Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 1.7 - [JKAY 13.6.4] Android 2.3.6 XWLΑ4 *22/2/12*


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

PULSE ROM - 1.7 - [JKAY 13.6.4] Android 2.3.6 XWLΑ4

 

http://img35.imageshack.us/img35/1396/sc20120217180752.png http://img688.imageshack.us/img688/5784/sc20120217180451.png

 

Rooted, zipaligned, deodexed. Credits dsixda

 

Βασίζεται στην έκδοση XWLΑ4 της Samsung με modem XXKL1 και kernel CF-Root XWLA4.

Σε ποιους απευθύνεται αυτή η rom.

Σε όσους θέλουν να παραμείνουν στην original φιλοσοφία, αλλά θέλουν να μεταβούν σε custom rom για διάφορους λόγους.

Η rom είναι καθαρή και ανοιχτή σε οποιαδήποτε mods υπάρχουν για την έκδοση της (LA4),

εκτός από εκείνα που είναι αυστηρά για κάποια συγκεκριμένη rom.

Το ίδιο ισχύει για τα Themes, αρκεί να είναι συμβατά με το αντίστοιχο jkay deluxe που περιέχεται στη ROM (13.6.4)

Άρα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως βάση να φέρουμε το κινητό στα δικά μας μέτρα.

Είναι η καλύτερη επιλογή για την πρώτη μας custom rom.

 

Ποιες είναι οι διαφορές με την original:

 

Έχουν αφαιρεθεί τα:

ftm.apk

fts.apk

gamehub.apk

socialhub.apk

musichub.apk

readershub.apk

htmlviewer.apk

phonesky.apk

samsungim.apk

sevenengine.apk

snsaccountfb.apk

snsaccountli.apk

snsaccountms.apk

snsaccounttw.apk

snsdisclaimer.apk

snsimagecache.apk

snsprovider.apk

syncmldm.apk

kobo.apk

fotaclient.apk

 

Σε κάθε περίπτωση ότι αφαιρέθηκε μπορεί να ξαναπροστεθεί.

 

Τι έχει προστεθεί-αλλαχθεί.

 

1. Yποστήριξη Jkay settings 13.6.4

2. CF-Root Kernel

3. bootanimation Pulse, διάφανα widget για ρολόι και καιρό και οι default screens.

4. AngryGps.apk

5. CWM Manager

6. AdFree

7. Google talk με υποστήριξη βίντεοκλήσης

8. Maps 6.3.0 με Ελληνική πλοήγηση

9. Διάφανο Weather widget

10. Διάφανο Email widget

11. Διάφανο Digital clock widget

Οι διαφορές είναι ελάχιστες με την original και έτσι δε θα ξενίσουν κάποιον που βάζει πρώτη φορά custom rom.

 

Σε ποιους δεν απευθύνεται.

Σε όποιον κάνει εγκατάσταση ότι βρει μπροστά του και μετά έχει απορίες γιατί δε του παίζει αυτό, εκείνο.

Οποιαδήποτε παρατήρηση πάνω ΣΤΗ ROM, δεκτή.

 

Η εγκατάσταση γίνεται από recovery mode αφού πρώτα το τηλέφωνο μας είναι CF-rooted.

Οδηγός εγκατάστασης για οποιαδήποτε custom rom υπάρχει εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982

H rom δεν είναι full wipe.

 

DOWNLOAD PULSE ROM 1.7 - Jkay 13.6.4

Mirror link

 

Πριν την εγκατάσταση της Pulse 1.7 θα πρέπει να προηγηθεί απεγκατάσταση του Jkay deluxe settings 13.2 αν υπάρχει.Με νεότερες εκδόσεις του δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Επειδή κάποιοι φίλοι με ρώτησαν αν μπορούν να κάνουν donate για να υποστηρίξουν την ROM, μπορούν να το κάνουν ως εξής.

