Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν9-00 (Γενικός Σχολιασμός)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση... στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων, υπάρχει επιλογή "read report" ξέρει κανένας πως δουλεύει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να κανω μια ερωτηση? δεν ειναι συγκριση αλλα ερωτηση! λοιπον εχω n9,e7 και xperia neo V τα οποια εχουν 8,8 και 5mp(HD) καμερα αντιστοιχα. βλεπω οτι το neo v τραβαει καλυτερες φωτο και βιντεο! ξερω οτι δεν παιζουν ρολο τα mp αλλα ειμαι και ασχετος σε οτι αφορα την φωτογραφια απλα ανοιγω την εφαρμογη και τραβαω :p σωστα νομιζω οτι το sony τραβαει καλυτερα? η πρεπει να κανω ρυθμισεις στην καμερα? ξαναθυμιζω οτι ειμαι ασχετος μα ασχετος με τις φωτο :D
Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς το Ν9 σε λευκό ( Ελλάδα ή εξωτερικό ; ) ;

 

Εδω στην Ελλαδα δεν κυκλοφορησε και ουτε προκειται ποτε:( Κριμα παντως ειχε μια προσφορα στο ebay.uk 380 λιρες πριν κανα μηνα αλλα εγω τοτε δεν ειχα τα λεφτα:p πριν λιγες ημερες που ξανακοιταξα που ειχα τα λεφτα αλλα τα 8 κομματια που ειχε εγιναν φτερα στο πι και πι φανταζομαι,ζηλευω ακομα τους κατοχους τους:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο κινητό και σκέφτομαι να το πάρω. Εχω κάποιες απορίες μιας και δεν το εχω πιάσει πότε στα χέρια μου (ούτε κάποιος γνωστός μου)

είναι γρήγορο? Κόλλημα ή αλλα προβλήματα? Υπάρχει κάποιο θέμα με την ελληνική γλώσσα και αν το πάρω απ'έξω γίνεται εύκολα η αλλαγή γλώσσας? Η κάμερα σε σχέση με το ν8 πόσο κατώτερη είναι? Με το ίντερνετ πως τα πάει? Προγράμματα gps εκτός της nokia? Γενικά με τα προγράμματα που είναι λίγα, μας καλύπτουν? Σε περίπτωση που το λειτουργικό δεν με ικανοποιήσει (μάλλον αδύνατο με αυτα που διαβάζω) λόγω λίγων εφαρμογών αλλά και του θανάτου του από την nokia, πόσο εύκολο είναι να περάσω Android? Πόσο διαφέρει το λειτουργικό του από το σύμπιαν?

Καταλαβαίνω. Απίστευτα πολλές οι ερωτήσεις αλλά με φρενάρουν στο να προχωρήσω. Σίγουρα θα θυμηθώ κι άλλες...:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς το Ν9 σε λευκό ( Ελλάδα ή εξωτερικό ; ) ;
Εδω στην Ελλαδα δεν κυκλοφορησε και ουτε προκειται ποτε:( Κριμα παντως ειχε μια προσφορα στο ebay.uk 380 λιρες πριν κανα μηνα αλλα εγω τοτε δεν ειχα τα λεφτα:p πριν λιγες ημερες που ξανακοιταξα που ειχα τα λεφτα αλλα τα 8 κομματια που ειχε εγιναν φτερα στο πι και πι φανταζομαι,ζηλευω ακομα τους κατοχους τους:p

και εγω θελω ενα λευκο!!! ειναι κουκλι! βεβαια το μαυρο που εχω δεν το αλλαζω με τιποτα αλλα ενα ασπρακι για δευτερο γουσταρω τρελα!

 

καλησπέρα.

Μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο κινητό και σκέφτομαι να το πάρω. Εχω κάποιες απορίες μιας και δεν το εχω πιάσει πότε στα χέρια μου (ούτε κάποιος γνωστός μου)

είναι γρήγορο? Κόλλημα ή αλλα προβλήματα? Υπάρχει κάποιο θέμα με την ελληνική γλώσσα και αν το πάρω απ'έξω γίνεται εύκολα η αλλαγή γλώσσας? Η κάμερα σε σχέση με το ν8 πόσο κατώτερη είναι? Με το ίντερνετ πως τα πάει? Προγράμματα gps εκτός της nokia? Γενικά με τα προγράμματα που είναι λίγα, μας καλύπτουν? Σε περίπτωση που το λειτουργικό δεν με ικανοποιήσει (μάλλον αδύνατο με αυτα που διαβάζω) λόγω λίγων εφαρμογών αλλά και του θανάτου του από την nokia, πόσο εύκολο είναι να περάσω Android? Πόσο διαφέρει το λειτουργικό του από το σύμπιαν?

