Jump to content

Προσεχείς συναυλίες και μουσικά events


TrobocopR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το επερχομενο δεν ξερω αλλα μακαρι.... τουλαχιστον οταν ξαναρθουν να ειναι σε υπαιθρο το ολο σκηνικο να μπορουμε να ειμαστε ανετα και να εχουμε ποιοτητα στον ηχο, οχι οπως εγινε στο Φαληρο.

 

+10000

 

Eπειδη ειμουνα και στο Φαληρο (2010) αλλα και στον Λυκαβητο (2004)

 

...απλα ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ στον ηχο. Μερα με τη νυχτα δυστυχως...

 

(και δεν φταινε οι Prodigy γι αυτο)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Tελικα ειχα δικιο:D

 

Ερχονται παλι οι PRODIGY στην Αθηνα.

 

Rockwave 2011 ,3 Ιουλιου

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Tελικα ειχα δικιο:D

 

Ερχονται παλι οι PRODIGY στην Αθηνα.

 

Rockwave 2011 ,3 Ιουλιου

 

Π.... στα κρεβατια σας! :D

 

Θα γινει Ο!!!! χαμος και ας κρατησει λιγο!!

 

PLUR :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Kαι με μονο 28 ευρω η τριτη μερα...?

 

Τσαμπα πραμα.

 

Aντε παλι... παλι ολοι οι warriors θα λιωσουμε στα moshpits

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λίγο πριν το τέλος της Ανοιξης ο τραγουδοποιός Γιάννης Νανόπουλος και οι Χ-Darawish “Unplugged”,σας δίνουν ραντεβού στο Τσάι στη Σαχάρα,σμίγοντας τις μουσικές διαδρομές τους, με συνοδοιπόρους όλους εσάς,στις 10.30 το βράδυ.

Το μουσικό μας ταξίδι θα περάσει τόσο απο αγαπημένα τραγούδια της έντεχνης Ελληνικής μουσικής, όσο και από προσωπικές δημιουργίες με πλούσια χρώματα από “μπάσταρδες” μεσογειακές μουσικές και όχι μόνο!!!

Το ταξίδι συνεχίζεται……

 

 

http://img405.imageshack.us/img405/622/unled1copyh.jpg

http://cineparadisonights.blogspot.com/

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Με το Eject Festival ξερουμε τι θα γινει? Η Amy ειπαν μπηκε για μια "κουρα" σε κλινικη, θα ερθει ή οχι? Αν οχι θα πεσει η τιμη στο εισιτηριο να δουμε τον πολυαγαπημενο Moby μας?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν μπορεσα να ειμαι στο Sonisphere σημερα... :/

 

Iron Maiden / Slipknot / Rotting Christ / Mastodon

 

καλα να περασετε οσοι ηδη εισαστε εκει \m/

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με το Eject Festival ξερουμε τι θα γινει? Η Amy ειπαν μπηκε για μια "κουρα" σε κλινικη, θα ερθει ή οχι? Αν οχι θα πεσει η τιμη στο εισιτηριο να δουμε τον πολυαγαπημενο Moby μας?

Μέχρι τώρα δεν έχουν πει ότι δεν θα έρθει η Amy. Η ίδια συνεχίζει την περιοδεία της, αλλά για παράδειγμα χθες γιουχαΐστηκε στο Βελιγράδι, καθώς δεν μπορούσε καν να αρθρώσει λέξεις.

Τώρα, ακόμα κι αν δεν έρθει, δεν νομίζω ότι θα ανακοινωθεί κάτι από πριν. Ενδεχομένως να επιστραφεί ένα κομμάτι της τιμής μετά το φεστιβάλ, όπως γίνεται συνήθως.

 

EDIT: Kαι τελικά, μετά τα χθεσινά καμώματά της, ήρθε και η ανακοίνωση από τη διοργανώτρια εταιρία: Ακυρώνεται η εμφάνιση της Amy στο Ejekt (όπως και στην Κων/πολη). Το εισιτήριο πέφτει στα 40€ (αντί 50€). Την ημέρα του φεστιβάλ (22 Ιουνίου) οι κάτοχοι των εισιτηρίων θα προσέρχονται στα ταμεία, όπου και θα αλλάζουν τα ήδη αγορασμένα εισιτήρια και θα τους επιστρέφεται η διαφορά των 10€.

