Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρεται!

 

Ψάχνω για μια καλή βάση αυτοκινήτου για το 925 αλλά δεν βρίσκω κάτι που να μου εμπνέει εμπιστοσύνη είτε για το κινητό (βάσεις με βεντούζα στο τζάμι) είτε για το αμάξι (βάσεις που στηρίζονται στους αεραγωγούς).

 

Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι αξιοπρεπές/αξιόπιστο;

 

Εγώ πάντως, μετά από ορισμένες αποτυχημένες αναζητήσεις, πήρα αυτήν την γνήσια βάση ΝΟΚΙΑ, ήδη από όταν είχα το Lumia 800.

 

http://www.nokia.com/gb-en/accessories/accessory/cr-123/

 

Ακριβούτσικη μέν, αλλά απόλυτα αξιόπιστη. Το 925 χωράει μια χαρά, αν και στα τελευταία όρια που ανοίγει η βάση. Επίσης πιάνει στα σωστά σημεία, χωρίς να πατάει πλήκτρα στη δεξιά πλευρά που δεν πρέπει.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 912
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω πήρα αυτο το φορτιστή για το 1020 για 2 λογους : http://www.ebay.com/itm/181088247192?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

1) εχει μακρυ καλωδιο και φορτιζει ΑΝΕΤΑ πλεον οταν το εχω στη βαση σαν GPS

 

2) ειναι 1.5Α ( πριν ειχα ενα 400mah LoL!!! ) και φορτιζει σαν να ειμαι σπιτι επιτελους! Γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Lumia 1520 και ψαχνω μια καρτα μνημης αλλα δε ξερω ποια να παρω ...32 η ακομα και 64 αρκει να μην εχει καθυστερηση και να πιανει οντως καλες ταχυτητες...ολο και καποιος θα εχει δοκιμασει καποιες γιατι εγω δεν ετυχε να αγορασω ποτε μνημες...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Lumia 1520 και ψαχνω μια καρτα μνημης αλλα δε ξερω ποια να παρω ...32 η ακομα και 64 αρκει να μην εχει καθυστερηση και να πιανει οντως καλες ταχυτητες...ολο και καποιος θα εχει δοκιμασει καποιες γιατι εγω δεν ετυχε να αγορασω ποτε μνημες...:wacko:

 

 

κανενας??? :( :ninja:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε υποψιν σας κανενα φορτιστη αυτοκινητου;;τωρα που ερχεται καλοκαιρι...να το φορτιζει καλα ομως...

http://www.ebay.com/itm/181088247192?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Εγώ πήρα αυτό! 1.5Α λεει, οσο και ο φορτιστής σπίτι δηλαδη... ΛΟΓΙΚΑ θα φορτίζει γρήγορα ( ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ) και επίσης εχει και μακρυ καλωδιο για να το λειτουργεις και σαν GPS σε βαση στο τζάμι και να μην χρειαζεται να ταλαιπωρεις ουτε το καλωδιο ουτε τη θυρα στο κινητο!

 

κανενας??? :( :ninja:

 

32GB

 

64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά! Θα ήθελα να μου λύσετε ένα δίλημμα... Θέλω μια θήκη για το κινητάκι :P η οποία να καλύπτει και την οθόνη και είμαι ανάμεσα σε αυτήν της nokia cp-623 και την https://www.skroutz.gr/s/4340263/Covert-Low-Profile-Wallet-Black-Lumia-1520.html

Έχει κανείς από εσάς εμπειρία με κάποια από αυτές τις δύο ή με κάποια άλλη παρόμοιου τύπου θήκη? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :D

Be the change you want to see in the world!!!
Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιο ομορφη ειναι της nokia.Mαλλον σε αυτη θα πηγαινα αλλα υποθετω οτιθα ειναι και σημαντικα πιο ακριβη χωρις απαραιτητα να ειναι πιο πρακτικη ή να εχει καλυτερο grip...

