Jump to content

ZTE Racer II


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ζητω βωειθεια..εχω το ZTE RACER 2 και εχω προβλημα..μου εχει μπλοκαρι το μοτιβο και εχω ξεχαση τον κοδικο βρικα τροπο να τον σπασω αλλα επειδη το ειχα κληστο για μερες τωρα δεν μου ανηγει τι μπορει να επαθε??ΕΠΙΓΟΝ!.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημερα παιδια εχω αυτο το κινητο και επειδη τωρα τελευταια κολλαει το εκανα επαναφορα εργοστασιακων αλλα παλι κολλαει....στο ιντερνετ δεν βρισκω κατι για αναβαθμιση..μπορει κανεις να ψαξει να δει αν εχει;;;τι να κανω αλλιως;;;ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω στα χέρια μου ένα zte racer ii και θέλω να περάσω το αρχικό rom- image της cosmote μετά από μια λάθος 'αναβάθμιση' που έκανα. Το κινητό ξεκινά σε cwm recovery mode (clockworkmod 5.0.2.8) αλλά δεν μπορώ να βάλω ένα image που να να λειτουργεί.

Κατέβασα το romdump_GREECE_COSMOTE_P728BV1.0.0B03 που βρήκα αλλά από το cwm κάνει installation aborted χωρίς επεξήγηση ενώ από fastboot βγάζει ότι δεν υπάρχουν στο archive τα αρχεία android-info.txτ & android-product.txt.

Όταν ξεκινάει η συσκευή έχει μονίμως στην οθόνη το λογότυπο της zte και μένει εκεί.

Επίσης από το bootloader (αν κατάλαβα καλά την android ορολογία είναι το recovery mode που 'έρχεται' με το τηλέφωνο) δοκίμασα να κάνω wipe data / factory default. ολοκληρώνει τη διαδικασία επιτυχώς αλλά δεν ξεκινά. Δείχνει πάλι στην οθόνη το λογότυπο της zte.

Σκεφτόμουν λοιπόν μήπως κάποιος από εσάς εχει πάρει backup το official rom έτσι ώστε να μου το δώσει κάπως για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω τη συσκευή.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλησπέρα,

 

Επειδή μπορεί να χρειάζεται κάποιος απάντηση στο μέλλον να σας πω ότι τελικά από το επίσημο site της zte κατέβασα ένα update που έχει για την συσκευή της COSMΟTE Ρουμανίας και αφού ακολούθησα της οδηγίες, εγκαταστάθηκε η έκδοση 2.2.3 σε αγγλική γλώσσα. Εγκατέστησα και μια εφαρμογή για να προσθέσω ελληνικό πληκτρολόγιο και η συσκευή λειτουργεί άψογα. Σε εμένα η ενημέρωση έπαιξε από windows xp και όχι από windows 7.

Ελπίζω να βοηθήσει αυτό κάποιον στο μέλλον.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σε ολους,εχω και εγω ενα racer 2 του ανηψιου μου το οποιο απο την πρωτη στιγμη (κοντα δυο χρονια)παρουσιαζε ελειψη σηματος του δικτυου και του gps.το πηγε στην cosmote ομως επεστραφη με το ιδιο αποτελεσμα.Μετα απο αλλαγη ρομ σε τρεις συσκευες με επιτυχια (htc wildfire,samsung 5500,sony ericsson x8)ανελαβα να το ρουταρω και αλλαγη ρομ.Μετα απο hard reset ομως προσπαθησα να το βαλω σε recovery mode πανω στην επανεκινηση και κολλησε στο λογοτυπο του android και δεν ανοιγει παραπανω.Ξερει κανεις καποιο τροπο να το επαναφερω,δεν το εχω κανει ρουτ.Ειναι μεγαλη αναγκη για βοηθεια.Σας ευχαριστω εκ των προτερων.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπορεί να χρειάζεται κάποιος απάντηση στο μέλλον να σας πω ότι τελικά από το επίσημο site της zte κατέβασα ένα update που έχει για την συσκευή της COSMΟTE Ρουμανίας και αφού ακολούθησα της οδηγίες, εγκαταστάθηκε η έκδοση 2.2.3 σε αγγλική γλώσσα. Εγκατέστησα και μια εφαρμογή για να προσθέσω ελληνικό πληκτρολόγιο και η συσκευή λειτουργεί άψογα. Σε εμένα η ενημέρωση έπαιξε από windows xp και όχι από windows 7.

