Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To είχα για 10 ημέρες και οι εντυπώσεις μου είναι άριστες!

Δοκιμάζουμε On Camera το floating touch, το NFC και διάφορα άλλα Video

 

Πολύ ωραίο review. Thanks man!!!

Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν λεμε οτι χανουμε την εγγυηση; Δηλαδη αν παθει μια βλαβη hardware το κινητο και τους το παμε root αυτο σημαινει οτι θα πρεπει να πληρωσουμε το "χαλασμενο εξαρτημα" ή δεν θα δεχθουν καθολου το κινητο;

 

Με SEUS (το προγραμμα που περνας ξανα το software του κινητου) το κιν ξαναγυρναει οπως ηταν οπως το αγορασες, αρα δεν φενεται τιποτα.

 

ναι αλλα εχουμε δωσει το ιμει του κινητου στην sony

οποτε ξερει οτι εχει ξεκλειδωθει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Μηπως ξερει κανενας πως θα σβησω εντελως εφαρμογες και shortcut απο το μενου. Μπηκα μέσα στο μενου μετεφερα shortcuts στο σκουπιδοτενεκε αλλα τιποτα!!!!!! μπηκα στις εφαρμογεσ να σβησω οτι εχει σχεση με facebook και twiter εκανα καταργηση κτλ και τιποτα!!!!!!!!!!!!!

Αν μπορει καποιος ας δωσει τα φωτα του!!!!!!!!!!!

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, ενδιαφέρομε να το αγοράσω και εγώ, αλλά απ ότι έχω διαβάσει ποιο πριν λένε μερικοί ότι μερικές εφαρμογές δεν είναι διαθέσιμες για το κινητό. Μπορεί κάποιος να δει στο μάρκετ αν το Google Tasks Organizer είναι διαθέσιμο? εδώ και το λίνκ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tinjasoft.tasks&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50aW5qYXNvZnQudGFza3MiXQ..

 

Ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, ενδιαφέρομε να το αγοράσω και εγώ, αλλά απ ότι έχω διαβάσει ποιο πριν λένε μερικοί ότι μερικές εφαρμογές δεν είναι διαθέσιμες για το κινητό. Μπορεί κάποιος να δει στο μάρκετ αν το Google Tasks Organizer είναι διαθέσιμο? εδώ και το λίνκ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tinjasoft.tasks&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50aW5qYXNvZnQudGFza3MiXQ..

 

Ευχαριστώ !!

 

Δουλευει μια χαρα;):)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Να κάνω μια ερώτηση επειδη είμαι νεος με το andoid. Οταν χρησιμοποιείς widget ή app καιρού σε χρεώνει? Και αν ναι υπάρχει καποιο που να μην σε χρεώνει οταν αντλεί τις πληροφορίες?

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Να κάνω μια ερώτηση επειδη είμαι νεος με το andoid. Οταν χρησιμοποιείς widget ή app καιρού σε χρεώνει? Και αν ναι υπάρχει καποιο που να μην σε χρεώνει οταν αντλεί τις πληροφορίες?

 

Σας ευχαριστω

 

Αν του βάλεις να ανανεώνει μέσω 3g λογικό κ επόμενο να χρεώνει.αν του βάλεις μέσω WiFi μόνο δε σε χρεώνει.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αν του βάλεις να ανανεώνει μέσω 3g λογικό κ επόμενο να χρεώνει.αν του βάλεις μέσω WiFi μόνο δε σε χρεώνει.

 

Το να συνδεεται με wifi το επιλεγω από την εφαρμογη του καιρου ή μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Μη πως ξέρεις και κανενα καλο app. καιρου?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το να συνδεεται με wifi το επιλεγω από την εφαρμογη του καιρου ή μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Μη πως ξέρεις και κανενα καλο app. καιρου?

 

Ευχαριστω

 

Εγώ έχω το beautiful widget,δεν έχει επιλογή για να επιλέξεις,απλά εγώ το χω βάλει να ανανεώνει κάθε 12ώρες,βέβαια ποτέ δεν αφήνω τα δεδομένα ενεργά.Καλό είναι να τα κλείνεις κ όταν τα θες να τα ενεργοποιείς!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα παιδια! Εχω το κινητακι εδω και περιπου 15 μερες και σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Αλλα θα ήθελα να σας κανω μια ερώτηση και εφόσον καποιος γνωριζει οτιδηποτε παρακαλαω ας με ενημερωσει. (κι εμενα αλλα κι αλλα παιδια που ειμαι σιγουρος οτι του "καιει" το συγκεκριμενο θεμα)...Γνωριζετε αν εχουν βγει στο εμποριο αυθεντικες ζελατινες ειδικα για το sole? Και αν οχι, μπορώ να χρησιμοποιήσω τις ζελατίνες του neo v πάνω στο sole? Το ρωτάω γιατι (νομίζω) δεν παιζει κανένα ρόλο καθότι και οι δύο αυτές οθόνες είναι ακριβώς ίδιες...