 

Εχω το 1020 και ενω ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου οτι θα παρω μια μονο θηκη και δεν θα ξαναασχοληθω κατεληξα να εχω μαζεψει 7-8 θηκες φθηνες και ακριβες ...Καθε φορα αλλαζα για συγκεκριμενους λογους.Η μια ηταν ογκωδης,η αλλη ξεφλουδισε,η αλλη δεν προσατευε επαρκως την καμερα...Πριν 1.5 μηνα αγορασα και τη γνησια cc3066 ασυρματη πλατη φορτισης μαζι με βαση φορτισης.Σιγουρα ειναι ομορφη και ταιριαζει στο τηλεφωνο αλλα,οσο και αν σας φαινεται περιεργο τριζει στα σημεια επαφης με τη συσκευη,δεν κανει καλη-σφιχτη εφαρμογη,χοντραινει το τηλεφωνο και γλυστραει απο το χερι...Οσο για προστασια σε περιπτωση πτωσης αφηστε το καλυτερα...Απλα προστατευει πλατη-καμερα απο γρατζουνιες...Αυτη χρησιμοποιω τωρα γιατι αφενως με εχει βολεψει αφανταστα η ασυρματη φορτιση αφετερου δε,εδωσα 75 ευρω στο συνολο και τα κλαιω οποτε θελω να κανω αποσβεση!:lol:

Αντικειμενικα παντως μακραν τη καλυτερη εφαρμογη-προστασια,πρακτικοτητα και grip εχουν οι θηκες του 1 ευρω απο το ebay που αναλυσαμε σε προηγουμενες σελιδες με τους συναδελφους.Δεν αλλοιωνουν το σχημα του,το διατηρουν λεπτο,προστατευουν παρα πολυ τη καμερα,εχουν εξαιρετικο κρατημα,ωραια αισθηση στο χερι...

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Hard-Plastic-Back-Case-Cover-Shell-Skin-for-Nokia-Lumia-1020-EOS-909-10-Colors-/231039185088?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item35cb0230c0

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

LOL vronti... ενώ διάβαζα ακόμη την 2η παράγραφο, σκεφτόμουν ότι θα σου γράψω "έλα, παραδέξου οτι τελικά η καλύτερη απ' όσες δοκίμασες είναι του ευρώπουλου που πήραμε" κι αρχιζω την 3η παράγραφο και τσουυυπ...:p
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν υπαρχει καλυτερη σχεση τιμης-αποδοσης...Respect στο hong kong,αν δεν θελετε θηκη με μπροστινο καπακι ή pouch δεν υπαρχει καλυτερη λυση απο αυτες..5 ευρω-5 θηκες σε διαφορα χρωματα και δεν ξαναασχολεισαι...Αν υπηρχε και τροπος να μεταμοσχευσω την ασυρματη φορτιση....:lol:
3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Lumia 1520 και ψαχνω μια καρτα μνημης αλλα δε ξερω ποια να παρω ...32 η ακομα και 64 αρκει να μην εχει καθυστερηση και να πιανει οντως καλες ταχυτητες...ολο και καποιος θα εχει δοκιμασει καποιες γιατι εγω δεν ετυχε να αγορασω ποτε μνημες...:wacko:

 

 

περιμενω...δε μπορει ολο και καποιος θα εχει απαντηση εδω..!!

Link to comment
Share on other sites

περιμενω...δε μπορει ολο και καποιος θα εχει απαντηση εδω..!!

 

Σου απάντησε ο φίλος πιο πάνω σου έδωσε λινκ για δυο κάρτες μνήμης μια 32 μια 64 τώρα για πληροφορίες γιατί να επιλέξεις την κάθε μια και πλεονεκτήματα δεν ξέρω να σε βοηθήσω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησε ο φίλος πιο πάνω σου έδωσε λινκ για δυο κάρτες μνήμης μια 32 μια 64 τώρα για πληροφορίες γιατί να επιλέξεις την κάθε μια και πλεονεκτήματα δεν ξέρω να σε βοηθήσω!!!!

 

που τα βλεπεις αυτα και δεν τα εμφανιζει εμενα? αν τα ειχα δει δεν θα ξαναεγραφα....μονο που εγω δεν βλεπω τιποτα σχετικα με καρτες μνημες και link.... :confused:

Link to comment
Share on other sites

που τα βλεπεις αυτα και δεν τα εμφανιζει εμενα? αν τα ειχα δει δεν θα ξαναεγραφα....μονο που εγω δεν βλεπω τιποτα σχετικα με καρτες μνημες και link.... :confused:

 

Εκεί που λέει 32GB και 64GB

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε χθες η θήκη για το κινητό μας από amazon.

