Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο δεν ειναι Root αλλα το CWM.Σβησε το κινητο και ξανα ανοιξε το θα δεις το λεντακι να κανει διαφορα χρωματα και μολις νιωσεις την δονηση πατα το βελακι της εντασης η το πανω η το κατω.

 

ωραια...παταω το κατω βελακι..και με βαζει στο μενου του cwm..τωρα??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ωραια...παταω το κατω βελακι..και με βαζει στο μενου του cwm..τωρα??

 

Tώρα περνάς ρομ αν θέλεις.

 

Υ.Γ. φίλε zxr είχα δει κάποια στιγμή εναν οδηγό που σε κάποιο ποστ είχε μια λίστα ποιες εφαρμογές θεωρούνται "αχρηστες" για να σβήσουμε μετά το root. Βέβαια δεν έχω κάνει ροοτ αλλά θα ήθελα να τον έχω σε περίπτωση που κάνω.

Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ. φίλε zxr είχα δει κάποια στιγμή εναν οδηγό που σε κάποιο ποστ είχε μια λίστα ποιες εφαρμογές θεωρούνται "αχρηστες" για να σβήσουμε μετά το root. Βέβαια δεν έχω κάνει ροοτ αλλά θα ήθελα να τον έχω σε περίπτωση που κάνω.

 

Αυτό θέλεις? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092792#post4092792

Link to comment
Share on other sites

helpppp!!!!!!!!!παιδια το κατεστρεψα το κινητο...ακολουθησα τον οδηγο του zxr αλλα σε καποιο σημειο το κινητο δεν αναγνωριζοταν απο το pc...το ανοιγα και λειτουργουσε σε ασφαλη λειτουργια..πηγα να το κανω με το seus αλλα δε με αφηνει..λεει οτι το κινητο εχει τροποποιημενο λογισμικο...τι κανω>??helppp!!!!!!!!!!

edit:μεσω του cwm (μονο σε αυτο εχω προσβαση) εκανα φορματ σε ολους τους φακελους του κινητου μηπως και διαγραφει το τροποποιημενο λογισμικο,ωστε να με δεχτει το seus..οποτε τωρα το κινητο ειναι μαλλον εντελως αδειο...υπαρχει λυση??

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

helpppp!!!!!!!!!παιδια το κατεστρεψα το κινητο...ακολουθησα τον οδηγο του zxr αλλα σε καποιο σημειο το κινητο δεν αναγνωριζοταν απο το pc...το ανοιγα και λειτουργουσε σε ασφαλη λειτουργια..πηγα να το κανω με το seus αλλα δε με αφηνει..λεει οτι το κινητο εχει τροποποιημενο λογισμικο...τι κανω>??helppp!!!!!!!!!!

edit:μεσω του cwm (μονο σε αυτο εχω προσβαση) εκανα φορματ σε ολους τους φακελους του κινητου μηπως και διαγραφει το τροποποιημενο λογισμικο,ωστε να με δεχτει το seus..οποτε τωρα το κινητο ειναι μαλλον εντελως αδειο...υπαρχει λυση??

 

Βαλε καμια ρομ απο το xda

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι.

Πριν μια εβδομάδα είχα ποσταρει για ένα πρόβλημα που είχα με το σήμα του κινητού.

Μου είχατε προτείνει να κάνω update μεσώ του SEUS πράγμα το οποίο έκανα αλλά δεν έγινε τίποτα.

Με το update η έκδοση του android ήταν η 4.0.4 και ο αριθμός έκδοσης 6.1.1.B.1.10.

Το πήγα για service και μου είπαν χρειαζόταν αναβάθμιση λογισμικού.

Η εκδοση που μου περασανε είναι: 2.3.7 Android και αριθμος έκδοσης 6.0.Β.3.184 η οποία,χωρίς να είμαι σιγουρος,είναι η έκδοση που είχε το κινητό όταν το πρωτοπήρα.

Τώρα αυτό είναι αναβάθμιση?

 

Πάντως όταν συνδέω το τηλέφωνο στον υπολογιστή το pc companion αλλα και το seus μου λένε οτι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση αλλα δεν την κάνω μην τρέχω πάλι.

 

Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορώ να περνάω την συγκεκριμένη εκδοση μόνος μου μεσω κάποιου προγράμματος μιας που το PC companion και το seus περνάνε την τελευταία έκδοση ?

 

Και μια τελευταία ψιλο offtopic ερώτηση.

