Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 1.7 - [JKAY 13.6.4] Android 2.3.6 XWLΑ4 *22/2/12*


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου. Άμεσες και συγκεκριμένες.

 

Ερώτηση αρχάριου όμως, καθώς με τα kernel δεν το χω.... Κατεβάζω τώρα την ROM σου 1.3 ΚΚ5, όταν κάνω Install από CWM εγκαθιστά αυτόματα και τον νέο kernel CF?

 

Δεν βάζω του void καθώς δεν ξέρω τι θα γίνει :O

 

Τέλος, όταν λες να μην περιμένω θαύματα με το μόντεμ τι εννοείς? Θέλω να πω, θα λειτουργεί όπως τώρα σωστά ?

 

Για τον kernel σωστά κατάλαβες.

Κι αφού είσαι καινούριος σε αυτά, καλύτερα avoid τον void και όλους τους άλλους kernel προς το παρόν μέχρι να εγκλιματιστείς :)

Αν μαντεύω σωστά, έχεις ΚΙ1 τώρα και μπορεί να δεις κάποια διαφορά, προς το καλύτερο πάντα.Της ROM είναι το ΚΙ4.

Και έχω και άλλα μόντεμ στην 1 σελίδα, αν θες να δοκιμάσεις.Οι δοκιμές όμως μπορούν να περιμένουν :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για τον kernel σωστά κατάλαβες.

Κι αφού είσαι καινούριος σε αυτά, καλύτερα avoid τον void και όλους τους άλλους kernel προς το παρόν μέχρι να εγκλιματιστείς :)

Αν μαντεύω σωστά, έχεις ΚΙ1 τώρα και μπορεί να δεις κάποια διαφορά, προς το καλύτερο πάντα.Της ROM είναι το ΚΙ4.

Και έχω και άλλα μόντεμ στην 1 σελίδα, αν θες να δοκιμάσεις.Οι δοκιμές όμως μπορούν να περιμένουν :)

 

ναι το baseband ειναι ΚΙ1 και το build XWKI4

 

κατέβηκε.... πάω να φλασάρω και ο Θεός βοηθός :P

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

ναι το baseband ειναι ΚΙ1 και το build XWKI4

 

κατέβηκε.... πάω να φλασάρω και ο Θεός βοηθός :P

 

Θα επιστρέψω σε καμια ώρα.Ελπίζω να μην έχεις κάψει τίποτα μέχρι τότε :happy:

Σε πειράζω.Μην ανησυχείς.Όταν δεις πόσο απλό είναι, θα εκπλαγείς

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα..το ήξερα ότι θα σας αρέσει ο συγκεκριμένος

kernel..για λίγο περισσότερη αυτονομία δοκιμάστε αν θέλετε τις τιμές uv που έχει ο kernel (ο τρόπος αναφέρετε στο πρώτο ποστ))..τις έχω αρκετό καιρό τώρα και με oc στα 1400 δεν είχα ούτε ένα reboot ή κόλλημα εφαρμογής..και εγώ σαν εσένα Κώστα περιμένω το ics και αν κάτι δεν μου αρέσει εκεί άνετα ξαναγυρνώ στο set up που έχω τώρα:thumbup:

Sent from Galaxy

 

φιλε σημερα εφαγα το πρωτο restart με τον συγκεκριμένο κερνελ!

πηγα να "πειραξω" καποιες εφαρμογες για να μην ανοιγουν οταν ανοιγω το κινητο με το autostarts και εφαγα restart!:blink:

το δοκιμαζω τωρα το ιδιο πραγμα με cf root και δουλευει κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

ok την έβαλα και σε ευχαριστώ πολύ για την υπομονή !!!!

 

Σέταρα τα βασικά και τώρα πρέπει να το χρησιμοποιήσω.... θα πειραματιστώ όμως περισσότερο και θα επανέλθω με εντυπώσεις / ερωτήσεις...

 

Τέλος, κατά την άποψη σου, wipe batt stats να κάνω ή δεν έχει νόημα τελικά?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

ok την έβαλα και σε ευχαριστώ πολύ για την υπομονή !!!!

 

Σέταρα τα βασικά και τώρα πρέπει να το χρησιμοποιήσω.... θα πειραματιστώ όμως περισσότερο και θα επανέλθω με εντυπώσεις / ερωτήσεις...

 

Τέλος, κατά την άποψη σου, wipe batt stats να κάνω ή δεν έχει νόημα τελικά?

