Jump to content

[Επίσημο] Alcatel OT-918D


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λογικα δε μπορεις να κανεις ρουτ με τον τροπο που αναγραφουν σε προηγουμενα ποστ αν με την ενημερωση εισαι 2.3.6...ο φιλος ioannis123 ειχε προβλημα!

 

αν εισαι 2.3.6 θα σου πω τι θα κανεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:!: Καλησπέρα θα ήθελα να σας ενημερώσω πως από χθές η έκδοση Puzzle S.B.H. Blue V.2.1_signed έχει αποσυρθεί μέχρι νεωτέρας λόγω προβλημάτων και η συμβουλή των Ισπανών φίλων μας είναι να επιστρέψουμε (όσοι ήδη έχουμε κάνει Update) στην προηγούμενη έκδοση την [/b].

Εν αναμονή νεοτέρων λοιπόν

 

Και οτι ειμουν ετοιμος να την δοκιμασω.....

Link to comment
Share on other sites

Και οτι ειμουν ετοιμος να την δοκιμασω.....

 

Το ισπανικό forum γράφει ότι ετοιμάζουν την 2.2 έκδοση. Ας περιμένουμε να διορθώσουν ότι bug έχουν βρει. :)

Link to comment
Share on other sites

Το ισπανικό forum γράφει ότι ετοιμάζουν την 2.2 έκδοση. Ας περιμένουμε να διορθώσουν ότι bug έχουν βρει. :)

 

Μακαρι.....αν διαβασεις καμια εξελιξη ενξμερωσε μας ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος αν υπάρχουν bugs/προβλήματα/σημεία που χωλαίνει το κινητό?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος αν υπάρχουν bugs/προβλήματα/σημεία που χωλαίνει το κινητό?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Το κυριοτερο θα ελεγα εγω ειναι η πολυ μικρη μνημη που με τη ROM της ALCATEL σχεδον γεμιζει και απο εκει και περα ο μικρος επεξεργαστης....τα αλλα ολα νομιζω οτι διορθωνονται μεσω καποιας application

Link to comment
Share on other sites

Το κυριοτερο θα ελεγα εγω ειναι η πολυ μικρη μνημη που με τη ROM της ALCATEL σχεδον γεμιζει και απο εκει και περα ο μικρος επεξεργαστης....τα αλλα ολα νομιζω οτι διορθωνονται μεσω καποιας application

 

Σε ευχαριστώ.

Αν βρεις χρόνο πες μου για τα "άλλα" γιατί δεν γνωρίζω τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

:!: Καλησπέρα θα ήθελα να σας ενημερώσω πως από χθές η έκδοση Puzzle S.B.H. Blue V.2.1_signed έχει αποσυρθεί μέχρι νεωτέρας λόγω προβλημάτων και η συμβουλή των Ισπανών φίλων μας είναι να επιστρέψουμε (όσοι ήδη έχουμε κάνει Update) στην προηγούμενη έκδοση την Puzzle S.B.H. Blue V.2.0_signed.

Εν αναμονή νεοτέρων λοιπόν

 

Πάντως χρησιμοποιώ την 2.1 εδώ και 1 εβδομάδα και δεν έχω πρόβλημα κάπου. Λειτουργούν κανονικά: 2SIM, 3G, WIFI, BT, GPS, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαλει απο τοτε που βγηκε τη 2.1.ειχα διαβασει για προβλημα στη 2.0 και εβαλα απευθειας τη 2.1.ειναι πολυ καλυτερη απο την 1.1 με μονο προβλημα που εχω δει

καποιο κολλημα οταν χτυπας την επαφη απο το αρχειο κλησεων.παρατηρησα εδω και δυο μερες οτι με διπλο κλικ στην επαφη δεν κολλησε.οταν κολλαει κανω ενα reboot και οκ.εμενα προς το παρον δε με πειραζει εκτος και αν υπαρχει κατι πιο σοβαρο!

Link to comment
Share on other sites

λογικα δε μπορεις να κανεις ρουτ με τον τροπο που αναγραφουν σε προηγουμενα ποστ αν με την ενημερωση εισαι 2.3.6...ο φιλος ioannis123 ειχε προβλημα!