Κατέβασα το Root unnistaller αλλα δεν μπορώ να αφεραίσω τίπτοτα απο το κινητό εκτός των πραγμάτων που πρόσθεσα εγω στο κινητό.Γιατι γίνεται αυτό?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι.

Πριν μια εβδομάδα είχα ποσταρει για ένα πρόβλημα που είχα με το σήμα του κινητού.

Μου είχατε προτείνει να κάνω update μεσώ του SEUS πράγμα το οποίο έκανα αλλά δεν έγινε τίποτα.

Με το update η έκδοση του android ήταν η 4.0.4 και ο αριθμός έκδοσης 6.1.1.B.1.10.

Το πήγα για service και μου είπαν χρειαζόταν αναβάθμιση λογισμικού.

Η εκδοση που μου περασανε είναι: 2.3.7 Android και αριθμος έκδοσης 6.0.Β.3.184 η οποία,χωρίς να είμαι σιγουρος,είναι η έκδοση που είχε το κινητό όταν το πρωτοπήρα.

Τώρα αυτό είναι αναβάθμιση?

 

Πάντως όταν συνδέω το τηλέφωνο στον υπολογιστή το pc companion αλλα και το seus μου λένε οτι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση αλλα δεν την κάνω μην τρέχω πάλι.

 

Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορώ να περνάω την συγκεκριμένη εκδοση μόνος μου μεσω κάποιου προγράμματος μιας που το PC companion και το seus περνάνε την τελευταία έκδοση ?

 

Και μια τελευταία ψιλο offtopic ερώτηση.

Κατέβασα το Root unnistaller αλλα δεν μπορώ να αφεραίσω τίπτοτα απο το κινητό εκτός των πραγμάτων που πρόσθεσα εγω στο κινητό.Γιατι γίνεται αυτό?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ωραία αναβάθμιση!!

Αναβάθμιση είναι από 2.3 σε 4.0!

Με τα προγράμματα που είπες περνάς μόνο τις τελευταίες αναβαθμίσεις με το flashtool κ το κατάλληλα αρχείο περνάς όποια θες.

Το root uninstaller είναι μόνο για όσους ειναι root κ προφανώς εσύ δεν είσαι,όπως κ να αφαιρέσεις εφαρμογές του κινητού χρειάζεται root

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Ψαχνω και εγω κινητο για τη γυναικα μου και ειδα το sole και το U. Νομιζω προτιμω το sole γιατι περνει εξωτερικη μνημη. Εχουν καποια αλλη διαφορα πλην της εμφανισης? και κατι αλλο. σε ελλαδα και κυπρο ειναι sole και στην αγγλια ειναι sola. Εχουν καποια διαφορα περα απο το ονομα? Σκεφτομαι να το παρω απο αγγλια.

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Το U εχει μπροστινη καμερα. Το Sole δεν εχει.

 

Sole βγηκε στην Ιταλια και στην Ελλαδα, γιατι αμα το εβγαζαν Sola...:p

 

Καμια διαφορα, Sole/Sola ιδιο πραμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψη σου ότι αν το πάρεις από Αγγλία κατά πάσα πιθανότητα να μην έχει υποστήριξη 160 χαρακτήρων η stock εφαρμογή των μηνυμάτων. Μικρό ως ασήμαντο το κακό μιας και με μια εφαρμογή τρίτου μπορείς να κάνεις την δουλειά σου. Απλά το αναφέρω για να μην εκπλαγείς.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου προτεινετε μια καλη custom rom απο xda για περασμα μεσω cwm..ειναι επειγον!!

edit: ελληνική γλώσσα θα εχω??

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι custom rom για να φλασαρεις αρχεία, αλλά custom recovery. Δες μερικές σελίδες πίσω, ο darkstan έχει ανεβάσει ένα αρχείο και μέσα έχει οδηγίες..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα, εχω κι εγω το Σολε εδω και μερικους μηνες εχχω κανει την αναβαθμιση σε ICS αλλα δεν εχω κανει root στο τηλεφωνο.

-Μπορειτε να μου πειτε πως θα το κανω;

-Μιας και δεν γνωριζω πολλα, το root που οφειλει κυριως;

-Επισης παρατηρω πως η μπαταρια με την ICS αν εχω και το WIFI ανοιχτο δεν μου κραταει πανω απο μια μερα ενω με την προηγουμενη εκδοση κρατουσε περισσοτερο. Το εχει παρατηρησει κανεις αυτο;

 

- τον τελευταιο μηνα περιπου το τηλεφωνο ενω ειναι κλειδωμενο αναβει η οθονη για λιγα δευτερολεπτα και ξανασβηνει και αυτο οταν το κανει σηνηθως διαρκει πανω απο 1 ωρα και μετα ειναι κανονικα κλειδωμενη. Αυτο μπορει να συμβει και 4-5 φορες την ημερα. Εχει συμβει κατι παρομοιο σε καποιον; Ειπα να ρωτησω πρωτα εδω πριν το παω για service μηπως καποιος γνωριζει την πιθανη αιτια και βρεθει καποια λυση.