 

Εκπληκτικές οι fitbag. Δε περίμενα οτι θα ταίριαζε τόσο πολύ με το 1020. Κοιτάξτε τις αν ψάχνετε pouch. Εγώ τη πήρα σε μαύρο μαλακό δερματίνη αλλά υπάρχουν όλα τα χρώματα υφασμάτινα κλπ. Είναι μαλακό και αγκαλιάζει απίστευτα τη συσκευή. Ασε που το βγάζεις από μέσα και έχει καθαρίσει την οθόνη!

 

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=fitbag%201020

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πρέπει να πάρω κανέναν καινούργιο φορτιστή γιατί έχω έναν ψιλοάκυρο και κάνει 4 ώρες να φορτίσει, ενώ μου φαίνεται ότι αδειάζει και πιο γρήγορα. Έχετε κάτι να μου προτείνετε; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πρέπει να πάρω κανέναν καινούργιο φορτιστή γιατί έχω έναν ψιλοάκυρο και κάνει 4 ώρες να φορτίσει, ενώ μου φαίνεται ότι αδειάζει και πιο γρήγορα. Έχετε κάτι να μου προτείνετε; Ευχαριστώ

 

Original Nokia.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ανάλογη θήκη για το Lumia 1020 σαν Nokia Lumia 1520 Protective Cover (CP-623) ???

 

Θέλω να είναι λεπτή και να καλύπτει την οθόνη με αυτό το λεπτό "πανάκι" αλλά δεν βρίσκω κάτι για 1020...

 

Nokia Lumia 1520 Protective Cover (CP-623) - Youtube

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ανάλογη θήκη για το Lumia 1020 σαν Nokia Lumia 1520 Protective Cover (CP-623) ???

 

Θέλω να είναι λεπτή και να καλύπτει την οθόνη με αυτό το λεπτό "πανάκι" αλλά δεν βρίσκω κάτι για 1020...

 

Nokia Lumia 1520 Protective Cover (CP-623) - Youtube

 

Για μένα μόνο fitbag. Δες πιο πάνω. Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο για τη συσκευή μας.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος από εδώ φορτιστή αυτοκινήτου για το lumia του? Το 820 ζεσταίνεται αρκετά όταν λειτουργεί σαν gps.Οι universal φορτιστές δεν ξέρω τί λένε ενώ κάποιοι της nokia που βλέπω αναφέρουν παλαιότερα μοντέλα.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα μόνο fitbag. Δες πιο πάνω. Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο για τη συσκευή μας.

 

Έχω πάρει τέτοιου στυλ και πολύ πιο φθηνές από αυτές που ποστάρεις... Δες πχ ΕΔΩ και ΕΔΩ

 

Εγώ όμως θέλω και μία σαν αυτή που πόσταρα για μεγαλύτερη ευκολία και να μην χρειάζεται να βάζω-βγάζω συνέχεια το κινητό... Όχι ότι με ενοχλεί τόσο αλλά θα ήθελα και μία τέτοια, να καλύπτει και την οθόνη αλλά να μην είναι και τόσο χοντρή και χαλάει το κινητό...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος από εδώ φορτιστή αυτοκινήτου για το lumia του? Το 820 ζεσταίνεται αρκετά όταν λειτουργεί σαν gps.Οι universal φορτιστές δεν ξέρω τί λένε ενώ κάποιοι της nokia που βλέπω αναφέρουν παλαιότερα μοντέλα.

 

Έχω εγώ της ΝΟΚΙΑ με διπλή έξοδο για usb...

Ο,τι είναι micro-usb και πάνω απο 1Α θα σου κάνει... Κάποιοι ΟΕΜ όμως δεν καταφέρνουν να το φορτίσουν οπότε τον νου σου...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Με αυτή εδώ τη θήκη θα μπορώ να βγάζω καθαρές φώτο ή υπάρχει περίπτωση να την επηρεάζει αν δεν κάθεται τέλεια στο κινητό...

Έχει κάποιος παρόμοια θήκη??

 

http://i.ebayimg.com/t/Nillkin-Slim-PU-and-PC-Flip-Fresh-Cover-Skin-Case-for-Nokia-Lumia-1020-909-/00/s/NTIxWDYwNA==/z/D4sAAMXQTjNSMSdt/$(KGrHqN,!o0FIvYBWPOeBSMSdt7sCw~~60_12.JPG

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...