Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.

 

Πέρασα την ελληνική και το κινητό πάει πάρα πολύ καλά.

Edited by sercreep
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα link για την τελευταία Ελληνική JB επειδή τα link στο hotfile δεν δουλεύουν.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τις ανεβάζουν αλλού οπότε πρέπει να κάνετε λίγη υπομονή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα link για την τελευταία Ελληνική JB επειδή τα link στο hotfile δεν δουλεύουν.

Ευχαριστώ

 

Από το Sammobile το τελευταίο Ελληνικό unbranded με CSC "EUR", το κατεβάζεις από εδώ .. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Έχω περάσει την έκδοση android 4.1.2 με έκδοση βασικού φάσματος I900XXMS4 και έκδοση kernel 3.0.31-1418025 dpi@DELL226 #3 SMP PREEMPT Wed Sep 25 18:29:28 KST 2013 και Αριθμό κατασκευής JZO54KJ9100XWMS1 Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από το ebay.Έχω την εντύπωση πως μετά την αναβάθμιση που του έκανα (είχε την έκδοση android 2.3.5 έκδοση βασικού φάσματος i900xxki3 και έκδοση kernel 2.6.35.7-i900xxki3-cl577579 se.infra@Sep-55#2) δεν έχω καλή λήψη του τηλεφώνου (Vodafone)

Λόγω του ότι είμαι άσχετος μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ??

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Έχω περάσει την έκδοση android 4.1.2 με έκδοση βασικού φάσματος I900XXMS4 και έκδοση kernel 3.0.31-1418025 dpi@DELL226 #3 SMP PREEMPT Wed Sep 25 18:29:28 KST 2013 και Αριθμό κατασκευής JZO54KJ9100XWMS1 Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από το ebay.Έχω την εντύπωση πως μετά την αναβάθμιση που του έκανα (είχε την έκδοση android 2.3.5 έκδοση βασικού φάσματος i900xxki3 και έκδοση kernel 2.6.35.7-i900xxki3-cl577579 se.infra@Sep-55#2) δεν έχω καλή λήψη του τηλεφώνου (Vodafone)

Λόγω του ότι είμαι άσχετος μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ??

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Με λίγα λόγια, είχες 2.3.5 με radio ΚΙ3 και έβαλες 4.1.2 (MS1) με radio MS4 που είναι και τα latest. Όταν λες ότι δεν έχεις καλή λήψη φαντάζομαι εννοείς το σήμα. Αυτό οφείλεται στο radio και ίσως χρειαστεί να το αλλάξεις. Εγώ με MS4 και Cosmote είμαι μια χαρά. Επίσης, ίσως έχεις ενεργοποιημένο το 3G/HSPΑ, δεν έχεις καλή 3G κάλυψη στην περιοχή σου και πρέπει να το γυρίσεις σε 2G. Εγώ πχ. με 2G πιάνω 4 γραμμές σήμα ενώ με 3G 1-2.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια, είχες 2.3.5 με radio ΚΙ3 και έβαλες 4.1.2 (MS1) με radio MS4 που είναι και τα latest. Όταν λες ότι δεν έχεις καλή λήψη φαντάζομαι εννοείς το σήμα. Αυτό οφείλεται στο radio και ίσως χρειαστεί να το αλλάξεις. Εγώ με MS4 και Cosmote είμαι μια χαρά. Επίσης, ίσως έχεις ενεργοποιημένο το 3G/HSPΑ, δεν έχεις καλή 3G κάλυψη στην περιοχή σου και πρέπει να το γυρίσεις σε 2G. Εγώ πχ. με 2G πιάνω 4 γραμμές σήμα ενώ με 3G 1-2.

