Jump to content

[Επίσημο] HTC Explorer


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή δεν είναι το κινητό δικό μου, αν την δοκιμάσει κάποιος, ας μας πει εντυπώσεις.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23264505&postcount=322

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα

Οταν κατεβάζω email απο εταιρικό λογαριασμό με pop3, τα συνημμένα αρχεια αγνοούνται και αντι αυτών εμφανίζεται αρχειο winmail.dat το οποίο βέβεια δεν ανοιγει. Το εχει αντιμετωπίσει άλλος συναδελφος και με ποιο τρόπο λύνεται;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

το αγορασε ενας φιλος χθες και μου εκανε 2 ερωτησεις,οποιος μπορει να βοηθησει!

1) οταν παει να αποθηκευσει π.χ. φωτογραφιες,του ζηταει καρτα sd,ενω εχει ακομα 90mb ελευθερο χωρο μνημης απο την συσκευη.

πρεπει να κανει κατι στις ρυθμισεις?

2) στο ιντερνετ,παει να μπει σε καποια sites και του μιλαει κατι περι προστασιας,ιδιωτικου απορρητου ή κατι τετοιο.

κατι απο τις ρυθμισεις του ιντερνετ?

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

 

επειδη προκειται να το αγορασω...μπορειτε να μου πειτε εσεις που το εχετε τι γνωμη εχετε για τον δεκτη gps καθως επισης και πιο θεωρειται το πιο καλο προγραμμα πλοηγησης?

η μπαταρια του πως παει?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα σε ολους,

 

επειδη προκειται να το αγορασω...μπορειτε να μου πειτε εσεις που το εχετε τι γνωμη εχετε για τον δεκτη gps καθως επισης και πιο θεωρειται το πιο καλο προγραμμα πλοηγησης?

η μπαταρια του πως παει?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Επειδή έχεις απευθύνει την ίδια ερώτηση σε τρία διαφορετικά θέματα (κάτι που δεν ενδείκνυται), άνοιξε ένα θέμα εδώ με τις συσκευές που σε ενδιαφέρουν και από τις απαντήσεις εκεί θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχεις απευθύνει την ίδια ερώτηση σε τρία διαφορετικά θέματα (κάτι που δεν ενδείκνυται), άνοιξε ένα θέμα εδώ με τις συσκευές που σε ενδιαφέρουν και από τις απαντήσεις εκεί θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς.

 

Ευχαριστω και συγγνωμη. Θα ανοιξω ενα νεο θεμα στους Τεχνολογικους Διαξιφισμους

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει να το πάρει κανείς; Δεν βλέπω και πολύ κίνηση στο forum για αυτή τη συσκευή. Το έχει ένας φίλος και σκέφτεται να το πουλήσει γιατί δεν έμεινε και πολύ ευχαριστημένος. Τι λέτε εσείς που το έχετε;
Link to comment
Share on other sites

Τι χρηση θες να κανεις με τη συσκευη;

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2 Beta-4

Θέλω να ακούω δυνατά και καθαρά τον συνομιλητή μου και να έχει δυνατό ήχο κλήσης.

Να έχει αξιοπρεπές media player και καλή απόδοση με τα ακουστικά γιατί η μουσική πάει σύννεφο.

Στο internet απεικονίζονται ικανοποιητικά οι σελίδες; Υποστηρίζει flash για να βλέπεις τα βίντεο στις σελίδες;

Είμαι νέος στο android καθώς είχα το HD2 με Windows Mobile 6.5

Με ενδιαφέρουν τα παραπάνω γιατί σκέφτομαι να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή παρουσίαση, ευχαριστώ. Με κάλυψε και το μόνο σχόλιο που κάνω είναι θα έπρεπε να ήταν η τιμή του στα 150€ με βάση τις συσκευές που κυκλοφορούν σήμερα. Πάντως φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον τουλάχιστον για μας που ξεκινάμε με android συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Κλείνω σχεδόν 1 μήνα ως κάτοχος της εν λόγω συσκευής και έχω να δηλώσω πως σκέφτομαι όχι μόνο να το πετάξω αλλά να το διαλύσω με σφυρί πρώτα για την χαμένη μου ηρεμία!!!!

 

Το ότι έχει περιορισμένες δυνατότητες είναι κάτι που το ήξερα από την αρχή, άλλωστε παίζει και σε αντίστοιχη κατηγορία τιμής.

ΑΛΛΑ

επικεντρώνομαι σε 2 ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ που κυριολεκτικά το καθιστούν (για εμένα) ΑΧΡΗΣΤΟ:

 

1) έχοντας εγκαταστήσει ελάχιστες εφαρμογές, η μνήμη του τηλεφώνου έχει ήδη γεμίσει! Και πήγα και αγόρασα sd των 8 GB όλο χαρά, αλλά δεν μεταφέρονται όλες οι εφαρμογές στην sd. Κατέβασα cache cleaner, application για μεταφορά σε sd, τίποτα!

Άσε που η ελάχιστη μνήμη που έχει απομείνει μικραίνει συνεχώς (από τι; μηνύματα; γιατί αυτόματες ενημερώσεις κτλ έχω ήδη απενεργοποιήσει).

ΑΡΑ: ως android κινητό -> άχρηστο (δεν μπορώ να εγκαταστήσω τίποτα πλέον, αφού δεν έχει επαρκή μνήμη το τηλέφωνο)

 

2) αυτό που στην αρχή φάνηκε πολύ καλό, πλέον είναι απαράδεκτο: ΑΠΟΚΡΙΣΗ ΟΘΟΝΗΣ!

