Jump to content

[Εφαρμογή] Πληροφορίες Ο.Α.Σ.Θ.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η εφαρμογη εδω και πολυ καιρο δεν λειτουργει..τι εχει γινει ρε παιδια???δεν κανει ανανεωση και γραφει σφαλα..μαλιστα εχω κανει και την τελευταια αναβαθμιση αλλα παλι τιποτα δεν εγινε.....:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ' εμένα πάντως λειτουργεί κανονικά...

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν συγχαρητήρια για την πάρα πολύ καλή εφαρμογή! Τη χρησιμοποιώ εδώ και πάνω από ένα χρόνο και είναι καταπληκτική.

Θέλω να σου αναφέρω ένα bug. Αν βάλεις ως "Αγαπημένο" μια Άφιξη Γραμμής, όταν την ανοίξεις, το αστεράκι στην πάνω δεξιά γωνία είναι άδειο (που σημαίνει ότι δεν είναι "αγαπημένο"). Αν το πατήσεις το αστεράκι, τότε η άφιξη ξαναμπαίνει στα Αγαπημένα ως διπλή καταχώριση. Αυτό δε συμβαίνει π.χ. με τις Πληροφορίες Γραμμής στις οποίες το αστεράκι εμφανίζεται κανονικά άσπρο (γεμάτο).

Ελπίζω να το φτιάξεις σε μια επόμενη αναβάθμιση και να συνεχίσεις την άριστη προσπάθεια!

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για την αναφορά! Θα το κοιτάξω το πρόβλημα που ανέφερες.

 

Επίσης θα μπορούσες να βάλεις ένα έτσι πιο "εφετζίδικο", με καλύτερα γραφικά εικονίδιο για την εφαρμογή. Όσο ασήμαντο κι αν φαίνεται, πίστεψε με, μετράει για τον χρήστη για να πάρει πιο σοβαρά μια εφαρμογή και να τη δοκιμάσει.

Δυστυχώς δεν είμαι πολύ καλός σε γραφιστικά θέματα :(

 

η εφαρμογη εδω και πολυ καιρο δεν λειτουργει..τι εχει γινει ρε παιδια???δεν κανει ανανεωση και γραφει σφαλα..μαλιστα εχω κανει και την τελευταια αναβαθμιση αλλα παλι τιποτα δεν εγινε.....:wacko:

 

Μερικές φορές έχει πρόβλημα η ιστοσελίδα του ΟΑΣΘ και δεν λειτουργούν σωστά οι αφίξεις γραμμής/γραμμών. Δουλεύει τώρα η εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δυστυχώς δεν είμαι πολύ καλός σε γραφιστικά θέματα :(

Φίλε μου δε χρειάζεται να είσαι καλός. Στο ίντερνετ υπάρχουν ένα σωρό free icons. Αν χτυπήσεις "bus icons" θα σου βγάλει ένα σωρό. Ξεχώρισα τα 2 καλύτερα κατά τη γνώμη μου για σένα:

 

http://www.nadaconventionandexpo.org/nada2013/CUSTOM/images/2013/icons/icon_shuttle.jpg

 

http://generic.pixmac.com/4/royalty-free-photos-bus-icon-on-metal-internet-button-45628745.jpg

 

Προτιμώ το 2ο, αλλά όποιο κι αν επιλέξεις να απομονώσεις τον κύκλο από το υπόλοιπο τετράγωνο για να παραμείνει μόνο το στρογγυλό. Εννοείται ότι θα αλλάξεις το μέγεθος τους. Αν έχεις πρόβλημα να τα κάνεις στείλε μου pm με τις διαστάσεις που θες να στο φτιάξω εγώ. ;)

 

Περιμένω πως και πως την αναβάθμιση!:D

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δε χρειάζεται να είσαι καλός. Στο ίντερνετ υπάρχουν ένα σωρό free icons. Αν χτυπήσεις "bus icons" θα σου βγάλει ένα σωρό. Ξεχώρισα τα 2 καλύτερα κατά τη γνώμη μου για σένα:

 

Προτιμώ το 2ο, αλλά όποιο κι αν επιλέξεις να απομονώσεις τον κύκλο από το υπόλοιπο τετράγωνο για να παραμείνει μόνο το στρογγυλό. Εννοείται ότι θα αλλάξεις το μέγεθος τους. Αν έχεις πρόβλημα να τα κάνεις στείλε μου pm με τις διαστάσεις που θες να στο φτιάξω εγώ. ;)

 

Περιμένω πως και πως την αναβάθμιση!:D

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να πάρω εικόνα από το internet λόγω δικαιωμάτων χρήσης :(

Στο Google Images στο advanced search έχει επιλογή για δικαιώματα χρήσης. Αν βάλεις "free to use or share" τα αποτελέσματα δεν είναι και τόσο καλά, γι' αυτό κάθισα και έφτιαξα τις δικές μου εικόνες, προσπαθώντας μάλιστα να ακολουθήσω τα guidelines για την δημιουργία εικόνων για Android 2.0+ (τότε δεν υπήρχε το ICS, μόνο το Honeycomb).

