Jump to content

Nostalgia @ myphone.gr: Nokia 8210


zerow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 89
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλήθεια περισσότερο θυμάστε το κινητό αυτό καθ'αυτό ή τις καταστάσεις που περάσατε μαζί του;

 

Προσωπικά θυμάμαι το φίλο μου που το χε και που δε μιλάμε πια. Τα ξενύχτια που κάναμε ως φοιτητές κτλπ...Ωραίες εποχές!

 

Θυμαμαι το ειχε μια κοπελα που μου αρεσε..

γενικα ειχε πουλησει τρελα στον γυναικειο πληθυσμο (οχι αποκλειστικα ομως)

 

την εποχη εκεινη ηθελα μεγαλες οθονες (7110)

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

τρομερο κινητακι το πηρα με το που βγηκε πρεπει να ειχε 150 χιλιαρικα αν θυμαμαι καλα:lol: Δυο προσωψεις κοκκινο και μαυρο. Το καλωδιο ηταν ολα τα λεφτα για το περασμα γραφικων εβγαζες την μπαταρια και κουμπωνε πισω. Αρε εποχες!
Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό διαμαντάκι...το είχαν συμμαθητές μου και το ζήλευα! Αλλά ακόμη δεν με είχε κυριέυσει η πώρωση για τα κινητά...
Link to comment
Share on other sites

Απο τα πιο όμορφα και κομψά τηλέφωνα που έχουν περάσει απο τα χέρια μου.

Βέβαια το 8310 μου άρεσε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο στη σειρά κινητό μου, το πρώτο μου Νοκια. Ένα μικρό μπλε στολίδι, που και το κουτί του ακόμα παρέπεμπε σε κοσμημα!!!
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο κινητό που αγόρασα (80.000δρχ.) , λίγο πριν φύγω για φοιτητής... Είχα το μοντέλο με το πορτοκαλί κάλυμμα, μου κράτησε σχεδόν 1 χρόνο, κάπου εκεί παρουσιάστηκε το γνωστό πρόβλημα με την οθόνη (βέβαια η δικιά μου έσβησε τελείως), και μετά από 2 ακόμα ίδιες συσκευές (μπλε και κόκκινο) με το ίδιο πρόβλημα (προβληματική παρτίδα συσκευών) αποφάσισα να το αλλάξω...

Πολύ καλό για την εποχή του, αλλά τουλάχιστον σε εμένα έβγαλε πάρα πολλά προβλήματα.... :(

Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική

ΠΑΟΚΑΡΑ μου δεν το ξέρουν οι γιατροί

και θα 'ρθουμε ξανά γιατί από παιδιά

μας παλάβωσε η ασπρόμαυρη στολή

Link to comment
Share on other sites

Ποιος συμφωνεί ότι αν η Nokia έκανε σήμερα αναβίωση του μοντέλου και το κυκλοφορούσε ίδιο ακριβώς με τότε, δεν θα έκανε πωλήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Τι μας θυμίσες τώρα. Αγνές εποχές, χωρίς πολλά πολλά. Ενα φιδάκι είχανε και νόμιζες ότι έπαιζες angry birds με τις ώρες.

Αχ...:)

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τι μας θυμίσες τώρα. Αγνές εποχές, χωρίς πολλά πολλά. Ενα φιδάκι είχανε και νόμιζες ότι έπαιζες angry birds με τις ώρες.

Αχ...:)

Κοίτα, αντικειμενικά το φιδάκι είναι κλάσεις ανώτερο από τα θυμωμένα πουλάκια... Το μόνο ωραίο στα angry birds είναι οι ήχοι του παιχνιδιού. Σαν παιχνίδι είναι απλά μέτριο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι συγκρίνουμε τωρα.

 

Το angry birds είναι κορυφή.

Και το φιδακι στην εποχή του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αγοράσει 245,000δρχ θυμάμαι, μου ήρθε εγκεφαλικό όταν το κλέψανε στον στρατό που ήταν φαντάρος ο αδερφός μου τότε. Αυτό που με πικραίνει μέχρι σήμερα είναι ότι δεν κατάφερα ποτέ να αγοράσω το Nokia 8850, Φαρμάκι η τιμή του.
Link to comment
Share on other sites

τρομερο κινητακι το πηρα με το που βγηκε πρεπει να ειχε 150 χιλιαρικα αν θυμαμαι καλα:lol: Δυο προσωψεις κοκκινο και μαυρο. Το καλωδιο ηταν ολα τα λεφτα για το περασμα γραφικων εβγαζες την μπαταρια και κουμπωνε πισω. Αρε εποχες!
Εγώ το είχα πάρει απο την Oneway Του κωτσόβολου 245,000 δρχ το θυμάμαι καλά γιατί το 8850 είχε σχεδόν 100,000δρχ παραπάνω, φαντάσου ότι η πρόσοψη είχε 17,000δρχ τα παρακολουθούσα πολύ στενά τότε,(μόνο Νοκια)

