Jump to content

ZTE Racer II


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ZTE Racer II

 

http://images.thephonedatabase.com/tpd/large/5035.jpg

 

ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

Οθόνη: capacitive 2.8" (240 x 320)

Κάμερα: 3.15 MP, 2048x1536 pixels

Επεξεργαστής: 500 MHz ARM 11

Μνήμη: 256 MB ROM, 512 MB RAM

Λειτουργικό Σύστημα: Android OS, v2.2 (Froyo)

Άλλα χαρακτηριστικά: HSDPA, Wi-Fi, GPS, Accelerometer, proximity, compass, FM radio με RDS, μπαταρία 1100 mAh

Διαστάσεις: 104 x 55.4 x 13.5 mm

Βάρος: 100 g

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια χαρά και καλή χρονιά! Είμαι νέος στο forum και κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής εδώ και 2 βδομάδες. Την Τρίτη θα αναγκαστώ να το πάω στο oteshop για service αφού μου έχει σβήσει 3-4 φορές σε ανύποπτες στιγμές και το θέμα είναι ότι δεν παίρνει μπρος αν δεν βγάλεις και ξαναβάλεις την μπαταρία! Χώρια που σε πάνω από τις μισές εφαρμογές που έχω δοκιμάσει σέρνεται... Κολλάει ακόμα και στα πιο απλά παιχνίδια! Δεν ξέρω κατά πόσο είναι ικανοποιημένοι με την αγορά τους άλλοι χρήστες...
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο. Χθές το έδωσα στο Γερμανό και μου είπε ο τεχνικός ότι πάει για αντικατάσταση.

Καλή χρονιά!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ξανάσβησε... Το είχα φορτίσει το προηγούμενο βράδυ (μέχρι 91% νομίζω) και είχα ενεργοποιήσει το ξυπνητήρι και σιγουρεύτηκα ότι δεν έτρεχε από πίσω καμία εφαρμογή. Το πρωί δεν χτύπησε το ξυπνητήρι αφού είχε κλείσει η συσκευή και κλασικά έβγαλα μπαταρία και την ξανάβαλα... Ξεκίνησε, πήγα στις ρυθμίσεις/κατάσταση συσκευής και είδα ότι η μπαταρία είχε πέσει στο 66%!!!

Αν το πάω για αντικατάσταση ποιος μου εγγυάται ότι η καινούρια συσκευή δεν θα έχει το ίδιο πρόβλημα????

@johnlotos: πήρες την καινούρια συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν το πάω για αντικατάσταση ποιος μου εγγυάται ότι η καινούρια συσκευή δεν θα έχει το ίδιο πρόβλημα????

 

Κανείς, αλλά είναι λόγος αυτός για να μην την αντικαταστήσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα ήταν ρητορικό... Έχω έρθει σε επαφή με την ZTE mobile και περιμένω απάντηση.

 

Χαμένος κόπος το πάω αύριο για αντικατάσταση...

Edited by tanasen
Link to comment
Share on other sites

tanasen οχι ακομα δεν έχω κανένα νέο... το κόβω να πηγαίνει μακριά η βαλίτσα...γιατί μάλλον είναι γενικό το πρόβλημα και αν δεν έχει έρθει καινούργια παρτίδα με διορθωμένο το πρόβλημα, τότε θα πάρουμε :X αντί για τηλέφωνο

 

σήμερα μου δώσανε καινούργιο τηλ.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Γεια σας παιδιά πήρα και εγώ το ΖΤΕ RACER II και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα...

δοκίμασα να λειτουργήσω το gps του όταν ήμουνα συνδεδεμένος σε δίκτυο wifi και ολα μια χαρά.

αλλά όταν δεν είμαι συνδεδεμένος απο wifi δεν δουλεύει.

Τι θα έπρεπε να κάνω για να λειτουργεί χωρίς internet, πρέπει να περάσω κάποιο πρόγραμμα navigator? συγγνώμη αν ρωτάω βλακείες αλλά είμαι πρωτάρης σε αυτά. αν ξέρει κάποιος οτιδήποτε σχετικό ας μου πει κάποια γνώμη. ευχαριστώ ... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε σε εξωτερικό χώρο χωρίς εμπόδια και περίμενε 5-10 λεπτά. Την πρώτη φορά συνήθως αργεί να βρει σήμα.
Link to comment
Share on other sites

για σας,

Έχω πρόβλημα με το ZTE Racer 2 μου...

απεκτησα ενα ZTE RACER II ,και αποφασισα να το ρουταρω.

Εβαλα το Recovery Manager αλλα λαθος .img (recovery-clockwork-5.0.2.7-mooncake.img)

Οταν εκανα restart το τηλεφωνο δεν φορτώνει το android :(

αλλα μενη στην αρχικη οθονη με το πρασινο ανθρωπακι μετα απο 5 δευτερολεπτα κανη μια αναλαμπη (flash) ( restart ) και μετα απο 5 δευτερολεπτα παλι και παλι .... :(

το μονο που δουλευει ειναι αινιγμα με πατημένο το + της εντασησ του ηχου τα windows xp το αναγνωρίζουν σαν android 1.0 .

κατεβασα τους drivers zte_driver.zip και το Fastboot-Recovery εβαλα ενα αλλο .img (recovery-clockwork-4.0.1.5-mooncake-gen2.img) ....

