Jump to content

Samsung Galaxy Y Duos (S6102)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 920
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια βοήθεια,είναι δυνατόν να μη μπορώ να βάλω ήχο κλήσης από τη κάρτα;:(

 

Κάνε έναν φάκελο media και μέσα σε αυτόν έναν φάκελο audio και μέσα εναν φάκελο ringtones.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω την TechnoDUOS For GT-S6102 Galaxy Y DUOS έκδοση 1.1 όχι 1.5 γιατί διάβασα πως έχει κάποιο πρόβλημα, στο κινητό της γυναίκας μου.

Κάποιος που την έβαλε, αξίζει να προχωρήσω ή να μείνω με τη stock?

Προτείνετε κάποια άλλη καλύτερη;

Ευχαριστώ πολύ.

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τελευταία όταν ανοίγω κάποια εφαρμογή μου γράφει δεν υπάρχει άλλος χώρος στην σελίδα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω την TechnoDUOS For GT-S6102 Galaxy Y DUOS έκδοση 1.1 όχι 1.5 γιατί διάβασα πως έχει κάποιο πρόβλημα, στο κινητό της γυναίκας μου.

Κάποιος που την έβαλε, αξίζει να προχωρήσω ή να μείνω με τη stock?

Προτείνετε κάποια άλλη καλύτερη;

Ευχαριστώ πολύ.

 

εχω βαλει την technoduos 1.1 και το τηλεφωνο εχει γινει διαφορετικο... απορω γιατι η samsung δεν φτιαχνει το λογισμικο της και το δινει με αυτη την αιδια....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

 

Πηρα και εγω το κινητο αυτο αφου διαβασα καλα σχολια ομως εχω προβλημα με την μπαταρια.

 

Την φορτισα χτες το απογευμα για δευτερη φορα και σε ενα βραδυ ειχε μεινει λιγο παραπανω απο τη μιση μπαταρια!

 

ξερει κανεις τιποτα τι παιζει?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι καινούργια η συσκευή τότε χρειάζονται τουλάχιστον 3 φορτισεις και εκφορτισεις πλήρης για να αρχίσει να δίνει την πραγματική της απόδοση η μπαταρία
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θέλω και εγώ να γίνω κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού!!!

επειδή όμως αυτή την στιγμή έχω ένα κινητό της εταιρείας μου (το πληρώνει αυτή) για την δουλειά μου και ένα άλλο με κάρτα wutch up για τα προσωπικά μου τηλεφωνήματα, θέλω να μάθω.....

1.πως θα πέρνω/δέχομαι κλήσεις και μηνύματα και στις 2 κάρτες (ξέρω ότι σε άλλα κινητά όποια κάρτα έχεις ανοικτή, μόνο σε αυτή δέχεσαι μηνύματα) και

2.αν το gps θα με χρεώνει και σε ποιά κάρτα (φυσικά δεν θέλω να χρεώνω την εταιρεία μου και δεν ξέρω αν το wutch up περιλαμβάνει και πλοηγό)

ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

θέλω και εγώ να γίνω κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού!!!

επειδή όμως αυτή την στιγμή έχω ένα κινητό της εταιρείας μου (το πληρώνει αυτή) για την δουλειά μου και ένα άλλο με κάρτα wutch up για τα προσωπικά μου τηλεφωνήματα, θέλω να μάθω.....

1.πως θα πέρνω/δέχομαι κλήσεις και μηνύματα και στις 2 κάρτες (ξέρω ότι σε άλλα κινητά όποια κάρτα έχεις ανοικτή, μόνο σε αυτή δέχεσαι μηνύματα) και

2.αν το gps θα με χρεώνει και σε ποιά κάρτα (φυσικά δεν θέλω να χρεώνω την εταιρεία μου και δεν ξέρω αν το wutch up περιλαμβάνει και πλοηγό)

1. Δέχεσαι κλήσεις και μηνύματα κανονικά και στις δύο γραμμές. Κλήσεις και μηνύματα κάνεις από όποια θέλεις, αρκεί πρώτα να επιλέξεις από ποια θα καλέσεις ή θα στείλεις sms με πολύ απλή και γρήγορη διαδικασία μέσω του notification bar (εάν γνωρίζεις από android συστήματα).

2. Το συγκεκριμένο θέμα με το gps δε το γνωρίζω...

Link to comment
Share on other sites

θέλω και εγώ να γίνω κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού!!!

επειδή όμως αυτή την στιγμή έχω ένα κινητό της εταιρείας μου (το πληρώνει αυτή) για την δουλειά μου και ένα άλλο με κάρτα wutch up για τα προσωπικά μου τηλεφωνήματα, θέλω να μάθω.....

1.πως θα πέρνω/δέχομαι κλήσεις και μηνύματα και στις 2 κάρτες (ξέρω ότι σε άλλα κινητά όποια κάρτα έχεις ανοικτή, μόνο σε αυτή δέχεσαι μηνύματα) και

2.αν το gps θα με χρεώνει και σε ποιά κάρτα (φυσικά δεν θέλω να χρεώνω την εταιρεία μου και δεν ξέρω αν το wutch up περιλαμβάνει και πλοηγό)

Μόνο αν κάνεις χρήση Google maps με online κατέβασμα χαρτών θα χρεώνεσαι.

