Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα δοκιμασω...εγω σκεφτομουνα να ξαναγυρισω 4.0.3 την oficial ελληνικη...να δω πωσ ειναι...η λες καλητερα να μεινω 4.0.4?
Link to comment
Share on other sites

4.0.4 Ελπιζω να εχεις κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πριν και μετα. Καλο ειναι οι εφαρμογες απο την αρχη και οχι απο backup. Καλη επιτυχια!
Link to comment
Share on other sites

εσυ την αγγλικη εχεισ?πια χωρα να βαλω?..μετα εκανα επαναφορα οταν την περασα αλλα πριν δεν εκανα...λεσ να παιζει ρολο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Ερωτησουλα!Εχει βαλει κανεις σας την I900XXLQ5_OXALQ5_Europe_Android_4.0.4?Στο http://www.tsar3000.com/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=562:samsung-i9100-g-m-p-t-galaxy-sii-firmware&catid=55:samsung&Itemid=82 την εχει σαν τελευταια Europe.Ξερει κανεις αν εχει Ελληνικα?Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Υ.Γ. Εχω την I9100XWLP7_I9100OXXLPH_I9100XXLPS 4.0.3 και ειναι αρκετα καλη,αλλα αν ειναι να παμε σε μια 4.0.4 ας παμε...!!!!:lol:

 

Καλά να πάθω να βάζω τις ******** που ανεβάζει ο καθένας!

Το αρχείο που δόθηκε παραπάνω είχε και pit αρχείο μέσα που μειώνει τη storage memory σε 4 GB...

Αντε τώρα να βρεις σωτσό pit file να ξαναέρθει στα ίσα του!

Καμια συμβουλή;;;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

εσυ την αγγλικη εχεισ?πια χωρα να βαλω?..μετα εκανα επαναφορα οταν την περασα αλλα πριν δεν εκανα...λεσ να παιζει ρολο αυτο?

PDA: I9100XWLPT CSC: I9100XEULPA Έκδοση: 4.0.4 Ημερομηνία: 07/31/2012

Nαι Αγγλικη ειναι, επιλεγεις απο την αρχη μολις σου ανοιξει ελληνικα και μετα ειναι ολα ελληνικα. Κατεβασε την απο εδω

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο για root..Διαβασε αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1824121

Κατεβασε αυτο http://d-h.st/W2p Με odin εγκατασταση.Λοκαρει πιο γρηγορα ασυρματα δικτεια δεν βραζει η μπαταρια οταν εισαι στο internet μπαταρια πανω κατω το ιδιο με την I9100XWLP7_I9100XENLP3_XEN.

Edited by tsip
Link to comment
Share on other sites

Καλά να πάθω να βάζω τις ******** που ανεβάζει ο καθένας!

Το αρχείο που δόθηκε παραπάνω είχε και pit αρχείο μέσα που μειώνει τη storage memory σε 4 GB...

Αντε τώρα να βρεις σωτσό pit file να ξαναέρθει στα ίσα του!

Καμια συμβουλή;;;

 

Βοηθάει?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1757082

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Καλά να πάθω να βάζω τις ******** που ανεβάζει ο καθένας!

Το αρχείο που δόθηκε παραπάνω είχε και pit αρχείο μέσα που μειώνει τη storage memory σε 4 GB...

Αντε τώρα να βρεις σωτσό pit file να ξαναέρθει στα ίσα του!

Καμια συμβουλή;;;

 

Συγνωμη φιλε μου,αλλα ποιος σου είπε να φλασαρεις το pit?Και καθε αλλο παρα ανοησιες δεν ειπα καθως αυτη τη ROM φοραω που ειναι η τελευταια generic unbranded για Ελλαδα.Τωρα,για κατι που εκανες λαθος να μη προσβαλεις ουτε να μεταθετεις τις ευθυνες σε αλλους,ναι?Ελεος!Ακομα και στο πρωτο post νομιζω λεει ποτε να μη φλασαρουμε το pit!!!!

Link to comment
Share on other sites

O siyah για kernel δεν προτεινεται?Τι εχει ο speedmod και προτεινεται?

Να υποθεσω οτι ειναι πιο νεα η lpt απο την lq5,σωστα?

 

Ο Siyah καλος ειναι και παιρνει και πολλα πειραγματα,αν ξερεις τι κανεις ομως.

Εβαλα speedmod,τον βρηκα πιο σταθερο για καθημερινη χρηση.Δειχνει να εχει και καλυτερη διαχειριση μπαταριας.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

:)κύριοι της γνώσης σας έχω ένα galaxy s2 MODEL GT-I9100T VERSION 2.3.5 BASEBAND I9100TJIKI2 απλά κατεβάζω το KIES και το Odin 1.85 και το BULPC 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code VGR. και ακολουθώ τον οδηγό για να γίνει ελληνικό?η θέλει και κάτι άλλο?
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

:)κύριοι της γνώσης σας έχω ένα galaxy s2 MODEL GT-I9100T VERSION 2.3.5 BASEBAND I9100TJIKI2 απλά κατεβάζω το KIES και το Odin 1.85 και το BULPC 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code VGR. και ακολουθώ τον οδηγό για να γίνει ελληνικό?η θέλει και κάτι άλλο?