Υ.Γ είχε βγάλει κανείς τότε κάρτα μέλους Nokia Club;Το 8310 ρε παιδιά αν και τα έσπαγε ο μπλε φωτισμός του καμία σχέση με το 8210, θυμάμαι είχες το 8210 και τους έπεφτε το σαγόνι! και κάτι τελευταίο προσωπική άποψη βέβαια, σε σχέση με το ντόρο που έγινε με το iphone και όλοι σε κοιτάζαν κάπως αν το είχες το iphone το 8210 έκανε 100 φορές μεγαλύτερο ντόρο, θα μου πείτε άλλες εποχές τότε, συμφωνώ άλλα ήταν και δέος το άτιμο!

Edited by pantierakos
Link to comment
Share on other sites

245.000???ούτε που την θυμάμαι αυτή την τιμή.το 8850 το χα πάρει αν θυμάμαι καλά γύρω στις 270.000 δραχμές.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

245.000???ούτε που την θυμάμαι αυτή την τιμή.το 8850 το χα πάρει αν θυμάμαι καλά γύρω στις 270.000 δραχμές.
Μη πως έχω μπερδευτεί με τις δόσεις, αλλά θυμάμαι κάτω απο 170,000δρχ σίγουρα δεν ήταν. Το 8850 ξεπέρνουσε τα 300.000δρχ και καλά λόγο τιτανίου και κάτι τέτοια.
Link to comment
Share on other sites

το 8310 παντως ΔΕΝ ειχε μπλε φωτισμο οπως αναφερθηκε πιο πανω

 

Γαλαζιο σαν "νεον" δεν ηταν; Το ειχε ο πατερας μου και του τερματιζε τις κλησεις ανευ λογου και με φουλ σημα. Το εστειλα πανω απο 5 φορες για αναβαθμιση και τιποτα αποτελεσμα. Το χαρισε στον αδερφο μου, και δουλεψε αψογα για χρονια...

 

Αυτο ηταν ενα απ τα μυστηρια της οικογενειας τη χρονια εκεινη.. :lol:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Το 8250 είχε μπλε φωτισμό (8210 σε Ασία και Αφρική). Το 8310 είχε λευκό.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ηταν λευκος ο φωτισμος

 

καλα κοιτα παιζει τωρα να οριζουμε και διαφορετικα το λευκο ή το νεον που εννοω εγω.. αλλα λευκο δεν το βλεπω εγω.. και το εχω μπροστα μου!! αλλα μαλλον εννοουμε το ιδιο..:p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ναι, λευκο με μια γαλαζια εσάνς

: D

 

something like that! Πανεμορφο παντως ασχετως χρωματος...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε κοκκινο εντονο, και μπλε ηλεκτρικ!!! Αυτες τις 2 προσοψεις του αλλαζα

 

Εγώ το είχα πάρει -αν θυμάμαι καλά, μου κόστισε 185.000 δραχμές το Σεπτέμβρη του 2000- στην εκδοχή με την κόκκινη πρόσοψη, αλλά ταυτόχρονα αγόρασα και τη μπλε ελεκτρίκ ως αξεσουάρ. Και όταν το πρωτοέθεσα σε λειτουργία, "φορούσε" τη δεύτερη. Έκτοτε με έπιασε μια μανία με τις προσόψεις του συγκεκριμένου κινητού. Αγόρασα... έχω χάσει το λογαριασμό πόσες και ποιες (γνήσιες, εννοείται).Σίγουρα πάνω από 6-7!

 

Το 8210 το λάτρεψα κι εγώ ως τηλέφωνο για τον πρωτοποριακό σχεδιασμό του, και τολμώ να πω ότι εκ των υστέρων το μετάνιωσα που το αντικατέστησα με το 8310 (το οποίο μάλιστα ήταν πιο "χοντροκομμένο" και ούτε πρόσφερε κάτι το ιδιαίτερο παραπάνω για τα δεδομένα της εποχής). Αργότερα, οι περισσότερες προσόψεις... σκόρπισαν (τις χάρισα σε κάποιο φλερτ μου), όπως και -σε τρίτο χρόνο- το ίδιο το κινητό. Από την τελευταία του κάτοχο μάλιστα, έμαθα ότι εκλάπη από την πυλωτή μιας πολυκατοικίας όπου είχε ξεχαστεί.

 

Είναι από τα ελάχιστα κινητά για τα οποία έχω μετανιώσει που δεν κράτησα για ενθύμιο. :(

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

το 8310 παντως ΔΕΝ ειχε μπλε φωτισμο οπως αναφερθηκε πιο πανω

Τώρα μπλε,γαλάζιο,λευκό γαλάζιο εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι το 8310 μας έβγαλε απο την πρασινίλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...