Οπότε βαλε ένα πλοηγό με έτοιμους χάρτες και καθάρισες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν κάνεις χρήση Google maps με online κατέβασμα χαρτών θα χρεώνεσαι.

Οπότε βαλε ένα πλοηγό με έτοιμους χάρτες και καθάρισες.

 

Έχεις κάτι να προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάτι να προτείνεις;

 

Don't panic δοκιμασμένο παίζει μια χαρά.

Από εκεί και πέρα υπάρχουν πολλά αλλά προγράμματα όπως Sygic Aura, Igo Primo κλπ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα

Το τηλεφωνο εχει android 2.3.6, εκδοαη βασικού φασματος B5512XXKL8, εκδοση kernel 2.6.35.7. Εμφανιζει καποιο προβλημα συγκεκριμμενα αρκετες φορες κοβονται στην μεση οι κλησεις μου

Δοκιμασα να κανω ενημερωση μεσω τηλεφωνου και ενω κατεβαζει κανονικα το αρχειο στην συνεχεια λεει οτι η εγκατασταση απετυχε και μου λεει να την κανω μεσω ΚΙΕS

Δοκιμαζω να συνδεθω μεσω Kies τιποτα

Καποια ιδεα για το τι φταιει? Καποια προταση?

Ευχαριστω εκ των προτερων

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Don't panic δοκιμασμένο παίζει μια χαρά.

Από εκεί και πέρα υπάρχουν πολλά αλλά προγράμματα όπως Sygic Aura, Igo Primo κλπ.

 

Κάποιο link για βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link για βοήθεια;

 

Καλό διάβασμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Παρατήρησα οτι, αλλάζοντας τον ήχο ειδοποίησης από Ρυθμίσεις->Ήχος->Ήχος κλήσης->Ήχος κλήσης ειδοποιήσεων, αλλάζουν όλοι οι ήχοι ειδοποιήσεων εκτός του ήχου ειδοποίησης άφιξης μηνύματος SMS.

Έχει κάποιος καμία ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;;;

 

Έκδοση Android: 2.3.6 (Gingerbread)

Έκδοση βασικού φάσματος: S6102XXLD6

Έκδοση Kernel: 2.6.35.7

Αριθμός κατασκευής: GINGERBREAD.XXLD6

 

Τελικά η λύση βρέθηκε:

Επιλέγουμε τα ΜΗΝΥΜΑΤΑ και μετά Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις ειδοποίησης->Επιλογή ήχου κλήσης όπου επιλέγουμε τον ήχο που θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ενδιαφέρομαι να πάρω αυτό το κινητό αλλά με προβληματίζει το αν θα μπορώ να κάνω backup των sms! Ξέρει κανείς αν apps όπως το SMS backup και το SMS to text δουλεύουν κανονικά; Ή μήπως βγάζουν πρόβλημα επειδή είναι δίκαρτο το κινητό;

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ενδιαφέρομαι να πάρω αυτό το κινητό αλλά με προβληματίζει το αν θα μπορώ να κάνω backup των sms! Ξέρει κανείς αν apps όπως το SMS backup και το SMS to text δουλεύουν κανονικά; Ή μήπως βγάζουν πρόβλημα επειδή είναι δίκαρτο το κινητό;

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

 

Καλησπέρα, δουλεύουν κανονικά και οι 2 εφαρμογές!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έμαθα ότι το ξυπνητηρι δεν δουλεύει όταν είναι κλειστή η συσκευή.

Κλάψ.... 1 ώρα αργοπορία

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έμαθα ότι το ξυπνητηρι δεν δουλεύει όταν είναι κλειστή η συσκευή.

Κλάψ.... 1 ώρα αργοπορία

 

Σε καμία android συσκευή δεν λειτουργεί το ξυπνητήρι όταν είναι κλειστή η συσκευή. Μπορείς απλά να βάζεις το κινητό σε λειτουργία πτήσης.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια στα γρήγορα.

Φλάσαρα την 1.0 Technoduos και είναι εντάξει. Όταν προσπαθώ να κάνω update είτε το flashkernel είτε την έκδοση 1.1 παίρνω μήνυμα error in /tmp/sidelooad/package.zip (status 2)

Έκανα τα wipe αλλά τίποτα.

Κάποια ιδέα?

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται να το αγοράσει το eshop το έχει σήμερα προσφορά μέχρι το Σάββατο με 139 Ε. Το τσίμπησα!!!

 

Υπάρχουν και καλύτερες τιμές

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και καλύτερες τιμές

φυσικά και υπάρχουν! αλλά προσωπικά για αγορά τέτοιας αξίας προτιμώ να αγοράζω απο καταστήματα που έχω δοκιμάσει ήδη στο παρελθόν και είπα να ενημερώσω τους υποψήφιους αγοραστές!

 

Επίσης πολλά απο αυτά τα e- μαγαζιά έχουν extra μεταφορικά και αντικαταβολή οπότε ο καθένας το ψάχνει και αγοράζει απο εκεί που τον συμφέρει περισσότερο!

Edited by ioli25
Link to comment
Share on other sites

Από το κινητομάνια πάντως είναι ελληνικής αντιπροσωπείας μιας και το πήρα χθες αφού το παλιό 2γραμμο έγινε "τουμποφλο"! :D

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y Duos (S6102)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...