Edited by captum

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To χθεσινο setlist των headliners του Rockwave Festival 2011:

 

 

World's On Fire

Breathe

Omen

Poison

Thunder

Warrior's Dance

Firestarter

Run With the Wolves

Voodoo People

Omen Reprise / Invaders Must Die

Diesel Power

Smack My Bitch Up

 

Take Me To the Hospital

Their Law

Out of Space

 

 

Ηταν απιστευτα ΤΕΛΕΙΑ , ο,τι αλλο και να πω δεν φτανει να περιγραψει το τι εγινε.

ο ηχος ετη φωτος καλυτερος απο πέρυσι στο κλειστο του Φαληρου, αλλα καπως κατωτερος του 2004 στον Λυκαβητο, χωρις να λεω πως δεν ηταν καλος. Καθε αλλο.

 

Επομενo live για εμενα: Dream Theater. Terravibe, 2/8/2011

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χθες εδωσαν ρεστα οι Prodigy, αλλα και το κοινο ειδικα στο τελος το Out of space ηταν το κατι αλλο!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες εδωσαν ρεστα οι Prodigy, αλλα και το κοινο ειδικα στο τελος το Out of space ηταν το κατι αλλο!! :)

 

ζηλευω:(

ανοιξαν καθολου τις πορτες προς το τελος?

Link to comment
Share on other sites

Ηταν απιστευτα ΤΕΛΕΙΑ , ο,τι αλλο και να πω δεν φτανει να περιγραψει το τι εγινε.

ο ηχος ετη φωτος καλυτερος απο πέρυσι στο κλειστο του Φαληρου, αλλα καπως κατωτερος του 2004 στον Λυκαβητο, χωρις να λεω πως δεν ηταν καλος. Καθε αλλο.

 

Επομενo live για εμενα: Dream Theater. Terravibe, 2/8/2011

 

και το καλύτερο ήταν ότι όλοι στο τέλος είχαμε ένα γελοίο χαμόγελο...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξέρετε εάν για την σημερινή συναυλία των Bon Jovi, θα υπάρχει κανένα πρόβλημα με το πάρκινγκ του σταδίου (όπως πχ στην Μαντόνα που απαγορευόταν);
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

http://www.enet.gr/?i=news.el.texnes&id=332201

το βράδυ της 4ης Σεπτεμβρίου 2012, oι Red Hot Chilli Peppers θα εμφανιστούν για πρώτη φορά στην Ελλάδα, στη σκηνή του ΟΑΚΑ.

H διάθεση των εισιτηρίων θα ξεκινήσει στις 10.30 το πρωί της ερχόμενης Τρίτης, 20 Δεκεμβρίου, στο Ticket House (Πανεπιστημίου 42, εντός της στοάς). Από την ίδια ώρα θα είναι διαθέσιμα και στο διαδίκτυο, από τις ticketpro.gr & tickethouse.gr.

 

Οι τιμές των εισιτηρίων διαμορφώνονται ως εξής:

 

• PL1 (θύρες 1,2,34,35): 35 ευρώ

• PL2 (Αρένα): 45 ευρώ

• PL3 (θύρες 4,6,30,32): 45 ευρώ

• PL4 (θύρες 3,5,8,10,12,24,26,28,31,33): 65 ευρώ

• PL5 (θύρες 7,9,11,13Α,23Β,25,29): 7 5 ευρώ

• PL6 (Pitch-Front of Stage): 75 ευρώ

 

Η προπωληση θα αρχισει αλλα δεν παιζει να παρω εισητηριο πριν τον αυγουστο, για να ειμαι σιγουρος οτι θα παω, καθως και το σεπτεμβρη θα τελειωσω τον στρατο.

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν μου φαινεται απιστευτο, καποτε θα γινοταν και αυτο. Αν και φανατικος της (παλιας) μουσικης τους τωρα εχω χασει τον ενθουσιασμο μου. Και ακομα πρεπει να περιμενω και σχεδον ενα χρον ακομα-ποιος ζει ποιος πεθαινει δηλαδη!

 

Ειχα παει πριν 5 χρονια νομιζω στο gagarin (σταθμος αττικης) και ειχαν παιξει καποια παιδια την μουσικη των rhcp (στα φωνητηκα ο Πανος Μουζουράκης) και ειχαν παιξει παρα πολυ καλα. Σε σχεση μαλιστα με συναυλιες των RHCP που βλεπω στα live τους στο Youtube πολυ καλυτερα!!