Στείλτε τη λέξη ΧΑΜΟΓΕΛΟ στο 54020.Χρέωση:Σταθερό 2,28 Ευρώ/κλήση, κινητό 2,46 Ευρώ/SMS

Κάνοντας ένα παιδί χαρούμενο, γίνομαι κι εγώ και αποδίδω καλύτερα.

Άλλοι τρόποι στήριξης του χαμόγελου του παιδιού (χωρίς την προμήθεια των τηλεφωνικών εταιρειών, οπότε ακόμα καλύτερα) υπάρχουν εδώ: ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΜΑΣ

Σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη της ROM και του ΧΑΜΟΓΕΛΟΥ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.

 

UPGRADES - MODS - PATCHES *UPDATED 30/3/2012*

 

Pulse Upgrade 1.7

Αναβαθμίζει την έκδοση Jkay deluxe settings της ROM σε 13.6.4

Εγκαθίσταται επάνω από την Pulse 1.6

DOWNLOAD LINK 1

DOWNLOAD LINK 2

 

Διάφορα mods-patches

 

Noise reduction Off Απενεργοποιεί τη συγκεκριμένη λειτουργία για όσους έχουν πρόβλημα με echo στις κλήσεις. Mirror link

Non Increasing Ring Το κουδούνισμα ξεκινάει από την ένταση που έχουμε επιλέξει και όχι βαθμιαία. Mirror link

Noise Reduction Οff + Non Increasing Ring Συνδυασμός των 2 παραπάνω mods. Mirror link

ΠΡΟΣΟΧΗ: Επιλέγουμε ένα από τα 3 παραπάνω, γιατί το κάθε ένα, καταργεί το άλλο.

Hellas GPS fix Για ευκολότερο κλείδωμα του GPS στην Ελλάδα. Για άλλες χώρες μπορείτε να μου ζητήσετε και θα βάλω (Είναι ενσωματωμένο στις 1.6-1.7) Mirror link

Transparent Email Widget Διάφανο Email Widget (Είναι ενσωματωμένο στις 1.6-1.7) Mirror link

Transparent Digital Clock Widget Διάφανο ψηφιακό ρολόι (ενσωματωμένο σε όλες τις εκδόσεις της Pulse)

Transparent Weather Widget Διάφανο Widget καιρού (ενσωματωμένο σε όλες τις εκδόσεις της Pulse)

Pulse XWLA4 Social Hub Το Social Hub που έχει αφαιρεθεί από την stock rom

 

Pulse Blue Version 1.7

 

Για τους φίλους που ζητάνε μια διαφορετική απόχρωση από το πράσινο

Μπλε εικονίδια, status bar, διάφανο μπλε widget "Φηφιακό ρολόι"

 

http://img267.imageshack.us/img267/8755/sc20120217181358.png http://img821.imageshack.us/img821/2744/sc20120217181426.png

 

Εγκατάσταση από recovery mode επάνω από την Pulse 1.7

 

Pulse Blue Version 1.7

 

Pulse Blue Circle Version 1.7

Ίδια με την Pulse Blue Version, αλλά με διαφορετικό εικονίδιο μπαταρίας

 

http://img813.imageshack.us/img813/5429/sc20120217182919.png http://img839.imageshack.us/img839/9813/sc20120217182959.png

 

Εγκατάσταση από recovery mode επάνω από την Pulse 1.7

Pulse 1.7 Blue Circle Version

 

Τα παραπάνω mods τα έχω δημιουργήσει εγώ και η ευθύνη καλής ή όχι λειτουργίας, είναι δική μου.

Η εγκατάσταση τους γίνεται από recovery mode.

 

Εναλλακτικά, μόντεμ μπορείτε να κατεβάσετε όποιο θέλετε από το XDA Modem Collection.

 

Πληκτρολόγιο Swype Ελληνο-Αγγλικό Swype 3.26.92.35548

Πριν την εγκατάσταση του καινούριου Swype, απεγκαθιστούμε το προηγούμενο και με τον file manager που χρησιμοποιούμε,

βεβαιωνόμαστε ότι δεν υπάρχει στο φάκελο /system/lib το αρχείο libSwypeCore.so

Αν υπάρχει το διαγράφουμε και προχωρούμε στην εγκατάσταση.

