Jump to content

[iOS 5] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3GS/4/4S, iPad


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ανακάλυψα κάτι (επί πληρωμή) αλλά ενώ γράφει για το 4S, κάπου πήρε το μάτι μου παρακάτω για 4s συμβατό... οπότε το φοβήθηκα και δεν προχώρησα στην αγορά του.

 

οτι ειναι επι πληρωμη ειναι κοροιδια :p ερχεται συντομα ομως λιγο υπομονη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για τις gevey sim κανα unlock βγηκε για ios 5.0.1 και Baseband 4.11.08 Στο iPhone 4 ?!

για να δουλευει με ελληνικες σιμ ?!

η να γινει downgrade η Baseband ?!

 

βρηκα αυτο το site να το δοκιμασω λετε ?!

[url="http://www.smashiphone.net/downgrade-baseband-4-11-08-to-4-10-01-iphone-4-on-ios-5-to-unlock-with-gevey-sim-how-to"]http://www.smashiphone.net/downgrade-baseband-4-11-08-to-4-10-01-iphone-4-on-ios-5-to-unlock-with-gevey-sim-how-to[/url]

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Το πολυπόθητο JB για συσκευές με Α5 (iPhone 4S, iPad 2) είναι προ τον πυλών...

Σε λίγες μέρες θα έχει βγει η General Release.:)

 

Διαβάστε εδώ για τα ψηλά γράμματα... :!:

Link to comment
Share on other sites

Καμιά έμπνευση για αναφορές στο iOS5?? Tο iphonedelivery δεν δουλεύει δυστυχώς..

 

Σε εμενα μια χαρα δουλευει

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

 

Στο youtube κυκλοφορουν βιτεακια με jailbreak iphone 4s , δινουν και τα link για download.

Πιστευεται ειναι μουφα ?

Ξερει κανενας κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μη κατεβάσεις τίποτα ακόμα. Όταν βγει θα δώσουμε τα official link. Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψάχνω και δεν το βρίσκω... :wacko:

Υπάρχει κάπου οδηγός πως κάνουμε αναβάθμιση σε jailbroken τηλ ώστε να ξανακάνουμε jailbreak?

Με λίγα λόγια είμαι στην 4.1 με jailbreak και θέλω να παω στην 5.0.1 και να ξανακάνω jailbreak...

Χάνονται όλα απο cydia και installus?

Η διαδικασία είναι... itunes ---> αναβάθμιση ---> jailbreak?

Ή πρέπει να κάνω κάτι διαφορετικό?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Θα πρέπει να κάνεις RESTORE σε 5.0.1 και μετά JB.

Εαν το κάνεις όπως είπες μπορεί να αντιμετωπίσεις προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση!

Επειδή δεν έχω ξανακάνει τη διαδικασία (μιας και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος με 4.1 και jailbreak) ,μήπως υπάρχει κάποιος οδηγός ή κάποιο βιντεάκι για το πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

εγω που ειμαι στην ιδια περιπτωση με τον παραπανω με 4.1 jailbreak baseband 2.10.04 πως μπορω να κανω unlock επειδη ειναι uk κλειδωμενο?
Link to comment
Share on other sites

εγω που ειμαι στην ιδια περιπτωση με τον παραπανω με 4.1 jailbreak baseband 2.10.04 πως μπορω να κανω unlock επειδη ειναι uk κλειδωμενο?

 

μπορείς απλά πρέπει να διατηρήσεις το baseband σου για να δουλεύει και το κλείδωμα!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη ρε παιδια αλλα μιλατε λιγο σε αρχαριο. Το αρχειο αυτο τι ειναι και τι το κανω? mac os λεει μεσα, εχω windows αν παιζει ρολο.

Baseband πως διατηρεις μετα το update? Ουτε unlock για την ελληνικη μου sim δεν εχω καταφερει ακομα. συγγνωμη για την ασχετοσυνη αλλα οσο πιο αναλυτικα μπορειτε πειτε μου γιατι καθομαι ωρες και ψαχνω και ακρη δεν βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μιλησα με αρκετους μεσω πμ και δεν μπορεσαν να με βοηθησουν, ρωταω το εξης για οποιον μπορει να μου απαντησει.

Περα απο τα updates, σε ενα 4αρι αγγλικο που φοραει 4.1 jailbroken με baseband 2.10.04, πως μπορω ν ξεκλειδωσω ωστε να βαλω ελληνικη σιμ της βονταφον???????????

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μιλησα με αρκετους μεσω πμ και δεν μπορεσαν να με βοηθησουν, ρωταω το εξης για οποιον μπορει να μου απαντησει.

Περα απο τα updates, σε ενα 4αρι αγγλικο που φοραει 4.1 jailbroken με baseband 2.10.04, πως μπορω ν ξεκλειδωσω ωστε να βαλω ελληνικη σιμ της βονταφον???????????

 

η θα αγοράσεις μια gevey sim που είναι και η καλύτερη λύση η με το πρόγραμμα ultrasnow.

μόλις αποφασίσεις πιο από τα δυο θα χρησιμοποιήσεις ψάξε στο google υπάρχουν αναλυτικοί οδηγοί

Link to comment
Share on other sites

μην τρεχετε ακομα εχει προβληματακια....

 

παρουσιαζει κατι ασπρα εικονιδια αντι για τα κανονικα...

 

περιμενετε επομενως ....

 

εγω για το κινητο της αδερφης μου θα περιμενω 3 μερες περιπου....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

άψογο το jailbreak. Μετά το πέρασμα του έκανα και reset στο vpn και το cydia εμφανίστηκε

 

συνολικά 2 επανεκκινήσεις!!

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

θα μου φέρουν ενα iphone 4 από αμερικη σε λίγες ώρες , αυτό πως το κάνουν jailbreak ώστε να δέχεται ελληνική κάρτα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι δεν μπορείς να του κάνεις κάτι - πλην του JB για την ώρα. Τηλέφωνα γιοκ!
Link to comment
Share on other sites

finaly... και για χρηστες με windows!!

 

εδώ

 

edit: το εκανα και δουλεβει αψογα!!

Edited by giannism
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...