Jump to content

Viewsonic ViewPad 10s


Cannibal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα το παρελαβα και εχω μια απορια σχετικα με αυτο το bug για να του κανω fw update

 

μπορει το συνημμενο να σας βοηθησει? :worry:

 

Το προβλημα Δεν λυθηκε, αλλα βρεθηκε θεμα να περασει το Market Αν θελει Ας το σβησει η συντονιστικη ομαδα.

 

Γεια χαρα σε ολους, νεος στον ειμαι οσον αφορα στον τομεα τον παραμετροποιησεων και θα ηθελα την βοηθεια σας για να μην κανω καμια πατατια..

 

Προσπαθησα να κανω τα εξης :

 

http://www.viewsoniceurope.com/uk/kb...le.php?id=1073

 

κατεβασα τον Usb driver τον περασα στα windows αλλα οταν κατεβασα ViewCOMB_3.2_Build_7.2.exe και το ετρεξα μου εβγαλε το μηνυμα usb device not found press enter to continue

 

θελει να πατησω τιποτα κουμπια απο πανω στο ταμπλετ?.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ναι για να δει τη συσκευη πρεπει να τη βαλεις σε recovery mode πατωντας 2 κουμπια (το on και το πισω) με συγκεκριμενο χρονικα τροπο, οπως φαινεται στο video

μετα τρεχεις κανονικα το .exe

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι καινουργιος στο φορουμ..σκεφτομαι τελευταια να προχωρησω σε αγορα ταμπλετας...η χρηση του απλη καθημερινη καμοια ταινιουλα μουσικη σερφαρισμα τα κλασικα..ποια ειναι η γνωμη σας για αυτη τη ταμπλετα??? http://www.birdphone.gr/gr/prdid/f8f6536c0eba4512852db91eb986718e/productinfo.aspx
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μας πεις καποια πραγματα οσο αφορα την ταμπλετα μιας και σκεφτομαι για αγορα?η τιμη του ειναι πολυ καλη(ειναι κοντα στα κινεζικα μοντελα!)αξιζει σαν αγορα?

εχει αναβαθμιστει σε ics?eεχει usb/hdmi?ειναι dual boot με windows?market εχει?

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το Skype παιζει σωστα με βιντεοκληση στο Viewsonic 10s ΜΟΝΟ στην εκδοση 2.5.4.162 που θα βρειτε εδω:

http://www.freewarelovers.com/android/download/temp/1324437121_skype_v2.5.4.162.apk

Link to comment
Share on other sites

Το Skype παιζει σωστα με βιντεοκληση στο Viewsonic 10s ΜΟΝΟ στην εκδοση 2.5.4.162 που θα βρειτε εδω:

http://www.freewarelovers.com/android/download/temp/1324437121_skype_v2.5.4.162.apk

 

οντως πολυ σωστος παιζει !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια και χαρα,

 

στο εν λογο ταμπλετ του φοραω την 3.2 Viewcomb ,ελα ομως που με την αναβαθμιση του "Market" εχουμε προβλημα με το crach του Play Store δειτε και λιγο την φωτο να καταλαβετε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρα,

 

στο εν λογο ταμπλετ του φοραω την 3.2 Viewcomb ,ελα ομως που με την αναβαθμιση του "Market" εχουμε προβλημα με το crach του Play Store δειτε και λιγο την φωτο να καταλαβετε.

Honeycomb θες να πεις μάλλον;

Vodafone 858 Smart(Huawei U8160):Android 2.2

Crypto Passepartout 70 R84:Android 2.3

:)

Link to comment
Share on other sites

ακριβως, πως θα το θεραπευσουμε?

Το ξαναδοκίμασες;

Vodafone 858 Smart(Huawei U8160):Android 2.2

Crypto Passepartout 70 R84:Android 2.3

:)

Link to comment
Share on other sites

ακριβως, πως θα το θεραπευσουμε?

 

δοκίμασες να πας στις ρυθμίσεις εφαρμογές να βρεις το αππ και να πατήσεις εκκαθάριση δεδομένων;

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες να πας στις ρυθμίσεις εφαρμογές να βρεις το αππ και να πατήσεις εκκαθάριση δεδομένων;

 

παιχτη επιασε Αλλα ακομα Δεν ξερω για ποσο θα κρατησει αυτο!!

 

παντως σκοραρες καλα!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιχτη επιασε Αλλα ακομα Δεν ξερω για ποσο θα κρατησει αυτο!!

 

παντως σκοραρες καλα!! :lol:

 

:))

εξαρτάται , παίζει και να μη ξαναχαλάσει ποτέ

συνήθως τέτοια προβλήματα γίνονται με αναβάθμιση του κινητού/η της εφαρμογής , επαναφορά κάποιου backup , κλπ κλπ , απλά να ξέρεις για οποιαδήποτε εφαρμογή που κολάει με το που τρέχει, πρώτα να κάνεις διαγραφή δεδομένων και συνήθως είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

ειναι ενα γενικο θεμα τον τελευταιων ημερων η αναβαθμιση του Market σε Play store εψαξα στο google και στους xda developers και λενε διαφορα και εκει...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα,σκεφτομαι να αγορασω το συγκεκριμενο ταμπλετ και εχω καποιες αποριες

1.Εχει βγει καποια μεταγενεστερη εκδοση firmware περαν του 2.3.1,οπως το ics για παραδειγμα?

2.Play store υπαρχει?

3.Root μπορει να γινει?

4.Γενικοτερα σαν ταμπλετ ειναι καλο,εχει παρουσιασει προβληματα?Η μπαταρια ποσο κραταει περιπου?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρα,

 

εγω να σου πω την αληθεια ως το 2.3.1 το εχω παει, τωρα για ics δεν εχει ακουστει κατι ειναι σε beta.. αλλα δεν ξερω με 1G ram ποσο να το αντεξει..

 

ναι αμε για το Play Store κανονικα κ με τον νομο ,χαχα

η μπαταρια παει αναλογα την χρηση και τα services που εχεις ανοιχτα,ειναι κατι αοριστο αυτο αλλα κραταει αρκετα παντως δεν την τρωει αμεσως

 

γενικοτερα ρε σεις παιδες για 200 ευρω τι το ψαχνετε και τοσο.. κανει οσα αλλα δεν μπορουν σε Τετοιες τιμες!!!

Link to comment
Share on other sites

3.Root μπορει να γινει?

Ευχαριστω πολυ

z4root

Στον αδελφό μου δούλεψε μια χαρά;)

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εδω και καιρο υπαρχει ενα θεμα ,

 

το κουμπι power on ενω το πατας μπορει να ανοιξει το ταμπλετ μετα απο 5-7 φορες αφοτου το πατησεις, τι recovery του εκανα τα εσβησα ολα μεσα τπτ καμια αλλαγη... , επισης οταν ανοιγει κ ξανα πατας το power on πατας να κανει Επαννεκινηση και δεν την κανει παρα το σβηνει σαν να κανεις Τερματισμο, τι κανουμε για να λυθει αυτο?. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...