Ελπίζω να βοηθήσει αυτό κάποιον στο μέλλον.

 

Γεια σου φιλε μου,αν δεν σου κανει κοπος μπορεις να μου πεις σαν αρχη πως εκανες ρουτ και πως φλασαρες την ρομ αυτη,γιατι εχω το racer 2 με την ρομ της cosmote και εχω προβλημα με το σημα του δικτυου τηλεφωνου και θελω να αλλαξω ρομ.Σ`ευχαριστω να εισαι καλα

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κατι για root;;;

Κανεις instal τους drivers απο (http://www.ztedevices.com/support/smart_phone/b655ad7a-179d-4b13-bbfe-d84bf6bf0193.html?type=software) και με το superoneclick 2.3.3.καλη επιτυχια

 

Επισης για να μπεις σε recovery mode πρεπει να κατεβασεις απο εδω (http://androidforums.com/racer-all-things-root/509654-clockworkmod-recovery-zte-racer-ii.html) το update και το περνας στην sd και κανεις recovery mode με το vol down+power on.

 

Υ.Γ.Ολα αυτα ομως με δικη σας ευθυνη,σε μενα πετυχε

Edited by dantspet
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kαλησπέρα σας. Είμαι κάτοχος κι εγώ του racer ii κι εχθές έκλεισε το κινητό μονάχο του. Στην προσπάθειά μου να το ανοίξω, διαπίστωσα πως έχει επαναφερθεί στην αρχική του κατάσταση ( σαν να το άνοιγα για πρώτη φορά) με τη μόνη διαφορά πως, πατώντας στο εικονίδιο του adroid για διαμόρφωση δε με μεταφέρει πουθενά ( μένει κολλημένο κι αναγράφεται πως η διαδικασία system δεν ανταποκρίνεται με δυο επιλογές: 1.αναγκαστικό κλείσιμο, 2.αναφορά). Ό,τι και να πατώ το μήνυμα επαναλαμβάνεται.

 

Χρειάζεται reboot; Όποιος μπορεί κι έχει διάθεση ας μου πει, παρακαλώ, τί να κάνω.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας. Είμαι κάτοχος κι εγώ του racer ii και πριν 2 ημέρες έκλεισε το κινητό μονάχο του. Στην προσπάθειά μου να το ανοίξω, διαπίστωσα πως έχει επαναφερθεί στην αρχική του κατάσταση ( σαν να το άνοιγα για πρώτη φορά) με τη μόνη διαφορά πως, πατώντας στο εικονίδιο του adroid για διαμόρφωση δε με μεταφέρει πουθενά ( μένει κολλημένο κι αναγράφεται πως η διαδικασία system δεν ανταποκρίνεται με δυο επιλογές: 1.αναγκαστικό κλείσιμο, 2.αναφορά). Ό,τι και να πατώ το μήνυμα επαναλαμβάνεται.

 

Χρειάζεται reboot; Όποιος μπορεί κι έχει διάθεση ας μου πει, παρακαλώ, τί να κάνω.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

καλησπερα σε ολους εχω στα χερια μου το εν λογο κινητο μου το εδωσε ενα ανιψακι μου μετα απο ενα δεξι ντιρεκτ :lol: αφου δεν του επαιζε καποια παιχνιδια εσπασε το τζαμι στην προσοψη και την καμερα αυτο που θελω ειναι επειδη το κινητο κατα τα αλλα λειτουργει ειναι αν μπορω να αλλαξω το τζαμι.

 

υ.γ (να μην παει ο κουκος αηδονη)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Racer II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...