Ναι εννοώ το σήμα του τηλεφώνου.Πως μπορώ να αλλάξω το radio?Στις ρυθμίσεις Λειτουργία δικτύου μου βγάζει GSM και WCDMA ,δεν ξέρω από που ρυθμίζω 3G ή 2G.H έκδοση που έχω είναι η Nordic μήπως παίζει ρόλο αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοώ το σήμα του τηλεφώνου.Πως μπορώ να αλλάξω το radio?Στις ρυθμίσεις Λειτουργία δικτύου μου βγάζει GSM και WCDMA ,δεν ξέρω από που ρυθμίζω 3G ή 2G.H έκδοση που έχω είναι η Nordic μήπως παίζει ρόλο αυτό ?

 

Η επιλογή για 2G είναι η gsm

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ saranto ευχαριστώ ,

το radio πως μπορώ να το αλλάξω? Υπάρχει Ελληνική μήπως έκδοση για το τηλέφωνό μου έτσι ώστε πιθανόν να βοηθήσει το σήμα ?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ saranto ευχαριστώ ,

το radio πως μπορώ να το αλλάξω? Υπάρχει Ελληνική μήπως έκδοση για το τηλέφωνό μου έτσι ώστε πιθανόν να βοηθήσει το σήμα ?

 

Αλλάζει με odin! Υπάρχει ειδικό topic στο νήμα για το s2 που αναφέρει για αλλαγή στο modem! Ρώτα εκεί τα παιδιά να σε βοηθησουν..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδες πειτε μου ποιο απο τα παρακατω επισημα 4.1.2 ειναι καλυτερο, πιο σταθερο και με καλυτερη μπαταρια;

 

1) 4.1.2 Jelly Bean I9100XWLSW_I9100OXXLSB_EUR

2) 4.1.2 Jelly Bean I9100XWMS1_I9100XXMS4_NEE

 

Ευχαριστω.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδες πειτε μου ποιο απο τα παρακατω επισημα 4.1.2 ειναι καλυτερο, πιο σταθερο και με καλυτερη μπαταρια;

 

1) 4.1.2 Jelly Bean I9100XWLSW_I9100OXXLSB_EUR

2) 4.1.2 Jelly Bean I9100XWMS1_I9100XXMS4_NEE

 

Ευχαριστω.

 

Για μένα το δεύτερο. Πετάει ο γαλαξίας!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πειτε μου ποιο απο τα παρακατω επισημα 4.1.2 ειναι καλυτερο, πιο σταθερο και με καλυτερη μπαταρια;

 

1) 4.1.2 Jelly Bean I9100XWLSW_I9100OXXLSB_EUR

2) 4.1.2 Jelly Bean I9100XWMS1_I9100XXMS4_NEE

 

Ευχαριστω.

ιδια ειναι απλως το πρωτο ειναι επισημο για ελλαδα(XWLSW)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ιδια ειναι απλως το πρωτο ειναι επισημο για ελλαδα(XWLSW)

 

Καθολου ιδιες δεν ειναι. Η δευτερη ειναι η πιο καινουρια που εχει βγει κ καλυτερα βαλε αυτην.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να πειραματιστω με custom rom, Ποια μου προτεινετε που να εχει καλη διαχειριση μπαταριας αποτι ηταν η επισημη 4.1.2? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να πειραματιστω με custom rom, Ποια μου προτεινετε που να εχει καλη διαχειριση μπαταριας αποτι ηταν η επισημη 4.1.2? Ευχαριστω

 

Θα σου πρότεινα την Neat ROM στην οποία μπορείς να βάλεις κατά την εγκατάσταση ότι πραγματικά χρειάζεσαι. Από μπαταρία είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει και είναι η Rom που έχει μείνει τόσους μήνες στο κινητό μου :) και δύσκολα θα την αλλάξω... Χρόνια πολλά!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα την Neat ROM στην οποία μπορείς να βάλεις κατά την εγκατάσταση ότι πραγματικά χρειάζεσαι. Από μπαταρία είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει και είναι η Rom που έχει μείνει τόσους μήνες στο κινητό μου :) και δύσκολα θα την αλλάξω... Χρόνια πολλά!