Πλέον, αντιδρά στο άγγιγμα ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΘΥΜΑΤΑΙ! Για να συντάξω μήνυμα φτύνω αίμα, αφού είτε πρέπει να ασκήσω τρομερή πίεση για να ανταποκριθεί, είτε αποκρίνεται άμεσα αλλά γράφει άλλα ντ' άλλων.

Το ακόμα χειρότερο είναι όταν θέλω να κάνω scrollάρισμα. Πλέον έχω χάσει κάθε ελπίδα να καταφέρω κάτι τέτοιο: μπαίνω π.χ. στις τελευταίες κλήσεις, θέλω να κατέβω προς τα κάτω αλλά μάταια: θα αποκριθεί στο άγγιγμα σε άσχετη στιγμή, ακαριαία (δεν μπορώ να σύρω την λίστα) και φυσικά θα κάνει και κλήση στον αριθμό που αποκρίθηκε.

ΑΡΑ: ως κινητό γενικά -> ΑΧΡΗΣΤΟ

 

Αυτά είχα να καταθέσω για να προστατέψω υποψήφιους αγοραστές του.

 

Μου στοίχισε 150 ευρώ και 3 εβδομάδες εκνευρισμού!

Link to comment
Share on other sites

το είπαμε ότι το εν λόγο κινητό είναι μια χαρά για 2η συσκευή με λίγα πράματα μέσα 2 gps soundhound κτλ.δε μου εχει κανενα προβλημα το εχεις φορτωσει μαλων με 1002 ******** και εχει χασει τη μπαλα.`
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mολις αγορασα το κινητο με αγγλικο μενου.Το εχω 1 μερα και ειναι το πρωτο android κινητο που εχω για να ξερετε το μετρο συγκρισης μου:).

 

Σαν πρωτες εντυπωσεις, εχει πολυ καλο και δυνατο ηχειο.Η ποιοτητα βιντεο με καλυπτει απολυτα, ενταξει δεν ειναι και σαν υπολογιστης αλλα βλεπω βιντεο HD ανετα και δεν με πονανε τα ματια.Η ταχυτητα επεξεργαστη ικανοποιητικη και αυτη.Προς το παρον ειμαι ευχαριστημενος!

 

Σημαντικο συν για εμενα ειναι το καπακι της μπαταριας το οποιο καλυπτει ολη την συσκεθη εκτος της οθονης.Τριγυρω ειναι λιγο μαλακο και μεσα σκληρο.Δηλαδη δεν ξεβαφει και θελει προσπαθεια να γρατσουνιστει.Απο την αλλη αν τα καταφερω να το γρατσουνισω αλλαζω το καπακι και ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα το HTC Explorer με αγγλικο μενου.Πως γινεται να βαλω ελληνικο πληκτρολογιο?(Ειμαι εντελως ασχετος με τα android)

 

σε λάθος thred το έβαλες αλλα

πήγαινε ρυθμίσεις---->γλώσα καιπληκτρολόγιο-------->επιλογή γλώσσας----> ελληνικά

settings------->Lanquage & Keyboerd---->select lanquage------->Ελληνικά

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

σε λάθος thred το έβαλες αλλα

πήγαινε ρυθμίσεις---->γλώσα καιπληκτρολόγιο-------->επιλογή γλώσσας----> ελληνικά

settings------->Lanquage & Keyboerd---->select lanquage------->Ελληνικά

 

Δεν εννοω το μενου.Ειχε προεγκατεστημενη την εφαρμογη morelocale2 επελεξα ελληνικα αλλα δεν αλλαζει η γλωσσα του μενου, παρα μονο η γλωσσα σε καποιες εφαρμογες.Δεν ειναι το προβλημα μου αυτο ομως το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να γραψω ενα sms στα ελληνικα και για αυτο ψαχνω καποια εφαρμογη!

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε καποιο πληκτρολογιο απο το μαρκετ. πχ go keyboard

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2 Beta-6

 

Κατεβασα την εφαρμογη και συγκεκριμενα την go keyboard iphone theme.Τι ρυθμισεις πρεπει να κανω τωρα για να βγαινει αυτοματα το ελληνικο πληκτρολογιο?

Link to comment
Share on other sites

μονο ελληνικά θέλεις να γράφεις; τοτε θα πας στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου και θα εχεις τικαρισμένη μόνο την ελληνική γλώσσα
Link to comment
Share on other sites

Παιζεις με τις λεξεις:)

 

Θελω να εχει ελληνικα-αγγλικα. Αυτο που λες το εχω κανει αλλα τζιφος!

 

Μηπως εννοεις στις ρυθμισεις της εφαρμογης?Γιατι δεν την εμφανιζει στο μενου και οταν την εντοπισα (ηταν κρυμενη) δεν ειχε πουθενα τα settings.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την εφαρμογη και συγκεκριμενα την go keyboard iphone theme.Τι ρυθμισεις πρεπει να κανω τωρα για να βγαινει αυτοματα το ελληνικο πληκτρολογιο?

 

Έχεις κατεβάσει μονο το theme!!!!θες την εφαρμογή go keyboard !

Link to comment
Share on other sites

Nαι σωστα! Ενταξει το εφτιαξα!

 

ευχαριστω:)

 

Εχω το εξης προβλημα.

 

Οταν παω να αποθηκευσω επαφες δεχεται μονο 6 χαρακτηρες στο ονομα.

 

Γνωριζει κανεις κατι για αυτο?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...