 

Καλορίζικη :)

Αν δεν έχεις κάποιο εμφανές πρόβλημα, μη κάνεις τίποτα

Link to comment
Share on other sites

dont worry:lol::lol:

μολις παρει το ματι μου κατι καλο θα σε ενημερώσω...:lol::lol:

η lg στο βιντεο τελικα κανει παπαδες...

πρεπει να γινει must εφαρμογη για το κινητο μας..:)

 

Πάντως στα σχόλια για το lgcamera pro δεν βλέπω πολύ θετικά σχόλια. Να το κατεβασω;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα σχόλια για το lgcamera pro δεν βλέπω πολύ θετικά σχόλια. Να το κατεβασω;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

στο κινητο μας στο βιντεο εχει τεραστια διαφορα!(δες λιγο πιο πανω...)

καταρχην και μονο που εχεις επιλογες στον ηχο για το βιντεο που θα τραβηξεις αυτο τα λεει ολα!:)

επισης λειτουργει το ζοομ την ωρα που τραβας βιντεο(πραγμα που δεν συμβαινει με στοκ) μπορεις να χειριστείς το "focus" την ωρα που τραβας βιντεο και πολλα αλλα διαφορα που κανουν την εφαρμογη must...

αν θες δοκιμασε λιγο την trial και μετα αποφασισε...

για Photos εγω εχω στοκ καμερα για βιντεο lg....

Link to comment
Share on other sites

φιλε σημερα εφαγα το πρωτο restart με τον συγκεκριμένο κερνελ!

πηγα να "πειραξω" καποιες εφαρμογες για να μην ανοιγουν οταν ανοιγω το κινητο με το autostarts και εφαγα restart!:blink:

το δοκιμαζω τωρα το ιδιο πραγμα με cf root και δουλευει κανονικα...

 

Autostarts δεν χρησιμοποιώ όποτε δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποιο μπέρδεμα με τον kernel...μόνο το πάγωμα κάποιων εφαρμογών από titanium και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Autostarts δεν χρησιμοποιώ όποτε δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποιο μπέρδεμα με τον kernel...μόνο το πάγωμα κάποιων εφαρμογών από titanium και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα

 

Sent from Galaxy

 

ναι φιλε ,μου εκανε restart!

ειναι το μονο μειον που ειδα απο τον κερνελ μεχρι στιγμης...:)

δεν ξερω ας το δοκιμασει και ο te salat που αν δεν κανω λαθος κανει χρηση του συγκεκριμένου προγραμματος..

μπορει να μην εκανα κατι σωστα εγω...

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε ,μου εκανε restart!

ειναι το μονο μειον που ειδα απο τον κερνελ μεχρι στιγμης...:)

δεν ξερω ας το δοκιμασει και ο te salat που αν δεν κανω λαθος κανει χρηση του συγκεκριμένου προγραμματος..

μπορει να μην εκανα κατι σωστα εγω...

 

Το autostarts έχω να το χρησιμοποιήσω από την εποχή του galaxy s, και από ότι θυμάμαι ήθελε ιδιαίτερη προσοχή στο τι πας να παγώσεις...ένα ακόμα κόλπο που έχω ξανά αναφέρει και κολλάει άψογα με τον void είναι η χρήση της εφαρμογής touch move του tegrak, που είναι συμβατή με αυτόν τον kernel..βάζω τιμή 0 και το τηλέφωνο αποκτά ακόμα καλύτερη αίσθηση του touch..δείτε το..;)

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

στο κινητο μας στο βιντεο εχει τεραστια διαφορα!(δες λιγο πιο πανω...)

καταρχην και μονο που εχεις επιλογες στον ηχο για το βιντεο που θα τραβηξεις αυτο τα λεει ολα!:)

επισης λειτουργει το ζοομ την ωρα που τραβας βιντεο(πραγμα που δεν συμβαινει με στοκ) μπορεις να χειριστείς το "focus" την ωρα που τραβας βιντεο και πολλα αλλα διαφορα που κανουν την εφαρμογη must...

αν θες δοκιμασε λιγο την trial και μετα αποφασισε...

για Photos εγω εχω στοκ καμερα για βιντεο lg....

