Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες θελω να περασω την ics αλλα με ενδιαφερει να κρατησω καποιο backup μονο τις επαφες του τηλεφωνου μου...

με ποιον τροπο να το κανω

ελα μια βοηθεια καιγομαι να την περασωωω :D

Link to comment
Share on other sites

Με το seusκαι κανε καθαρή εγκατάσταση

 

Συγνώμη για την ερώτηση αν είναι άσχετη, αλλά το seus τι ακριβώς είναι και που το βρίσκουμε;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την ερώτηση αν είναι άσχετη, αλλά το seus τι ακριβώς είναι και που το βρίσκουμε;

 

Sony Ericsson update service. Γραψτω στο Google κατεβασετο στο pc κσι

ακολουθησε της οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανεις τις ρυθμίσεις για το go sms για 160 γράμματα.

 

Δεν θυμαμαι ακριβως την διαδρομη.αλλα κατεβαζεις και τα ελληνικα σαν πακετο. Μετα πας στις ρυθμισεις του go και καπου λεει ρυθμισεις τοποθεσιας.επιλεγεις παντου τα ελληνικα.

Αν δεις στα σχολια κατω απο την εφαρμογη στο google play γραφουν τον τροπο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά , έχω 2 ερωτήσεις:

1) όταν στο μέλλον βγει κάποιο custom rom θα χρειαστεί να κάνουμε ξανά όλη αυτή την διαδικασία, clean install κτλ κτλ η απλά ένα back up με titanium και εφόσον περάσουμε το rom ξανα restore

 

2) εφόσον το κάνουμε root σε περίπτωση που συμβεί κάτι και χρειαστούμε την εγγύηση ένα απλό restore με seus και όλα καλά σωστά?

 

:cool::cool:

Για το 1) Ναι απο rom σε rom ειναι καλο να κανεις clean instal. δεν ειναι σωστο να επαναφερεις με το titanium απο τη μια rom στην αλλη.

Παιδιά, είναι αναμενόμενο μετά την αναβάθμιση να είναι απελπιστικά αργό και να κολλάει και ο dialer ή συμβαίνει μόνο σε εμένα;Το έκανα με PC Companion

Ειναι αργο ολο το τηλεφωνο ή μονο ο dialer.

Ο dialer εχει ενα θεματακι με την ics, δες τον exdialer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&hl=el

Oσοι δεν κανατε ΠΛΗΡΕΣ φορματ ΠΡΙΝ και ΜΕΤΑ την αναβαθμιση, και επανεγκαθιστατε το backup της προηγουμενης εκδοσης, να περιμετε ΠΟΛΛΑ μυστηρια και ανεπιθυμητα φαινομενα. Το τηλεφωνο πρεπει να στηθει απο την αρχη για να εχετε το κεφαλι ησυχο. Αυτο ισχυει για ολες τις συσκευες που κανουν τετοια μεγαλη αλλαγη στο λειτουργικο τους!

.

Αυτο ακριβος +1000 :)

Γενικά πολλή καλή η ics αλλά αυτό που δεν μου άρεσε ήταν πάλι ο launcher και έβαλα το go

και μετά έχω εντοπίσει ένα σφάλμα όταν πηγαίνω στις ρυθμίσεις μετά εφαρμογές και μετά εκτέλεση τότε βγαίνει και βγάζει ένα μήνυμα .

 

Η μπαταρία κρατάει πιο λίγο το πιο σημαντικό !!!!

 

και μετά κάποιες εφαρμογές στις ρυθμίσεις ακόμα δεν έχω βάλει άλλη αργή λίγο να την ανοίξει .

Ο go εχει ''θεμα'' με την ics, δεν εχω διαβασει καλα λογια. Ο nova με 0.25 λεπτα ειναι καλη προσφορα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher.prime&feature=apps_promotion_celebrate_25_billion#?t=W251bGwsMSwxLG51bGwsImNvbS50ZXNsYWNvaWxzdy5sYXVuY2hlci5wcmltZSJd

Παιδιά καλησπέρα.

