Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντως την εβαλα την καινουργια!:)

 

Περιμένουμε εντυπώσεις μόλις διαπιστώσεις κάτι..!:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μαλλον και εγω πρεπει να τη δοκιμασω εχω μεινει με την ισπανικη τοσο καιρο.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εισαι αν οχι ο μοναδικος τοτε απο τους πολυ λιγους που λεει οτι η 4.0.4 ειναι καλυτερη εκδοση android απο την 4.1.2.

 

Δεν εχω προσωπικη πειρα απο την 4.1.2 αλλα απ' οτι διαβαζω σε αυτο το τοπικ και στο αλλο επισημο του galaxy s2 εχω βγαλει το παραπανω πορισμα.

 

Ακόμα έχεις την 4.0.3;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν η σκανδιναβική δείχνει πολλή καλή. Από μπαταρία είναι νωρίς να πω, αλλά έχω την εντύπωση ότι το κινητό είναι ακόμα πιο smooth. Ελπίζω όταν έρθει η ελληνική να είναι κάποια απ αυτές που θα εμφανιστούν από εδώ και πέρα!
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα έχεις την 4.0.3;

Ναι και εχω πει θα περιμενω να ερθει η ελληνικη 4.1.2 να δοκιμασω κατευθειαν αυτη.

Τουλαχιστον τωρα δεν μου παρουσιαζει το sod ακομα και με την 4.0.3.

 

Εχω κανει ρουτ και εχω περασει τη σκανδιναβικη σε αλλο s2 φιλου μου και οντως γ.... αλλα στο δικο μου θα περιμενω την επισημη ελληνικη 4.1.2 και βλεπουμε.

 

Τελικα θα παρει την 4.2.2 το s2 επισημα ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

 

Τελικα θα παρει την 4.2.2 το s2 επισημα ή οχι?

 

 

Χλωμότατο, εδώ κάναμε κρα να πάρει την 4.1.2 ;)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μαυρη η πανω μπαρα..;

 

Όχι και όπως το βλέπω μάλλον δεν θα το αλλάξουν αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Όχι και όπως το βλέπω μάλλον δεν θα το αλλάξουν αυτό..

 

Σοφέ την έβαλες κι εσύ για δοκιμή;:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα παρει την 4.2.2 το s2 επισημα ή οχι?

 

Ναι, θα την πάρει, και δεν αποκλείεται απευθείας από 4.0.x να πάει σε 4.2.2. Αυτό τουλάχιστον λέει η λίστα της samsung για υποστήριξη 4.2.2 και 5 (όχι 5 για το s2, τουλάχιστον όχι επίσημα)

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καταναλωση...ειναι ακομα πιο σμουθ...δεν λαγκαρει πουθενα...αυτα προσεξα μεχρι στιγμης

 

Κι εγώ αυτό πρόσεξα με το που την εγκατέστησα! Παντού smooth και χωρίς ίχνος lag. Είδα διαφορά με την ισπανική. Θα τσεκάρω και την μπαταρία τις επόμενες μέρες, αν και τώρα δείχνει λογική κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Σοφέ την έβαλες κι εσύ για δοκιμή;:)

 

Ότι βγαίνει πάντα το περνάω ένα χέρι μιας και το γυρνάω σε deodexed και από περιέργεια για να δω τυχόν διάφορες κτλ :-)

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα.

Από τότε που εγκατέστησα την lsj, η εφαρμογή "Συλλογή" (φωτογραφίες, βίντεο κλπ.) δεν λειτουργεί σωστά.

Δεν επιτρέπει καμία διαχείριση αρχείων (μόλις επιλέξω αρχείο για διαγραφή ή μετακίνηση εμφανίζει μήνυμα ότι εκτελέστηκε χωρίς όμως να έχει εκτελέσει την εντολή).

Επίσης, μόλις εμφανιστούν στη λίστα τα video thumbnails, η εφαρμογή μπλοκάρει και δεν αποκρίνεται.