Καταλαβαίνω. Απίστευτα πολλές οι ερωτήσεις αλλά με φρενάρουν στο να προχωρήσω. Σίγουρα θα θυμηθώ κι άλλες...:)

 

καλησπερα φιλε μου. κολληματα οχι δεν υπαρχουν στην αρχη ειχαμε αλλα μετα την 1.1 και τωρα με την 1.2 κομπλε.πολυ γρηγορο. ελληνικα δεν παιρνει. για την καμερα θα σου απαντησει καποιος αλλος :p τα προγραμματα εμενα με καλυπτουν αλλα ειναι υποκειμενικο.για το nitdroid εδω! http://forum.nitdroid.com/index.php?topic=182.msg1186#new

αν υπαρχει κανεις να το δοκιμασεις ακομα καλυτερα βεβαια! οτι θελεις ρωτα!

αν και προσωπικα..αξιζει με τα χιλια το κινητο!

Edited by gianpithio
Link to comment
Share on other sites

πάντως όποιος το βλέπει το κινητό έχει πάθει πλάκα με την ποιότητα του αν και αρχικά με ρωτάνε αν ειναι το lumia :P σε σύγκριση πάντως με τα κορεάτικα σε οθόνη, απόκριση, λειτουργικότητα είναι νύχτα με μέρα.

στα συν ο navigator με ελληνική φωνή γυναικας φυσικά :)

Link to comment
Share on other sites

όταν λες δεν έχει ελληνικα? Τα παραεισαγωγής ή ΟΛΑ?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

πάντως όποιος το βλέπει το κινητό έχει πάθει πλάκα με την ποιότητα του αν και αρχικά με ρωτάνε αν ειναι το lumia :P σε σύγκριση πάντως με τα κορεάτικα σε οθόνη, απόκριση, λειτουργικότητα είναι νύχτα με μέρα.

στα συν ο navigator με ελληνική φωνή γυναικας φυσικά :)

ναι και εμενα με ρωτανε και μου σπαει τα νευρα! οχι ρε δεν ειναι το lumia ειναι το n9 ! :D

 

όταν λες δεν έχει ελληνικα? Τα παραεισαγωγής ή ΟΛΑ?

 

δεν υπαρχουν γενικα. οπως στο n900 δεν εχει ελληνικα απο την nokia. στο n900 μονοι τους βγαλαν τη μεταφραση του λειτουγικου στα ελληνικα..μακαρι να το κανουν και στο n9. αν και εμενα δεν με πειραζει αλλα δεν με χαλαει κιολας!

Link to comment
Share on other sites

Παντως λευκο Ν9 βγαινει σποραδικα και που σε κανα ebay αλλα φευγει αερα πριν καν προλαβεις να πεις....... αχ τελεια:lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Sorry που πρήζω. Όταν λέμε δεν έχει ελληνικά εννοούμε μόνο στο μενού ή ΠΑΝΤΟΥ (sms, έγγραφα, ιντερνετ κλπ)? Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει αυτή η κατάσταση (να προστεθούν αργότερα)? Ακούγεται κάτι?

Καμιά απάντηση για τις υπόλοιπες ερωτήσεις μου (δεν ήταν και λίγες....)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sorry που πρήζω. Όταν λέμε δεν έχει ελληνικά εννοούμε μόνο στο μενού ή ΠΑΝΤΟΥ (sms, έγγραφα, ιντερνετ κλπ)? Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει αυτή η κατάσταση (να προστεθούν αργότερα)? Ακούγεται κάτι?

Καμιά απάντηση για τις υπόλοιπες ερωτήσεις μου (δεν ήταν και λίγες....)

 

στο μενου μονο. πληκτρολογιο εχει βγει ελληνικο..και διαβαζει και εγγραφα και οτι θες..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :)

 

Μου αρεσει πολυ το Ν9 εμφανισιακα και οσον αφορα το λειτουργικο, τουλαχιστον απ'οτι εχω δει σε βιντεος μιας και δεν το εχει κανεις γνωστος μου. Το κακο με τα reviews ειναι οτι ολα εχουν γινει οταν πρωτοπαρουσιαστηκε το κινητο και απ'οτι βλεπω εχει δεχτει μερικες αναβαθμισεις απο τοτε αρα ισως να εχουν βελτιωθει μερικα πραγματα. Μετα την εισαγωγη, ωρα για τις ερωτησεις :lol:

1) Αυτο που εχω διαβασει (εδω) οτι δεν εχει δυνατο wifi ισχυει? Αν ναι μεχρι ποιο βαθμο ισχυει?

