Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μεγάλο πρόβλημα στο ροοτ με την καινούργια έκδοση!Έχω κάνει εγκατάσταση το flashtool και ενώ έχω κάνει flash το kernel 6.1.1.B.1.10 το κινητό ανοίγει αλλά δεν μπορώ να πληκτρολογήσω ούτε καν το pin μου για να το κάνω ροοτ.Συνεχώς αναβοσβήνει η οθόνη και δεν μπορώ να κάνω τίποτα!

 

Τι συμβαίνει? :mad::mad:

 

Τελικά τα κατάφερα μετά από αρκετές προσπάθειες... Πέρασα και την ρομ (Ultimate Sola v2 by pulak861)..Την έχει δοκιμάσει κανείς άλλος να μου πει την άποψη του?Έχετε να μου προτείνετε κάτι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να τα καταφέρεις για να κάνουμε πρωτοχρονιά!:lol:

Το εκανα αυτο αλλα παλι τα ιδια αρα δε κανω λαθος εγω..

Ανοιγω πρωτα το flashtool ,,φορτωνω το κερνελ τσεκαρω το κουτακι που γραφει NO FINAL VERIFACTION(το εκανα και να μην ειναι τσεκαρισμενο)

Μετα κρατωντας πατημενο volume down συνδεω το usb στο pc και μου λεει connect debug on και κατι τετοια..μετα μου δειχνει οτι εχω μεσα το κερνελ εκδιση android 4 και κατι τετοια και γραφει isntalation version of busy box N/A(ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΓΡΑΦΕ PLEASE CONNECT YOUR DEVICE INTO FLASH MODE)εδω πατησα οκ στο flash mode και μετα μενει εκει που λεει ANDROID VERSION 4.0.4 kernel version 3.0.8+

Εχει κολλησει εκει που λεει PLEASE CONNECT YOUR DEVICE INTO FLASHMODE

Παταω flash mode και δε κανει τιποτα..κανονικα δεν επρεπε να δειχνει η μπαρα απο κατω

 

 

Υ.Γ.

Οταν τα κανα αυτα πρεπει το παρθυρο με τα 4 βηματα να το κλεινω με cancel η να το αφηνω ανοιχτο?

 

Οχι πρωτοχρονια αλλα ουτε πασχα δε βλεπω με αυτη τη sony:lol::lol::lol:

 

Δε γινεται τιποτα windows xp γνησια εχω το δοκιμασα και σε σπασμενα αλλα τιποτα...

Γιτι ρε παιδια με παιδευει ετσι αυτο το κωλοκινητο ****το

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εχει κολλησει εκει που λεει PLEASE CONNECT YOUR DEVICE INTO FLASHMODE

Παταω flash mode και δε κανει τιποτα..κανονικα δεν επρεπε να δειχνει η μπαρα απο κατω

 

5 Ανοιγω κινητο πατωντας volume down μεχρι που μπαινει σε ασφαλη λειτουργεια

 

δεν ανοίγεις το κινητό.....το κινητό πρέπει να είναι κλειστό και απλά το συνδέεις με το usb πατώντας το volume down.δεν φταίει η sony

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν ανοίγεις το κινητό.....το κινητό πρέπει να είναι κλειστό και απλά το συνδέεις με το usb πατώντας το volume down.δεν φταίει η sony

E τους ελεγα οτι το ανοιγω αλλα κανεις δε μου ειπε κλειστο...ευχαριτω παρα πολυ..τωρα αρχισε να βαζει την αλλαη.

Εχω δυο μερες που παιδευομαι

 

 

http://www.spacefm.net

Μπες εδω να ακουσεις και το σταθμο

:lol::lol:

Αφηνω να περασει και το x10 που λεει η το σταματαω

thankssss

Edited by spaceboy1
Link to comment
Share on other sites

xexe. θα μπω αύριο γιατί τώρα ήρθε η ώρα για bed. εργασία και χαρά (??) το πρωί. αφού το κατάφερες ολα ok :happy::happy: καλο βραδυ

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα ανοιγει και κανει κατι τρελα πραγματα και δε μπορω να το κανω επαννεκινηση

 

καλο βραδυ ευχαριστω πολυ...ξερει κανεις πως το κανω επαννεκινηση γιατι αυτο βλεπεται εχει ενσωματωμενη μπαταρια..οι ******ες της sony

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

πατημένο το power και volume up

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

πατημένο το power και volume up

βαζω και το χ10 ...μονοα υτο πες μου γιατι εγω το διεκοψα εκει...δεν ανοιγει τωρα το κινητο

Link to comment
Share on other sites

το συνδεω παλι και μου λειι rooted allow..τι κανω

 

Αναβοσβηνει η οθονη και δε μπορω να το κλεισω...παει το κινητο βλεπω

Link to comment
Share on other sites

τι σου γραφει όταν το ανοίγεις

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ποιο χ10? σε εχασα...