ΠΡΟΣΟΧΗ! Επειδή αυτή η έκδοση του Swype είναι μεταφορά από το Galaxy Note, ενδέχεται να παρουσιαστούν προβλήματα.

 

 

Για την εγκατάσταση Themes δίνουμε προσοχή στις οδηγίες εγκατάστασης που δίνει ο κάθε δημιουργός και προσέχουμε να ταιριάζει η έκδοση jkay deluxe themes του θέματος που θέλουμε να εγκαταστήσουμε, με την έκδοση που περιέχει η ROM.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Επειδή κάποιοι φίλοι με ρώτησαν αν μπορούν να κάνουν donate για να υποστηρίξουν την ROM, μπορούν να το κάνουν ως εξής.

Στείλτε τη λέξη ΧΑΜΟΓΕΛΟ στο 54020.Χρέωση:Σταθερό 2,28 Ευρώ/κλήση, κινητό 2,46 Ευρώ/SMS

Κάνοντας ένα παιδί χαρούμενο, γίνομαι κι εγώ και αποδίδω καλύτερα.

Άλλοι τρόποι στήριξης του χαμόγελου του παιδιού (χωρίς την προμήθεια των τηλεφωνικών εταιρειών, οπότε ακόμα καλύτερα) υπάρχουν εδώ: ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΜΑΣ

Σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη της ROM και του ΧΑΜΟΓΕΛΟΥ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.

Edited by StratosGR
Update
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλώς τον!! Σε περίμενα πιο νωρίς άλλα καλύτερα ετσι γιατί έρχονται Χριστουγεννα και θα έχουμε χρόνο για δοκιμές..:D:p

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή! Εδώ και 2 μερούλες με Pulse πάω σφφφφφααααααιιιιρρρραααα :D Επιτέλους οι 2-3 βασικές αλλαγές που χρειάζεται η στοκ χωρίς 10 κιλά σάλτσες!!:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον!! Σε περίμενα πιο νωρίς άλλα καλύτερα ετσι γιατί έρχονται Χριστουγεννα και θα έχουμε χρόνο για δοκιμές..:D:p

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

 

Καλή αρχή! Εδώ και 2 μερούλες με Pulse πάω σφφφφφααααααιιιιρρρραααα :D Επιτέλους οι 2-3 βασικές αλλαγές που χρειάζεται η στοκ χωρίς 10 κιλά σάλτσες!!:cool:

 

Ευχαριστώ παιδιά :)

Για τις σάλτσες εν μέρη έχεις δίκο.Αλλά επειδή αυτά είναι γούστα, σε πάρα πολλούς αρέσουν.Κατα καιρούς και σε μένα :)

Ότι παρατηρήσεις υπάρχουν, ευπρόσδεκτες.

Και απαιτήσεις αν είναι σε λογικά πλαίσια και είναι εφικτές.

Κι αν αργήσω σε οτιδήποτε, την υπομονή σας, μιας και τα κάνω όλα μόνος :happy:

Link to comment
Share on other sites

Request no1: Appwidgetpicker στις προεγκατεστημένες εφαρμογές, νομίζω όλοι το βάζουμε και είναι τρομερά βολικό!:cool:
Link to comment
Share on other sites

Στράτο καλή αρχή και από έμενα και σου εύχομαι καλές και πολλές εκδόσεις.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλη αρχη και απο μενα φιλε στρατος!

με την πρωτη ευκαιρία και μολις βρω χρονο θα την ριξω μια ματια..:)

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή σου εύχομαι. Εντυπώσεις αργότερα.

 

Στράτο καλή αρχή και από έμενα και σου εύχομαι καλές και πολλές εκδόσεις.

 

καλη αρχη και απο μενα φιλε στρατος!