Link to comment
Share on other sites

Μη τρελένεσαι και τόσο. Μπορείς να ψιλοπειράξεις τις εικόνες και κανένας δεν μπορεί να αποδείξει ότι δεν είναι δικές σου. Αν το ψάξεις λίγο, θα δεις ότι το συνηθίζουν πάρα πολλοί devs. Anyway, ακόμα και με αυτό το φίλτρο που λες υπάρχουν κάποιες έστω ελάχιστες εικόνες, καλύτερες από αυτή που έχεις βάλει τώρα. Π.χ. αυτή:

http://pixabay.com/en/sign-symbol-silhouette-bus-43991/

 

Μπορεί να είναι απλή αλλά είναι καλή νομίζω. To μίνιμαλ στυλ είναι πιο σύγχρονο και δημοφιλές από αυτό που χρησιμοποιείς. Ελπίζω να σου αρέσει.

Υ.Γ. Μόνο πρόσεξε να κόψεις τις άσπρες γωνίτσες για να είναι στρογγυλές όπως το μαύρο πλαίσιο. Αν δεν μπορείς πες μου.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω τα συγχαρητηρια μου για την εφαρμογη που την βρισκω αψογη. :) Μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα screenshots για τα ωραρια :p

 

Απορια:

Για τον χαρτη χρησιμοποιειται καποιου ειδους εφαρμογη? Γιατι εχω την συσκευη μου χωρις καρτα sim, και το οτι αποθηκευει τον χαρτη για offline browsing ειναι πολυ βολικο. Και ο χαρτης ειναι πολυ γρηγορος σε αντιθεση πχ με το osmand ή το igo που χρησιμοποιω για offline πλοηγηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω τα συγχαρητηρια μου για την εφαρμογη που την βρισκω αψογη. :) Μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα screenshots για τα ωραρια :p

 

Χεχε, ευχαριστώ! :)

 

Απορια:

Για τον χαρτη χρησιμοποιειται καποιου ειδους εφαρμογη? Γιατι εχω την συσκευη μου χωρις καρτα sim, και το οτι αποθηκευει τον χαρτη για offline browsing ειναι πολυ βολικο. Και ο χαρτης ειναι πολυ γρηγορος σε αντιθεση πχ με το osmand ή το igo που χρησιμοποιω για offline πλοηγηση.

 

Για τον χάρτη χρησιμοποιείται η βιβλιοθήκη osmdroid την οποία την επέλεξα αντί του Google Maps επειδή ακριβώς υποστηρίζει offline χάρτες :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα! Έχω ένα πρόβλημα με την εφαρμογή. όταν έχω το data ανοιχτό και θέλω να δω για μια γραμμή πότε φτάνει στη στάση δεν μου βγάζει τα λεπτά ενώ όταν είμαι σε wifi το βγάζει. Τί μπορεί να φταίει;

 

Το κινητό είναι Galaxy Nexus..

 

Αν χρησιμοποιείς Vodafone, μπορείς να δοκιμάσεις την έκδοση που βγήκε πριν λίγο (1.7.9), και να μου πεις αν δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους με την τελευταία έκδοση παίζουν όλα κανονικά.

Λύθηκε το πρόβλημα των τελευταίων ημερών που δεν έδειχνε τίποτα (vodafone εχω).

 

Και Πρώτη φορά μετά από τόσους μήνες χρήσης, είδα το "άφιξη γραμμής σε στάση" να δουλεύει !!!!

Μέχρι τώρα δούλευε μόνο το "άφιξη γραμμών".

 

Αν δεν χαλάσει... δεν ξαναπέρνω update :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 9 months later...

όντως είναι πολύ καλή η εφαρμογή (την έχω στο tablet). Δυστυχώς σε WP δεν υπάρχει. Μία που δοκίμασα είχε απλές πληροφορίες, "εφυγε" αμέσως.

 

Πάντως υπάρχουν πληροφορίες ότι σύντομα θα βγει η επίσημη εφαρμογή του ΟΑΣΘ που θα παίζει και στις 3 πλατφόρμες (Windows Phone, iPhone, Android).

 

Θα δούμε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...