 

Και αυτο το λεω γιατι, βλεπω συχνα να κανουν αυτο το _λαθος για μενα_ να παραποιουν τα τραγουδια τους στα live, να παιζουν καινουριες νοτες, οι κραυγες του Anthony και τα χαλια φωνητικα του,, δεν αξιζει πιστευω. Μονο και μονο για τις κιθαρες γουσταρω αυτο το συγκροτημα και εξαιτιας αυτου του συγκροτηματος ανακαλυψα πως στα τραγουδια υπαρχει Και το "Μπάσο". Και σημερα αυτο το μουσικο οργανο παιζει κυριαρχο λογο στις μουσικες μου προτιμησεις.

 

Ακομα και στο schoolwave παιζουν καλυτερα τα τραγουδια τους απ τους ιδιους!!:lol:

 

Θα ηθελα παντως πολυ ναι, να τους δω απο κοντα, να παρω αυτογραφο πχ. Κατι που δεν πιστευω να 'παιξει' στο live τους και το πιθανοτερο ειναι να τους εχω σε αποσταση >50 μετρα:p.

 

Θα ειναι ενα σημαντικο γεγονος για ολους τους fan αλλα.. οπως διαβασα και σε ενα σχολιο στο site που παρεθεσα παραπανω..

 

( Τώρα που μας θυμήθηκαν και αυτοί; Θα έπρεπε να έχουν έρθει πριν από 15-20 χρόνια. Μόλις όλα αυτά τα μεγαλο-συγκροτήματα αρχίσουν να μη φτουράνε στις "μεγάλες αγορές" της Δυτικής Ευρώπης και της Αμερικής, πιάνουν Ανατολική Ευρώπη και... εμάς. Πάλι εμείς θα τους δώσουμε σύνταξη; Προτιμώ να τους κρατήσω σαν ανάμνηση φοιτητικών χρόνων. Άσε που κόντευα να ξεχάσω ότι υπάρχουν καν ) :this: :clap::bow:

Edited by REDHOTSTEF
Link to comment
Share on other sites

κατσε ρε συ!!το παρακανες!!

Τι πριν 20 χρονια na ερχοντουσαν;;μηπως μπερδευεσαι με τους sabbath που ερχονται στο rockwave?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατσε ρε συ!!το παρακανες!!

Τι πριν 20 χρονια na ερχοντουσαν;;μηπως μπερδευεσαι με τους sabbath που ερχονται στο rockwave?

 

Ναι το ειδα και γω αυτο, μαλλον το παιδι που εγαψε το σχολιο το παρακανε.(στην ελευθεροτυπια)

Link to comment
Share on other sites

Αα νομιζα το γραψες εσυ απο ενα σημειο και μετα...

Οπως και να χει το μονο μου παραπονο ειναι οτι ηθελα τον γιαννακη στην κιθαρα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οι Lynyrd Skynyrd για πρώτη φορά στην Αθήνα!

 

http://www.hit-channel.com/music/music-news/rock-music/item/5636

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

Και το ερωτημα ειναι.... Black Sabbath στο Rockwave ή να δουμε τον τελικο του Euro? 1/7 και τα δυο :ninja:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

εγω τσιμπησα σημερα το εισητηριακι για τους RHCP

 

:)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εγω τσιμπησα σημερα το εισητηριακι για τους RHCP

 

:)

 

Αν παω να παρω τον αυγουστο εισητηριο λες να βρω η υπαρχει περιπτωση να μην?

 

Σας εχει τυχει ποτε να μην βρειτε θεση σε καποια συναυλια?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
κατσε ρε συ!!το παρακανες!!

Τι πριν 20 χρονια na ερχοντουσαν;;μηπως μπερδευεσαι με τους sabbath που ερχονται στο rockwave?

 

Ναι το ειδα και γω αυτο, μαλλον το παιδι που εγαψε το σχολιο το παρακανε.(στην ελευθεροτυπια)

 

Γιατί το βρίσκετε τραβηγμένο ρε παιδιά; 1992-1997 (πριν 15-20 χρόνια) οι RHCP ήταν ήδη μεγάλο όνομα! Δεν είναι και κανένα νέο γκρουπάκι!

 

Αυτός που έγραψε το άρθρο μάλλον ήθελε να τους δει σε αυτές τις στιγμές τους:

Red Hot Chili Peppers - Aeroplane - Woodstock '94

Edited by htrul18
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι οι εποχες που παιζουν γυμνοι; :p

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...