 

οχι παραμένω 2.3.5 οπως γραφει στις λεπτομερεεις το κινητο.

Αν το πιστευετε η ενδειξη 1 μηνύμα, ξαναγυρισε πανω απο το λουκετο, και βεβαιως δεν εχω μηνυμα....πφφφφ δεν ξερω πως, αλλα ξαναγυρισε πριν κανα δυωρο, αφου εστειλα ενα μμσ. καμια ιδεα;

 

αυτο που αποσυρθηκε τι ακριβως ειναι;; :blink:

Link to comment
Share on other sites

οχι παραμένω 2.3.5 οπως γραφει στις λεπτομερεεις το κινητο.

Αν το πιστευετε η ενδειξη 1 μηνύμα, ξαναγυρισε πανω απο το λουκετο, και βεβαιως δεν εχω μηνυμα....πφφφφ δεν ξερω πως, αλλα ξαναγυρισε πριν κανα δυωρο, αφου εστειλα ενα μμσ. καμια ιδεα;

 

αυτο που αποσυρθηκε τι ακριβως ειναι;; :blink:

 

εφοσον εισαι 2.3.5 μπορεις να κανεις root με τη διαδικασια που εχει γραφει στα προηγουμενα ποστ....τωρα για το μηνυμα....δε μου εχει τυχει ποτε...αλλα κανε ενα κοπο πηγαινε....ρυθμυσεις-εφαρμογες-διαχειρ.εφαρμογων-μηνυματα και κανε εκαθαριση δεδομενων....ισως γινει κατι....δεν ξερω!αυτο που αποσυρθηκε ειναι μια rom για το κινητο μας!

Link to comment
Share on other sites

εφοσον εισαι 2.3.5 μπορεις να κανεις root με τη διαδικασια που εχει γραφει στα προηγουμενα ποστ....τωρα για το μηνυμα....δε μου εχει τυχει ποτε...αλλα κανε ενα κοπο πηγαινε....ρυθμυσεις-εφαρμογες-διαχειρ.εφαρμογων-μηνυματα και κανε εκαθαριση δεδομενων....ισως γινει κατι....δεν ξερω!αυτο που αποσυρθηκε ειναι μια rom για το κινητο μας!

 

αχ δεν πιανει με την εκκαθαριση...

η διαδικασια που λεει στην σελιδα 20 του φορουμ εδω ειναι η σωστή ή αυτη που αποσυρθηκε;

Link to comment
Share on other sites

αχ δεν πιανει με την εκκαθαριση...

η διαδικασια που λεει στην σελιδα 20 του φορουμ εδω ειναι η σωστή ή αυτη που αποσυρθηκε;

 

στη σελιδα 20 το μηνυμα 288 ειναι η διαδικασια για root...παραμενει ιδιος ο τροπος...αυτο που αποσυρθηκε ειναι μια rom!

Link to comment
Share on other sites

αχ δεν πιανει με την εκκαθαριση...

η διαδικασια που λεει στην σελιδα 20 του φορουμ εδω ειναι η σωστή ή αυτη που αποσυρθηκε;

 

μηπωςειναικαμμια αναφορα,καμια κληση που εγιμε οσο δεν ειχες σημα η ηταν κλειστο?

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μου Alcatel 918D 2.3.5. με rom Puzzle+SBH+Blue+V2.0_signed

Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή Greek Keyboard

Το πρόβλημά μου είναι πως παρότι είναι αυτό το προεπιλεγμένο πληκτρολόγιο του κινητού μου

κάθε φορά που θα κλείσω το κινητό μου γίνετε προεπιλεγμένο το default του android.

Έχει κανείς κάποια ιδέα? Το ίδιο πρόβλημα είχα και όταν είχα εγκαταστήσει το Smart Keyboard.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μου Alcatel 918D 2.3.5. με rom Puzzle+SBH+Blue+V2.0_signed

Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή Greek Keyboard

Το πρόβλημά μου είναι πως παρότι είναι αυτό το προεπιλεγμένο πληκτρολόγιο του κινητού μου

κάθε φορά που θα κλείσω το κινητό μου γίνετε προεπιλεγμένο το default του android.

