Jump to content

[iOS 5] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3GS/4/4S, iPad


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε το Jailbreak για iOS 5.0.1 on iPhone3GS, iPhone4, iPhone4-CDMA, iPad1, iPod touch 3G, iPod touch 4G. Θα ανανεωθεί η πρώτη σελίδα με περισσότερες πληροφορίες! Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδία, απορία κατέβασα το redsnow ακολουθώ της οδηγίες αλλα δεν με βάζει με τιποτα σε dfu mode τι κάνω λάθος???
Link to comment
Share on other sites

τίποτα ακόμα όσες φορέσ και αν προσπάθω μου λεει οτι το κανω λάθος

 

το ιδιο και σε μενα. στο Λαπτοπ μου λεει οτι το κανω λαθος ενω στον επιτραπεζιο μου βγαζει error το redsnow μολις ξεκιναει η διαδικασια.

Μηπως κανω κατι λαθος? Ανοιγεις απλα το redsnow. κανεις DFU και μετα πρεπει να περασει το cydia. Εχω ξεχασει κατι? ;)

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

ακολούθησα τις οδηγίες απο iclarified για 3gs και τωρα δεν έχω σήμα. Καμμιά ιδέα;; Edited by doktord
Proud owner of a Palm Centro, IPhone 3GS, Blackberry 9300 3G, HP Pre 3, Blackberry Q5
Link to comment
Share on other sites

Γενικά πολλά repo έχουν σφάλμα όπως και εργαλεία π.χ svsettings δική μου σκέψη ειναι οτι έχουν πέσει οι server
Link to comment
Share on other sites

Έχει η κοπελιά μου ένα 4αρι 16Gb με 5.0.1 και βασικά με ενδιαφέρει αν κάνοντας jailbreak μπορέσω να της ενεργοποιήσω 2 πράγματα.

Αναφορά μηνυμάτων

Αποστολή και λήψη αρχείων μέσω bluetooth

 

Το baseband του τηλεφώνου παίζει κάποιο ρόλο στο πώς θα γίνει το jailbreak ή όχι? Επίσης έχω διαβάσει μέχρι στιγμής αρκετά με είτε το cydia να μην δουλεύει είτε να μην έχουν σήμα.

 

Πρέπει να κάνω κάποιο backup από κάτι πριν κάνω jailbreak? (το τηλ δεν έχει ξαναγίνει ποτέ)

Αν θυμάμαι καλά παλιά λέγανε πως καλό είναι να κάνεις κάτι backup (και δεν μιλάω για εφαρμογές και ρυθμίσεις.)

 

Σόρρυ που ρωτάω αλλά είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει η κοπελιά μου ένα 4αρι 16Gb με 5.0.1 και βασικά με ενδιαφέρει αν κάνοντας jailbreak μπορέσω να της ενεργοποιήσω 2 πράγματα.

Αναφορά μηνυμάτων

Αποστολή και λήψη αρχείων μέσω bluetooth

 

Το baseband του τηλεφώνου παίζει κάποιο ρόλο στο πώς θα γίνει το jailbreak ή όχι? Επίσης έχω διαβάσει μέχρι στιγμής αρκετά με είτε το cydia να μην δουλεύει είτε να μην έχουν σήμα.

 

Πρέπει να κάνω κάποιο backup από κάτι πριν κάνω jailbreak? (το τηλ δεν έχει ξαναγίνει ποτέ)

Αν θυμάμαι καλά παλιά λέγανε πως καλό είναι να κάνεις κάτι backup (και δεν μιλάω για εφαρμογές και ρυθμίσεις.)

 

Σόρρυ που ρωτάω αλλά είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι.

 

Ευχαριστώ.

 

ναι παιδιά μια από τα ίδια! κάνουμε απλά synchronize με itunes? ωστε να μπορούμε να κάνουμε restore αν κάτι παει στραβά! υπάρχει κάποιο thread ή ποστ να διαβάσουμε τι πρέπει να κάνουμε πρωτα κτλ κτλ για μας τους αδαείς?

 

 

EDIT

τελικά βρήκα από άλλα site οτι με restore γινεσαι παλι official. για όσους κάνουν πρώτη φορά jailbreak, δε ξέρω αν επιτρέπεται να δωσω link αλλά να googlαρουν το appsync και installous

Edited by lorentzos323
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.εχω ενα ipod touch 4g.Το πηρα πριν απο λιγες μερες εχει IOS 5.01 .Για να το κανω jailbreak πρεπει να κανω restore πρωτα;Δεν το εχω κανει ποτε αλλη φορα jailbreak.Oυτε tetherd ουτε τιποτα.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.εχω ενα ipod touch 4g.Το πηρα πριν απο λιγες μερες εχει IOS 5.01 .Για να το κανω jailbreak πρεπει να κανω restore πρωτα;Δεν το εχω κανει ποτε αλλη φορα jailbreak.Oυτε tetherd ουτε τιποτα.ευχαριστω

 

Δεν νομίζω οτι χρειάζεται RESTORE αν και εγώ θα το προτιμούσα... Σε καθαρό τηλέφωνο είναι πιο δύσκολο να γίνει "λάθος".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...