Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω περιμενα να μου βγαλει την αναβαθμιση οταν ανοιγα το wifi αλλα τιποτα..

Μολις συνδεθηκα με usb στο pc companion την εβγαλε..

Για δοκιμαστε και εσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάθε φορά που προσπαθώ να κάνω το update το κινητό κάνει restart και το sony bridge μου λέει οτι απέτυχε το update... και επειδή το ψάχνω τώρα στο google, όχι δεν έχω κάνει κάποιο root και έχω σβήσει μόνο 3rd party εφαρμογές που μου επέτρεπε να σβήσω... :mad:
Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο μου γινεται.το πρωτο update μου ειχε γινει μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

και γώ με το SEUS την έκανα γιατί ήθελα επιλογή επαναφορά τηλ στις εργοστασιακές + αναβάθμιση ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι. Πάντως το Seus για όσους ενδιαφέρονται δίνει επιλογή για επαναφορά+αναβάθμιση (kosmasgr) αλλά και απλή αναβάθμιση που έκανα εγώ.:)
Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω αναβαθμιση μεσω seus επειδη το pc companion ειχε προβλημα. η πρωτη εντυπωση μου ειναι οτι κολαει μερικες φορες στην εναλλαγη αναμεσα στο μενου και ετρεξα και το quadrant και μου εβγαλε σκορ λιγο ψηλοτερο αν θυμαμε καλα απο την τελευταια φορα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι γpατσουνιες που εχω τωρα ειναι στην οθονη?Μπορω να βγαλω μονος μου το εργοοστασιακο σκριν προτεικτορ η να το παω σε καποιο μαγαζι να μου βγαλουν και να μου βαλουν ενα που αγορασα? Edited by darkstan7
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι κατεβασα μια εικονα απο το google .... εκανε την ληψη και μετα δν ανταποκρινοταν σε κανενα κουμπι... Νεκρωθηκε !!! επειγοντως βοηθεια !!!

 

 

edit οκ το βρηκα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

To Seus που το βρισκω παιδια;

 

http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το τελευταίο update που έβγαλε. Φτάνω στο στάδιο με τα βήματα που σου λέει να ακολουθήσεις και στο τελευταίο που κρατάς πατημένο το vollume down και βάζεις το usb δεν γίνεται τίποτα και αν περιμένω λίγο κάνει πάλι έλεγχο και ξαναπάει στα βήματα.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σχεδον 5 χρονια το αγαπημενο μου htc polaris μπηκε στο μπαουλο και την θεση του πηρε το xperia sole.

Ημου αναμεσα στο sole και στο nexus s αλλα η υπαρξη ραδιοφωνου στο sony εκρινε την τελικη μου επιλογη.

Περασα και την τελευταια εκδοση 6.0.b.3.184 μεσω του companion και ολα καλα μεχρι τωρα.

Δεν θα πω εντυπωσεις μιας και οι διαφορες με το polaris ειναι μερα με την νυχτα.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε!

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

από την Παρασκευή το έχω και εγώ στα χέρια μου και είμαι πραγματικά πολύ ευχαριστημένος! Το μόνο που απομένει είναι να ξεκολλήσω λίγο μπας και κρατήσει η μπαταρία περισσότερο. Έχω δει πάντως ότι με κλειστά τα δεδομένα (και το backlight όταν δε χρειάζεται) η μπαταρία αντέχει πολύ περισσότερο! :/

 

Επίσης, γνωρίζει κανείς τίποτα για το πότε θα έρθει το update του σαντουιτσοπαγωτού;

Link to comment
Share on other sites

από την Παρασκευή το έχω και εγώ στα χέρια μου και είμαι πραγματικά πολύ ευχαριστημένος! Το μόνο που απομένει είναι να ξεκολλήσω λίγο μπας και κρατήσει η μπαταρία περισσότερο. Έχω δει πάντως ότι με κλειστά τα δεδομένα (και το backlight όταν δε χρειάζεται) η μπαταρία αντέχει πολύ περισσότερο! :/

 

Επίσης, γνωρίζει κανείς τίποτα για το πότε θα έρθει το update του σαντουιτσοπαγωτού;

 

Καλά μέσα φθινοπώρου φίλε μου...για να μην πω τέλη...

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή , μόλις βγάλουν επίσημα ICS , θα αρχίσουν και οι πρώτες custom rom για locked/unlocked bootloader. μια custom pure ics rom θα είναι ότι πρέπει.

 

http://blogs.sonymobile.com/products/2012/05/25/update-on-ice-cream-sandwich-rollout-for-xperia-smartphones/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι κάτοχος του sole χτες το πήρα :)

Πολύ ωραίο κινητό :D

Το μόνο που έχω είναι μια απορία πως κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις ;

Από το μενού -> Ρυθμίσεις -> Απόρρητο ->

Επαναφορά ρυθμίσεων απλά επαναφέρει το λογισμικό σε κάποια αρχική κατάσταση αλλά όχι εντελώς :confused:

Επαναφορά εγγο. δεδομ. είναι αυτό που έχω διαβάσει πως διαγράφεται το λογισμικό ; :X

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

To πρώτο που λες απλά επαναφέρει τις αρχικές ρυθμίσεις που είχε το κινητό όταν το άνοιξες. Δεν διαγράφει τίποτα (εφαρμογές, επαφές κτλ)

Το δεύτερο διαγράφει τα πάντα (εφαρμογές, επαφές, τηλεφωνικό κατάλογο). Το κινητό γίνεται στο 100% ακριβώς όπως την πρώτη φορά που το άνοιξες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

To πρώτο που λες απλά επαναφέρει τις αρχικές ρυθμίσεις που είχε το κινητό όταν το άνοιξες. Δεν διαγράφει τίποτα (εφαρμογές, επαφές κτλ)

Το δεύτερο διαγράφει τα πάντα (εφαρμογές, επαφές, τηλεφωνικό κατάλογο). Το κινητό γίνεται στο 100% ακριβώς όπως την πρώτη φορά που το άνοιξες.

 

άρα δεν υπάρχει πρόβλημα να χάσω το λογισμικό

έχω δει σε πολλά forum για κινητά Sony που λένε έκανα καταλάθoς format στο κινητό και τώρα δεν ανοίγει το κινητό και κολάι στο λογότυπο :O

 

Ρωτάω όλα αυτά επειδή δεν θέλω να πάθει τίποτα κακό επειδή είναι φρέσκο αργότερο όταν το "βαρεθώ" θα το λιώσω και αυτό :shifty: :shifty: σε ότι rom βρω και τέτοιο όπως έκανα και με τα προηγούμενα :lol: :lol: :lol:

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν "χανεται" το λογισμικο με τετοιο τροπο.Αυτα που εχεις διαβασει αφορουν σε αλλες υποθεσεις και καταστασεις.Και στην χειροτερη κανεις μια επαναφορα με SEUS και εισαι ωραιος.Μην σε αγχωνει κατι τετοιο.........ακομα! :lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

OK ευχαριστώ μόλις έγινε !!!!

Τελικά την ics official την έχει βάλει κανείς ;

 

edit: Κάτι ακόμα από μόνο του έχει 4-5 επιφάνειες πως μπορώ να τις αφαιρέσω μόνο μια θέλω .

Είχα συνηθίση στο Samsung galaxy ace

Edited by dimitrisOS
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...