Το πρόβλημα δεν πρέπει να είναι από την εφαρμογή αυτή, γιατί η αδυναμία διαχείρισης αρχείων εμφανίζεται και μέσα από τρεις διαφορετικές εφαρμογές File Management (File Manager, Astro, Τα αρχεία μου).

Δείχνει να δυσκολεύεται να διαχειριστεί τα video και σήμερα δοκίμασα και διέγραψα όλα τα αρχεία video (συνολικά 11 αρχεία 1,91GB) και bingo! όλες οι εφαρμογές και οι λειτουργίες τους αποκαταστάθηκαν.

Να φταίει η κάρτα; (Kingston 8GB) Δεν είχε εμφανιστεί τέτοιο πρόβλημα στο παρελθόν (ούτε με την 4.0.4 nordic που είχα εγκαταστημένη πριν την lsj).

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως με την Ισπανική που έχω, δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα και πόσο μάλλον με την κατανάλωση μπαταρίας που είναι πολύ καλύτερα από όταν είχα τη 4.0.3
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα.

Από τότε που εγκατέστησα την lsj, η εφαρμογή "Συλλογή" (φωτογραφίες, βίντεο κλπ.) δεν λειτουργεί σωστά.

Δεν επιτρέπει καμία διαχείριση αρχείων (μόλις επιλέξω αρχείο για διαγραφή ή μετακίνηση εμφανίζει μήνυμα ότι εκτελέστηκε χωρίς όμως να έχει εκτελέσει την εντολή).

Επίσης, μόλις εμφανιστούν στη λίστα τα video thumbnails, η εφαρμογή μπλοκάρει και δεν αποκρίνεται.

Το πρόβλημα δεν πρέπει να είναι από την εφαρμογή αυτή, γιατί η αδυναμία διαχείρισης αρχείων εμφανίζεται και μέσα από τρεις διαφορετικές εφαρμογές File Management (File Manager, Astro, Τα αρχεία μου).

Δείχνει να δυσκολεύεται να διαχειριστεί τα video και σήμερα δοκίμασα και διέγραψα όλα τα αρχεία video (συνολικά 11 αρχεία 1,91GB) και bingo! όλες οι εφαρμογές και οι λειτουργίες τους αποκαταστάθηκαν.

Να φταίει η κάρτα; (Kingston 8GB) Δεν είχε εμφανιστεί τέτοιο πρόβλημα στο παρελθόν (ούτε με την 4.0.4 nordic που είχα εγκαταστημένη πριν την lsj).

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Αν ΟΛΑ αυτα που λες ηταν στην καρτα sd και οταν τα εσβησες σταματησε το προβλημα, ΠΙΘΑΝΟΝ να εφταιγε η καρτα...

 

Δοκιμασες ομως να τα ξαναβαλεις ωστε να δεις "συμπεριφορα"?

 

Επισης, ΜΟΝΟ σε αυτο το θεμα ειχες προβλημα? Αλλες εφαρμογες, ασχετες με την διαχειρηση αρχειων, δουλευαν καλα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ότι βγαίνει πάντα το περνάω ένα χέρι μιας και το γυρνάω σε deodexed και από περιέργεια για να δω τυχόν διάφορες κτλ :-)

Τι διαφορα εχει να περασεις μια deodexed rom απο την κλασικη επισημη rom?

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορα εχει να περασεις μια deodexed rom απο την κλασικη επισημη rom?

 

To cache των εφαρμογών συστήματος και χρήστη στις odexed (επίσημες) αποθηκεύεται σε ένα ξεχωριστό αρχείο με το όνομα της εφαρμογής και κατάληξη .odex.

 

Αυτό έχει ως αποτέλεσμα τη δύσκολη παραμετροποίηση αρχείων συστήματος και χρήστη.

Ειδικά για theming, με τίποτα.

 

Γι'αυτό όλες οι custom είναι deodexed. Το cache των εφαρμογών αποθηκεύεται στο classes.dex μέσα στην ίδια την εφαρμογή.

 

Γι'αυτό και τα περισσότερα mods έχουν φτιαχτεί για deodexed Roms. Γιατί τα .apk's που χρησιμοποιούν είναι deodexed.