2) Να περασω το Ελληνικο πληκτρολογιο ειναι δυσκολο? Συγκριτικα με το να περασεις μια custom rom σε android που το θεωρω πανευκολο για παραδειγμα. Θελει καποιες σουπερ-ντουπερ γνωσεις ή απλα ακολουθεις τις οδηγιες και μπαμ, ετοιμος? (για το μενου δεν με ενδιαφερει που ειναι στα Αγγλικα, ξερω οτι δεν αλλαζει)

3) Η καμερα διαβαζω οτι ειναι αρκετα καλη, ισχυει να φανταστω ε? Εχει βελτιωθει καθολου σε σχεση με το οταν παρουσιαστηκε?

4) Εφαρμογες ξερω οτι δεν θα εχω τοσες οσες στο android αλλά υπαρχουν αρκετες μια και υπαρχει προσβαση στο ovi store ετσι? (Ισως να ειναι χαζη ερωτηση αυτη, απλα να σιγουρευτω)

5) Ποσο δυσκολο ειναι να εφαρμοσεις τις "μοντες" που κυκλοφορουν για το Ν9? Οπως ειπα εχω εμπειρια μονο απο android, θα δυσκολευτω με τις μοντες στο Ν9?

6) Κανει κανονικα συγχρονισμο με τις επαφες που εχω στο gmail, σωστα? (εχω δει οτι κανει αλλά παλι θελω να ειμαι 100% σιγουρος)

 

Τελος, αν νομιζετε οτι ειναι κατι που θα επρεπε να ξερω σχετικα με το κινητο, κατι που σας ξενερωνει εσας, καποια σημαντικη ελειψη ισως?

 

Ευχαριστω οποιον διαθεσει χρονο και απαντησει :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :)

 

Μου αρεσει πολυ το Ν9 εμφανισιακα και οσον αφορα το λειτουργικο, τουλαχιστον απ'οτι εχω δει σε βιντεος μιας και δεν το εχει κανεις γνωστος μου. Το κακο με τα reviews ειναι οτι ολα εχουν γινει οταν πρωτοπαρουσιαστηκε το κινητο και απ'οτι βλεπω εχει δεχτει μερικες αναβαθμισεις απο τοτε αρα ισως να εχουν βελτιωθει μερικα πραγματα. Μετα την εισαγωγη, ωρα για τις ερωτησεις :lol:

1) Αυτο που εχω διαβασει (εδω) οτι δεν εχει δυνατο wifi ισχυει? Αν ναι μεχρι ποιο βαθμο ισχυει?

2) Να περασω το Ελληνικο πληκτρολογιο ειναι δυσκολο? Συγκριτικα με το να περασεις μια custom rom σε android που το θεωρω πανευκολο για παραδειγμα. Θελει καποιες σουπερ-ντουπερ γνωσεις ή απλα ακολουθεις τις οδηγιες και μπαμ, ετοιμος? (για το μενου δεν με ενδιαφερει που ειναι στα Αγγλικα, ξερω οτι δεν αλλαζει)

3) Η καμερα διαβαζω οτι ειναι αρκετα καλη, ισχυει να φανταστω ε? Εχει βελτιωθει καθολου σε σχεση με το οταν παρουσιαστηκε?

4) Εφαρμογες ξερω οτι δεν θα εχω τοσες οσες στο android αλλά υπαρχουν αρκετες μια και υπαρχει προσβαση στο ovi store ετσι? (Ισως να ειναι χαζη ερωτηση αυτη, απλα να σιγουρευτω)

5) Ποσο δυσκολο ειναι να εφαρμοσεις τις "μοντες" που κυκλοφορουν για το Ν9? Οπως ειπα εχω εμπειρια μονο απο android, θα δυσκολευτω με τις μοντες στο Ν9?

6) Κανει κανονικα συγχρονισμο με τις επαφες που εχω στο gmail, σωστα? (εχω δει οτι κανει αλλά παλι θελω να ειμαι 100% σιγουρος)

 

Τελος, αν νομιζετε οτι ειναι κατι που θα επρεπε να ξερω σχετικα με το κινητο, κατι που σας ξενερωνει εσας, καποια σημαντικη ελειψη ισως?

 

Ευχαριστω οποιον διαθεσει χρονο και απαντησει :happy:

καλησπερα!

λοιπον εχουμε και λεμε

1)δεν ειναι τραγικο το σημα η κατι τετοιο απλα δεν ειναι και τοσο ισχυρο(οσο το n900 που συνηθως γινεται η συγκριση)

2)κατεβαζεις το mesinput απο το store διαλεγεις πληκτρολογιο και ετοιμος!

