Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν9-00 (Γενικός Σχολιασμός)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχω βάλει μια αγγελία αλλά λόγω έλλειψης χρόνου δεν το πολυκυνηγάω.Εξάλλου αυτός που ενδιαφέρεται δεν θα έπρεπε;εφόσον δεν γίνεται κάτι πάει να πει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα 45 σελίδες στο insomnia και βρήκα ενα που έχει πουληθεί κάπου στην 40. Δεν είδα κάποιο άλλο.

Δεν χρειάζεται χρόνο η υπόθεση. Μια φορά στις 10 μέρες πατάς "επαναδημοσίευση" και τέλος η ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Το έβγαλα απτο συρταράκι του και έσκασα στο Nokia Care 150 ευρώ, να το κάνω ολοκαίνουριο, έτσι γιατί μου την έδωσε!!! :p

Υπάρχει κανείς που να ασχολείται ακόμα;

Είχα ξεχάσει πόσο δύσκολο είναι να έχεις ένα Ν9 ως κύριο τηλέφωνο,

Μέχρι και το παραμικρό πλέον, χρειάζεται ολόκληρη διαδικασία και διάβασμα σε ιστοσελίδες της κοινότητας για να λειτουργήσει, από ένα απλό mail setup, ως το chat του facebook, απαιτούν γνώσεις προγραμματισμού πλέον για να παρακάμψεις τις απαγορεύσεις της κ...Microsoft. Και όμως μου αρέσει όλο αυτό. :D

Υπάρχει λοιπόν κανείς για ανταλλαγή αποριών/απόψεων/βοήθειας;

Link to comment
Share on other sites

Πάει καιρός που ασχολήθηκα, αλλά το κρατάω για δεύτερο, ζωντανό, όμως σαν εταιρικό τηλέφωνο.

Δε θα ξανάρχιζα από την αρχή παντως. Πολύ διάβασμα και πολλές ώρες.

Όσο μπορω .... εδώ είμαι!

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα απτο συρταράκι του και έσκασα στο Nokia Care 150 ευρώ, να το κάνω ολοκαίνουριο, έτσι γιατί μου την έδωσε!!! :p

Υπάρχει κανείς που να ασχολείται ακόμα;

Είχα ξεχάσει πόσο δύσκολο είναι να έχεις ένα Ν9 ως κύριο τηλέφωνο,

Μέχρι και το παραμικρό πλέον, χρειάζεται ολόκληρη διαδικασία και διάβασμα σε ιστοσελίδες της κοινότητας για να λειτουργήσει, από ένα απλό mail setup, ως το chat του facebook, απαιτούν γνώσεις προγραμματισμού πλέον για να παρακάμψεις τις απαγορεύσεις της κ...Microsoft. Και όμως μου αρέσει όλο αυτό. :D

Υπάρχει λοιπόν κανείς για ανταλλαγή αποριών/απόψεων/βοήθειας;

 

Μπαα... μετακομίσαμε στο Jolla

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Δραστηριότητα μετά από πολύ καιρό! Εγώ φίλε μου το ανοίγω που και που και το χαζεύω... Ευτυχώς το σετάρισμα στο mail είναι προ Microsoft και ο συγχρονισμός είναι άψογος.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν κανά χρόνο που το είχα παλέψει με Ν9 και η χρήση που κάνω είναι ουσιαστικά browser-heavy και όχι app-heavy και κόντεψα να φλιπαρω από τα νεύρα μου.

Απορώ πώς την παλεύετε.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε Ν9 ή το αυτούσιο;; :)

 

Αυτούσιο :)

Εγώ πριν κανά χρόνο που το είχα παλέψει με Ν9 και η χρήση που κάνω είναι ουσιαστικά browser-heavy και όχι app-heavy και κόντεψα να φλιπαρω από τα νεύρα μου.

Απορώ πώς την παλεύετε.

 

Δεν την παλεύαμε ποτέ...!!! :ninja:

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτούσιο :)

 

 

Δεν την παλεύαμε ποτέ...!!! :ninja:

 

Έκανα και σχετική ερώτηση στο ανάλογο thread: ΠΟΥ μπορώ να το βρω, πέραν του ευρωπαϊκού site; Κανα σκρουτζομάγαζο παίζει να το φέρει όπως έκαναν κάνα δυο με το oneplus;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω πως αξίζει το τζολοφωνο πια. Οπου να ναι πρεπει να βγει αντικαταστάτης. Ηδη θα βγει ενα ινδικο με sailfish

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα το original βγήκε το 2013. Έχουν ήδη περάσει δύο χρόνια. Παίζει με ένα snap400+1gb RAM και με οθόνη qHD.

Θα σκάσεις 250+ μεταφορικά (και με τα capital control στη μέση)για να qHD οθόνη ; Τέτοια έχω να δω από το EVO 3D μου(2011).

 

Tώρα ο Ινδός δε ξέρω τι λέει. Σίγουρα θα έχει μια hd οθόνη (το μίνιμουμ) αλλά άντε φέρτο.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το δούλευα κι εγω σαν κύριο 3 βδομάδες τώρα :lol: . Και φυσικά πάντα μαζί μου σαν δεύτερο γενικά.

Μπορεί να μας τα κόψανε όλα, να μην δουλεύει σχεδόν τίποτα από τη μαμα νοκια, αλλά δεν υπάρχει συσκευή που να σου δίνει την εμπειρία χρήσης του n9 :D

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο δε θα τη δίνει ούτε το Ν9 :p

 

Πραγματικά δύο λειτουργικά θυμάμαι προέκταση της σκέψης μου:

 

WebOS (πραγματικά ΥΠΕΡΟΧΟ) και Meego.

Με διαφορά τρίτο το ΒΒ10 αλλά ας όψεται που όλα είναι μοιρασμένα στο δίπολο Android-iOS

 

:(

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ και το τονίζω ΑΝ κάποιος δεν βαριέται, ας γράψει έναν μίνι οδηγό για πέρασμα του sailfish στο Ν9 γιατί κάτι video στο YouTube δεν με καλύπτουν και ο οδηγός μέσα από την κοινότητα είναι δυσνόητος για αρχάριους στο συγκεκριμένο

porting.. (έχασα την μπάλα στο partition για το ubiboot, εκτος και αν γίνεται και μέσω pc, όπως στο pc).

Τουλάχιστον να το δω στο Ν9 από το να το αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είχε γράψει ο dark_ds ένα οδηγό εδώ, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Σκέψου πάντως ότι το πλευσόψαρο θέλει μοντα για να στρωσει ακόμα και στη συσκευή του.

Στο ν9 δεν άξιζε το υπάρχον πορτ. Εκτός αν έγινε καμία μεγάλη αλλαγή πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...