με την πρωτη ευκαιρία και μολις βρω χρονο θα την ριξω μια ματια..:)

 

Να είστε όλοι καλά :)

 

Request no1: Appwidgetpicker στις προεγκατεστημένες εφαρμογές, νομίζω όλοι το βάζουμε και είναι τρομερά βολικό!:cool:

 

Εγώ πρώτη φορά τώρα το άκουσα και έψαξα λίγο.Δε παίζει στον TW launcher.

Αν ξέρεις κάτι παραπάνω μου το λες και το παλεύω :)

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Στρατο.

M' αρέσει αυτο το στυλ rom. Θα σου πρότεινα να μην ενσωματωνεις πέρα απο deluxe settings αλλα στοιχεία απο themes.

Πχ δεν μ αρέσει το tweak του συμπατριώτη μας με τα 5 εικονιδια γιατι γεμίζουν την οθόνη και το κάνουν χειρότερο απο iPhone :lol:.

Θα ήταν καλο να το κανεις zip και να το εγκαταστει οποίος θέλει μέσω CWM.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Στρατο.

M' αρέσει αυτο το στυλ rom. Θα σου πρότεινα να μην ενσωματωνεις πέρα απο deluxe settings αλλα στοιχεία απο themes.

Πχ δεν μ αρέσει το tweak του συμπατριώτη μας με τα 5 εικονιδια γιατι γεμίζουν την οθόνη και το κάνουν χειρότερο απο iPhone :lol:.

Θα ήταν καλο να το κανεις zip και να το εγκαταστει οποίος θέλει μέσω CWM.

 

Μα το iphone έχει 4 εικονίδια.

Άσε που είναι κρίμα να χαραμίζεται τέτοια οθόνη :)

Θα προσθέσω όμως στα mods την επαναφορά του original launcher :cool:

 

*UPDATE* Προστέθηκε ήδη :cool:

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή κι από εμένα φίλε μου! Και καλή δύναμη για τη συνέχεια!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όσο αστείο και να φαίνεται είμαι άσχετος από TW, πάντα μου καθόταν στο λαιμό, αλλά αποφάσισα να του δώσω μια 2η ευκαιρία μπορώ να αλλάξω τα κάτω εικονίδια με κάποιο τρόπο?:blink:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή όσο αστείο και να φαίνεται είμαι άσχετος από TW, πάντα μου καθόταν στο λαιμό, αλλά αποφάσισα να του δώσω μια 2η ευκαιρία μπορώ να αλλάξω τα κάτω εικονίδια με κάποιο τρόπο?:blink:

 

Τα εικονίδια είναι των εφαρμογών , όχι του launcher.Θα πρέπει να αλλαχτούν μέσα στην κάθε εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια είναι των εφαρμογών , όχι του launcher.Θα πρέπει να αλλαχτούν μέσα στην κάθε εφαρμογή.

 

ΑΡγκ η ώρα είναι δύσκολη και 9 ώρες Multitasking αυτά κάνει, εννοώ εάν μπορώ να βάλω κάποια άλλη εφαρμογή εκεί κάτω:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ΑΡγκ η ώρα είναι δύσκολη και 9 ώρες Multitasking αυτά κάνει, εννοώ εάν μπορώ να βάλω κάποια άλλη εφαρμογή εκεί κάτω:rolleyes:

 

Στον app drawer πατάς επεξεργασία και ....drag n drop :cool:

Παίρνει μέχρι 5.

Link to comment
Share on other sites

Μα το iphone έχει 4 εικονίδια.