και παλι ....

τιποτα

μπορει να με βοηθήσει κάποιος !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πήρε το συγκεκριμένο κίνητο ένας φίλος μου κ θα ήθελα να τον βοηθήσω να το rootάρει , CWR ,custom roms κ τι μπορεί να κάνει σε περίπτωση που χρειαστεί flashάρισμα το ο original σύστημα; Θα μπορούσατε να μου στείλετε links σε PM τουλάχιστον ;
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να κανω foctory reset; στο zte racer II γιατι εχω ξεχασει τον κωδικο ασφαλειας.Δοκιμασα με power on & volume up αλλα το μονο που κανει ειναι να δειχνει το πρασινο ανθρωπακι με τις ωρες αλλα δεν μπαινει σε οθονη διαχειρησης για να μπορεσω να το επαναφερω.Δεν υπαρχει δυνατότητα να τον σβήσω τον κωδικο;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια σας παιδια ...θελω να ρωτησω πως γινετε το κινητο root γτ μου βγαζει ενα θεματακι με το superuser....και κατι αλλο...δεν υπαρχει καμια ρομ για αυτο το κινητο γτ δεν βρισκω καμια...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ρε παιδιά, έχει κάνει root κάποιος στο ZTE Racer II και αν ναι μήπως μπορει να με κατατοπίσει ? Εχω κατεβάσει το "romdump_GREECE_COSMOTE_P728BV1.0.0B03" άλλα δεν τα βγαζω περα με τις οδηγίες που δίνουν !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω ενα zte racer ii και ακομα δεν εχω καταφερει να δουλεψω το gps..... οποτε προσπαθησα ή με εχει στην αναμονη και δεν γινετε τιποτα ή μου λεει μη διαθεσιμη η τοποθεσια σας.... μηπως το κινητο ειναι μουφα ή γενικα η ολη φαση με το gps στα κινητα ειναι μαπα ή κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα zte racer ii και ακομα δεν εχω καταφερει να δουλεψω το gps..... οποτε προσπαθησα ή με εχει στην αναμονη και δεν γινετε τιποτα ή μου λεει μη διαθεσιμη η τοποθεσια σας.... μηπως το κινητο ειναι μουφα ή γενικα η ολη φαση με το gps στα κινητα ειναι μαπα ή κανω κατι λαθος?

οταν ανοιγεις το gps για πρωτη φορα χρειαζεται χρονος για να παρει στιγμα κ να καταλαβει που βρισκεσαι. εννοειται πως εισαι σε ανοιχτο χωρο κ οχι μεσα στο σπιτι

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια εχω και γω το racer II!

γινεται να αλλαξω τα 4 στοιχεια που εχει στην οθονη παντα κατω κατω? (τηλεφωνο,μηνυματα,internet,μενου)?

εχω προσπαθησει αρκετα,αλλα δεν εχω βρει καποιο τροπο...

και για παραδειγμα το ιντερνετ και τα μηνυματα δεν τα χρησιμοποιω...ιντερνετ δε μπαινω και για μηνυματα εχω το handcent sms...

τζαμπα τρωνε χωρο!

 

επισης κυκλοφορει καποια custom rom που να δουλευει?και πως θα τη βαλω?

 

EDIT:Δεν υπαρχει avatar για το racer II,αμα θελετε πειτε μου τις διαστασεις να φτιαξω εγω ενα!

Edited by nestoras7o
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για σας παιδιά. Μόλις αγόρασα και αυτό το κινητό και δεν έχω ιδέα πως μπορώ να βάλω επαφές . Μπορείτε να με βοηθήσετε?

 

Αν ξαναειχες android απλα κανε συγχρονισμο με το λογαριασμο σου στο google και θα εμφανιστουν...:happy: Αν οχι μια μια...

Link to comment
Share on other sites

Για σας και από εμένα μόλις πήρα το εν λόγω κινητο και περνάω κάποιες εφαρμογές. Έχω περάσει το shazam και το soundhound στο πρώτο μου βγάζει το εξής μήνυμα "Alert sorry, we couldn't tag your music!" και στο δευτερο "Δεν είναι δυνατή η εγγραφή ήχου Το soundhound δεν μπορεί να εντοπίσει ενα μικρόφωνο που να λειτουργεί. Κάποια άλλη εφαρμογή μπορεί να έχει κλειδώσει το μικροφωνο επανεκκινήστε την συσκευή σας..."

Κάποια λύση γι αυτό;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μου εδωσε ενας φιλος το κινητο για να το εχω για δευτερο,αλλα δυστυχως δεν κανει ουτε για δεκατο. το κινητο ειναι τραγικο.Δεν νομιζω να μπορω να βρω αλλη λεξη για να το περιγραψω.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Έχει ένας φίλος το κινητό και όταν τον παίρνουν τηλέφωνο απορρίπτει τις κλήσεις μόνο του. Πήγα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ζητάει κωδικό.

Ξέρει κανείς ποιος είναι αυτός ο κωδικός ή κάποιον άλλο τρόπο να γίνει hard reset?

Δοκίμασα και με vol up + power button αλλά βγάζει το εικονίδιο του android και κολλάει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Racer II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...