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Πάω να κάνω την αναβάθμιση και ενώ φαίνεται να προχωράει κανονικά, στο δεύτερο βήμα (προετοιμασία του υπολογιστή) πριν γεμίσει η μπάρα το παράθυρο χάνεται και μένει μόνο το αρχικό παράθυρο του pc companion. Απο οτι διάβασα οι περισσότεροι μπορέσατε να κάνετε την αναβάθμιση. Μήπως έχετε καμιά ιδέα γιατι συμβαίνει αυτό;;;; Λόγω φορητότητας ίσως ή κάνω κάτι εγώ;;;;;;;;

Δες με το se(u)s, κατεβασε το απο εδω http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

παιδες θελω να περασω την ics αλλα με ενδιαφερει να κρατησω καποιο backup μονο τις επαφες του τηλεφωνου μου...

με ποιον τροπο να το κανω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305866

επειδη απο ρουτ και τετοια δεν ξερω.Τι παραπανω θα εχω με το ρουτ τωρα?Μετα οκ θα μπορω να περναω οτι rom θελω.Τωρα ομως?

Στο ποστ #5 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

γιατί ενώ προσπάθησα και με pc companion και με seus και απο το τηλέφωνο να διαγράψω τα πάντα μου μένουν πάντα οι εικόνες και τα τραγούδια ?

Δικα σου τραγουδια και φωτο ή αυτα που εχει το τηλεφωνο?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

SOS... Κόλλησε το κινητό... Δεν κάνει τίποτα. Μόνο όταν του πατάω το power αναβοσβήνει μερικές φορές το πορτοκαλί λαμπάκι φόρτισης της μπαταρίας. Το έβαλα και να φορτίσει, τίποτα.

Τι κάνω τώρα; Πατάω power και up volume για 5+ sec και το μόνο που κάνει είναι να αναβοσβήνει ξανά το πορτοκαλί λαμπάκι....

Μπαταρία δεν μπορώ να βγάλω (αυτές είναι η βλακείες με τη νέα μόδα των ενσωματωμένων μπαταριών)

 

Καμιά λύση????

 

* επίσης όταν με καλούν, το κινητό δείχνει απενεργοποιημένο...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες εβαλα την κάρτα sd στο κινητο και βρηκε όλες τις φωτογραφίες και βιντεο, αλλά δεν μπορώ με τιποτα να μετονομάσω τα λευκώματα αλμπουμ και να μεταφέρω-μετακινήσω μια φωτο από το ένα αλμπουμ στο αλλο.

Πως γίνεται; Θέλω εφαρμογή και αν ναι πια;

Σορυ αλλά είπαμε πρωτάρης στα android, οπότε θα ήθελα λίγο αναλυτικές οδηγίες

Και όχι τιποτα άλλο έχω πααααρα πολλές φωτό.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Δικα σου τραγουδια και φωτο ή αυτα που εχει το τηλεφωνο?

 

τα δικά μου τραγούδια και φωτό τα αφήνει, μόνο τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις μου σβήνει ...

α!! και το δικό μου έχει θέμα με τα κουμπιά αφής δεν φωτίζουν καθόλου

Edited by iobelika
Link to comment
Share on other sites

SOS... Κόλλησε το κινητό... Δεν κάνει τίποτα. Μόνο όταν του πατάω το power αναβοσβήνει μερικές φορές το πορτοκαλί λαμπάκι φόρτισης της μπαταρίας. Το έβαλα και να φορτίσει, τίποτα.

Τι κάνω τώρα; Πατάω power και up volume για 5+ sec και το μόνο που κάνει είναι να αναβοσβήνει ξανά το πορτοκαλί λαμπάκι....

Μπαταρία δεν μπορώ να βγάλω (αυτές είναι η βλακείες με τη νέα μόδα των ενσωματωμένων μπαταριών)

 

Καμιά λύση????