Άσε που είναι κρίμα να χαραμίζεται τέτοια οθόνη :)

Θα προσθέσω όμως στα mods την επαναφορά του original launcher :cool:

 

*UPDATE* Προστέθηκε ήδη :cool:

 

Ναι 4 έχει το iPhone άλλα είναι μόνο εικονίδια. :)

Στα Android μ αρέσει να ταιριάζω εικονίδια με widgets και να μην κατακλύζω την οθόνη ώστε να έχω ένα όμορφο σύνολο.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν νέα αρχεία στο Post No 2

 

 

Πολυ καλη δουλεια φιλε!Μπραβο :)

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια rom που να ειναι στην φιλοσοφια τις original rom κ νομιζω οτι η δικια σου θα ειναι οπως πρεπει.Μια ερωτηση οποια custom rom εχω βαλει δεν εχει το στοκ scrollαρισμα

οταν κατεβαζεις τη μπαρα μεχρι τερμα που δειχνει οτι τραβιεται η λιστα τυπου iphone (overscroll λεγεται νομιζω)που ειχε η original rom 2.3.3 οταν πρωτοπηρα το κινητο η δικια σου ρομ εχει χατι τετοιο???αυτο το scrolling ψαχνω αλλα δε το βρησκω πουθενα...

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια rom που να ειναι στην φιλοσοφια τις original rom κ νομιζω οτι η δικια σου θα ειναι οπως πρεπει.Μια ερωτηση οποια custom rom εχω βαλει δεν εχει το στοκ scrollαρισμα

οταν κατεβαζεις τη μπαρα μεχρι τερμα που δειχνει οτι τραβιεται η λιστα τυπου iphone (overscroll λεγεται νομιζω)που ειχε η original rom 2.3.3 οταν πρωτοπηρα το κινητο η δικια σου ρομ εχει χατι τετοιο???αυτο το scrolling ψαχνω αλλα δε το βρησκω πουθενα...

 

Δυστυχώς το καταχώρησε ως πατέντα η Αpple και ανάγκασε την Samsung να το αφαιρέσει.Υπάρχει κάποιο mod αλλά δε ξέρω αν σε καλύπτει.Δε δουλεύει πλήρως.

Πήγαινε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1154278 και δες το overscroll bounce.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το καταχώρησε ως πατέντα η Αpple και ανάγκασε την Samsung να το αφαιρέσει.Υπάρχει κάποιο mod αλλά δε ξέρω αν σε καλύπτει.Δε δουλεύει πλήρως.

Πήγαινε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1154278 και δες το overscroll bounce.

 

γιατι ομως υπαρχει στα windows phone το ιδιο scrolling???

Link to comment
Share on other sites

γιατι ομως υπαρχει στα windows phone το ιδιο scrolling???

 

Δεν έχω δει τα windows αλλά αν είναι έτσι βλέπω κι άλλα δικαστήρια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Θα περάσω την Pulse άμεσα :) Έχω μερικές ερωτήσεις:

 

1. Τι modem έχει η ROM?

2. Γενικά είναι προσανατολισμένη σε επιδόσεις, oc/uv κλπ. ή σε καλή αυτονομία;

3. Μπορούμε να έχουμε σε ένα zip αρχείο τις εφαρμογές που έχουν αφαιρεθεί, ή έστω μία λίστα αναφοράς;

4. Αν ένα θέμα που έχουμε εγκαταστήσει δεν μας αρέσει, πως γυρνάμε στο προηγούμενο; (το Litening 6.1 Remove.zip θα λειτουργήσει αν εγκατασταθεί αμέσως μετά το upgrade?)

5. Υπάρχει δυνατότητα δημιουργίας stock theme?

6. To theme από αυτή τη ROM είναι συμβατό; themes index

7. Πριν την εγκατάσταση της Pulse χρειάζεται να εγκαταστήσουμε κάποια stock ROM ή επίσημο firmware (άρα ξανά odin, root κλπ.)

8. Για να περάσουμε από την 1.0 στην 1.1 πως κάνουμε τη διαδικασία; πχ όταν περαστεί η 1.0 κάνουμε reboot, αφήνουμε να εγκατασταθεί πλήρως η ROM και μετά ξαναμπαίνουμε στο recovery για το upgrade ή περνάμε την 1.0, αμέσως μετά την 1.1 και μετά κάνουμε το πρώτο reboot? (πριν περάσουμε την 1.1 πρέπει να γίνει και wipe cache/dalvik cache?)