 

Σχεδόν σωστά.....Θα χρειαστεί να κατεβάσεις και μια μπύρα για να το γιορτάσεις :D

Βουρ!

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται εμείς για Κύπρο και Ελλάδα θα αργήσουμε πολύ μέχρι να πάρουμε την 4.0.4,αλλά και με την 4.0.3 που έχω τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος...
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν σωστά.....Θα χρειαστεί να κατεβάσεις και μια μπύρα για να το γιορτάσεις :D

Βουρ!

 

:(κάνω κάποιο λάθος? είναι η πρώτη μέρα με android

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

:(κάνω κάποιο λάθος? είναι η πρώτη μέρα με android

 

Όχι βρε όλα οκ.Αφού κατεβάσεις αυτά που είπες, είπα να κατεβάσεις και μια ....μπύρα για να γιορτάσεις το καινούριο λειτουργικό :)

Link to comment
Share on other sites

οχ :Oδεν βρίσκω στον οδηγό απο που να κατεβάσω μπύρα ευχαριστώ:respect:

 

σε ευχαριστώ πολύ ήταν πιο εύκολα από ότι νόμιζα στην υγεία σου;)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ! Θα προσπαθησω να ειμαι συντομος και περιεκτικος! :) Πηρε η κοπελα μου ενα sgs2 το οποιο ειχε μεσα την εκδοση 4.0.3 με Baseband version:I9100XXLPS και build number:IML74K.XWLP7. Θα σας πω μονο πως το κινητο δεν βλεπεται! Κολλαει απιστευτα πολυ, σε καθε κινηση. Στον browser, θυμαμαι στις δοκιμες που ειχα κανει σε καποιο galaxy2 σε ενα καταστημα, το οποιο ειχε καποια gb, δεν εχει καμια σχεση. Κολλαει απιστευτα. Το ιδιο και ο launcher. Οποιον και αν δοκιμασα το ιδιο. Το ιδιο στις ρυθμισεις. Γενικα ενα χαλι, το βλεπω και μου θυμιζει κατι εποχες που ειχα το sgs με την froyo. Οποιος ξερει καταλαβαινει τι εννοω. Θελω το κινητο να το αφησω εντελως στοκ, να μην ειναι εκτος εγγυησης. Αν το κανω downgrade το κινητο θα ειναι εκτος εγγυησης, λογω του οτι δεν ηρθε ποτε με gb? Επιπλεον ποια ειναι η ελληνικη επισημη που πρεπει να βαλω? Γενικοτερα η καλυτερη ρομ ποια ειναι απο τις διαθεσιμες gb? Απο τις 4.0.4 ειναι καποια καλη? Τελος, downgrade κανω κανονικα απλως φλασαροντας με το odin ή εχει αλλους bootloaders η καθε εκδοση και πρεπει να κανω κατι διαφορετικο? Να σημειωσω πως απο την στιγμη που αγοραστηκε το κινητο κολλαει, δεν φταει καποιο προγραμμα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ! Θα προσπαθησω να ειμαι συντομος και περιεκτικος! :) Πηρε η κοπελα μου ενα sgs2 το οποιο ειχε μεσα την εκδοση 4.0.3 με Baseband version:I9100XXLPS και build number:IML74K.XWLP7. Θα σας πω μονο πως το κινητο δεν βλεπεται! Κολλαει απιστευτα πολυ, σε καθε κινηση. Στον browser, θυμαμαι στις δοκιμες που ειχα κανει σε καποιο galaxy2 σε ενα καταστημα, το οποιο ειχε καποια gb, δεν εχει καμια σχεση. Κολλαει απιστευτα. Το ιδιο και ο launcher. Οποιον και αν δοκιμασα το ιδιο. Το ιδιο στις ρυθμισεις. Γενικα ενα χαλι, το βλεπω και μου θυμιζει κατι εποχες που ειχα το sgs με την froyo. Οποιος ξερει καταλαβαινει τι εννοω. Θελω το κινητο να το αφησω εντελως στοκ, να μην ειναι εκτος εγγυησης. Αν το κανω downgrade το κινητο θα ειναι εκτος εγγυησης, λογω του οτι δεν ηρθε ποτε με gb? Επιπλεον ποια ειναι η ελληνικη επισημη που πρεπει να βαλω? Γενικοτερα η καλυτερη ρομ ποια ειναι απο τις διαθεσιμες gb? Απο τις 4.0.4 ειναι καποια καλη? Τελος, downgrade κανω κανονικα απλως φλασαροντας με το odin ή εχει αλλους bootloaders η καθε εκδοση και πρεπει να κανω κατι διαφορετικο? Να σημειωσω πως απο την στιγμη που αγοραστηκε το κινητο κολλαει, δεν φταει καποιο προγραμμα!

