Jump to content

Camping


RYTHMOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο ελεύθερο αν ψηνεσαι. Οργανωμένο δεν έχει.

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω να βρώ ωραίες παραλίες στην πελλοπόνησο και στην έβοια για ελεύθερο καμπινγκ...

Ποιές ξέρετε?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ ωραίο άρθρο του περιοδικού Slate:

 

You Are How You Camped

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Σε λίγες μερούλες την κάνω για το την πανέμορφη θάλασσα της Ελαφονησου, στην Πελοπόννησο...και φυσικά έχετε ακούσει για τον πανικό που γίνεται στο camping εκει!?!?!!!!... :D

Φιλικά,

*imela*

Link to comment
Share on other sites

Σε μία βδομαδούλα θα κατηφορίσω κι εγώ προς τα κει, αλλά δεν με βλέπω να μένω για πολύ λόγω πολυκοσμίας :)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Γεια, εχει σταματησει να υπαρχει συζητηση με θεμα camping; Γιατι τελευταια ημερομηνια Αυγουστος 2006;

Δεν έχει σταματήσει. Απλά έχει ατονήσει το ενδιαφέρον του κόσμου. :) :p

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Ωραια , χαιρομαι που καποιος απαντησε γιατι ειναι το πρωτο μηνυμα που στελνω στο internet... πρωτακι.Ειναι πολυ ομορφο να εχεις ζησει τοσες σημαντικες στιγμες κανοντας ελευθερο και να βρησκεις και αλλους που να σημαινει το ιδιο. Ξερετε τιποτα για ελευθερο σε [Ηρακλεια- Σχοινουσα]και Λειψους.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια , χαιρομαι που καποιος απαντησε γιατι ειναι το πρωτο μηνυμα που στελνω στο internet... πρωτακι.Ειναι πολυ ομορφο να εχεις ζησει τοσες σημαντικες στιγμες κανοντας ελευθερο και να βρησκεις και αλλους που να σημαινει το ιδιο. Ξερετε τιποτα για ελευθερο σε [Ηρακλεια- Σχοινουσα]και Λειψους.

Για Σχοινούσα και Λειψούς δε ξέρω να σου απαντήσω μιας και δεν έχω πάει (ακόμα :lol: :p ).

Πάντως έχουν αρχίσει και κυνηγάνε πολύ το ελεύθερο camping μιας και άμα έχει εκεί κοντά οργανωμένο camping ή ενοικιαζόμενα δωμάτια οι αστυνόμοι έρχονται εν ριπή οφθαλμού! :rolleyes:

 

Πρόσφατο παράδειγμα πριν 3 βδομάδες που πήγα Χιλιαδού μετά από αρκετά χρόνια και έχει τιγκάρει το μέρος από ταβέρνες και ενοικιαζόμενα κι αν πας να στήσεις σκηνή εκει μπροστά πολύ απλά την έκατσες... :rolleyes:

Βέβαια αν είσαι τυχερός και πας τέρμα θεού εκει που σταματάει ο δρόμος και προλάβεις να στήσεις τη σκηνή σου (μαζί με άλλες δεκάδες ανθρώπων ομολογουμένως) δεν έχεις πρόβλημα! :D

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Δεν βλεπω πολυ κινηση για camping !

Εγω παντως θα παω και φετος , οπως και καθε χρονο , σε οργανωμενα και οχι free (αν και εχει και τα υπερ , αλλα εχει και τα κατα )

 

Αυτες της μερες μαζευω και τα free μερη που υπαρχουν για καμπινγκ και οταν τ αεχω ετοιμα , μαλλον θα τα γραψω , εκτος αν δεν υπαρχει ενδιαφερων !

 

Καλες διακοπες παντως

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ενδιαφερον, να μαθαινουμε!

αληθεια στη σαντορινη εχει κανενα οργανωμενο?

 

3 εχει δες εδω

το ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ , εχει site

το ΠΕΡΙΣΣΑ

και το CALDERA VIEW , εχει site

 

το σαντορινη πρεπει να ειναι μαλλον το καλυτερο αλλα ειναι το ακριβοτερο 10€ τον Αυγουστο το ατομο !

