Jump to content

[iOS 5] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3GS/4/4S, iPad


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο pod2g ανέβασε στην σελίδα του βίντεο με iPad 3 jailbroken στην 5.1

σωστος !! :) ... κι αφου το χει κανει ηδη για iphone4 και για ipad3 (A4 και A5) σημαινει οτι θα ισχυει για ολα τα apple devices ;)

Link to comment
Share on other sites

...και μας προσγειώνει πάλι γράφοντας εδώ http://twitter.com/#!/pod2g οτι απομένουν μερικές εβδομάδες.

Για να δούμε...

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

...και μας προσγειώνει πάλι γράφοντας εδώ http://twitter.com/#!/pod2g οτι απομένουν μερικές εβδομάδες.

Για να δούμε...

χμμ, μαλιστα ... μαλλον τα jailbreaks που χει κανει στα δικα του iphone4/ipad3 θα εχουν σε αυτο το σταδιο μια "διαδικασια" αρκετα δυσκολη για τον μεσο χρηστη ωστε να το ανεβασει και να το κανει public ... θα θελει προφανως να το "πακεταρει" και να το σουλουπωσει σε ενα user-friendly interface, ωστε να ειναι ευκολο για ολους ...

Link to comment
Share on other sites

χμμ, μαλιστα ... μαλλον τα jailbreaks που χει κανει στα δικα του iphone4/ipad3 θα εχουν σε αυτο το σταδιο μια "διαδικασια" αρκετα δυσκολη για τον μεσο χρηστη ωστε να το ανεβασει και να το κανει public ... θα θελει προφανως να το "πακεταρει" και να το σουλουπωσει σε ενα user-friendly interface, ωστε να ειναι ευκολο για ολους ...

 

Τί μάλλον, το tweet δεν το διάβασες;;;

Aυτό ακριβώς λέει θέλει να σιγουρευτεί οτί λειτουργεί ομαλά, να είναι φιλικό στην χρήση και απο εκεί και πέρα μαζί με Chronic Dev team να το ενσωματώσουν σε redsnow!

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

ακομα τιποτα για jb σε 5.1???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το νέο redsn0w που επιτρέπει το downgrade των iPhone 4s και iPad 2 σε iOS 5.0.1 για να κάνουν όλοι jailbreak τώρα. Το μόνο που χρειάζεστε είναι τα shsh αυτής της έκδοση είτε απο cydia είτε απο tinyumbrella
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το νέο redsn0w που επιτρέπει το downgrade των iPhone 4s και iPad 2 σε iOS 5.0.1 για να κάνουν όλοι jailbreak τώρα. Το μόνο που χρειάζεστε είναι τα shsh αυτής της έκδοση είτε απο cydia είτε απο tinyumbrella

πως θα ξερουμε αν τα εχουμε τα 5.0.1 shsh για το ipad2, αν αυτο ειναι τωρα στην 5.1 και δεν εχει φυσικα Cydia πανω του για να μας το δειξει ? Να το τσεκαρουμε με το tiny umbrella ? Κι αν δεν τα χει σωσμενα δεν γινεται να το παμε πισω στην 5.0.1 ??!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

πως θα ξερουμε αν τα εχουμε τα 5.0.1 shsh για το ipad2, αν αυτο ειναι τωρα στην 5.1 και δεν εχει φυσικα Cydia πανω του για να μας το δειξει ? Να το τσεκαρουμε με το tiny umbrella ? Κι αν δεν τα χει σωσμενα δεν γινεται να το παμε πισω στην 5.0.1 ??!! :blink:

 

Ρίξε εδώ http://blog.iphone-dev.org/post/22834622159/5x-redux μια ματιά και θα σου λυθούν οι απορίες.