Το κινητο εχει τα χαλια που περιγραφεις γιατι δεν εχει περαστει σωστα η 4.0.3. Κανε καθαρη εγκατασταση 4.0.4, αν διαβασεις πιο πισω σε αυτο το θεμα θα την βρεις Αγγλιας/Ιρλανδιας. Σφαιρα παει με holo launcher και κανενα προβλημα πουθενα. H gb ηταν και ειναι καλη, αλλα πλεον παλια. Εχω γυρισει και εγω 2 φορες μαλιστα απο ics σε gb, αλλα τωρα πλεον βλεπω καθαρα οτι δεν υπαρχει κανενας λογος για τετοια πισωγυρισματα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εχει τα χαλια που περιγραφεις γιατι δεν εχει περαστει σωστα η 4.0.3. Κανε καθαρη εγκατασταση 4.0.4, αν διαβασεις πιο πισω σε αυτο το θεμα θα την βρεις Αγγλιας/Ιρλανδιας. Σφαιρα παει με holo launcher και κανενα προβλημα πουθενα. H gb ηταν και ειναι καλη, αλλα πλεον παλια. Εχω γυρισει και εγω 2 φορες μαλιστα απο ics σε gb, αλλα τωρα πλεον βλεπω καθαρα οτι δεν υπαρχει κανενας λογος για τετοια πισωγυρισματα.

 

Με αυτες ομως το κινητο θα μεινει εκτος εγγυησης, αν δεν κανω λαθος. Ακομα και ετσι ομως, διαβαζω στις προηγουμενες σελιδες για καποια hardbrick με αυτη και αν υπαρχει τετοια περιπτωση δεν αξιζει να το ρισκαρω. Η επισηση ελληνικη gb ειναι καλη?

Link to comment
Share on other sites

Με αυτες ομως το κινητο θα μεινει εκτος εγγυησης, αν δεν κανω λαθος. Ακομα και ετσι ομως, διαβαζω στις προηγουμενες σελιδες για καποια hardbrick με αυτη και αν υπαρχει τετοια περιπτωση δεν αξιζει να το ρισκαρω. Η επισηση ελληνικη gb ειναι καλη?

Και βεβαια ειναι καλη. Ακομα και η επισημη 2.3.5 ειναι πολυ καλη. Το θεμα ειναι τι θελεις εσυ. :)

Link to comment
Share on other sites

Ποια θεωρειται η καλυτερη gb ολων? Ισχυει αυτο με το hardbrick για μια full stock συσκευη? Τελος, αν φλασαρω gb, ακομα και την επισημη, το κινητο θα ειναι εκτος εγγυησης λογω του οτι ηρθε με ics, γνωριζεις?
Link to comment
Share on other sites

Ποια θεωρειται η καλυτερη gb ολων? Ισχυει αυτο με το hardbrick για μια full stock συσκευη? Τελος, αν φλασαρω gb, ακομα και την επισημη, το κινητο θα ειναι εκτος εγγυησης λογω του οτι ηρθε με ics, γνωριζεις?

 

Η 2.3.6. Εγω δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα. Δεν ξερω τι προελευση εχει η συσκευη σου και ποια θα ηταν θωρητικα η επισημη και εντος εγγυησης τωρα. Δεν ξερω αν ειχε επισημα την ics. Η γνωμη μου ειναι 4.0.4 μεσω odin και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πριν και μετα. Χωρις κανενα backup, οι εφαρμογες ολες απο την αρχη μεσω play store. Και holo launcher. Καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά τι θα πει δεν έχει περαστεί καλά η ρομ που έχει μέσα από τη "μάνα" του;

Και επίσης τι θα πει "η gb είναι παλιά"...

Στο 90% των δυνατοτήτων του τηλεφώνου, είναι καλύτερη από την ICS.

Τελικά ο νέος μόνο ωραίος είναι.

Πες μου αν θες σε τι πράγμα αποδεδειγμένα είναι καλύτερη η ICS και θα σου μετά κι εγώ, που υπερέχει η gb.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά τι θα πει δεν έχει περαστεί καλά η ρομ που έχει μέσα από τη "μάνα" του;

Και επίσης τι θα πει "η gb είναι παλιά"...

Στο 90% των δυνατοτήτων του τηλεφώνου, είναι καλύτερη από την ICS.

Τελικά ο νέος μόνο ωραίος είναι.

Πες μου αν θες σε τι πράγμα αποδεδειγμένα είναι καλύτερη η ICS και θα σου μετά κι εγώ, που υπερέχει η gb.

Δεν ξερω αν ηρθε με εργοστασιακη την 4.0.3

Ειναι παλια ημερολογιακα.

Την ιδια αποψη με σενα ειχα και εγω μεχρι πριν λιγο καιρο για το θεμα gb vs ics.

Τωρα πλεον βλεποντας πως λειτουργει η συσκευη μου, εχω αλλαξει γνωμη.

Για αυτο εγραψα και πιο πανω οτι ειναι και το τι θελει ο καθενας, αν καποιος εχει ως γεγονος στο μυαλο του οτι η gb ειναι καλυτερη δεν χρειαζεται δευτερη σκεψη ή γνωμη. Για μενα πλεον η 4.0.4 λειτουργει υποδειγματικα. Κατι που δεν συνεβαινε με την 4.0.3 και που οπως

εγραψα και πιο πανω 2 φορες με εκανε να κανω downgrade σε gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...