!να ειστε καλα
Link to comment
Share on other sites

Το ace 2 στα σκρουτζομαγαζα είναι πάρα εισαγωγής. Ενώ το advance το έχουν και ελληνικό, πιθανόν για να χτυπήσουν τα public.

Εγώ έχω το advance και ο αδελφός μου το ace 2. Σαφώς και το advance είναι καλύτερο με καλύτερο επεξεργαστή, μεγαλύτερη οθόνη και κυρίως super amoled.

Το ace 2 σηκώνει μεγαλύτερη φωτεινότητα στην οθόνη, αλλά δεν ξέρω αν αυτός είναι λόγος να το επιλέξει κάποιος.

Έτσι κι αλλιώς η απόδοση της super amoled κάτω από τον ήλιο είναι εξαιρετική.

Με δεδομένο ότι και τα δύο θα πάρουν jelly bean, άποψη μου να πας στο advance.

Αν πάλι θες να πειραματιστεις με custom roms κλπ με το ace 2 θα έχεις περισσότερες επιλογές μιας και για το συγκεκριμένο κινητό βγάζει ρομς και ο Κύριλλος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Πήρε το τηλ. ένας φιλος μου και με ρωτάει πως θα το συνδέσει στην τηλεόραση. Με RCA γίνεται ή με HDMI ? Ή δεν γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Πήρε το τηλ. ένας φιλος μου και με ρωτάει πως θα το συνδέσει στην τηλεόραση. Με RCA γίνεται ή με HDMI ? Ή δεν γινεται?

 

Δεν γίνεται φίλε μου. Μόνο ασύρματα με DLNA αν υποστηρίζει κάτι τέτοιο η τηλεόραση.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μολις απεκτησα και εγω το s advance.Το πηρα 219€ καλη τιμη πηστευω

2 απορίες

υπαρχει διαθεσημη ενημερωση για ics? τωρα εχει 2.3

και κατι αλλο στα χαρτια φαινεται 768 ραμ ενω μεσα στο κινητο αναφερει 555 τα υπολοιπα?

iPad 3+4G 32GB :cool:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μολις απεκτησα και εγω το s advance.Το πηρα 219€ καλη τιμη πηστευω

2 απορίες

υπαρχει διαθεσημη ενημερωση για ics? τωρα εχει 2.3

και κατι αλλο στα χαρτια φαινεται 768 ραμ ενω μεσα στο κινητο αναφερει 555 τα υπολοιπα?

 

Καλως ηρθες στο club :)

 

ICS δεν προκειται να παρουμε, απ΄ευθειας σε Jelly Bean θα παμε καποια στιγμη αρχες του 2013 (ειπωθηκε κατι για Ιανουαριο σε Γερμανια). Οσον αφορα την RAM υποθετω τα υπολοιπα θα ειναι μονιμα δεσμευμενα απο το συστημα για αυτο δεν αναφερονται.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Α οκ μια χαρα λειπον και με την 2.3 το κινητο μια χαρα τα παει χωρις lag, αυτονομια του ειναι πολυ καλη,η amoled οθονη ολα τα λευτα,ελαφρυ ,λεπτο αρκετα καλητερο απο το sole που ελεγα να παρω
iPad 3+4G 32GB :cool:
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα κ εγω μαγκες απο τα public (τελευταιες συσκευες...-δεν ξαναφερνουν)πολυ καλο φαινεται για αρχη..!καμια θηκουλα περιεργη εχουμε...?απο αυτες π ανοιγουν σαν βιβλιο λεω να παρω..!για προτεινεται κ εσεις..!κανα λινκ απο ebay..

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=cover+samsung+galaxy+advance&_sacat=0&_from=R40

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και από μένα.Εγώ αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα που έχει ήδη αναφερθεί αλλά δεν έχω καταφέρει να το λύσω.Ενώ μπαίνω κανονικά στο ίντερνετ με τα mb του προγράμματός μου (cosmote) όταν πάω να ανοίξω το facebook μου εμφανίζει ότι η σύνδεση χάθηκε.Ακολούθησα τη συμβουλή του φίλου KoMp στη σελίδα 19 και την αντίστοιχη του φίλου lakostas στην 26 αλλά τίποτα.Οι επιλογές που μου εμφανίζει στα "ονόματα δικτύων πρόσβασης" είναι Cosmote Wap (προεπιλεγμενο πάντα ότι και να κάνω), cosmote internet και cosmote mms. ίσως φανεί χαζό αλλά πραγματικά έχω πελαγώσει.Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει.Ευχαριστώ κ των προτέρων.:help:
Link to comment
Share on other sites

Έγω πήρα τηλ στην εξυπηρέτηση της cosmote και φτιάξαμε τις σωστές ρυθμίσεις για το ίντερνετ. Πρίν είχα κι εγώ θέμα. Δεν έμπαινε στο ίντερνετ μέσω 3G. Απο τότε όλα κομπλέ!

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

κατι ρυθμισεις μια σελιδα πισω....(αυτο ψαχνεται..?))

 

για καμια καλη θηκη???προτεινεται κατι ρε αλανιααα

Link to comment
Share on other sites

κατι ρυθμισεις μια σελιδα πισω....(αυτο ψαχνεται..?))

 

για καμια καλη θηκη???προτεινεται κατι ρε αλανιααα

 

Τι τυπο θηκης θελεις ??

Πλαστικη σκληρη , τυπου gel ( μαλακη ελαφρως...) , στυλ πορτοφολιου , διαφανη , σιλικονης.....

 

Υπαρχει πολυ πραγμα...αλλα απο εξωτερικο ( ebay) :shifty::shifty:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Απο τις 3 θεωρω την μεσαια ( δευτερη ) ως την πιο διακριτικη...

Οι αλλες 2 υποθετω οτι θα το κανουν λιγο "μπουγιο" το κινητο( θα το μεγαλωνουν πολυ σε ογκο)

Εγω εχω αυτην

http://www.ebay.com/itm/260985840303?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

και με εναν screen protector ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

 

Οσο για αυτη απο το alibaba δεν την εχω δει πουθενα και δεν μπορω να εκφερω γνωμη

Ελπιζω να βοηθησα

Edited by fragiskos
Link to comment
Share on other sites

samsung sII στα 270 απο κοτσο και ιδου το διλημμα μιας και η διαφορα στα χρηματα εχει πλεον μικρυνει επικινδυνα.....

τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

samsung sII στα 270 απο κοτσο και ιδου το διλημμα μιας και η διαφορα στα χρηματα εχει πλεον μικρυνει επικινδυνα.....

τι λετε?

 

Τι εννοεις?? Ποιος το εχει 270??

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?? Ποιος το εχει 270??

 

το λεω πιο πανω ο κοτσοβολος να και το λινκ

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10108736

τωρα ποσα κομματια θα εχει και μεχρι ποτε θα ισχυει αυτη η τιμη δεν γνωριζω....

Link to comment
Share on other sites

παιδια συνδεσα το κινητο στο kies και μου εβγαλε μια αναβαθμιση την εκανα αλλα δεν αλλαξε τπτ .Νομιζω πως παει λιγο ποιο γρηγορα αλλα δεν ειμαι σιγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...