Έχει κανείς κάποια ιδέα? Το ίδιο πρόβλημα είχα και όταν είχα εγκαταστήσει το Smart Keyboard.

 

μηπως το εχεις περασει στην sd?μηπως πρεπει να ειναι περασμενο στην μνημη του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

μηπως το εχεις περασει στην sd?μηπως πρεπει να ειναι περασμενο στην μνημη του κινητου?

 

Όντως αυτό έχω κάνει . Ευχαριστώ πολύ Θα δοκιμάσω να το αλλάξω και αν υπάρχει ακόμα το πρόβλημα το ξαναβλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση.ξερουμε καποια εφαρμογη που να γυρναει η οθονη στην επιφανεια εγασιας,αρχειο κλησεων χωρις να βαλουμε καποιον launcher Edited by makaros_ps
Link to comment
Share on other sites

μηπωςειναικαμμια αναφορα,καμια κληση που εγιμε οσο δεν ειχες σημα η ηταν κλειστο?

 

αντε και ηταν, γιατι δεν υπαρχουν καπου κατι ενεργο να το πατησω να δω τι το καλο ειναι; μολις το ξεκλειδωσω δεν υπαρχει πουθενα ειδοποιηση για οτιδηποτε καινουριο, ουτε κληση, ουτε μήνυμα, εμφανιζεται μονο οταν ειναι κλειδωμένο...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σαν νεοπας κ γω εχω πρωτη φορα τηλεφωνο με εφαρμογες μαρκετ..

 

δεν εχω κανει ροοτ (θα κανω μελοντικα) αλλα για την ωρα με βασανιζει αν υπαρχει εφαρμογη απο το μαρκετ που να μπορω να βγαλω προεγκατεστημενες οπως πχ φασεμπουκ..

 

ψαχνω ψαχνω (βρησκω αλλα δεν βγαζει τις προεγκατεστημενες)

 

παρακαλω οποιος ξερει /μπορει θα ειμουν υποχρεωμενος...με τι ονομα να ψαχνω...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σαν νεοπας κ γω εχω πρωτη φορα τηλεφωνο με εφαρμογες μαρκετ..

 

δεν εχω κανει ροοτ (θα κανω μελοντικα) αλλα για την ωρα με βασανιζει αν υπαρχει εφαρμογη απο το μαρκετ που να μπορω να βγαλω προεγκατεστημενες οπως πχ φασεμπουκ..

 

ψαχνω ψαχνω (βρησκω αλλα δεν βγαζει τις προεγκατεστημενες)

 

παρακαλω οποιος ξερει /μπορει θα ειμουν υποχρεωμενος...με τι ονομα να ψαχνω...

 

καλησπερα δεν υπαρχει αυτο που ζητας.μονο με εγκατασταση νεας rom αφου φυσικα πρωτα ρουταρεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παιδια.εγω εδω εχω χαθει με ολες αυτες τισ ερωτησεισ και απαντισεισ και θελω να ρωτησω αν γινεται να κανω τ κινιτο αναβαθμιση το λειτουργικο και μεχρι που μπορει να φτασει και με ποιον τροπο μπορω να το κανω. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να κανεις αναβαθμιση στο κινητο σου.το μονο που μπορεις ειναι να το <ξελαφρωσεις> κανοντας το root για αρχη για να απεγκαταστησεις διαφορες σαβουρες που εχει μεσα πχ καιρος facebook κτλ με την εφαρμογη root unistaller.και μετα αν θες βαζεις μια rom που εχουν δημιουργησει οι ισπανοι.για λεπτομεριες κοιτα τις προηγουμενες σελιδες

 

η εκδοση 2,2 βγηκε αλλα απο που την κατεβαζουμε ρε παιδια?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

η εκδοση 2,2 βγηκε αλλα απο που την κατεβαζουμε ρε παιδια?

http://www.mediafire.com/?opgk8z16gyme7y4 PASSWORD: http://www.movilesdualsim.com

Link to comment
Share on other sites

μπηκε ηδη απο εχθες στο τηλ και μεχρι στιγμης κανενα προβλημα!ετσι και αλλιως ειναι η τελευταια και δεν εχουμε και αλλη αρα το αγαπαμε και με τα οποια τυχον ελατωματακια του!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...