Link to comment
Share on other sites

3 εχει δες εδω

το ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ , εχει site

το ΠΕΡΙΣΣΑ

και το CALDERA VIEW , εχει site

 

το σαντορινη πρεπει να ειναι μαλλον το καλυτερο αλλα ειναι το ακριβοτερο 10€ τον Αυγουστο το ατομο !

 

ευχαριστω φιλε μου! θα το ψαξω γιατι θελω να παω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!!!ειμαστε παρεα και ψαχνουμε απεγνωσμενα για πληροφοριες για καμπινγκ στην αμοργο!!!οπως και γενικα πληροφ για την αμοργο!!!βοηθεια!!!τρελοι φαν του καμπινγκ!!!οποιος δν εχει παει χανει!!!ευχαριστω παιδια!!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!!!ειμαστε παρεα και ψαχνουμε απεγνωσμενα για πληροφοριες για καμπινγκ στην αμοργο!!!οπως και γενικα πληροφ για την αμοργο!!!βοηθεια!!!τρελοι φαν του καμπινγκ!!!οποιος δν εχει παει χανει!!!ευχαριστω παιδια!!!!!

 

Δες εδω τα 3 πρωτα (να κανεις μια επιβεβαιωση πρωτα)

ΑΙΓΙΑΛΗ , ΑΜΟΡΓΟΣ & ΚΑΣΤΑΝΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εμείς ψηνόμαστε να πάμε χαλκιδική με 3 φιλαράκια και ψάχνουμε για οργανωμένο camping με καλή νυχτερινή ζωή μιας και δε θα έχουμε μεταφορικό για να μετακινούμαστε. Έχω ακούσει καλά λόγια για τον Αρμενιστή και για το Καλαμίτσι. Έχει πάει κανείς σε κάποιο από τα 2 για να μου πει τι παίζει? Μήπως έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι!!!!ειμαι πολυ στενχωρημενη!!!ημουν ετοιμη για υπεροχες διακοπες σε καμπινγκ στην αμοργο αλλα δεν υπαρχει εισητηριο ουτε για πλακα!!!εχεις κανεις να προτεινει κατι αλλο????οση βρηκαν εισητηριο καλες διακοπες:!:
Link to comment
Share on other sites

Εμείς ψηνόμαστε να πάμε χαλκιδική με 3 φιλαράκια και ψάχνουμε για οργανωμένο camping με καλή νυχτερινή ζωή μιας και δε θα έχουμε μεταφορικό για να μετακινούμαστε. Έχω ακούσει καλά λόγια για τον Αρμενιστή και για το Καλαμίτσι. Έχει πάει κανείς σε κάποιο από τα 2 για να μου πει τι παίζει? Μήπως έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε?

 

Πηγα το προηγουμενο καλοκαιρι στο Καλαμιτσι:πολυ ωραιο μερος,φοβερη παραλια,πολυ κοσμος αλλα απο ζωη μην περιμενεις κ πολλα πολλα.Το καμπινγκ εχει μονο ενα μπιτς μπαρ αλλα εχει πολλα μερη κοντα με καλη ζωη(40 λεπτα με αμαξι αν θυμαμαι καλα)που μπορειτε να πατε ακομα κ βραδυ καθως δε θυμαμαι να υπαρχει αυστηρο ωραριο για το βραδυ.Παντως φετος θα δοκιμασω Αρμενιστη καθως εχω ακουσει τα καλυτερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεδομένα:

 

-Είμαι 30 (αλλά φαίνομαι, αισθάνομαι και δρω με όση τρέλα θα είχε ένας 25αρης το πολύ (-:) και δεν έχω κάνει ποτέ μου κάμπινγκ. Άκουγα όμως από φίλους και γνωστούς και ...ζήλευα.

 

-Φέτος απόφάσισα επιτέλους. να το επιχειρήσω. Η περίοδος θα είναι αμέσως μετά το Δεκαπενταύγουστο, για ας πούμε 4-5 μέρες. Θα είναι οργανωμένο κάμπινγκ. (Για πρώτη φορά ας αρχίσουμε από τα ...μαλακά.) Θα είναι κάποιο νησί.

 

-Δυστυχώς, δε βρήκα παρέα, οπότε θα αναγκαστώ να πάω μόνος μου. Πήγα και πήρα μια σκηνή κι ένα φουσκωτό στρώμα (για την περίπτωση που αποδειχτώ δύσκολος στον ύπνο) και λίγα συμπράγκαλα, π.χ. φακό, λαμπίτσα με παραφινέλαιο. Για 4-5 μέρες δε νομίζω ότι χρειάζομαι πολλά.

