Jump to content

LG A133


kostas_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα έπρεπε να υπάρχει ένα θέμα για το LG A133, ένα fold/flip κινητό που κυκλοφόρησε την περασμένη άνοιξη στη χώρα μας. Αρκετά βολικό, με όλα τα απαραίτητα χαρακτηριστικά της εποχής του, φθηνό και εξωτερικά πολύ ελκυστικό!

 

Προσωπικά το έχω λατρέψει. Δυνατό ηχείο, καλή αντοχή της μπαταρίας, πολύ εύκολο στη χρήση, άψογη εμφάνιση, αξιοπρεπέστατη κάμερα (για τα 1,3mp της). Σε σχέση με άλλα clamshel, φθηνότερο, πληρέστερο και ελαφρύτερο!

 

Διαστάσεις (mm): 92.50 x 47.5 x 16.9

Βάρος (γραμ.): 86

Χρόνος Ομιλίας: 480 ώρες

Xρόνος Αναμονής: 500 ώρες

Έχρωμη Οθόνη: 2.0 Ίντσες TFT, 256K Χρώματα (176 x 220 Pixels)

MMS: Ναί

Κάρτα Μνήμης: MicroSD (Εσωτερικη Μνήμη 5 ΜΒ)

Mobile Internet: 3G(384 Kbps), GPRS Class 10

Ασύρματη επικοινωνία: Bluetooth

Camera: VGA, 640x480 Pixels, Video 176x144@15fps.

Ring Tones: Mp3

Java: Οχι

GPRS: Ναί

Εξτρα : Quad Band 850, 900, 1800, 1900 MHz και UMTS 2100 MHz,MP3/AAC+ Player, H.263 Player, Ατζέντα, Φωνητική Μνήμη, T9.

 

http://images.e-shop.gr/images/TEL/BIG/TEL.007510.jpg

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

σωστό και αυτό έχουμε ξεχαστεί με τα "απλά" κινητά , όταν γύρω μας νομίζεις οτι υπάρχει μόνο το αηφον και το ανδροιδ :)

 

γνωρίζεις αν μπορείς να ανοίξεις το καπάκι , χωρίς να απαντηθεί η κλήση σου?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνεται. Σε ενοχλεί αυτό? Θυμάμαι μια ζωή να είχα θέμα με τα αναδιπλούμενα που έπρεπε να πατήσεις και κουμπί για να απαντηθεί η κλήση. Προσωπικά με έχει βολέψει που δεν χρειάζεται αυτό. Το μόνο που θα ήθελα είναι να μπορούσα να απορρίψω κλήση απ' έξω.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν νομίζω να γίνεται. Σε ενοχλεί αυτό? Θυμάμαι μια ζωή να είχα θέμα με τα αναδιπλούμενα που έπρεπε να πατήσεις και κουμπί για να απαντηθεί η κλήση. Προσωπικά με έχει βολέψει που δεν χρειάζεται αυτό. Το μόνο που θα ήθελα είναι να μπορούσα να απορρίψω κλήση απ' έξω.

 

ναι βασικά μια που έχουμε αναφερθεί στα χαρακτηριστικά καλό είναι να γνωρίζει κανείς αν μπορεί να "ακυρωσει" την κλήση ή τελος πάντων αν υπάρχει οποιοσδήποτε τρόπος να την τερματίσεις χωρίς να την απαντήσεις όμως. (Φαντάζομαι από την εξωτερική οθόνη βλέπεις ποιός σε καλέι)

Το κατάφερες τελίκά;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ναι βασικά μια που έχουμε αναφερθεί στα χαρακτηριστικά καλό είναι να γνωρίζει κανείς αν μπορεί να "ακυρωσει" την κλήση ή τελος πάντων αν υπάρχει οποιοσδήποτε τρόπος να την τερματίσεις χωρίς να την απαντήσεις όμως. (Φαντάζομαι από την εξωτερική οθόνη βλέπεις ποιός σε καλέι)

Το κατάφερες τελίκά;

 

Δεν γίνεται. Πάντως ναι, βλέπεις κανονικά ποιός σε καλεί και με το που ανοίξεις το καπάκι, μιλάει κατευθείαν. Ωστόσο σου δίνει την επιλογή αν θες να μην απαντάς αμέσως αλλά με χρήση πλήκτρου οπότε ουσιαστικά σου λύνει και αυτό το πρόβλημα. Ανοίγοντας το καπάκι μπορείς να τερματίσεις την κλήση πριν την απαντήσεις. Για μενα που το έχω μονίμως στη δόνηση ή και αθόρυβο πραγματικά δεν με ενοχλεί καθόλου. Άλλωστε είναι τόσο πλήρες και όμορφο που όλα τα υπόλοιπα απλά δεν υπάρχουν.

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
σωστό και αυτό έχουμε ξεχαστεί με τα "απλά" κινητά , όταν γύρω μας νομίζεις οτι υπάρχει μόνο το αηφον και το ανδροιδ :)

 

γνωρίζεις αν μπορείς να ανοίξεις το καπάκι , χωρίς να απαντηθεί η κλήση σου?

γεια σου ,, ναι φιλε μου υπαρχουν μεσα στο μενου ριθμισεις που ανιγης προτα το καπακι και μετα απαντας με το πρασινο η με οπιοδιποτε πληκτρο, εγω βασικα εχο την 2η .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...