Γι'αυτό και η πλειοψηφία των χρηστών στο xda και γενικά όσοι θέλουν το κάτι παραπάνω, αναζητούν stock αλλά deodexed.

 

Για όσους δεν θέλουν να πειράξουν το τηλέφωνο τους, δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος να μπλέξουν.

 

(Φυσικά έχει και άλλα να σου πω αλλά τη κεντρική ιδέα τη πιάνεις)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!

 

Απ'οτι διαβαζω, βγηκε μια ακομη Nordic, η τριτη στην σειρα (αν θυμαμαι καλα, LSD, LSJ, LSN...)

 

Γνωριζει κανενας τι ακριβως προσφερει / αλλαζει στην ηδη υπαρχουσα Nordic (εχω την πρωτη που βγηκε...). Καποιος φιλος εγραψε οτι ειναι εντελως smooth και με καλυτερη μπαταρια (αν θυμαμαι καλα), αλλα ειναι οντως ετσι?

 

Εχει δει καποιος το "changelog" της?

 

Και κατι ακομα: εγω που εχω την πρωτη Nordic που βγηκε, αρκει να την περασω απο πανω, ή οχι? (γνωριζω την διαδικασια φλασαρισματος νεων rom, απλα ρωταω επειδη ειναι "ιδια"...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To cache των εφαρμογών συστήματος και χρήστη στις odexed (επίσημες) αποθηκεύεται σε ένα ξεχωριστό αρχείο με το όνομα της εφαρμογής και κατάληξη .odex.

 

Αυτό έχει ως αποτέλεσμα τη δύσκολη παραμετροποίηση αρχείων συστήματος και χρήστη.

Ειδικά για theming, με τίποτα.

 

Γι'αυτό όλες οι custom είναι deodexed. Το cache των εφαρμογών αποθηκεύεται στο classes.dex μέσα στην ίδια την εφαρμογή.

 

Γι'αυτό και τα περισσότερα mods έχουν φτιαχτεί για deodexed Roms. Γιατί τα .apk's που χρησιμοποιούν είναι deodexed.

Γι'αυτό και η πλειοψηφία των χρηστών στο xda και γενικά όσοι θέλουν το κάτι παραπάνω, αναζητούν stock αλλά deodexed.

 

Για όσους δεν θέλουν να πειράξουν το τηλέφωνο τους, δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος να μπλέξουν.

 

(Φυσικά έχει και άλλα να σου πω αλλά τη κεντρική ιδέα τη πιάνεις)

Αν σου πω οτι τωρα με μπερδεψες ποιο πολυ απο πριν....

 

Ποιο απλα φιλος ποιο απλα ειπαμε ειμαι αρχαριος με τα android γενικως και ολα αυτα που μου ειπες μου ακουγωνται κινεζικα.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω οτι τωρα με μπερδεψες ποιο πολυ απο πριν....

 

Ποιο απλα φιλος ποιο απλα ειπαμε ειμαι αρχαριος με τα android γενικως και ολα αυτα που μου ειπες μου ακουγωνται κινεζικα.

Το λογισμικό που φτιάχνει η Samsung είναι odexed και έχει μικρή δυνατότητα αλλαγών. Με μια ROM deodexed είναι εύκολο να αλλάξεις τις εφαρμογές, την εμφάνιση κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω οτι τωρα με μπερδεψες ποιο πολυ απο πριν....

 

Ποιο απλα φιλος ποιο απλα ειπαμε ειμαι αρχαριος με τα android γενικως και ολα αυτα που μου ειπες μου ακουγωνται κινεζικα.

 

Εάν έχεις σκοπό να πειράξεις τη Rom σου ώστε πχ

* να αλλάξεις χρώματα

* να περάσεις δυνατότητες του S3

* να παίξεις με mods από το xda

κτλ

 

πρέπει να περάσεις deodexed.

 

Εάν δεν σε ενδιαφέρει κάτι από τα παραπάνω δεν κερδίζεις τίποτα και καλύτερα να μείνεις με odexed :-)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...