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα παιδια! Εχω το κινητακι εδω και περιπου 15 μερες και σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Αλλα θα ήθελα να σας κανω μια ερώτηση και εφόσον καποιος γνωριζει οτιδηποτε παρακαλαω ας με ενημερωσει. (κι εμενα αλλα κι αλλα παιδια που ειμαι σιγουρος οτι του "καιει" το συγκεκριμενο θεμα)...Γνωριζετε αν εχουν βγει στο εμποριο αυθεντικες ζελατινες ειδικα για το sole? Και αν οχι, μπορώ να χρησιμοποιήσω τις ζελατίνες του neo v πάνω στο sole? Το ρωτάω γιατι (νομίζω) δεν παιζει κανένα ρόλο καθότι και οι δύο αυτές οθόνες είναι ακριβώς ίδιες...

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων

 

Φιλε εργοστασιακη μεμβρανη προστασιας εχει απο μαμα το κινητο (δεν μπορεις να την δεις ευκολα).

Αρα δεν χρειαζεται να βαλεις δευτερη απο πανω.

Υπαρχουν στο εμποριο ανταλλακτικες ειδικα για το sole σε περιπτωση αντικαταστασης

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson Xperia phones: Now through 12/31/12, download Box for Android on your smartphone and log in to get your upgrade automatically.

 

Για SE κινητα λεει αλλα ισως ισχυει και για τα νεα SONY. Θα πρεπει να δοκιμασεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω το sole καρδια μου :lol: θα το ειχα δοκιμασει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα sorry:O

 

Δυστυχως δεν μπορω και εγω να το δοκιμασω γιατι εχω ηδη παρει τα 50GB απο την προσφορα πριν κατι μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εργοστασιακη μεμβρανη προστασιας εχει απο μαμα το κινητο (δεν μπορεις να την δεις ευκολα).

Αρα δεν χρειαζεται να βαλεις δευτερη απο πανω.

Υπαρχουν στο εμποριο ανταλλακτικες ειδικα για το sole σε περιπτωση αντικαταστασης

 

Σ' ευχαριστω φίλε asdf7 για τη βοήθεια...Αλλά πραγματικά όσο κι αν το κοιτάω το κινητό, δε μπορώ να διακρίνω αυτή τη μεμβράνη που λες..Αλλά όπως και να 'χει παιδες, μήπως ξέρει κανείς συγκεκριμένα που μπορώ να βρω αυτές τις ειδικές μεμβράνες για το sole? Το λέω γιατί ακόμα και να υπάρχουν, δε μπορώ να βρώ με τίποτα που τις πουλάνε στην Αθήνα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα νέος χρήστης στο Sole και στα android γενικότερα.

 

2 θέματα (ως τώρα...) Οταν του βάζω άλλα ακουστικά πέρα από αυτά που είχε η συσκευασία δεν τα "βλέπει" και παίζει από το ηχείο κανονικά. Συγκεκριμένα προσπάθησα με ένα ζευγάρι klipsch τα image 4Si που έχουν ενσωματωμένο μικρόφωνο (Τα έχω στο ipad και λειτουργούν άψογα)

 

Προσπάθησα να κάνω backup μέσα από την σουίτα (Sony pc companion) μόλις δείχνει ότι μένει 1 sec για να τελειώσει παγώνει η οθόνη και δεν ανταποκρίνεται...

 

Ιδέες κανείς?? Ευχαριστώ

 

Δημήτρης.

D.T
Link to comment
Share on other sites

Το να συνδεεται με wifi το επιλεγω από την εφαρμογη του καιρου ή μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Μη πως ξέρεις και κανενα καλο app. καιρου?

Android weather.

Νομίζω πως έχει.

Καλησπέρα σας,

Μηπως ξερει κανενας πως θα σβησω εντελως εφαρμογες και shortcut απο το μενου. Μπηκα μέσα στο μενου μετεφερα shortcuts στο σκουπιδοτενεκε αλλα τιποτα!!!!!! μπηκα στις εφαρμογεσ να σβησω οτι εχει σχεση με facebook και twiter εκανα καταργηση κτλ και τιποτα!!!!!!!!!!!!!

Αν μπορει καποιος ας δωσει τα φωτα του!!!!!!!!!!!

Ευχαριστω εκ των προτερων

Προσπαθείς να σβήσεις εφαρμογές συστήματος οι οποίες μπορούν να σβηστούν μόνο αν είσαι root.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

το Xperia Function Tester απο το google play το εχει δοκιμασει κανενας

 

εγω.

 

10 ch

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ελέγχει ένα προς ένα όλα τα βασικά μέρη της συσκευής (π.χ. τα πλήκτρα, την οθόνη, τα ακουστικά, τα μικρόφωνα, τη φωτογραφική κλπ), ενημερώνοντας αν παρουσιάστηκε ή όχι κάποιο σφάλμα. Ο χρήστης μπορεί επίσης να μετατρέψει το αποτέλεσμα σε report και να το αποστείλει με email ή Bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Πιο launcher προτεινετε?

 

Go Launcher Ex , τρέχει απροβλημάτιστα και υποστηρίζει δημιουργία φακέλων να μην χάνεσαι στο μενού του τηλεφώνου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...