3)ειναι αρκετα καλη.με update ειχε ανανεωθει το ui της εφαρμογης της καμερας

4)ναι υπαρχουν αρκετες(tapatalk και τετοια οχι) κανονικα nokia store!

5)δεν ειναι δυσκολο καμια φορα terminal(αλλα γραφουν ακριβως τι πρεπει να κανεις) η προγραμματα. δεν θα δυσκολευτεις!

6)ναι κανονικα!

προσωπικα δεν με εχει ξενερωσει σε τιποτα..ειναι οτι καλυτερο εχει περασει απο τα χερια μου και δεν φευγει για κανενα λογο εννοειται..

περιμενε ομως να απαντησει και κανεις αλλος ολο και καποιος θα εχει να πει κατι που πρεπει να προσεξεις,αυτη τι στιγμη δεν μου ερχεται τιποτα.

και αν δεν σου αρεσει η δεν σε βολευει το meego βαζεις android!

Link to comment
Share on other sites

και αν δεν σου αρεσει η δεν σε βολευει το meego βαζεις android!

 

Κατά πόσο εύκολο είναι αυτό ????

Και λειτουργεί με dual boot, έτσι ?

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Κατά πόσο εύκολο είναι αυτό ????

Και λειτουργεί με dual boot, έτσι ?

 

ναι κανονικα dual boot!

φαινεται αρκετα απλο δεν το εχω δοκιμασει ακομα να σου πω στα σιγουρα!

http://forum.nitdroid.com/index.php?topic=182.0

http://forum.nitdroid.com/index.php?topic=241.0

Link to comment
Share on other sites

αυτό το τελευταίο το έχει δοκιμάσει κανένας? Με καίει πολύ γιατί ο θάνατος του λειτουργικού από την nokia μου προκαλεί ερωτηματικά.

Τ9 (στα ελληνικα βέβαια) υπάρχει? Το χρησιμοποιώ 2 δεκαετίες και δεν μπορώ χωρίς αυτό.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για την ώρα όχι. Καλό θα ήταν η Nokia να προχωρήσει σε "εξελληνισμό" της συσκευής, να δίνεις τόσα χρήματα για μια συσκευή και να μην έχει τα αυτονόητα και στη γλώσσα σου είναι απαράδεκτο. Και δε νομίζω ότι χρειάζεται με μεγάλη προσπάθεια για να το κάνουν αυτό... Περιμένεις να βρεις περισσότερα πράγματα από αυτά που είχες με ένα Symbian και δυστυχώς έχεις μια συσκευή "κουτσή" από άποψη χρηστικότητας.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για την ώρα όχι. Καλό θα ήταν η Nokia να προχωρήσει σε "εξελληνισμό" της συσκευής, να δίνεις τόσα χρήματα για μια συσκευή και να μην έχει τα αυτονόητα και στη γλώσσα σου είναι απαράδεκτο. Και δε νομίζω ότι χρειάζεται με μεγάλη προσπάθεια για να το κάνουν αυτό... Περιμένεις να βρεις περισσότερα πράγματα από αυτά που είχες με ένα Symbian και δυστυχώς έχεις μια συσκευή "κουτσή" από άποψη χρηστικότητας.

 

γιατι κουτση?

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τον φιλο. Περιμένεις κάτι περισσότερο (σαν συσκευή το παίρνεις κατά πολύ) αλλά απουσιάζουν κάποια βασικα όπως η γλώσσα...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν θέλατε μία mainstream συσκευή, έπρεπε να είχατε πάει στο Lumia ..

Μην αναλωνόμαστε στα ίδια και στα ίδια ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη αρχίσει να καταλαβαίνω το γιατί εκφράστηκαν ισχυρές απορίες από μεγάλη μερίδα του κόσμου για την αλλοπρόσαλλη απόφαση της Nokia να εγκαταλείψει το MeeGo και να στραφεί προς την υιοθεσία της λύσης που ακούει στο όνομα Windows. Πράγματι, η προοπτική για ένα λαμπρού μέλλοντος επαναστατικό λειτουργικό (από το οποίο θα έβγαιναν κερδισμένοι τόσο οι καταναλωτές όσο και η ίδια η εταιρία) φαίνεται ότι προδιαγραφόταν ως κάτι παραπάνω από κορυφαία, ωστόσο η στενομυαλιά, όπως και το κοντόφθαλμο συμφέρον, κατάφεραν για μια φορά ακόμα να κάνουν τη ζημιά τους.