 

Δεν γίνετε να κάνεις downgrade χωρίς τα SHSH blobs της συσκευής σου σε προηγούμενο iOS, έπρεπε κρατήσεις τα blobs όταν η Apple το επέτρεπε χρησιμοποιώντας το Cydia ή το TinyUmbrella.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να σώσετε τα shsh blobs μέσω tinyumbrella και χωρίς jailbreak, απλά συνδέοντας το iPhone στο tinyumbrella. Και ναι μπορείτε να το κοίταξετε μέσω tinyumbrella αν τα έχετε επιλέγοντας στα options του tinyumbrella το request shsh from cydia. Και στην συνέχεια με το κινητο συνδεδεμένο να πατησετε save shsh. Αν τα έχετε θα τα εμφανίσει το tinyumbrella. Αν όχι την επόμενη φορά στο επόμενο jailbreak να φροντιζετε να τα σώνετε ακόμα και αν δεν θέλετε την δεδομένη στιγμή να έχετε jailbreak. Δηλαδή έχετε δεν έχετε jailbreak τα shsh πάντα τα σωνετε στην περίπτωση που θελήσετε να περάσετε jailbreak
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

The A5 downgrade method actually updates to the latest firmware before downgrading to the earlier one. This process updates your baseband to whatever is newest. DO NOT USE THIS METHOD IF YOU RELY ON UNOFFICIAL UNLOCKS of your iPhone4S.

Να το έχουν υπόψιν τους όσοι έχουν μη factory unlocked 4s!

 

Update #1: We accidentally left out one of the two flavors (“9A406”) of 5.0.1 for iPhone4S. It’ll be in the next update, but in the meantime check if Cydia or TU saved your blobs for the other 5.0.1 for iPhone4S (“9A405”).

 

Πρός το παρών το redsnow δεν υποστηρίζει την 9A406 για iPhone 4S.

Edited by taigetos
Νίκος
Link to comment
Share on other sites

οκ παιδες, καταλαβα, σας ευχαριστω ... Δυστυχως οταν το ειχα παρει το ipad2 (wifi) φορουσε ηδη την official 5.1 και ετσι ακομη και να θελα δεν θα μπορουσα με κανενα tool να σωσω τα shsh της 5.0.1 ... Αρα να υποθεσω οτι η μονη μου επιλογη πλεον ειναι να περιμενω να βγει το κανονικο jailbreak (tethered/untethered) για ipad2 με 5.1, σωστα ?? ;)
Link to comment
Share on other sites

οκ παιδες, καταλαβα, σας ευχαριστω ... Δυστυχως οταν το ειχα παρει το ipad2 (wifi) φορουσε ηδη την official 5.1 και ετσι ακομη και να θελα δεν θα μπορουσα με κανενα tool να σωσω τα shsh της 5.0.1 ... Αρα να υποθεσω οτι η μονη μου επιλογη πλεον ειναι να περιμενω να βγει το κανονικο jailbreak (tethered/untethered) για ipad2 με 5.1, σωστα ?? ;)

 

Ακριβώς!

Δεν αργεί και η σειρά σου όμως θα δείς και εσύ φώς πολύ σύντομα. :)

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!

Δεν αργεί και η σειρά σου όμως θα δείς και εσύ φώς πολύ σύντομα. :)

μακαρι !! ... και εννοειται οτι μεχρι να βγει αυτο, δεν το παω με τιποτα στην καινουρια 5.1.1 ;) (αν και καπου διαβασα σε ενα ξενο site οτι το JB της 5.1 θα ισχυει και για 5.1.1, αλλα δεν θελω να το ρισκαρω !! :blink:

Link to comment
Share on other sites

μακαρι !! ... και εννοειται οτι μεχρι να βγει αυτο, δεν το παω με τιποτα στην καινουρια 5.1.1 ;) (αν και καπου διαβασα σε ενα ξενο site οτι το JB της 5.1 θα ισχυει και για 5.1.1, αλλα δεν θελω να το ρισκαρω !! :blink:

 

Συμβουλή απο musclenerd να μην αναβαθμίσουμε σε 5.1.1 οπότε κατσέ εκεί που είσαι!

