Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4.0.4 για EUR δεν έχουν σκοπό να βγάλουν επίσημα;; Πολύ δεν έχει αργήσει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

4.0.4 για EUR δεν έχουν σκοπό να βγάλουν επίσημα;; Πολύ δεν έχει αργήσει;

 

Προφανώς δεν θα βγει ποτέ. Θα έρθει απευθείας η 4.1.2 κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Δέκα μέρες εξαντλητικής χρήσης του τηλεφώνου με την 4.1.2 την Σκανδιναβική, δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα και το κινητό πετάει στην κυριολεξία. Το μόνο θέμα που μπορούμε να έχουμε πλέον είναι η χαμηλή αυτονομία που όμως το έχουν όλα τα νέα κινητά υψηλών επιδόσεων και μπορείς να το λύσεις με μια δεύτερη μπαταρία.

 

Με κάλυψε ο φίλος. Κι εγώ με την σκανδιναβική 1 βδομάδα και το κινητό είναι τρομερό χωρίς προβλήματα.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι ειναι φακελοι του συστηματος sdcard0 και extsdcard δεν μπορεις να τους σβησεις ετσι απλα, μονο ο'τι υπαρχει μεσα σ'αυτους. Αν καταφερεις και τους σβησεις δεν θα σου δουλευει το κινητο μετα.!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα πως στο κουμπί για το home, έχει ένα αυτοκόλλητο πάνω και έχει αρχίσει να ξεφτίζει σιγά σιγά. Το έχετε βγάλει εσείς; Είναι οκ να το βγάλω, ή προστατεύει από σημάδια, γρατζουνιές και τα τιαύτα;
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι έχει βγει το odin 3.07. Να κατεβάσω αυτό για να περάσω την nordic ή χρησιμοποιούμε για κάποιο λόγο την 1.85 που έχει ο οδηγός;
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι έχει βγει το odin 3.07. Να κατεβάσω αυτό για να περάσω την nordic ή χρησιμοποιούμε για κάποιο λόγο την 1.85 που έχει ο οδηγός;

 

Κρατά την 1.85 είναι μακράν ότι πιο σταθερό σε Odin

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορεις καποιος να μου στηλει inbox κανα λινκ για Root στην 4.1.2 Nordic?

 

Εδώ είσαι (αν και βρισκόμαστε σε λάθος νήμα). Θα κατεβάσεις στην συσκευή σου το αρχείο για την XDLSD (τα αρχεία για download βρίσκονται στο τρίτο ποστ) και θα το εγκαταστήσεις από recovery για να μην έχεις τρίγωνα και μετρητές της Samsung. Μπορείς να εγκαταστήσεις κι από Odin (άλλο αρχείο βέβαια) αλλά εκεί δεν γλυτώνεις τα "triangle away"..;)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορεις καποιος να μου στηλει inbox κανα λινκ για Root στην 4.1.2 Nordic?

 

Δεν είναι το σωστό thread για να συζητάμε περί root.. Τσέκαρε εδώ, έχει αναφερθεί αυτό που ζητάς, αρκετές φορές.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, τελικά έχουμε σίγουρη απάντηση ότι τώρα που βάλαμε με odin την επίσημη 4.1.2 δεν υπάρχει πρόβλημα να κάνουμε όλα τα wipes και factory reset από recovery? Η' ακόμα είναι επικίνδυνο και μόνο μέσα από τις ρυθμίσεις;

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, τελικά έχουμε σίγουρη απάντηση ότι τώρα που βάλαμε με odin την επίσημη 4.1.2 δεν υπάρχει πρόβλημα να κάνουμε όλα τα wipes και factory reset από recovery? Η' ακόμα είναι επικίνδυνο και μόνο μέσα από τις ρυθμίσεις;

 