 

Ελπιζω να μην κουρασα με τις ερωτησεις μου.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και κάνω unboxing .......:D:D:D:D

By the way τελικά μάλλον δέν είναι παραεισαγωγής το κόκκινο γιατί γράφει κανονικά sole και όχι sola.........:happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

By the way τελικά μάλλον δέν είναι παραεισαγωγής το κόκκινο γιατί γράφει κανονικά sole και όχι sola.........:happy::happy:

 

Μπορεί να είναι ιταλικό!! :)

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι ιταλικό!! :)

 

Παίζει να είναι Ιταλικό και να έχει μόνο Ελληνικές και Αγγλικές οδηγίες.........:confused::confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι custom rom για να φλασαρεις αρχεία, αλλά custom recovery. Δες μερικές σελίδες πίσω, ο darkstan έχει ανεβάσει ένα αρχείο και μέσα έχει οδηγίες..

 

οχι εγω εχω αλλο προβλημα ..εγινε καποιο κολλημα και τωρα πλεον εχω κανει το κινητο φορματ παντου..οποτε ειναι στην ουσια αδειο..σαν ενα pcχωρις windows...ειμαι ασχετος απο κινητα και android..οποτε α;ν καποιοσ μπορει να μου πει τί να κανω ας στειλει pm...ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Ψαχνω και εγω κινητο για τη γυναικα μου και ειδα το sole και το U. Νομιζω προτιμω το sole γιατι περνει εξωτερικη μνημη. Εχουν καποια αλλη διαφορα πλην της εμφανισης? και κατι αλλο. σε ελλαδα και κυπρο ειναι sole και στην αγγλια ειναι sola. Εχουν καποια διαφορα περα απο το ονομα? Σκεφτομαι να το παρω απο αγγλια.

Ευχαριστω..

 

Το sole Εχει την τεχνολιγια nfc το U οχι.

Link to comment
Share on other sites

οχι εγω εχω αλλο προβλημα ..εγινε καποιο κολλημα και τωρα πλεον εχω κανει το κινητο φορματ παντου..οποτε ειναι στην ουσια αδειο..σαν ενα pcχωρις windows...ειμαι ασχετος απο κινητα και android..οποτε α;ν καποιοσ μπορει να μου πει τί να κανω ας στειλει pm...ευχαριστω...

 

δοκίμασε να περάσεις ξανά την ics μέσω pc companion ή sus ;)

 

αν θες βοήθεια πάνω σε αυτό ποσταρε εδώ ;)

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να περάσεις ξανά την ics μέσω pc companion ή sus ;)

 

αν θες βοήθεια πάνω σε αυτό ποσταρε εδώ ;)

 

δεν το δεχεται φιλε..λεει οτι εχω τροποποιημενο λογισμικο στο κινητο μου..αυτα απο seus..απο pc copmanion δεν εχω δοκιμασει

 

ΖΕΙΤΕΙΤΑΙ ΑΤΟΜΟ ΕΜΠΕΙΡΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΡΟΜ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΑΝΤΑΡΑ...ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΣΩΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ..ΔΩΡΑΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ 10 ΕΥΡΩ ΕΙΤΕ ΜΕ PAYSAFE ΚΑΡΤΑ ΕΙΤΕ ΜΕ ΑΛΛΗ ΚΑΡΤΑ (VODAFONE,COSMOTE KTLP)..ΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΕ PM

 

edit:ο πρωτος που το δει και πραγματικα μπορει να με βοηθησει..ας απαντησει με παραθεση σε αυτο το μηνυμα ωστε να μη στειλουν pm πολα ατομα και δεν ξερω σε ποιον να πρτο απαντησω

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι κλειδωμενος.Ανεβασα ολα οσα χρειαζεστε για το ξεκλειδωμα +το αρχειο με το κλειδωμα αμα το μετανιωσετε...

Απλα αποσυμπιεστε και εχει μεσα οδηγιες.http://www.2shared.com/file/F_G68TME/fastboot.html?

 

Η οδηγίες εφαρμόζονται και σε άλλα sony

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...