 

Σευχαριστω πολυ να σαι καλα, θα αρχισω τις δοκιμες. Χρονια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεα 4.1.2 με changelog 1484249 apo 3/12/2013

 

Ναι απο την χωρα που βγηκε ομως ειναι τραγικο...μονο και αμα βγαλει η nordic καινουρια θα αλλαξω ρομ απο xwms1.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

μια ερεωτηση παιδια γιατι αυριο θα παω για σερβις....αμα εχουμε περασει επισημη αλλης χωρας μετραει το counter? Εννοειται οτι θα περασω ελληνικη πριν το παω για σερβις....απλα ρωταω αν εχει μετρησει το καουντερ με 0 din Που ειχα περασει παλια ισπανικη ...αν ναι πως μηδενιζει...

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και χρονια πολλα

Link to comment
Share on other sites

μια ερεωτηση παιδια γιατι αυριο θα παω για σερβις....αμα εχουμε περασει επισημη αλλης χωρας μετραει το counter? Εννοειται οτι θα περασω ελληνικη πριν το παω για σερβις....απλα ρωταω αν εχει μετρησει το καουντερ με 0 din Που ειχα περασει παλια ισπανικη ...αν ναι πως μηδενιζει...

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και χρονια πολλα

 

Με επίσημη άλλης χώρας δεν μετράει ο counter. Αν είσαι απόλυτα σίγουρος ότι δεν έχεις αλλάξει κάτι πέρα από επίσημα firmwares τότε δεν έχεις να κάνεις κάτι περισσότερο από το να βάλεις την ελληνική και να τους το πας.:)

Link to comment
Share on other sites

Με επίσημη άλλης χώρας δεν μετράει ο counter. Αν είσαι απόλυτα σίγουρος ότι δεν έχεις αλλάξει κάτι πέρα από επίσημα firmwares τότε δεν έχεις να κάνεις κάτι περισσότερο από το να βάλεις την ελληνική και να τους το πας.:)

 

ευχαριστω παρα πολυ ρε φιλε για την αμεση απαντηση.....

 

οχι μονο την ισπανικη ειχα περασει οταν ειχε βγει...τωρα θα περασω παλι την Ελληνικη....

 

Ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ ρε φιλε για την αμεση απαντηση.....

 

οχι μονο την ισπανικη ειχα περασει οταν ειχε βγει...τωρα θα περασω παλι την Ελληνικη....

 

Ευχαριστω και παλι

 

Μπορείς βέβαια να ελέγξεις και μόνος σου τον counter, χωρίς να προκαλέσεις κάποιο πρόβλημα μπαίνοντας σε download mode (παρατεταμένο πάτημα πλήκτρο έντασης κάτω - πλήκτρο κλειδώματος - home button) και βλέποντας αν γράφει "No" ή κάποιον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια περασα το ελληνικο firmware και μου βγαζει csc lsb(fop)

 

μηπως πρεπει να περασω την 4.0.3 και μετα να ξαναπαω στην jelly?

 

ξαναπερασα παλι την τελευταια ελληνικη EUR και τωρα ρε παιδια στο ιεσ Bgazei (NEE) τι γινεται??

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια περασα το ελληνικο firmware και μου βγαζει csc lsb(fop)

 

μηπως πρεπει να περασω την 4.0.3 και μετα να ξαναπαω στην jelly?

 

ξαναπερασα παλι την τελευταια ελληνικη EUR και τωρα ρε παιδια στο ιεσ Bgazei (NEE) τι γινεται??

 

Πρεπει να βαλεις την ρομ που θελεις κ να κανεις ρουτ για να αλλαξεις μεσω προγραμματος το csc που θελεις κ περιλαμβανεται στην τομ που θα εχεις περασει. Δλδ αμα βαλεις την ελληνικη το κανεις σε eur.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...