 

Αν μπορείς στείλε μου τις ρυθμίσεις μέσω pm για να μην γεμίζει το topic γιατί δεν μου κάνει zoom στο video. Πάντως κατέβασα την pro έκδοση.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς στείλε μου τις ρυθμίσεις μέσω pm για να μην γεμίζει το topic γιατί δεν μου κάνει zoom στο video. Πάντως κατέβασα την pro έκδοση.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

την ωρα που τραβας μπορεις να κανεις ζουμ ιν και αουτ με τα πλήκτρα της έντασης...:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το χρησιμοποιώ το auto start. Στο galaxy 24|7 χρησιμοποιούσα. Με το SGS2 το δοκίμασα μια φορά μόνο.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

την ωρα που τραβας μπορεις να κανεις ζουμ ιν και αουτ με τα πλήκτρα της έντασης...:)

 

Με ρυθμίσεις 1920*1080 H 264 20mbit. ACC 96000 mp4 30fps δεν μου κάνει καθόλου zoom

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ρυθμίσεις 1920*1080 H 264 20mbit. ACC 96000 mp4 30fps δεν μου κάνει καθόλου zoom

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

οppsss εχεις δικιο δεν κανει....

εγω το ειχα σε 1280 με 720.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα την ROM σου, αλλά οφείλω να σου πω ένα ευχαριστώ για το Noise reduction Off - mod , το οποίο το έψαχνα και το ζητούσα να γίνει και εγώ και παααάρα πολλοί άλλοι που έχουν το ίδιο πρόβλημα και πουθενά δεν υπήρχε.

 

Ευχαριστώ λοιπόν! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα την ROM σου, αλλά οφείλω να σου πω ένα ευχαριστώ για το Noise reduction Off - mod , το οποίο το έψαχνα και το ζητούσα να γίνει και εγώ και παααάρα πολλοί άλλοι που έχουν το ίδιο πρόβλημα και πουθενά δεν υπήρχε.

 

Ευχαριστώ λοιπόν! :)

 

Το θέμα είναι να σου δούλεψε :)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να σου δούλεψε :)

 

Δούλεψε και μάλιστα μια χαρά..

Όποιος είχε το ίδιο πρόβλημα ξέρει πολύ καλά τι θα πάει να πεί κάθε φορά που πάς να πάρεις τηλέφωνο να πρέπει να κλείνεις το noise reduction.

To μόνο πρόβλημα είναι ότι μου επανέφερε το θέμα που υπήρχε (μόνο στην εφαρμογή του τηλεφώνου) όπως ήταν στην stock rom.

Αλλά αυτό είναι το τελευταίο που με νοιάζει.

 

και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε και μάλιστα μια χαρά..

Όποιος είχε το ίδιο πρόβλημα ξέρει πολύ καλά τι θα πάει να πεί κάθε φορά που πάς να πάρεις τηλέφωνο να πρέπει να κλείνεις το noise reduction.

To μόνο πρόβλημα είναι ότι μου επανέφερε το θέμα που υπήρχε (μόνο στην εφαρμογή του τηλεφώνου) όπως ήταν στην stock rom.

Αλλά αυτό είναι το τελευταίο που με νοιάζει.

 

και πάλι ευχαριστώ.

 

Ναι είναι παράπλευρη απώλεια.Αν θέλεις το θέμα θα πρέπει να απευθυνθείς στον δημιουργό της rom σου.Αν έχεις Omega, μπορείς να το πεις στο Γιάννη μήπως το φτιάξει.Εκτός αν ξέρεις να το κάνεις μόνος σου :)

Link to comment
Share on other sites

στρατο εχουμε την τελευταια εκδοση του deluxe????

:)

 

ρε μαμοτι μου απο την ωρα που πειραξα το κινητο με το autostarts τρωω κατι περιεργα restarts...

τελικα το συγκεκριμένο προγραμμα μεγαλυτερη ζημια κανει παρα καλο.....

Link to comment
Share on other sites

στρατο εχουμε την τελευταια εκδοση του deluxe????

:)

 

ρε μαμοτι μου απο την ωρα που πειραξα το κινητο με το autostarts τρωω κατι περιεργα restarts...

τελικα το συγκεκριμένο προγραμμα μεγαλυτερη ζημια κανει παρα καλο.....

 

Φυσικά.Λίγο μετά που κυκλοφόρησε, ήρθε η 1.3 που το έβαλε (jkay 13.3.9) :)

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Το autostarts είναι άψογο, ελαφρούλι, το έχω απροβλημάτιστα σε 4 android συσκευές (2 ZTE BLADE, SE Neo V, Sony Ericsson Xperia)

 

Θέλει όμως πολύ προσοχή τι απενεργοποιείς.... εγώ πχ στην δική μου συσκευή έχω απενεργοποιήσει την αυτόματη εκκίνηση βασικών όπως maps, samsung accounts, fotaccount, MTP κλπ. σε συγκεκριμένες ενέργειες. Επίσης διαπίστωσα καλύτερη απόδοση όταν δεν είναι εγκατηστεμένο στην SD Card.