Δεν εχω δει να αναφερεται καπου "επισημα", σε συζητησεις εδω μεσα ομως με αλλους φιλους εχω καταλαβει οτι δεν υπαρχει πλεον προβλημα... Αν ομως το εχεις το insane chip (οπως εγω) καλο θα ηταν να μην κανεις wipes απο recovery... Προσωπικα δεν θα το ρισκαρα, μου φτανει μια φορα που το ετρεχα στο service... :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι και εγώ να περάσω στο κινητό την 4.1.2 Nordic. Αλλά πριν το κάνω αυτό ελέγχω λίγο και τη διαδρομή της "επιστροφής"! Είδα λοιπόν στο αρχικό post ότι η 4.0.3 ROM που έχει για κατέβασμα είναι η XWLP7 XXLPH, ενώ στο κινητό μου βλέπω την XWLP7 με έκδοση βασικού φάσματος XXLPS.

Πρόκειται για την ίδια έκδοση ή να ψάξω και από αλλού να κατεβάσω ακριβώς αυτή που έχω;

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι και εγώ να περάσω στο κινητό την 4.1.2 Nordic. Αλλά πριν το κάνω αυτό ελέγχω λίγο και τη διαδρομή της "επιστροφής"! Είδα λοιπόν στο αρχικό post ότι η 4.0.3 ROM που έχει για κατέβασμα είναι η XWLP7 XXLPH, ενώ στο κινητό μου βλέπω την XWLP7 με έκδοση βασικού φάσματος XXLPS.

Πρόκειται για την ίδια έκδοση ή να ψάξω και από αλλού να κατεβάσω ακριβώς αυτή που έχω;

 

Ίδια είναι. .. Αν και δε θα θέλεις να επιστρέψεις στην 4.0.3 :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Για αυτην σου μιλαω και γω,αυτο τo partition: "sdcard0",αυτην επρεπε να κανεις format, μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου: ρυθμισεις...>...χωρος αποθηκευσης....>...διαμορφωση συσκευης αποθηκευσης USB.Για αυτο σου μεινανε φακελοι και δεν καθαριστηκανε,ουτε με wipes, ουτε με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, αν δεν κανεις μονος σου χειροκινητα, ο'τι υπαρχει σ'αυτο το partitiοn μενουνε εκει.!!

 

Εdit: Δεν στο διευκρινισα καλα στο παραπροηγουμενο post απο κεκτημενη ταχυτητα. Εννοω την sd, δηλαδη την "sdcard0"

Οποτε εχουμε και λεμε: Ρυθμισεις...>...χωρος αποθηκευσης...>...διαμορφωση συσκευης αποθηκευσης USB.!!

 

Ευχαριστώ,τώρα κατάλαβα.:)

 

Όσον αφορά την κατανάλωση μπαταρίας,από χθές χωρίς καμία αλλαγή έστρωσε η κατάσταση.

Από χθές στις 21.00 το βράδυ μέχρι τώρα (κοντά 20 ώρες) έχασε μόνο 13%.:cool:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας .το κινητο μετα απο προσπαθεια αναβαθμίσεις μεσο odin (εβγαλε fail)μου κόλλησε στο εικονιδιο που γραφει"firmware upgrade encountered an issue.please select recovery mode in kies & try again.τι κανω τωρα.πρεπει να σας πω οτι δεν δουλευε καν αυτες τις ημερες δεν ξεκινουσε καν απλως εβγαζε το εικονίδιο της μπαταριας με τον κυκλο σταματημένο.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας .το κινητο μετα απο προσπαθεια αναβαθμίσεις μεσο odin (εβγαλε fail)μου κόλλησε στο εικονιδιο που γραφει"firmware upgrade encountered an issue.please select recovery mode in kies & try again.τι κανω τωρα.πρεπει να σας πω οτι δεν δουλευε καν αυτες τις ημερες δεν ξεκινουσε καν απλως εβγαζε το εικονίδιο της μπαταριας με τον κυκλο σταματημένο.ευχαριστω

εαν μπαινει σε ρεκοβερυ κανε τα τρια wipe και προσπαθησε ξανα εγκατασταση,ισως δουλεψει.και κατι ακομα μηπως ειναι αδεια η μπαταρια απο προβλημα φορτωσης λογω υγρασιας στο usb port της συσκευης? λεω τωρα...