 

* επίσης όταν με καλούν, το κινητό δείχνει απενεργοποιημένο...

Σου κολλησε κατα την αναβαθμηση? μπαταρια ειχες? Αφησε το στο ρευμα για μιση ωρα και ξανα δοκιμασε, μπορει να τραβα ρευμα αλλα να μην αναβει το λαμπακι ;)

Ρε παίδες εβαλα την κάρτα sd στο κινητο και βρηκε όλες τις φωτογραφίες και βιντεο, αλλά δεν μπορώ με τιποτα να μετονομάσω τα λευκώματα αλμπουμ και να μεταφέρω-μετακινήσω μια φωτο από το ένα αλμπουμ στο αλλο.

Πως γίνεται; Θέλω εφαρμογή και αν ναι πια;

Σορυ αλλά είπαμε πρωτάρης στα android, οπότε θα ήθελα λίγο αναλυτικές οδηγίες

Και όχι τιποτα άλλο έχω πααααρα πολλές φωτό.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Δες το quickpic https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hbGVuc3cuUGljRm9sZGVyIl0.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σου κολλησε κατα την αναβαθμηση? μπαταρια ειχες? Αφησε το στο ρευμα για μιση ωρα και ξανα δοκιμασε, μπορει να τραβα ρευμα αλλα να μην αναβει το λαμπακι ;)

 

Όταν το βάζω στο ρεύμα ανάβει κανονικά το λαμπάκι. Αλλά δεν κάνει τίποτα.

Γιατί, μπορεί να ξεκίνησε αναβάθμιση από μόνο του; Η αλήθεια είναι ότι δεν είχε πολύ μπαταρία, αλλά δεν ήταν στο κόκκινο...

Link to comment
Share on other sites

το κουμπακι που φωτογραφιζε οτι προβαλε το κινητο , πατωντας το κουμπι απενεργοποιησης , χαθηκε.. τι κανουμε γι αυτο?

επισης chrome η opera mini???

Link to comment
Share on other sites

το κουμπακι που φωτογραφιζε οτι προβαλε το κινητο , πατωντας το κουμπι απενεργοποιησης , χαθηκε.. τι κανουμε γι αυτο?

επισης chrome η opera mini???

 

πατάς power και volume down μαζί για λίγο και αφήνεις για να βγάλει screenshot

Link to comment
Share on other sites

Σου κολλησε κατα την αναβαθμηση? μπαταρια ειχες? Αφησε το στο ρευμα για μιση ωρα και ξανα δοκιμασε, μπορει να τραβα ρευμα αλλα να μην αναβει το λαμπακι ;)

 

Όταν το βάζω στο ρεύμα ανάβει κανονικά το λαμπάκι. Αλλά δεν κάνει τίποτα.

Γιατί, μπορεί να ξεκίνησε αναβάθμιση από μόνο του; Η αλήθεια είναι ότι δεν είχε πολύ μπαταρία, αλλά δεν ήταν στο κόκκινο...

Δεν ξερω πως σου κολλησε για αυτο σε ρωτησα αν κολλησε στην προσπαθεια σου να κανεις αναβαθμιση.

Αναβαθμιση δεν μπορει να κανει απο μονο του.

Αφησε το για κανα μισαωρο και προσπαθησε να το ανοιξεις με το power και up volume για +10 δευτερολεπτα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως σου κολλησε για αυτο σε ρωτησα αν κολλησε στην προσπαθεια σου να κανεις αναβαθμιση.

Αναβαθμιση δεν μπορει να κανει απο μονο του.

Αφησε το για κανα μισαωρο και προσπαθησε να το ανοιξεις με το power και up volume για +10 δευτερολεπτα.

 

Είχες δίκιο φίλε μου. Ξεκίνησε μετά από κανένα 20λεπτο που το έχω στη πρίζα. Φαίνεται η μπαταρία ξελιγωμένη, αν και πριν από καμιά ώρα που το είχα δει ήταν στη τελευταία πράσινη γραμμή... Τι να πω...