 

Στο εν λόγω λειτουργικό εκείνα που μ’ εντυπωσιάζουν περισσότερο είναι αφενός η απλότητα του σκεπτικού που κρύβεται από πίσω (και η οποία το υποστηρίζει ανάλογα, καθιστώντας το έτσι ομοίως απλό στο ξεδίπλωμά του), αφετέρου η αισθητική του. Ειδικά για την αισθητική, νομίζω πως λίγες λέξεις μπορούν να ειπωθούν (και σίγουρα όχι με αρνητικό περιεχόμενο) προκειμένου να την περιγράψουν. Πρέπει να το ζήσει κανείς για να καταλάβει περί τίνος πρόκειται. Πού πήγε η περιττή φλυαρία; Πού είναι η ενοχλητική ανία που περίσσευε σε προηγούμενα παραδείγματα; Δε θα εκπλησσόμουν καθόλου αν μάθαινα ότι έβρεξε καταρρακτώδη βροχή από μαγικές ιδέες το αμέσως προηγούμενο βράδυ πριν την ημέρα που θα ξεκινούσε το καλλιτεχνικό λουστράρισμα συσκευής και λειτουργικού. Θεωρώ πως ο μοντερνισμός κάνει την καλύτερη εμφάνισή του εδώ, μέσα από συμπαθητικές μινιμαλιστικές φόρμες σχημάτων και ζωντανά χρωματικά ζεύγη. Φανταστική εμφάνιση, και τα στάνταρτ (ευτυχώς για όλους εμάς) έχουν ανεβεί πλέον.

Edited by Enne_See
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τον φιλο. Περιμένεις κάτι περισσότερο (σαν συσκευή το παίρνεις κατά πολύ) αλλά απουσιάζουν κάποια βασικα όπως η γλώσσα...

 

Είναι μια άριστη συσκευή, με πολύ καλή κάμερα, και πολύ εύχρηστο λειτουργικό...

Αλλά η χαμηλή ένταση του ηχείου κι η έλλειψη ευκολιών του απλού καλού Symbian είναι πρόβλημα. Και φυσικά, πόσο χρόνο θέλουν για να βάλουν Ελληνικά; Ίσως το N9 πούλησε περισσότερο κι από άλλες συσκευές της Nokia, που "εξελληνίστηκαν" κανονικά...

Και φυσικά, γνωρίζουμε τι αγοράσαμε... δεν έχουμε μόνο Ν9...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Είναι μια άριστη συσκευή, με πολύ καλή κάμερα, και πολύ εύχρηστο λειτουργικό...

Αλλά η χαμηλή ένταση του ηχείου κι η έλλειψη ευκολιών του απλού καλού Symbian είναι πρόβλημα. Και φυσικά, πόσο χρόνο θέλουν για να βάλουν Ελληνικά; Ίσως το N9 πούλησε περισσότερο κι από άλλες συσκευές της Nokia, που "εξελληνίστηκαν" κανονικά...

Και φυσικά, γνωρίζουμε τι αγοράσαμε... δεν έχουμε μόνο Ν9...

ποιες ειναι οι ελλειψεις?

ελληνικα επρεπε να το ηξερες απο την αρχη οτι δεν ειχε και δεν θα παρει

Link to comment
Share on other sites

το ότι ξέρουμε ότι δεν ζωή ελληνικα δεν σημαίνει ότι δεν είναι έλλειψη και μάλιστα μεγαλη. Δεν έχει σημασία αν ξέρεις αγγλικά ή όχι. Έχει να κάνει με αυτό που μας έχει συνηθίσει η nokia και γι αυτό που μας κάνει να την προτιμάμε.

Όσο για τον φιλο kaluas, δεν είναι απάντηση αυτό. Όχι, δεν εχω Ν9 αλλά σκέφτομαι να πάρω. Γιατί να εχω ελλείψεις οι οποίες με οδηγούν στα κλειδωμένα "πλακάκια"? Γιατί να μην εχω τα αυτονόητα? Και ποια συσκευή στο παρελθόν δεν είχε ελληνικα? Τουλάχιστον τα τελευταία 25 σχεδόν χρόνια δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο.

Συγνώμη αν πας πρήζω αλλά λατρεύω αυτό το κινητό και πριν κάνω την κίνηση θέλω να δω τι θα με προβληματίσει. Δεν κυκλοφορούν και πολλά ώστε να εχω την τύχη να πιάσω κάποιο στα χέρια μου ή να ρωτήσω από κοντά κάποιον χρήστη. Έτσι την "πέφτω" σε σας ώστε να εχω μια βοήθεια από άτομα που το έχουν δουλέψει.

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...