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εαν μπαινει σε ρεκοβερυ κανε τα τρια wipe και προσπαθησε ξανα εγκατασταση,ισως δουλεψει.και κατι ακομα μηπως ειναι αδεια η μπαταρια απο προβλημα φορτωσης λογω υγρασιας στο usb port της συσκευης? λεω τωρα...

 

 

 

 

 

το μονο που κανει ειναι να μπει σε download mode αλλα το πσ το βλεπει σαν αγνωστη συσκευη.τι εννοεις με τα 3 wipe

Edited by attalos76
Link to comment
Share on other sites

εαν μπαινει σε ρεκοβερυ κανε τα τρια wipe και προσπαθησε ξανα εγκατασταση,ισως δουλεψει.και κατι ακομα μηπως ειναι αδεια η μπαταρια απο προβλημα φορτωσης λογω υγρασιας στο usb port της συσκευης? λεω τωρα...

 

 

 

 

 

το μονο που κανει ειναι να μπει σε download mode αλλα το πσ το βλεπει σαν αγνωστη συσκευη.τι εννοεις με τα 3 wipe

μπαινεις σε ρεκοbερυ με volume up+power+menu και απο εκει κανεις factory reset-wipe cashe και απο advance,wipe dalvic και μετα επανεκινηση με download mode και κανεις επανεγκατασταση με odin.πρεπει να εχεις τουλαχιστον 50% μπαταρια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μπαινεις σε ρεκοbερυ με volume up+power+menu και απο εκει κανεις factory reset-wipe cashe και απο advance,wipe dalvic και μετα επανεκινηση με download mode και κανεις επανεγκατασταση με odin.πρεπει να εχεις τουλαχιστον 50% μπαταρια.

 

 

καταλαβα.δεν κανει τιποτα ομως είτε βαλω μπαταρια πανω είτε φορτιστει μου βγαζει το ρεκοβερυ κιες.μονο σε download menu μπαινει κανονικα αν πατησω το volume down και βαλω ταυτοχρονα τον φορτιστει η την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

το μονο που κανει ειναι να μπει σε download mode αλλα το πσ το βλεπει σαν αγνωστη συσκευη.τι εννοεις με τα 3 wipe

 

Aν του το βλέπει σαν άγνωστη συσκευή έχεις πρόβλημα με τους drivers. Δοκίμασε να τους ξαναβάλεις, ή κάντο σε άλλο pc.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

 

Aν του το βλέπει σαν άγνωστη συσκευή έχεις πρόβλημα με τους drivers. Δοκίμασε να τους ξαναβάλεις, ή κάντο σε άλλο pc.

 

εχεις καποιο λινκ?γιατι με το κιες δεν γινεται δουλεια.ασε που δοκιμασα καποιους και μου βγαζει το κιτρινο θαυμαστικο

Link to comment
Share on other sites

το μονο που κανει ειναι να μπει σε download mode αλλα το πσ το βλεπει σαν αγνωστη συσκευη.τι εννοεις με τα 3 wipe

 

Κατέβασε τους Drivers από εδώ και βάλε το κινητό σε Download Mode. Όταν το αναγνωρίσει και στο βγάλει σαν "Άγνωστη Συσκευή", πήγαινε << Πίνακας Ελέγχου -> Σύστημα και Ασφάλεια >> και από την καρτέλα "Σύστημα", άνοιξε την Διαχείριση Συσκευών. Εκεί βρες την συσκευή σου (λογικά θα έχει κίτρινο σημαδάκι δίπλα) και πάτησε να ανανεώσεις τους drivers. Επέλεξε να βρεις το αρχείο από τον υπολογιστή σου και οδήγησε το στο φάκελο που έχεις αποσυμπιέσει το αρχείο που σου είπα να κατεβάσεις. Κάνε το αυτό για οποιοδήποτε άλλο κίτρινο σημαδάκι δεις, που έχει να κάνει με τη συσκευή σου.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...