Ευχαριστώ πάντως for your help...

Link to comment
Share on other sites

τωρα που ειχα την πρωτη μου εμπειρια με ρουτ (εβαλα να μπουταρει με το νεο logo του sony xperia t) θελω να μαθω πως γινεται να αλλαξω την οθονη κλειδωματος και να βαλω αυτη απο την stock ics ή jb.Και πως γινεται να βαλω το google now. :) Edited by spurakos
Link to comment
Share on other sites

Για το 1) Ναι απο rom σε rom ειναι καλο να κανεις clean instal. δεν ειναι σωστο να επαναφερεις με το titanium απο τη μια rom στην αλλη.

 

Ειναι αργο ολο το τηλεφωνο ή μονο ο dialer.

Ο dialer εχει ενα θεματακι με την ics, δες τον exdialer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&hl=el

 

Αυτο ακριβος +1000 :)

 

Ο go εχει ''θεμα'' με την ics, δεν εχω διαβασει καλα λογια. Ο nova με 0.25 λεπτα ειναι καλη προσφορα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher.prime&feature=apps_promotion_celebrate_25_billion#?t=W251bGwsMSwxLG51bGwsImNvbS50ZXNsYWNvaWxzdy5sYXVuY2hlci5wcmltZSJd

 

Δες με το se(u)s, κατεβασε το απο εδω http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305866

 

Στο ποστ #5 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

 

Δικα σου τραγουδια και φωτο ή αυτα που εχει το τηλεφωνο?

 

 

Ευχαριστω πολύ! Τώρα κάνω την αναβάθμιση! Να ρωτήσω κάτι ακόμα;; Τώρα που κάνω την αναβάθμιση με to se(u)s πρέπει να την ξαναπεράσω αφού κάνω καθαρισμό εσωτερικής μνήμης και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να θεωρείται οτι εκάνα πλήρες format;; Είμαι λίγο άσχετη....

Link to comment
Share on other sites

τελικά έχει γίνει ότι να ναι γιατί δεν έχω καμία εφαρμογή αλλά μου βγάζει ότι χρησιμοποιώ τα 2,7GB απο τα 4GB και έχει ότι φακέλους είχα και πριν χωρίς να μπορώ να τρέξω τις εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

τωρα που επιχειρησα την πρωτη μου εμπειρια με ρουτ (εβαλα να μπουταρει με το νεο logo του sony xperia t) θελω να μαθω πως γινεται να αλλαξω την οθονη κλειδωματος και να βαλω αυτη απο την stock ics ή jb.Και πως γινεται να βαλω το google now. :)

Κατεβασε απο το play το titanium backup παρε backup ''αντιγραφα ασφαλειας ολων τον εφαρμογων του χρηστη + δεδομενων συστηματος'' και μετα βρες την εφαρμογη(απο το titanium) ''οθονη κλειδωματος'' επελεξε την και πατα ''εκκαθαριση δεδομενων'' και μετα ''απεγκατασταση'' και θα εχεις κλειδωμα οθονης ics ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας μου απαντήσει κάποιος τι γίνεται σε περίπτωση που κολλάει ο pc companion στην αναβάθμιση; Έχει κάνει load όλη την μπάρα και στο 99% περίπου έχει κολλήσει εδώ και κανα τέταρτο! Δεν ξέρω εάν φταίει η σύνδεση του ιντερνετ ή η αναβάθμιση ή και τα δύο! Εσάς πόσο έκανε να κάνει την αναβάθμιση, ο pc companion έλεγε γύρω στο μισάωρο αλλά σε εμένα έχει τρεβήξει πολύ περισσότερο και είναι ακόμα στο δεύτερο βήμα, στην προετοιμασία, δεν έχει μπει καν στην ενημέρωση! Ας απαντήσει κάποιος γιατί έχω αρχίσει και ανησυχώ! :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...