Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο εγω πιστευω οτι αυτη η αναβαθμιση δεν θα ναι καλη; :P

 

Καλή ή κακή σε τι; Έτσι στον αέρα πολλά μπορούμε να πουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή ή κακή σε τι; Έτσι στον αέρα πολλά μπορούμε να πουμε.

 

Δεν θα ναι smooth το κινητο .Θα χασει τη φρεσκαδα που εχει . Αυτο πιστευω . Το θετικο θα ναι η εμφανιση του ui. Εχω δουλεψει σε πολλα κινητα την ics και μονο η εκδοση 4.0.4. ηταν ισοδυναμη της 2.3. στο galaxy s 2 . Αλλα εκει εχουμε 1 gb ram . Εδω 512 . Τα 512 του sole σε συνδυασμο με τη βαρια και οχι τοσο smooth ( σε σχεση με 2,3) ics, πιστευω θα ριξουν το κινητο σε επιδοσεις. Η αναβαθμιση , συνηθως γινεται για κατι καλυτερο . Σ αυτη τη περιπτωση δεν ισχυει . Μακαρι να κανω λαθος . Αλλα δε το νομιζω. Ισως η jb να ειναι ισαξια της 2.3 αλλα δε γνωριζουμε το αν και ποτε θα την παρουμε ..

 

Ολα αυτα ειναι προσωπικη αποψη και μοναδικη απ οτι φαινεται . :P

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Για να αναπτερωσω το ηθικο σου θελω μονο να σου υπενθυμισω οτι η ICS και η JB τρεχουν βελουδινα στο Nexus S με τον μονοπυρηνο χιλαρη και τα 512ΜΒ RAM. Eκεινο βεβαια δεν εχει ιχνος απο τις μαμακιες που φορτωνουν οι κατασκευαστες...και που αλλοι τις εκθειαζουν. Φανταζεσαι τι υπεροχο θα ηταν ενα Sole με γυμνο, παρθενο Android οπως τα Nexus;

 

Αψογο θα ηταν ... Αλλα με τις βλακειες που θα βαλει η σονυ, δε ξερω πως θα ειναι :confused:

Eλπιζω να βγει ροοτ για να φυγει ολη η σαβουρα

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Γιατί σ' αυτό το κινητό μου βγαίνουν συνέχεια ειδοποιήσεις για να κατεβάσω παιχνίδια από το Play Store? Στο HTC δεν είχα τέτοια θέματα.

Και έρχονται τα μηνύματα ότι ώρα να 'ναι, ακόμα και στις 4 τα ξημερώματα!

Πως απενεργοποιείται αυτό το πράγμα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Γιατί σ' αυτό το κινητό μου βγαίνουν συνέχεια ειδοποιήσεις για να κατεβάσω παιχνίδια από το Play Store? Στο HTC δεν είχα τέτοια θέματα.

Και έρχονται τα μηνύματα ότι ώρα να 'ναι, ακόμα και στις 4 τα ξημερώματα!

Πως απενεργοποιείται αυτό το πράγμα;

 

Μάλλον κάποια εφαρμογή που έχεις κατεβάσει το προκαλεί αυτό. Δεν σου στέλνει το κινητό απο μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

πως καταλαβαινεις οτι καποιο ειναι παραεισαγωγης?? και σε τι υστερει απο το ελληνικο?

 

Εγω το ξερω γιατί μου το ειπαν στο easybuyworld οτι ειναι γερμανικο.

Σε τιποτα δεν υστερεί

 

Sent from my MT27i using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση? Από την στιγμή που έχω τις επαφές μου στην κάρτα SIM θα πρέπει να τις κάνω και back up πριν κανω Update σε ICS οταν με το καλό βγεί? Επίσης το update θα το κάνουμε κανονικά μέσω PC Companion οπως και στα προηγούμενα ή αλλάζει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Θα φάμε παγωτάκι ? Θα μπεί ο Νοέμβριος και θα μας κρυώσει ο λαιμός μας αν το φάμε τοτε :)
Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικό για μένα είναι το ρουτ ότι θα υπάρξουν πολλές ρομ που θα βγάλουν τις σαβούρες της Sony και θα κάνουν το κινητό πιο εύχρηστο και πιο γρήγορο. Όπως επίσης θα ήθελα και να δοκιμάσω το Google now αν και δεν νομίζω να είναι ιδιαίτερα χρήσιμο σ

την Ελλάδα.

