Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα ακολουθησα και τα 11 βηματα,αλλα πως ξερω αν ειμαι ροοτ? Edited by koularasss
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τσέκαρε αν υπάρχει εικονίδιο super user στις εφαρμογές. Διαφορετικά κατέβασε μια εφαρμογή που απαιτεί root (πχ Titanium) και δες αν θα αποκτήσει δικαιώματα super user.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εχω την ice cream. στο αλμπουμ που εχω εχω φωτο απο το κιν αλλα εχω περασει και στην καρτα μνημης.ολλα καλα οταν βαζω καποια εφαρμογη μου βγαζει τα εικονίδια της στο αλμπουμ.πως γινετε να μην τα βλεπω αυτα κι αν δεν γινετε με την stock του κινητου ποια αλλη εφαρμογη ειναι καταλληλη?

 

δεν ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

τελικα οταν πηγα να βαλω το bootloader πατησα κατι απο εκει που περνεις τηλ και μου λεει πως ειμαι ροοτ αλλα την εφαρμογη που λες δεν την βρισκω.Το κινητο το εκανα ροοτ αλλα επειδη θα εχω ελευθερο χρονο απο βδομαδα αν το συνεχισω τοτε δεν θα παθει τιποτα ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερει κανεις?

 

αν καταλαβαίνω καλά τι θες, δοκίμασε να εντοπίσεις τους φακέλους που ειναι αυτες οι εικόνες, και άλλαξε τους το όνομα, βάζοντας μια . μπροστα

δηλαδή αν ειναι στον φάκελο gosms καντον .gosms

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά!

 

Μια μικρή βοήθεια, μιας και δεν έχω τις κατάλληλες γνώσεις.

Από χτες, το κινητό μου εμφανίζει συνεχώς μήνυμα πως οι εφαρμογές κλείνουν η μια μετά την άλλη.. Το wifi πότε το αναγνωρίζει πότε όχι. Σβήνω εφαρμογές μπας και φταίει αυτό.. τίποτα. Κάρτα μνήμης δεν έχω. Μου σβήστηκαν φωτό και βίντεο. Το κλεινω, το ανοιγω, παλι τα ιδια. Τι μπορεί να είναι;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Το τί μπορεί να είναι δεν ξέρω, αλλά σίγουρα λύνεται με μια επιδιόρθωση με το sony update service. Κράτα backup ό,τι χρειάζεσαι γιατι θα σβηστούν όλα από το τηλέφωνο (εκτός από την εξωτερική)
Link to comment
Share on other sites

Ωραια, αυτό σκεφτόμουν κι εγώ. Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Θα το δοκιμάσω και εύχομαι να λυθεί.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβαίνω καλά τι θες, δοκίμασε να εντοπίσεις τους φακέλους που ειναι αυτες οι εικόνες, και άλλαξε τους το όνομα, βάζοντας μια . μπροστα

δηλαδή αν ειναι στον φάκελο gosms καντον .gosms

α ν το κανω αυτο τα προγραμματα μετα δεν θα μπορουν να διαβασουν το φακελο τους με τα εικονιδια..

Εγω απλα στο αλμπουμ του τηλεφωνου που εχει τις φωτογραφιες μου και τα βιντεο δεν θελω να μου δείχνει τα εικονιδια των προγραμματων ανακατεμενα με τις φωτογραφιες και τα βιντεο..

Link to comment
Share on other sites

το εχεις δοκιμασει? νομιζω με την τελεια δεν ειναι οτι δεν θα διαβαζονται, απλα δεν θα εμφανιζονται με τις υπολοιπες φωτογραφιες
Link to comment
Share on other sites

το εχεις δοκιμασει? νομιζω με την τελεια δεν ειναι οτι δεν θα διαβαζονται, απλα δεν θα εμφανιζονται με τις υπολοιπες φωτογραφιες

 

Καλά νομίζεις. Με την τελεία δημιουργείς hidden φακέλους!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο βρε παιδια.τελικα η τελεια εξαφανιζει τους φακελους και η εφαρμογες τρεχουν κανονικα.και παλι ευχαιστω.

Κατι αλλο.υπαρχει καμμια εφαρμογη ατιστοιχη με αυτη της stock οταν παταμε τα εικονιδια, κινητο η μυνηματα,να μπαίνει ποιο γρηγορα στο μενου γιατι η μαμισια μερικες φορες κολλαει αρκετα?

Edited by loypis
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμμια εφαρμογη ατιστοιχη με αυτη της stock οταν παταμε τα εικονιδια, κινητο να μπαίνει ποιο γρηγορα στο μενου γιατι η μαμισια μερικες φορες κολλαει αρκετα?

Μονόδρομος https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer έχει επιλογή για να παραμένει στη μνήμη και μπορείς να αλλάξεις το "θεμα"(φόντο), σε όλα μου τα τηλέφωνα αυτή την εφαρμογή βάζω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω μεγάλο πρόβλημα κι απο ότι ειδα δεν το έιχε κανεις εδώ μέσα..μέχρι και χθες ειχα πολύ καιρό να χρησιμοποιήσω ακουστικά στο κινητο μου..μεσολαβούσαν και 1-2 πτώσεις του κινητου, και απο χθες οταν συνδέω τα ακουστικά βγαινει το μηνυμα ' το μικρόφωνο και τα κουμπιά του αξεσουάρ δεν είναι διαθέσιμα' με αποτέλεσμα να βγαίνει ήχος μόνο απο το ένα ακουστικό (το αριστερό).. απ ότι φαίνεται είναι προβλημα hardware :( ..έχει κανείς καμία λύση κατα νου?
Link to comment
Share on other sites

λογικά δεν ειναι τα ακουστικα του κινητου, και για κάποιον ηλίθιο λόγο τα sony κινητά (πολλά αν οχι ολα) δεν ειναι συμβατα με ολα τα hands free.
Link to comment
Share on other sites

λογικά δεν ειναι τα ακουστικα του κινητου, και για κάποιον ηλίθιο λόγο τα sony κινητά (πολλά αν οχι ολα) δεν ειναι συμβατα με ολα τα hands free.

 

Για αυτό ρώτησα γιατί φαντάστηκα ότι είναι άλλα ακουστικά..

Link to comment
Share on other sites

μιας και βρηκα χρονο ειπα να συνεχισω,λοιπον με βαση αυτον τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335820 ξεκινησα να κανω bootloader οταν ομως πηγα να κατεβασω τα αρχεια που λεει απο το sdk manager κατεβασε τα 2 πρωτα (Android SDK tools V.19, Android SDK platform tools V.11) και δεν βρηκε το 3ο (Google USB Driver) απο τον φακελο extras,τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Βοηθάτε λίγο, γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να ψαξω 000s σελίδες.

Το sola ξαφνικά σταμάτησε να συνδέεται στο internet. Εσωτερικό δίκτυο βλέπει κανονικά. Έχω την 4.0.4 και fw .54.

Χωρις να αποκλείεται εντελώς, δεν θυμάμαι να εκανα τπτ παράξενο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...