μετα μου γραφει ενα χ10 να περασω ..το πατησα αλλα μετα το διεκοψα..τωρα κανει τρελλα το κινητο..τι κανω

 

πως κλεινει αν θελω για να τη περασω παλι απο την αρχη....γιατι λεει roote allow

Edited by spaceboy1
Link to comment
Share on other sites

που σου γραφει x10? κανονικά τελειώνει το flasharisma και είσαι ok...

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

που σου γραφει x10? κανονικά τελειώνει το flasharisma και είσαι ok...

τωρα τι κανω να το βαλ απο αρχη?μου λεει roote allow και δε μπορω να το κλεισω

Link to comment
Share on other sites

έχει τελειώσει το φλασαρισμα? που σου γραφει roote allow? στο κινητό? εκανες reset?

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς περνάς? kernel για να κανεις root στην 54?

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με το xda:

After flashing the 6.1.1.B.1.10 kernel your icons can turn black, don't worry and go on

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2029756

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με το xda:

After flashing the 6.1.1.B.1.10 kernel your icons can turn black, don't worry and go on

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2029756

μετα τι κανω απο δω και περα

 

τωρα εχω παει να το κανω root στη πρασσινη οθονη και μου λεει runniing..περιμενω η το αποσυνδεω?

Μετα φλασαρω την αλλη και λογικα οκ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ε αφού σου λέει running περιμένεις φυσικά!!!!

ακολουθείς τις οδηγίες εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4424298#post4424298

 

ο οδηγός του kosmasgr με το Root_with_Restore_by_Bin4ry για root είναι εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4423504#post4423504

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αφηνω να περασει και το x10 που λεει η το σταματαω

thankssss

 

Σβήσε το X10 από το φάκελο, φίλε μου, είναι ROM για άλλο κινητό, θα το στείλεις άκλαφτο το solάκι σου!

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε το X10 από το φάκελο, φίλε μου, είναι ROM για άλλο κινητό, θα το στείλεις άκλαφτο το solάκι σου!

το εκανα root και τωρα εβαλα την αλλη και ειναι ενταξει..

Μου εμφανισε και ενα super user αλλα δεν ειναι εγκατηστημενο λεει...

Εκανα chec rooted με ενα προγραμματακι και λεει δεν ειναι root...παντως πεταει το κινητο τωρα

 

Ευχαριστω παρα πολυ με εσωσες με τη συμβουλη σου το κουμπι με κλειστο το κινητο.....

Καλη χρονια αν και πιστευω να τα πουμε και αυριο

 

 

WWW.SPACEFM.NET

Ακουστε μας

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει, την xICS Hybrid εδώ και δύο μέρες.

την είχε προτείνει ο Almag1

θα συμφωνήσω μαζί του, είναι πολύ καλή, και γρήγορη! την προτιμώ σίγουρα από την official.

μου αρέσει πολύ η notification bar. τα toggles για την ακρίβεια. αν δείτε το screenshot μπερδεύει λίγο βέβαια:

http://imageshack.us/a/img202/2428/19390578.png

 

α) η μπάρα στην αρχή είναι έτσι, αλλά μπορεί να αλλάξει και στο κλασσικό, τα εικονίδια να είναι το ένα διπλα στο άλλο.

β)μπορείς να την κάνεις να εξαφανίζεται και να εμφανιζεται όποτε θες, πατόντας το κουμπί των ρυθμίσεων (με long press πας στα settings, μπορεί να γίνει και αντίστροφα)

Link to comment
Share on other sites

Να τον ακουτε τον almagi λεει σοφα πραγματα... :P

 

Edit: ( για τον φιλο με το flash)Συγνωμη που θα γινω λιγο κακος.. τοση ωρα περηφανευοσουν για το οτι ξερεις πως να τα κανεις και τιποτα δεν κανεις λαθος και προσπαθουσες τοση ωρα να φλασαρεις τον κερνελ του χ10; δεν λεω οτι εγω τα ξερω ολα, ολοι απο το μηδεν ξεκινησαμε, αλλα δεν ριξαμε ποτε ευθυνη στο κινητο.. μηχανες ειναι, ο,τι τους πεις θα κανουν.. φιλικα παντα..

Edited by AlMag1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...