 

Ευχαριστώ και καλή πορεία στη ROM σου :D

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Θα περάσω την Pulse άμεσα :) Έχω μερικές ερωτήσεις:

 

1. Τι modem έχει η ROM?

2. Γενικά είναι προσανατολισμένη σε επιδόσεις, oc/uv κλπ. ή σε καλή αυτονομία;

3. Μπορούμε να έχουμε σε ένα zip αρχείο τις εφαρμογές που έχουν αφαιρεθεί, ή έστω μία λίστα αναφοράς;

4. Αν ένα θέμα που έχουμε εγκαταστήσει δεν μας αρέσει, πως γυρνάμε στο προηγούμενο; (το Litening 6.1 Remove.zip θα λειτουργήσει αν εγκατασταθεί αμέσως μετά το upgrade?)

5. Υπάρχει δυνατότητα δημιουργίας stock theme?

6. To theme από αυτή τη ROM είναι συμβατό; themes index

7. Πριν την εγκατάσταση της Pulse χρειάζεται να εγκαταστήσουμε κάποια stock ROM ή επίσημο firmware (άρα ξανά odin, root κλπ.)

8. Για να περάσουμε από την 1.0 στην 1.1 πως κάνουμε τη διαδικασία; πχ όταν περαστεί η 1.0 κάνουμε reboot, αφήνουμε να εγκατασταθεί πλήρως η ROM και μετά ξαναμπαίνουμε στο recovery για το upgrade ή περνάμε την 1.0, αμέσως μετά την 1.1 και μετά κάνουμε το πρώτο reboot? (πριν περάσουμε την 1.1 πρέπει να γίνει και wipe cache/dalvik cache?)

 

Ευχαριστώ και καλή πορεία στη ROM σου :D

 

1. KI4 , στο 2ο post έχω και τά KL1,KP1 αλλά μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε θες εσύ από το XDA Modem Collection.

2. Θέματα τέτοια κατά 99% προέρχονται από τον kernel (αυτονομία-ταχύτητα) και τις εφαρμογές (αυτονομία) που εγκαθιστάς.Η rom είναι είπαμε βασισμένη στη stock, άρα ισορροπημένη.

Δε θα μπω σε λεπτομέρειες, αλλά σαφώς είναι βελτιωμένη σε ταχύτητα και αυτονομία, από την stock.

3. Θα φτιάξω λίστα, αλλά όταν μπεις στη ρομ αν δε σου λείψει κάτι, έχει νόημα; ;)

Αν θες κάτι που λείπει, το αναφέρεις και το ανεβάζω άμεσα.

4. και 5. Ένα restore theme, θα είχε πάρα πολύ μεγάλο μέγεθος, 160-170MB!

Δεν υπάρχει λόγος να ξανακατεβάσεις τόσο μεγάλο αρχείο.Εγκαθιστάς ξανά τη ρομ από πάνω(δε σου σβήνεται τίποτα) και γίνεται restore :) .

Δε βάζουμε ποτέ theme πάνω από άλλο theme.Επειδή δεν αλλάζουν όλοι τα ίδια πράγματα, θα καταλήξουμε με μια περίεργη μίξη.

6. Δε το έχω δει, αλλά αν είναι ΚΚ5 κατά 99% δεν υπάρχει πρόβλημα.Try & error :)

7. Ισχύει ότι για όλες τις custom όπως τα γράφει και στον οδηγό που αναφέρω.

Αν έρχεσαι από ΚΚ5 δε χρειάζεται τίποτα.Απλά την περνάς :)

Αν για οποιοδήποτε λόγο σου βγάζει σφάλματα, τότε κάνε wipe.

Μέχρι στιγμής για λόγους δοκιμών, επειδή βοηθάω όπου μπορώ και την omega, έχω κάνει δεκάδες εναλλαγές μεταξύ Pulse και των 3 εκδόσεων της Omega , χωρίς να κάνω ούτε μία φορά wipe.

8. Με όποιον τρόπο θες εσύ (δε χρειάζεται wipe).

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...