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.εχω ενα iphone με εκδοση 4.1.πως μπορω να περασω την εκδοση 5.0.1. για να κανω jailbreak.?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ξαναποσταρω την ερώτηση μου εδω, υποθέτοντας πως το έκανα σε λάθος νήμα γι'αυτό και δεν έχει απαντήσει κάποιος.

 

Καλησπερα,

Δεν ξερω αν ποσταρω στο σωστο τοπικ, ελπιζω πως το κανω! Εχω ενα ipod touch 3g και απο τοτε που εχω βαλει την την τελευταια εκδοση (5.1.1). Δυστυχως για μενα εχει γινει πλεον τοσο δυσχρηστο οσο δεν μπορουσα να φανταστω. Μεχρι τωρα δεν ειχα μπει ποτε στη διαδικασια να το κανω jailbreak, για την ακριβεια δεν εχω την παραμικρη ιδεα για το θεμα. Οποτε θα ηθελα την βοηθεια σας! :) Προφανως δεν ζηταω να μου εξηγησει καποιος τι να κανω, μονο να ποσσταρει το καταλληλο λινκ!!! Επισης να τονισω πως δεν εχω την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΙΔΕΑ για την διαδικασια, οποτε αν χρειαζεται κατι να σωσω στο pc μου, να προσεξω κατι ή τελοσπαντων οτιδηποτε feel free to tell me! 1-2 ερωτησεις μονο που τεχω εντονη την απορια, πρωτον αν χανονται ολα τα αρχεια μου με την διαδιακασια (κυριως τα δεδομενα απο ενα παιχνιδι με νοιαζει και οι σημειωσεις)-τι χανεται τελοσπαντων γενικοτερα-, ποια εκδοση να βαλω(κατι σε 4.x.x σκεφτομουν αλλα δεν ξερω συγκεκριμενα) και τελος αν μπορω να γυρισω σε καποια παλαιοτερη εκδοση χωρις να κανω jailbreak. Αυτα!:happy:

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Άσχημα νέα για untethered στο 3GS σύμφωνα με τα tweetts του pod2g

Δεν γίνεται σε iPhone 3GS με το νέο bootrom

 

Στο 4S λέει ότι δουλεύει

 

Sad news. Just tested the untether on an iPod 3G. The kernel vulnerability don't happen on this one. I think iPhone 3Gs is out too.
Edited by thanasis987
Link to comment
Share on other sites

Για σας έχω το iPhone 4 με iOS 5.1 και θέλω να το ξεκληδοσω δεν έχω υπολογιστή και θα πάω σε Internetcafe πιο πρόγραμμα να χρισιμοποιησω και να μην χάσω τα δεδομένα; Και με πιο να το ξεκλιδωσω;
Link to comment
Share on other sites

ο pod2g λεει αλλα ομως...

List of tested devices for the upcoming 5.1.1 jailbreak

Here is the list of devices that are known to work for sure :

 

iPhone 4

iPhone 4S

iPad 1

iPad 2 Wifi

iPad 3 Wifi

 

Here is the list of devices that won't be supported :

 

iPhone 3Gs

iPod 3G

AppleTV 3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους! Ειμαι καινουργιος στο forum! Ειχα iphone 3g και πριν μια εβδομαδα βρεθηκα στην ευχαριστη θεση να κανω unboxing το νεο μου iphone 4s white ! Το τηλεφωνο απλα δεν υπαρχει...δυστυχως εχει πανω την 5.1 και περιμενω με μανια να βγει το jailbreak! Σας ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Και εγώ καινούργιο μέλος με 4s.

 

δηλαδή έχει βγει jb για την 5.1.1 σε 4s???

 

Untethered Jailbreak οχι ακομα φιλε! Περιμενουμε...

Link to comment
Share on other sites

Λέει στο twitter του ο pod2g .... "Thanks to awesome work of @planetbeing and @pimskeks, we're near ready for a release. Now it's a matter of days"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...