 

-Ψάχνω ακόμα το μέρος.

 

Υποψήφια μέρη λοιπόν:

 

* Κάποιος μου είπε για Αμοργό, στην "Αιγιάλεια"

* Άλλος μου είπε Σίφνο

* Άλλος μου είπε Σέριφο

* Άλλος Ελαφόνησο

* Άλλος Ιο

 

Όλοι αυτοί όμως δε λένε και πολλά επιχειρήματα, απλά λένε κάτι που άρεσε στους ίδιους. Προφανώς, ο καθένας κρίνει με τα δικά του κριτήρια. Προσπαθώ να συμμαζέψω τα δικά μου, να δω πως θα κάνω μια επιλογή.

 

Γενικά, είμαι βολικός τύπος προσαρμόζομαι. Εξ ου και το επιχειρώ μόνος μου ενώ δεν το έχω ξανακάνει. Πιστεύω ότι θα περάσω από "όχι κακά" και πάνω (-:

 

Σ' αυτό που δεν κάνω παραχώρηση είναι να είναι το κάμπινγκ καθαρό, με ντους, αδιαφορώ για το ζεστό νερό, να μπορώ απλά να ...ξαλμυρίζω.

 

Για 4-5 μέρες, μπορώ να τρώω έξω ή να ψωνίζω κανένα φρούτο και καμιά ντομάτα. Δε με χαλάει καθόλου. Αν έχει και στο κάμπινγκ εστιατόριο, ακόμα καλύτερα.

 

Ας είναι και η θάλασσα λίγο κοντά, αυτός θα είναι ο συνήθης προορισμός!

 

Θα προτιμούσα να έχει κόσμο (στο κάμπινγκ και στο νησί) και κυρίως νέο (για προφανείς λόγους (-:), δε με ενοχλεί η φασαρία, ενώ με ενοχλεί να μου λένε στις 12:01 "σουτ, θέλουμε να κοιμηθούμε" (-:

 

 

Ζητούμενο: Έχετε να προτείνετε νησιά ή/και κάμπινγκ, σκεπτόμενοι όλα τα πιο πάνω δεδομένα;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι!!!!ειμαι πολυ στενχωρημενη!!!ημουν ετοιμη για υπεροχες διακοπες σε καμπινγκ στην αμοργο αλλα δεν υπαρχει εισητηριο ουτε για πλακα!!!εχεις κανεις να προτεινει κατι αλλο????οση βρηκαν εισητηριο καλες διακοπες:!:

 

Γιατί καλή μου.. πότε θέλεις να πας;;

Μπορείς να πας σε άλλο κοντινό νησί και με τις "εσωτερικές" γραμμές ιδιωτικών εταιριών να πας Αμοργό..

κι εγώ και εκεί θα πάω για camping... γιατί έχω σκοπό να πάω και κουφονήσια και νάξο..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδία ξέρει κανείς αν έχει camping στην Σάμο??? Ψάχνω στο internet αλλα δεν βρίσκω τίποτα.

Hybrid LG KS20 English rom: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2538692#post2538692

[how to] flash LG KS20 with new rom, all included: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=369481

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν θα έκανα ποτέ μα ποτέ camping.

Eίμαι της ευκολίας και της άνεσης. Το να πάω να μείνω για μια βδομάδα σε ένα αντίσκοινο με όλα τα χαριτωμένα ζουζούνια της φύσης να με γυροφέρνουν μου ακούγεται πολύυυυ βάρβαρο :p

 

Χαθήκανε τα ονειρεμένα ρομαντικά bungalows δίπλα στη θάλασσα; :love:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα παιδιά!!

Το ΣΚ που μας πέρασε είχα πάει με την παρέα μου στο καμπινκ της Αγ. Αννας στη Β. Εύβοια και -αν και πρώτη φορα σε καμπινκ- περάσαμε υπέροχα!!!

Έχετε να μας προτείνετε κανενα άλλο κοντινό και ωραίο κάμπινκ???

Κάποιος μου είπε για το Κουρούτα στη Πελλοπόνησσο...Ξέρουμε κάτι για αυτό ή κανένα άλλο για 2-3 μέρες???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...