Jump to content

Polls @ myphone.gr: Αφήνετε ανεξόφλητους λογαριασμούς κινητής τηλεφωνίας;


Nagata
 Κοινοποίηση

Αφήνετε ανεξόφλητους λογαριασμούς κινητής τηλεφωνίας;  

444 members have voted

  1. 1. Αφήνετε ανεξόφλητους λογαριασμούς κινητής τηλεφωνίας;

    • Φροντίζω να πληρώνω εγκαίρως κάθε λογαριασμό μου
      282
    • Ορισμένες φορές καθυστερώ την εξόφληση λογαριασμού, πληρώνω με καθυστέρηση
      127
    • Μου συμβαίνει συχνά να παραμελώ τις υποχρεώσεις μου, οφείλω αρκετά χρήματα
      14
    • Δεν ξέρω / δεν απαντώ
      21


Recommended Posts

Επίσης δεν δίνω πολλά άλοθι ούτε στις εταιρίες που σου μιλάνε για συνδέσεις "έως 24 mbps" εγώ αυτή την στιγμή σας γράφω μέσα από μία 8αρα και τελικά δεν μπορούν να μου δώσουν τα 14 που μπορώ να πάρω γιατί με κλείδωσαν στα 8.

 

Ούτε αυτές είναι σωστές, αλλά όταν ΌΛΑ καταλήγουν να παίζουν μέσω καφαο οτε τι σκατά να γίνει? Και για ποιο λόγο να επενδύσει εδώ η vodafone ή η t-mobile σε οπτική ίνα ή σε κεραία σε κυψέλη κλπ κλπ τη στιγμή που ξέρουν ότι το μπουρδ... ελληνικό κράτος θα τους διώξει αύριο?

 

Πάρτε το χαμπάρι ότι αν δεν απελευθερωθεί πλήρως η αγορά σε όλα τα είδη στην ελλάδα, άσπρη μέρα δεν θα δούμε...

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Από την αρχή είχα συμβόλαιο για το λόγο ότι δεν ήθελα να βρεθώ ούτε στιγμή χωρίς τη δυνατότητα κλησης. Στα 13 χρόνια που συμβαίνει αυτό φροντίζω να πληρώνω εμπρόθεσμα το λογαριασμό μου και φυσικά ποτέ δεν διακόπηκε η σύνδεσή μου. Μία και μοναδική φορά τον πλήρωσα μια μέρα μετά τη λήξη του χωρίς πρόβλημα. Επίσης μία και μοναδική φορά τον πλήρωσα την ημερομηνία της έκδοσής του πριν καν έρθει ταχυδρομικά. Ο λόγος ήταν ότι ήταν απροσδόκητα ανεβασμένος από κατά λάθος χρήση data και ήθελα να "φύγει από τη μέση" αυτή η υπόθεση ώστε να μεσολαβήσει πολύ χρονικό διάστημα μέχρι την έκδοση του επόμενου. Συχνά ο λογαριασμός μου είναι ο μικρότερος δυνατός, δηλ. όσο περίπου το πάγιο του προγράμματός μου. Όντας συνεπής, κατάφερα να αποκτήσω smartphone με έως και 24μηνη ανανέωση του συμβολαίου σε τιμή πολύ καλύτερη απ'αυτή που περίμενα, κι άλλοτε αντί για να αναβάθμιση συσκευής προτίμησα να μου μειωθεί το πάγιο.

Κανείς δεν εγγυάται ότι δεν θα βρεθώ (ούτε εγώ, ούτε κανείς) κάποτε σε θέση αδυναμίας πληρωμής για λόγους ανωτέρας βίας, πράγμα που δεν μου έχει συμβεί μέχρι στιγμής. Σ' αυτή την περίπτωση θα δεχτώ αδιαμαρτύρητα τα προβλεπόμενα από το μακροσκελές συμβόλαιο το οποίο υπέγραψα. Αν θέλω ο λόγος μου να θεωρείται συμβόλαιο, η υπογραφή μου τι πρέπει να είναι; Πόσοι, πριν βάλουν την υπογραφή τους ζητούν να μελετήσουν τους όρους του;

Πολλοί με ρωτούν αν έχω κάρτα, εννοώντας αν υπάρχει δυνατότητα να κάνουν μια κλήση ανάγκης από το κινητό μου από αυτά που περισσεύουν στην κάρτα μου. Τους απαντώ ότι πάντα έχω "κάρτα" γιατί ποτέ δεν είχα κάρτα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω 2 κάρτες SIM. Η μία είναι What's Up και η άλλη Σύνδεση. Το πρώτο είναι μια καλή επιλογή για φθηνή επικοινωνία. Υπάρχει ευτυχώς το Reload It που βοηθάει με έξτρα χρόνο ομιλίας, MB για το ίντερνετ, SMS... Η σύνδεση είναι για την δουλειά (Κοσμοτέ Μπίζνες). Μία φορά είχα καθυστερήσει την πληρωμή του λογαριασμού στη σύνδεση για 4 μέρες "και επειδή είστε συνεπής" μου είπανε στον Γερμανό, δεν σας ενεργοποίησαν την φραγή εισερχόμενων/εξερχόμενων κλήσεων και μυνημάτων!!! Edited by pstamou
Link to comment
Share on other sites

Εκτος ειδικων περιπτωσεων που λογω δουλειας,μπορει να αργησω να πληρωσω,πληρωνω παντα στην ωρα μου τοσα χρονια.
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ :shoot:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Το θέμα δεν είναι πότε πληρώνεις. Το θέμα είναι τι γίνεται αν πληρώσεις και η πληρωμή φανεί μετά από 10-15 μέρες! Και ναι, συμβαίνει!
Link to comment
Share on other sites

Εχω καρτοκινητο και των 3 εταιρειων, οποτε δεν τιθεται θεμα καθυστερησης πληρωμης. Αλλα και το σταθερο το πληρωνω εγκαιρως με web banking :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Όχι μόνο δεν καθυστερώ την πληρωμή των λογαριασμών μου αλλά ως αγχώδης άνθρωπος που είμαι τους πληρώνω πάντοτε από την πρώτη μέρα που θα έρθουν τα χαρτιά σπίτι! :p
Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν υπάρχει λογαριασμός αλλά μέχρι πρότινος που υπήρχε, μπορεί 2-3 φορές το χρόνο να τον άφηνα να προστεθεί στον επόμενο.
Link to comment
Share on other sites

Τους πληρώνω όλους απο την πρώτη μέρα.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι...αν αφήσεις απλήρωτο λογαριασμό που είναι πέρα πχ του 18μηνου συμβολαίου που είχες.....

χάριν λόγου ας πούμε ο λογαριασμός του 20 μήνα...

σε κυνηγάνε το ίδιο νομικά σαν να ήταν του υποχρεωτικού συμβολαίου????

 

διότι κάπου άκουσα ότι και καλά....αφού πέρασε το υποχρεωτικό διάστημα και να μην το πληρώσει ο άλλος δεν θα έχει θέμα!

 

 

προσωπικά τους έχω σε πάγια τους λογαριασμούς!

απλά τρέχω με αντιλογισμούς....διότι όλοι λάθη κάνουν!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...