 

Λοιπόν είμαι ήδη μια μέρα με την rom. Ήθελα να κάνω γενικό καθάρισμα οπότε έκανα wipe τα πάντα, μέχρι και format την κάρτα και εσωτερική μνήμη.

 

Μου αρέσε πολύ η rom, νιώθω ότι έχει καλύτερο σήμα και η μπαταρία θα δείξει σήμερα. Χθες που έκανα το overall setup σε κάποια φάση το έκλεισα (με 40% μπαταρία) και άνοιξε μόνο του με μπαταρία 14% !!!!!! Αυτό βέβαια μου το είχε κάνει και με την stock, οπότε έσβησα το batterystats.bin όταν η μπαταρία έφτασε 1%. Το έκανα full charge overnight και το άνοιξα σήμερα το πρωί.

 

Φαίνεται γρήγορη, χωρίς όμως τραγικές διαφορές από την πρώην μου customized stock 2.3.4

 

Οπότε από σήμερα ξεκινάει η πορεία της μπαταρίας και η πρώτη official day με την ROM σου και θα επανέλθω με γενικές εντυπώσεις. Σε κάθε περίπτωση το donation στον σοβαρό σκοπό δεδομένο....!!!

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Το autostarts είναι άψογο, ελαφρούλι, το έχω απροβλημάτιστα σε 4 android συσκευές (2 ZTE BLADE, SE Neo V, Sony Ericsson Xperia)

 

Θέλει όμως πολύ προσοχή τι απενεργοποιείς.... εγώ πχ στην δική μου συσκευή έχω βγάλει βασικά όπως maps, samsung accounts, κλπ. Επίσης διαπίστωσα καλύτερη απόδοση όταν δεν είναι εγκατηστεμένο στην SD Card.

 

Λοιπόν είμαι ήδη μια μέρα με την rom. Ήθελα να κάνω γενικό καθάρισμα οπότε έκανα wipe τα πάντα, μέχρι και format την κάρτα και εσωτερική μνήμη.

 

Μου αρέσε πολύ η rom, νιώθω ότι έχει καλύτερο σήμα και η μπαταρία θα δείξει σήμερα. Χθες που έκανα το overall setup σε κάποια φάση το έκλεισα (με 40% μπαταρία) και άνοιξε μόνο του με μπαταρία 14% !!!!!! Αυτό βέβαια μου το είχε κάνει και με την stock, οπότε έσβησα το batterystats.bin όταν η μπαταρία έφτασε 1%. Το έκανα full charge overnight και το άνοιξα σήμερα το πρωί.

 

Φαίνεται γρήγορη, χωρίς όμως τραγικές διαφορές από την πρώην μου customized stock 2.3.4

 

Οπότε από σήμερα ξεκινάει η πορεία της μπαταρίας και η πρώτη official day με την ROM σου και θα επανέλθω με γενικές εντυπώσεις. Σε κάθε περίπτωση το donation στον σοβαρό σκοπό δεδομένο....!!!

 

Καλημέρα.Καλά έκανες με τα battery stats.Σε τέτοιες περιπτώσεις χρειάζεται να το κάνεις.Αν μου έλεγες ότι στο είχε κάνει με τη stock θα σου έλεγα να το κάνεις όταν με ρώτησες :)

Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω στο S2 σταμάτησα να βάζω πράγματα που χρησιμοποιούσα σε άλλες android συσκευες. Δεν χρειάζονται και μόνο προβληματα δημιουργούν.

 

Το μόνο που κάνω ειναι να πετάξω οτι δεν χρησιμοποιω. Τσεκαρισμένα οτι δεν δημιουργούν πρόβλημα αυτα που Αφαιρώ.

 

Για καποιο διάστημα χρησιμοποιούσα την διαχείριση του ES για να μην ξεκινάνε στο startup κάποιες εφαρμογές. Είδα όμως οτι δεν προσφέρει τίποτα αφου τα ΜΒ που κρατούν σε freeze κατάσταση ειναι ελάχιστα συνήθως απο 2-6.

Δεν έβαζα mods κλπ. Η συσκευη μο συμπεριφερόταν τέλεια. Τωρα παρασύρθηκε και πέρασα 2 tweaks. Το ένα ειναι αυτο για βελτίωση του touch που δόθηκε κάποια μηνύματα πριν. Ηθελα να δω αν όντως κάνει κάτι σε μια οθόνη που έχει τέλειο touch.

Πράγματι δεν είδα καμία διάφορα.

 

Γενικα όσο πιο κοντα ειναι σε στοκ τόσο καλυτερη η συμπεριφορα της συσκευής.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...