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποια εφαρμογή που έχεις κατεβάσει το προκαλεί αυτό. Δεν σου στέλνει το κινητό απο μόνο του.

 

Το θέμα είναι πως θα μπορέσω να βρω ποια εφαρμογή το κάνει... Δεν υπάρχει καμιά ένδειξη...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να συνδεθώ με το wifi στη δουλειά και δε το έβλεπε.:mad:

Μετά από ψάξιμο κατάλαβα ότι δε συνδέεται σε wifi με channel μεγαλύτερο του 11.:(

Τελικά άλλαξα το channel στο router και όλα καλά

Το πρόβλημα το έχουν κι άλλοι: http://talk.sonymobile.com/thread/47703

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει αυτός ο περιορισμός.

Αυτό σημαίνει ότι σε πολλά wifi spots στο δρόμο ή σε μαγαζιά δε θα μπορούμε να συνδεθούμε.

Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω για αυτό;

Μήπως είναι της rom που δίνει η sony και λυθεί με την αναβάθμιση;

 

και μία δεύτερη ερώτηση:

Υπάρχει ράδιο εφαρμογή (όχι internetiko ράδιο αλλά κανονικό fm) που τρέχει στο sole και να έχει τη δυνατότητα να κλείνει μετά από κάποια ώρα;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως θα μπορέσω να βρω ποια εφαρμογή το κάνει... Δεν υπάρχει καμιά ένδειξη...

 

Δοκιμάσε το airpush και λογικά θα βρει την εφαρμογή

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουμε chrome, nova launcher. Και οσο περναει ο καιρος θα μεγαλωνει η λίστα

Sent from my MT27i using Tapatalk 2

 

Για το nova δεν το ηξερα αλλα το spb mobile shell μου φαινετε καλυτερο

Για το chrome δεν εχω διαβασει καλα λογια...θελει δουλεια ακομη

Για το root δεν υπαρχει για την υπαρχον εκδοση που εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέος στο foroum και νέος χρήστης xperia sole και γενικά smartphone, android συσκευής. Πριν αγοράσω το τηλ διάβασα όλες τις σελίδες που έχουν γραφτεί. Πολύ χρήσιμες μπορώ να πω. Αντιμετωπίζω όμως ένα πρόβλημα όσον αφορά με τα MB που χρεώνομαι όταν συνδέομαι στο internet με 3G. Με το που ανοίξω μια σελίδα μπορεί να καταναλώσει και 10 MB χωρίς να δω και πολλά πράγματα. Να σας ενημερώσω ότι έχω απενεργοποιημένα συγχρονισμούς και άλλα τέτοια. Έτσι είναι γενικά ή υπάρχει κάποια ρύθμηση;
Link to comment
Share on other sites

Δε φταιει το κινητο, ειναι βαριες πλεον οι σελιδες, Κατεβασε τον Opera Mini για να τον χρησιμοποιεις οταν σερφαρεις μεσω δικτυου κινητης τηλεφωνιας, Συμπιεζει την καταναλωση δεδομενων μεχρι και 90%.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή. Δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο ο browser. Θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

και μία δεύτερη ερώτηση:

Υπάρχει ράδιο εφαρμογή (όχι internetiko ράδιο αλλά κανονικό fm) που τρέχει στο sole και να έχει τη δυνατότητα να κλείνει μετά από κάποια ώρα;

 

όχι δεν υπάρχει άλλη εφαρμογή

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου γερμανικό δεν βρισκει κατι μεσω του search for updates. Θα δοκιμασω στο pc.

 

Sent from my MT27i using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...